Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie nie wiem jak to jest z zakupami ze Stanów? sam mam sie dowiadywac jakie jest clo oprocz kosztow wysylki i je doliczac? jak to dziala?nigdy nie robilem takich zakupow.

 

w kazdym badz razie zamowilem na poczatek zabawy intel x25 v 40gb. mam nadzieje ze bede zadowolony.

dzis zmieryzlem czas startu windowsa na 2xsamsung f1 raid0 i wynosi 2 minuty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem jak to jest z zakupami ze Stanów? sam mam sie dowiadywac jakie jest clo oprocz kosztow wysylki i je doliczac? jak to dziala?nigdy nie robilem takich zakupow.

 

w kazdym badz razie zamowilem na poczatek zabawy intel x25 v 40gb. mam nadzieje ze bede zadowolony.

dzis zmieryzlem czas startu windowsa na 2xsamsung f1 raid0 i wynosi 2 minuty!

 

Dodaj do tego małą ciekawostkę- na tradycyjnym dysku widzisz pulpit, a jeszcze masa rzeczy ładuje się w tle. Na ssd widzisz pulpit i system gotowy do pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem jak to jest z zakupami ze Stanów? sam mam sie dowiadywac jakie jest clo oprocz kosztow wysylki i je doliczac? jak to dziala?nigdy nie robilem takich zakupow

 

Nie nic nie doliczasz tylko zwyczajnie kupujesz i płacisz tyle ile sklep żąda. Jak cię urząd celny akurat trafi (a robią to wyrywkowo) wtedy każą ci zapłacić cło. Po zapłaceniu urzędowi puszczą dalej dysk do wysyłki.

Jak nie trafią na Ciebie to dysk masz bez cła.

 

 

Kolejny tani dysk OCZ Onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie doliczasz tylko zwyczajnie kupujesz i płacisz tyle ile sklep żąda. Jak cię urząd celny akurat trafi (a robią to wyrywkowo) wtedy każą ci zapłacić cło. Po zapłaceniu urzędowi puszczą dalej dysk do wysyłki.

Jak nie trafią na Ciebie to dysk masz bez cła.

Zawsze można zgłosić taki towar jako sampel lub materiał reklamowy. Kiedyś tak zrobiłem i celnicy się nie czepiali :) Pomimo tego, że jak na sampel produkt posiadał loga producenta i był zapakowany jak towar z półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie doliczasz tylko zwyczajnie kupujesz i płacisz tyle ile sklep żąda. Jak cię urząd celny akurat trafi (a robią to wyrywkowo) wtedy każą ci zapłacić cło. Po zapłaceniu urzędowi puszczą dalej dysk do wysyłki.

Jak nie trafią na Ciebie to dysk masz bez cła.

 

 

Cło + Vat... Często zamawiam z USA, i tak około 70% przesyłek jest "trafionych" niestety. Nie pomaga ani gift ani używane itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy Intel SSDSA2MP040G2R5 w Morele.net

 

Najlepsza oferta w internecie, nie ma co się zastanawiać tylko brać. Ja już zamówiłem :)

 

Cena dobra ele bez przesady za 20zł więcej można te dyski kupić już w wielu sklepach.. Jak by po 350 stały ;)

 

Swoją drogą ja sobie dzisiaj mojego kongstona zmodowałem na intela i mogę już roxować rulezem znaczy mam trim ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło + Vat... Często zamawiam z USA, i tak około 70% przesyłek jest "trafionych" niestety. Nie pomaga ani gift ani używane itp...

 

O to polscy celnicy bardziej upierdliwi :) ja od 5 lat zamawiam, nie powiem że dużo ale co jakiś czas dla siebie bądź znajomych i jak na razie 0 trafień.

Kumpel pierwszy raz zamawiał z HongKongu i od razu mu się trafiło. Kwestia szczęścia.

