Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Formatowanie partycji automatycznie wysyła komendę do dysku a ten uruchamia Trim. Robi sie to automatycznie.

Przez co proces formatowania jest odrobine dłuższy. Zaznaczam że formatowanie szybkie jest wystarczające do tego.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, szynki faktycznie by się przydały.

 

A co do:

 

S125 to Jmicron w srodkuS225 to Samsung w srodku

To Jmicron jest be, chyba? :razz:

Szynki jak szynki ale acronis to jest mega bajer. 

 

 

Automatyczne klonowanie dysków z resizowaniem partycji w locie to jest to :) 

 

Ten Kingstonowski Jmicron nie jest taki zly - raz , ze kosztem wolniejszych transferow podobno mniej sie przycina niz inne. Dwa , ze za 64 GB placisz u nich 380 zeta kiedy ocz/patriot/etc. sprzedaja w tej cenie dyski 32 gb.

 

Ale poza wsadzeniem go do notebooka to chyba nie ma zbytniego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acronisa mam, faktycznie wypasiony program.

 

A co do dysków, to jest w tej chwili coś sensownego ( nie na JMicronie ) 64 GB w cenie około 500 zł? Nie powiem, jak zobaczyłem 128 GB Kingston'a w cenie 700-800 zł to się ucieszyłem, no ale wyszło jak wyszło. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie co do Intel-a G2, obiło mi się o uszy że TRIM nie działa w IDE , dopiero w AHCI są tego efekty.. ale to chyba jakieś przekłamanie ?

 

Swoją drogą, postawienie tego dysku na AHCI wygląda tak jak przy każdym innym? muszę załadować podczas instalki sterowniki Intel Matrix Storage Manager Driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Ten Kingstonowski Jmicron nie jest taki zly - raz , ze kosztem wolniejszych transferow podobno mniej sie przycina niz inne. Dwa , ze za 64 GB placisz u nich 380 zeta kiedy ocz/patriot/etc. sprzedaja w tej cenie dyski 32 gb.

tego na samsungu można od 630zł wyrwać (albo na allegro na mojej aukcji za 450zł) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie co do Intel-a G2, obiło mi się o uszy że TRIM nie działa w IDE , dopiero w AHCI są tego efekty.. ale to chyba jakieś przekłamanie ?

 

Swoją drogą, postawienie tego dysku na AHCI wygląda tak jak przy każdym innym? muszę załadować podczas instalki sterowniki Intel Matrix Storage Manager Driver

Tylko AHCI i tylko sterowniki systemowe. Jak zainstalujesz IMSM to żegnaj Trim. Intel pracuje nad nowa wersją która będzie prawidłowo przepuszczać komende Trim z systemu do dysków. Sprawa dotyczy wszystkich dysków nie tylko Intela.

 

Zresztą przy win 7 w ogóle nie potrzebujesz podawać żadnych sterowników podczas instalacji.

Ostatnio to się robiło w XP bo nawet w wista dało się zainstalować system a dopiero na koniec trzeba było podać IMSM.

 

 

@wos a dlaczego komukolwiek miałby paść dysk?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak ktos ma ssd na sytem i 2x hdd w raidzie na dane.

wtedy sytuacje ratuje Intel Rapid Storage czyli nastepca Matrix Storage z obsluga TRIM nawet w RAID-zie.

To te stery o ktorych pisze @rafa ze intel nad tym pracuje, ale dostepne sa od jakiegos czasu w versji beta. Podobno dziala i na dniach ma byc ver. finalna.

dla zainteresowanych link tutaj:

http://www.station-drivers.com/page/intel%20raid.htm

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze SSD zdaniem RegHardware

www.frazpc.pl

 

co ciekawe w czołówce poza Kingstonem dyski o których tu sie nie mówi

 

Na pierwszym miejscu Kingston SSD Now V 40GB.

Nie jest ani najwydajniejszy, pojemność nawet jak na potrzeby dysku systemowego jest niewystarczająca ale... to zalety SSD za najmniejszą możliwą cenę. Konkretny zysk wydajności w przypadku OS oraz aplikacji w rodzaju gier komputerowych.

Dołączona grafika

 

Na drugim miejscu Crucial CT256M225 256GB

Pojemny (jak na SSD), niezwykle wydajny i niestety dość drogi (choć jak napisano cena adekwatna do możliwości - ta wynosi 400 funtów).

Dołączona grafika

 

Na trzecim miejscu Samsunga PB22-J 256GB

Dysk także bardzo szybki, jednak o 100 funtów droższego od poprzednika.

