Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem kabel, odłączyłem wszystko włącznie z X-Fi, klawą, grafą i odpaliłem z integry, została tylko mycha.

Wszystkie usługi nie-mikroszita wyłączone, sprawdziłem rozruch diagnostyczny... i dalej cały czas to samo.

 

rafa

Wcześniej miałem podpisany AMD SATA, już wcześniej przerzuciłem z powrotem na Standardowy Mikroszita i nic. Zaraz jeszcze wywalę cały pakiet ATI.

Wywalenie wszystkich sterów (i nie tylko), czyszczenie rejestru - kicha.

 

Tak prawdę mówiąc za ten czas już postawiłbym świeży system... no ale ja nienawidzę uciekać od problemu. W końcu kiedyś znowu się powtórzy ;)

Na drugiej stacjonarce nie ma takiego przestoju. Na lapku ze sklonowanym sysem z mojego SSD - myśli tak samo :P

 

Sieknąłem SSD na pół i szybko zainstalowałem świeżynkę. Jak się okazało nawet przy restartach podczas instalacji, zanim zaczął wczytywać robił już takie same przestoje. Instalacja nie była czysta, więc może wina siedzi w ukrytym folderze Boot? Nie wiem z czego jeszcze na 1 partycji (aktywnej) może korzystać podczas startu system zainstalowany na 2. Pomysły?

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączałeś wszystkie dodatkowe kontrolery (IDE,FireWire) w biosie?

 

Firewire i inne syfy włącznie z Audio i Lan mam standardowo wyłączone, bo nie korzystam. Wczoraj przy próbach Jmicrona odpowiedzialnego za IDE też na próbę wyłączałem... nawet biednemu RS232 się dostało ;)

Dzisiaj chyba sklonuję syf na kieszeń i sprawdzę, jak będzie podczas instalacji po formacie. Opłaca się zerować SSD w tym momencie, czy olać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodowałem, ale chyba wszystkich danych jeszcze nie poprzestawiał.

Chociaż jak wrzuci nowe, to się ustawi :D

 

Chyba się udało... ale nie po czystej instalacji systemu, bo po tym dalej było to samo. Jednak dzięki temu doświadczeniu doszedłem do wniosku, że "delay" w ładowaniu musiał pojawić się po zmianie płyty. A co się w niej zmieniło... SATA3!

BIOS płyty zazwyczaj uaktualniam jak pisze, że naprawili coś sensownego, ale teraz zarzuciłem bo nic innego nie przychodziło mi do łba. Okazało się, że w nowym Biosie nie dodali tylko obsługi nowych procków, ale i kilka funkcji.

Jedną z nich był dodatek w postaci wymuszenia w jakim trybie ma chodzić kontroler SATA1/2/3 - co niby wg opisu ma zwiększyć kompatybilność z obsługą dysków. No i najwidoczniej zwiększyło, bo jak ustawiłem sztywno SATA2, to pulpit pojawił się w 12s! Teraz przerzucam z powrotem mój stary system... mam nadzieję, że będzie git.

Jestem Happy... walka się opłaciła ;) 14.8s ze stoperem i zasyfionym sysem - czyli tym najlepszym.

Dołączona grafika vs Dołączona grafika

 

@rafa

Możesz zrobić taki teścik u siebie na RAID0 z tych Kingów? Wiem, że system systemowi nie równy, ale jestem ciekawy.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HRDs Faster than SSDs and HDDs.

 

The new HRD could be the missing link between hard drives and SSDs.

 

 

ZoomBritish researchers may have created the evolutionary step between current hard drives and solid state disks. Called the Hard Rectangular Drive (HRD), this new device primarily consists of three components: a double-sided "platter" of magnetic material mounted between two laminate read-write "heads" like a thin sandwich. All three components--joined by additional sets of three above and below--are lubricated and housed within in a standard 3.5-inch drive casing.

 

According to Register Hardware, the read-write layers actually comprise of millions of read-write heads aligned into a grid; the layers use the same lithography process used to make silicon chips. A signal is passed along the corresponding column and row in order to control a specific head. However, it's the magnetic middle layer that actually moves horizontally--accomplished by using piezo-electrics--that allows the stationary head to read the designated sector.