Ale można często wyrwać w super cenie. Moje pierwsze JMicrony z za oceanu przyleciały to kilkadziesiąt % wtedy zaoszczędziłem więc myśle że warto ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury na swoich ssd? Bo wszyscy tak zachwalają, że te dyski praktycznie się nie grzeją, a mój kingston w stresie osiąga 45 stopni :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury na swoich ssd? Bo wszyscy tak zachwalają, że te dyski praktycznie się nie grzeją, a mój kingston w stresie osiąga 45 stopni :blink:

 

Jakim cudem ? Z mojego temp nie sczytuje nic zarówno na starym jak i na nowym firmware. no i organoleptycznie tam się nic nie grzeje... Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to polscy celnicy bardziej upierdliwi :) ja od 5 lat zamawiam, nie powiem że dużo ale co jakiś czas dla siebie bądź znajomych i jak na razie 0 trafień.

Kumpel pierwszy raz zamawiał z HongKongu i od razu mu się trafiło. Kwestia szczęścia.

Ale można często wyrwać w super cenie. Moje pierwsze JMicrony z za oceanu przyleciały to kilkadziesiąt % wtedy zaoszczędziłem więc myśle że warto ryzykować.

 

Ale sprzęt komputerowy ?

Bo u nas też zazwyczaj przesyłka przechodzi bez vatu jeśli jest mała i tania (np. gry na konsole, filmy, książki), ale szansa rośnie im większa droższa paczka, no i zależy to też od przewoźnika - wysłanie kurierem znacznie zwiększa szanse w stosunku do zwykłej poczty.

 

Ale wracając do tematu. Czy jeśli pojedyńczy dysk SSD/HDD podłączyłbym do kontrolera SAS/SATA z własnym cachem to czy taki kontroler można powiedzieć w jakimś stopniu zmienia zapisy z randomowych na sekwencyjne ?

 

No i tak się zastanawiam czy Kingstona 40 z wgranym firmwarem od intela możnaby połączyć w raid z Intelem 40.

 

@99tomcat - ale wy chyba macie inne Kingstony ;)

 

edit: ciekawa dyskusja na temat doboru strip sizu w raidzie pod dyski Intela:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=249487

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ? Z mojego temp nie sczytuje nic zarówno na starym jak i na nowym firmware. no i organoleptycznie tam się nic nie grzeje...

 

Nie wiem jakim cudem xD

W spoczynku ma 40, a kiedy zacznę kombinować z jakimiś benchmarkami wskakuje do 45. To samo przy error scanie w hdtune.

Posiadam kinstona 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem xD

W spoczynku ma 40, a kiedy zacznę kombinować z jakimiś benchmarkami wskakuje do 45. To samo przy error scanie w hdtune.

Posiadam kinstona 30.

 

E tam nie jesteś elo bo masz trośkę, nie intela ;) To raczej nikt tutaj nie pomoże widać ten typ tak ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy ktoś już widział przypadkiem jakieś testy Corsair Reactor?Jedynie co udało mi się znalezć to opinie na forach(dosyć zróżnicowane).Mogę mieć wersję 60 gb w bardzo fajnych pieniądzach i zastanawiam się czy zostać królikiem doświadczalnym nowej generacji JMicrona :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał raczej jmicrona ale niewiele droższa jest nova. Nova jest już na barefoodzie, więc może być całkiem fajna. Problem taki że Nova to 700zł za 64 gb, za 780 masz intela 80gb ;) Nie wiem czy nie lepiej trochę dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie jesteś elo bo masz trośkę, nie intela ;)

 

Daj spokój, nie będę dopłacał stówy, skoro i tak nie poczuję żadnej różnicy w działaniu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, nie będę dopłacał stówy, skoro i tak nie poczuję żadnej różnicy w działaniu systemu.