 

 

 

 

W czołówce znalazły się także Patriot Torqx/OCZ Vertex 128GB (superszybkie i bardzo drogie), Kingston SSD Now V 128GB (najtańszy GB odnośnie SSD) i zamykający stawkę Intel X25-M (34nm) 160GB (produkt solidny w każdej dziedzinie). Czy przyszły rok będzie należał do SSD?

tu źródło http://www.reghardware.co.uk/2009/12/03/koy_2009_ssds/

 

 

Na tej stronie wyjaśniają co dodaje firmware version 02HA http://www.reghardware.co.uk/2009/12/03/intel_fixes_ssd_bug/

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wos a dlaczego komukolwiek miałby paść dysk?

nie slyszales co sie dzialo z przedostatnim firmware od intela? dyski padaly jak muchy, dlatego zdjeli to ze strony, pytam z ostroznosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie slyszales co sie dzialo z przedostatnim firmware od intela? dyski padaly jak muchy, dlatego zdjeli to ze strony, pytam z ostroznosci :)

02HA mógł conajwyżej pod Sevenem doprowadzić do utraty danych z powodu wadliwie zaimplementowanego TRIMa. Nic więcej :)

 

Dziś znalazłem trochę wolnego czasu i upgradowałem firmware 02HA :arrow: 02HD. Cały proces przebiegł szybko i bez komplikacji ale musiałem zmienić tryb pracy kontrolera SATA z AHCI na Native IDE. Na AHCI flasher nie widział dysku.

 

 

Przy okazji zrobiłem kilka testów Intel SSD 160GB G2 02HD, @AMD SB750 (AHCI). Do testowania wykorzystałem Vistę Home Premium 32bit:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Nie zauważyłem jakichś porażających skoków - jest bardzo dobrze. Oby tylko TRIM działał prawidłowo :)

 

 

Intel SSD Toolbox ma podgląd SMARTa, a sam SMART przydatny licznik zapisanych na SSD danych:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej. 02HA powodował problemy pod Windows'em 7.

 

Ale niech ci będzie :) Z wypowiedzi kilku osób była mowa o awarii dysku bądź utracie danych w ciągu lub tuż po upływie jednej godziny. W każdym razie dyski były zapełnione. Niestety nie wiadomo jakimi konfigami dysponowali. Czy przypadkiem ich zasilacze nie podawały niestabilnych napięć? Czy cały proces flashowania przebiegł prawidłowo?

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ludzie, zauważyliście co się stało z cenami Vertexów? Przecierz to wbrew logice - konkurencja ich leje po tyłku a tu ceny w kosmos odlatują!

ok 2200 za Vertexa 120GB! 1800 za Summit?? WTF??? Intel 160ka ok 1700zł kosztuje przecież!

A Vertex Turbo? to już w ogóle komuś się sufit....2400?? :D

Żeby nie było to nie tylko zjawisko w PL, bo w różnych zachodnich sklepach Vertex podrożał do ponad 400€ a Turbo dojechał do 500€!

 

Samsung już niedługo zacznie wysyłać do producentów nowe kości DDR NAND więc w drugim kwartale 2010 możemy się spodziewać wypływu dysków Sata 6Gbps i sporych prędkości.

http://www.dailytech.com/Samsung+Shipping+...rticle16977.htm

Indlinx też wprowadza nowy kontroler z obsługą Sata III i obsługa dysków do 1TB więc sporo zmian nas czeka w nadchodzącym roku.

http://www.dailytech.com/Samsung+Shipping+...rticle16977.htm

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex dobrze trzyma cenę i to prawda, że można sprzedać go jako używany z niewielką stratą. Ogólnie SSD'ki OCZ wyrobiły sobie nadzwyczaj dobrą opinię. Porównajcie cenę Kingstona 40GB i OCZ Solid 30GB albo Solida 60GB i Intela G2 80GB - kosmos, prawda? ;)

 

A sprzedawcy też podnoszą ceny ze względu na to, że coś trzeba niedługo pod choinką położyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Solidy sa drogie to myśle że sklepy zakupiły dawno po wysokich cenach i teraz liczą na to że opchną bez straty jak znajdą frajerów.

No bo jak to żeby dysk który ma 90MB/s zapis był wolniejszy od tego co ma 40 albo 80...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie! Dysk 40GB to tak zachwalany Intel przecięty na pół, ten drugi to niepełnosprawny J-Micron :wink: pzdr

ok dzieki pytam bo kod producenta jest ten sam tylko roznil sie wielkoscia GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo Kingston namieszał tym oznaczeniem :D

P.S.

(a JMicron wygląda tak :wacko: )

 

EDIT

Panowie bardzo polecam jeśli ktoś nie czytał test dysków w macierzach Raid 0 na pclabie. Świerzy, dzisiejszy i dość solidnie zrobiony!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo Kingston namieszał tym oznaczeniem :D

P.S.

(a JMicron wygląda tak :wacko: )

 

EDIT

Panowie bardzo polecam jeśli ktoś nie czytał test dysków w macierzach Raid 0 na pclabie. Świerzy, dzisiejszy i dość solidnie zrobiony!

Dośc solidnie?

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/runelord/...all-read-mb.png

WTF? 900mB/s @ ICH10R?

Wierutne bzdury PClabu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...