 

DataSlide, the group behind the research, said that the current version features 64 heads that can read or write simultaneously. Eventually, the technology will be able to achieve 160,000 random read/write IOPs (Input/Output Operations Per Second) and a 500 MB/sec. transfer rate. The HRD only uses 4W of power, a third of the power consumed by HDD, half of the typical SSD.

 

DataSlide is currently working on the new technology for commercial use, with plans to license the technology to storage manufacturers and other companies. Currently DataSlide is unable to provide a street date.

 

 

HRDs Faster than SSDs and HDDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób chociaż na nim :)

 

Dołączona grafika

 

Jak na dwa razy więcej procesów to chyba przyzwoicie wyszło choć uzmysłowiło mi to ile ja tu śmieci mam :) trzeba posprzątać

 

EDIT

Ten programik dobrze pokazuje co jest ważne w dysku podczas uruchomienia systemu. Widać ile odczytów a ile zapisów jest.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

DataSlide is currently working on the new technology for commercial use (...)

Stare - już tak parę lat walczą ;) Bardzo ciekawy pomysł i raczej bezkonkurencyjne rozwiązanie - także w ilości problemów z opanowaniem technologii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek, wychodzi na to, że mam ten sam problem z płytą Asusa, ale niestety u mnie nie dodali jeszcze opcji wymuszania trybu SATA kontrolera, więc nadal OS ładuje się wolno.

 

Elektronek, wychodzi na to, że mam ten sam problem z płytą Asusa, ale niestety u mnie nie dodali jeszcze opcji wymuszania trybu SATA kontrolera, więc nadal OS ładuje się wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale M4A78T-E przeciez nie ma Sata 3?

 

Swoja droga chyba mnie tez dorwalo na Asusie 890GTD jak u Elektronka bo przy ladowaniu Visty mam ok 10 sekund czarnego ekranu gdzie nic sie nie dzieje. A myslalem , ze tylko W7 obrywa :)

 

edit: Goodram wchodzi na rynek SSD:

 

http://pclab.pl/art41901.html

 

Niby w teście IOPS tragedia, ale testy real life ma na poziomie Inteli czy Sand Forców więc coś tu jest dziwnego. Szkoda , ze pewnie testow poza polskimi serwisami nie bedzie.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodDrive SSD 256GB MLC – pierwszy nośnik SSD z Polski na kościach Toshiby sugerowana cena 2500-2700 zl.

pod linkiem recenzja (nie pierwszego bo poniżej jest z roku 2008 wersja 128GB opisana jako pierwszy SSD) polskiego SSD (wymienionego tez w poście powyżej)

 

Podsumowanie :: PCLab.pl

Dołączona grafika

 

 

GoodDrive SSD 128GB MLC -

 

Tu recenzja przez PC World wersji 128GB która nie jest tak entuzjastyczna ale dotyczy kości Samsunga

...Czkawka" w postaci chwilowego zwolnienia zapisu, która w mniejszych dyskach tego producenta pojawiała się sporadycznie, w wypadku tego egzemplarza 128GB była raczej stanem permanentnym. To nie jest śmiertelna choroba pod warunkiem dostarczenia przez producenta programu zdolnego za pomocą niskopoziomowych poleceń skoncentrować małe pliki rozsiane po całej objętości dysku. Ale Samsung nie zajmuje się takimi przypadłościami, więc użytkownik z ograniczonym zasięgiem trybu szybkiego zapisu pozostaje bezradny. Z arsenału dostępnych środków pozostaje jedynie wymiana firmware’u, która jednak nie ma większego wpływu na stopień zdefragmentowaia dysku. Nieco gorzej od średniej dla tej serii dysków wypadał także odczyt...

