Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatnio trochę wypadłem z tematu SSD ze względu mnóstwa pracy i braku czasu :(

 

Czy nadal SSD Intela G2 to najlepszy wybór? Mam zamiar zaopatrzyć się w Intel SSD 160GB X-25-M 2,5" MLC 3 model SSDSA2MH160G2R5 34 nm

albo w 2 x Intel 80GB G2 34 nm w RAID na OS Win 7. Skłaniam się ku 160GB jednak bo zawsze więcej GB a dla raid 80GB nie znalazłem radykalnego potwierdzenia,

że dla SSD z Win 7 będzie o wiele lepiej.

 

Co byście wybrali na dzień dzisiejszy? A może mamy coś nowszego o wiele lepszego ? Proszę o poradę, naprawdę z braku czasu nie miałem możliwości śledzenia nowości

w dziedzinie SSD.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio trochę wypadłem z tematu SSD ze względu mnóstwa pracy i braku czasu :( (...)

naprawdę z braku czasu nie miałem możliwości śledzenia nowości w dziedzinie SSD.

Z deka przegiąłeś.. TAk bardzo brakuje czasu, że nawet na poprzednią stronę nie możesz zajrzeć i się upewnić ..? :angry:

Totalne lenistwo, czy maksymalna ignorancja? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup 80 Gigabajtowego intela G2 i w związku z tym mam pytanie. Czy ktoś ma doświadczenie lub zna jakieś opracowania, testy itp dotyczące wydajności dysków SSD w całości zaszyfrowanych np.: Truecryptem algorytmem AES. Zastanawiam się czy mój Phenom 720@x4 odszyfrowując dane nie ograniczy za bardzo kopa jakiego daje samo SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten test po raz kolejny pokazuje bezsens wyścigu o wydajność SSDków:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wszystkie te Sand Forcy i inne Vertexo podobne kosztują konkretnie drożej niż 10PLN za gigabajt (czyli cena inteli) a rzeczywiste zyski z nich jak widać są na poziomach błędów pomiarowych.

 

No nic trzeba czekać na 25nm NAND może wtedy uda się zejść do 7-8 zeta za GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już ten test (przy okazji moim zdaniem bardzo dobry)

Dołączona grafika

pokazuje dużo. I tu widać te różnice o których kiedyś rozmawialiśmy porównując wszystkie trzy Intele.

Test oczywiście ma też sporo wad, np żeby lepiej pokazać różnice szczególnie tam gdzie test jest ewidentnie zależny od CPU (a więc w ogóle źle dobrany), procesor powinien być konkretny i mocno podkręcony. Intel Core 2 Duo E7300 na defaulcie nie jest w stanie wycisnąć ze sprzętu tego co w nim siedzi.

 

Ale i tak masz racje, producenci powinni skupić się bardziej na obniżaniu ceny zamiast pogonią za wynikami w HDTachu...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak masz racje, producenci powinni skupić się bardziej na obniżaniu ceny zamiast pogonią za wynikami w HDTachu...

 

Dobra, ale zwróć uwagę, że nieświadomy konsument kupi SSD który ma wyższy max odczyt/zapis (które na dobrą sprawę do końca nic nie mówią o końcowej wydajności).. Ot wyższy wynik od konkurencji, więc i lepszy od konkurencji.. Dzięki temu trzeba też kupić płytę główną z obsługą "szybszego SATA" 3ki (6Gbit/s).. Podobnie jak z kotletami Nvidii - wyższy numerek, wyższa wydajność.. Więc nie ma co się dziwić, że producenci idą za tą pogonią.. Chcą sprzedać więcej a że nieświadomych klientów jest więcej niż tych którzy wiedzą co w trawie piszczy...

A na dobry sprzęt, który w pełni rozwinie możliwości SSD jeszcze poczekamy... Na razie cieszmy się z tego co mamy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, ale zwroccie uwage, budzet ssd kingstona ma wyniki praktycznie identyczne co topki(a nawet lepszy od intela) - chodzi mi o etap wczytywany w wiedźminie, grałem w tę grę wiec wiem jak to boli te wczytywanie - i tu jest prawdziwa siła ssd tak przy okazji, aplikacje po prostu ładują sie szybciej...a ze nie z max szybkoscią- zapewne takie czynniki jak optymalizacja kodu tychze aplikacji maja znaczenie

 

nie mówie ze wiesiek to zła pozycja, sam kupiłem i prawie przeszedłem :P ale do optymalizacji działania to mu daleeeeko(jak i wiekszosci wypuszczanego obecnie na rynek crapu zwanego video games....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam że cie tak uraziłem

http://images.anandtech.com/reviews/storage/Intel/TRIM/randomread.png

Czy teraz już ok?

 

 

EDIT

Ciekawy test, pojedynek najtańszy Intel 40GB kontra najnowszy najtańszy Kingston 30GB. Oba w cenie 125$

Przy okazji jest info że w 4 kwartale tego roku pojawi się Intel V o pojemności 80GB i 25nm pamięciach NAND.

 

EDIT 2

Aby już nigdy więcej nie irytować kolegi siwydym a przy okazji ułatwić poszukującym dysku umieściłem oba wyniki random test na 1. stronie.