 

Masz złe nastawienie- liczą się benchmarki :lol:

Teraz już tylko niecałe 80 zeta do intela :wink: . Do tego masz 10gb więcej ;)

No ale dobra nie będę się znęcać - dysk i tak na pewno lepszy od poczciwych jmicronów i co ssd to ssd ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

Gdyby chodziło o nasze kochane PLN-y pytanie w ogóle by nie padło(mały albo duży Intel i po temacie) :wink:

Dysk przyleciałby zza wielkiej wody.Co prawda kupiłem wczoraj czterdziestkę Intela ,ale morele.net zrobili mnie w konia i zamówienie anulowali :angry:

W każdym razie Reactor wyszedłby mnie 450-460 zł i dlatego trochę mnie kusi.No chyba ,że dolar znowu pójdzie w górę(dzisiaj prawie 10 gr :angry: )i dylemat sam się rozwiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

Gdyby chodziło o nasze kochane PLN-y pytanie w ogóle by nie padło(mały albo duży Intel i po temacie) :wink:

Dysk przyleciałby zza wielkiej wody.Co prawda kupiłem wczoraj czterdziestkę Intela ,ale morele.net zrobili mnie w konia i zamówienie anulowali :angry:

W każdym razie Reactor wyszedłby mnie 450-460 zł i dlatego trochę mnie kusi.No chyba ,że dolar znowu pójdzie w górę(dzisiaj prawie 10 gr :angry: )i dylemat sam się rozwiąże.

 

Postaraj się w takim razie jeśli nie intela to zamiast Reactora Novę wyhaczyć. Problemem może być tylko to,że jak dowalą ci cło i vat to zabawa nie będzie miała sensu. Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzęt komputerowy ?

Bo u nas też zazwyczaj przesyłka przechodzi bez vatu jeśli jest mała i tania (np. gry na konsole, filmy, książki), ale szansa rośnie im większa droższa paczka, no i zależy to też od przewoźnika - wysłanie kurierem znacznie zwiększa szanse w stosunku do zwykłej poczty.

 

Ale wracając do tematu. Czy jeśli pojedyńczy dysk SSD/HDD podłączyłbym do kontrolera SAS/SATA z własnym cachem to czy taki kontroler można powiedzieć w jakimś stopniu zmienia zapisy z randomowych na sekwencyjne ?

 

No i tak się zastanawiam czy Kingstona 40 z wgranym firmwarem od intela możnaby połączyć w raid z Intelem 40.

 

Tak , sprzęt komputerowy w większości.

 

Nie, nie można powiedzieć że random zmienia się na liniowy. Dalej jest tak samo.

 

Raidowac możesz dowoli i chętnie poczytamy o twoich odczuciach z takiej macierzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak macie ustawione Superfetch pod SSD ? Mam obecnie włączone na 3... Czy wyłączenie jest wskazane pod SSD ? Czy jedynie spowolni ?

 

Superfetch powinieneś wyłączyć gdyż poza wzrostem ilości zapisów komórek (spadkiem żywotności komórek pamięci) w przypadku SSD nic ten mechanizm nie daje.

 

W przypadku HDD Superfetch daje wymierne korzyści. System, najczęściej używane moduły i programy uruchamiają się szybciej w miarę uplywu czasu. SSD ma tak mikroskopijny czas dostępu, że nawet mocno pofragmentowane pliki są "składane" i ładowane błyskawicznie :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury na swoich ssd? Bo wszyscy tak zachwalają, że te dyski praktycznie się nie grzeją, a mój kingston w stresie osiąga 45 stopni :blink:

 

LOL, moj intel zawsze ma temp pokojowa, wiec nie wiem...

 

BTW moj ma 2.7T zapisu i 1769 godzin pracy. Jak narazie trzyma sie dobrze... Dziadowi daje popalic ostro, download, cache, tempt itp na nim trzymam.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! rzeczywiście ostro w porównaniu do mojego. Godziny podobne bo ok 1100 ale troche ponad 200GB mam :D

 

Co do temp, u mnie też wszystkie dyski niemal zimne w dotyku. Stare Jmicrony było lekko czuć pod palcem ale tylko lekko powyżej temp pokojowej.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...