 

Ohh, pięknie rafa rozwaliłeś siwidym'a :DD Epicko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat:

Kingston SNV425-s2 128GB (~900pln)

vs

Intel X-25 G2 80GB (~800pln)

 

100pln i prawie 50% pojemności różnicy

Po teście SNV425 na pureoverclock widać że Intel zdecydowanie wygrywa czasem dostępu, ale już z racji różnicy wielkości Kingston jest dużo szybszy przy ciągłym zapisie.

 

W związku z tym rozumiem że w wypadku szybkości działania systemu Intel wygrywa (ale czy rzeczywiście będzie to aż tak odczuwalne..?) jednak przy zapisie który by mi się przydał przy pracy na większych plikach (Photoshop na przykład) jednak Kingston górą. W dodatku te 38GB więcej...

 

Coś poradzicie? Czy rzeczywiście warto brać znacząco droższego/mniejszego Intela? Czy wolniejsza praca na małych (chyba tylko w sumie systemowych) w wypadku Kingstona będzie bardzo odczuwalna? Dlaczego wogóle o tych SNV425 jest u nas tak cicho?

 

Czy może wogóle narazie kupić jedynie budżetową 40GB Intela, do pracy zostawić raida0 i poczekać aż ceny SSD zejdą trochę na ziemię...? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy kilku dysków, m.in Kingston SSD Now V+ Series SNVP325-S2, 128 GB na kontrolerze Toshiby.

Swoją droga szkoda na że na rynku europejskim brakuje Super Talent. Mielibyśmy większa konkurencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu ograniczonych funduszy planuje zakupić 1 dysk Intela X-25 G2 80GB i później ewentualnie dołożyć drugi taki sam do RAID0. W związku z tym pytanie - czy są jakieś przeciwwskazania do łączenia akurat tych dysków w RAID? Siądzie wydajność czy standardowo wzrośnie jak to w RAID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liniowe prędkości wzrosną ( o ile kontroler na płycie sobie poradzi, chyba że kupisz oddzielny ), czasy dostępu i szybkość działania systemu się nie zmieni.

 

----------

 

Przyszedł Intel 40GB. Wymiata ostro, przy nim mój Vertex to staruszek po zawale ( choć od początku coś z nim było nie tak, koszmarnie tragiczny zapis ).

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od wtorku jestem posiadaczem tego:

Dołączona grafika

Za 302zł chyba się opłacało :wink:

Na razie staram się ogarnąć x64, potem mogę powrzucać jakieś testy na życzenie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Dlaczego wiekszosc HDD jest na SATA w tradycyjnej formie, czyli, prostokącik z dwoma dziurkami ? Szczerze mowiac bardziej mi sie podoba idea dysku w porcie PCIExpress w formie karty z chipami. Toz to wygodne (brak kabli) i do tego swietnie wyglada (znaczy ciekawiej, inaczej). Mozna szybko wyjac, nie zajmuje miejsca.

 

Ja bym chetnie kupil drugiego takiego Intela 40GB ale wlasnie w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wiekszosc HDD jest na SATA w tradycyjnej formie

Pewnie dlatego, ze istnieja tez komputery przenosne, plyty glowne z mala iloscia (brakiem) zlacz PCI-E, bo nie ma problemu z bootowaniem, bo tak jest pewnie taniej... Edytowane przez Maciejp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, pewnie masz racje, ale to tylko swiadczy o tym ze komputery nie sa jeszcze przygotowane na ta technologie a nie ze to zly pomysl. Ja bym sie nie pogniewal jakby usunac z kompow dwa zbedne przewody, ewentualnie zamiast gniazd SATA i ATA zrobic 3-4 banki na dyski twarde, cos w stylu pamieci RAM. Bylo by super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz i masz OCZ Z-Drive m84 PCI-Express SSD OCZ Technology

Od roku są dostępne tego typu urządzenia.

 

EDIT

Znalazłem fajne zestawienie/test największych mocarzy na rynku SSD Intel, Vertex, Vertex 2, Vertex LE, Micron RealSSD

 

EDIT2

I kolejny SandForce na rynku - ADATA S599 http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=484&Itemid=60

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel dawaj testy bo sam jestem zainteresowany zakupem tego dysku pod system.

Czy jest inna różnica oprócz pojemności między SSD Kingston'a 30GB a 64GB? 100zł różnicy za dwa razy większą wydajność to chyba niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel dawaj testy bo sam jestem zainteresowany zakupem tego dysku pod system.

Czy jest inna różnica oprócz pojemności między SSD Kingston'a 30GB a 64GB? 100zł różnicy za dwa razy większą wydajność to chyba niewiele.

 

Napisz jakie chcesz testy to zaraz je porobię i powrzucam wyniki.

A co do tych dysków, to chyba chodzi Ci o 64gb ze starym kontrolerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę miał jutro Intela X-25 v 40gb na system, co mogę jeszcze zrobić oprócz ustawienia AHCI i tweaków windy z 1 strony faq żeby na maxa chodził ssd?

 

Sterowniki do AHCI jak pisze @CLAU lepiej zainstalować ze strony intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...