Recenzja: GoodDrive SSD128M25S2GR - opinie czy warto kupić, wady i zalety, cena | Testy PC World

Dołączona grafika

 

 

Tu recenzja tego dysku w magazynie NEXT z 2008 cena 1700 zł

i tu test nie pisze o żadnej "czkawce" tak więc jak widać do testów w czasopismach należy podchodzić ostrożnie

http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/949/t/made-in-poland-dysk-ssd-goodram

Dołączona grafika

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje czasy bootowania, system używany już jakiś czas

 

bios wszystko włączone, dzwięki windows itd + cały austostart z boinc włącznie włączone

 

Dołączona grafika

 

bios wyłączone esata/FW (reszta włączona), wyłączone dzwięki windows, cały autostart, boinc, sidebar, antywirus itd włączone

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym dysku?

jakie ma transfery ?

warto brac?

 

 

SAMSUNG SSD 64GB MCBQE64GBMPP-03A (1067601445) - Aukcje internetowe Allegro

 

Google mowia

 

dysk na komorkach SLC a wiec nie bedzie na pewno mial czkawki i nie trzeba przejmowac sie tym , ze uzywany

ale google mowia tez odczyt 60 mb/s i zapis 40 mb/s czyli jak na obecne standardy wolny (zwlaszcza odczyt, bo 40 zapisu jest ok)

 

Imho moznaby go do netbooka/starszego laptopa wsadzic ale ja bym wiecej niz 300 za niego nie dal.

 

Dankoozy's blog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co jest to forum skoro wszyskto mowi google?(sorry za offtop)

 

OCZ VERTEX SSD 60GB 64MB 135/230MB/s (1063479859) - Aukcje internetowe Allegro

a jak jest z losowym zapisem /odczytem tego vertexa?

wystepuje rwanie? i czy lepszy jest od intela x-18?

 

Skoro umiesz czytać forum to dlaczego nie przeczytałeś całego tematu o Vertexach i wtedy byś nie musiał o nic pytać ;) Do tego tutaj tez mase razy było o tym mówione. Losowe r/w są na pierwszej stronie.

 

Żaden z dysków II generacji nie przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

 

mam zamiar nabyc dysk ssd 80-160GB (zapewne blizej 80GB) na system i pare aplikacji, w zwiazku z tym pytanie: brac juz teraz intela g2 (80/160GB), czy tez wstrzymac sie pare tygodni/miesiecy, bo ma wyjsc cos nowego, duzo lepszego?

 

czy wiadomo kiedy maja sie pojawiac ssd na sandforce w sprzedazy, i ile moga kosztowac w .pl wersje 80-100 GB, tak samo - kiedy ma sie pojawic g3 od intela - jesienia czy wczesniej? HDD na system juz powoli zaczyna mnie denerwowac..

 

ps ile GB partycja potrzebna jest na na Win7 odpowiednio 32 i 64-bit?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sand Force są o kilku miesięcy dostępne w różnych wersjach teraz tylko pojawia sie więcej producentów ( a raczej nalepek na dyskach).

Nowe Intele najwcześniej 4 kwartał czyli zima. Można teraz spokojnie kupować moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa:

 

"Można teraz spokojnie kupować moim zdaniem."

 

ale co brac: intela g2 czy sandforce'a (i ktorego)? a moze jeszcze cos innego (spokojnie, 1-szy post w watku przeczytalem, i na moje to wyglada, ze ponizej intela g2 chyba nie ma co sie pakowac w ssd pod system - 4KB random write ;))? czym sie w ogole rozni sandforce sf1200 od sf1500, i ktory model ~80-100GB na sandforce bys polecal?

 

ps a moze micron mlc - co to za wynalazek (cos nowego)? w ogole czy 4KB random read jest wazne (i w czym), czy tylko 4KB random write jest najwazniejsze, i tylko na nie patrzec?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa:

 

"Można teraz spokojnie kupować moim zdaniem."

 

ale co brac: intela g2 czy sandforce'a (i ktorego)? a moze jeszcze cos innego (spokojnie, 1-szy post w watku przeczytalem, i na moje to wyglada, ze ponizej intela g2 chyba nie ma co sie pakowac w ssd pod system - 4KB random write ;))? czym sie w ogole rozni sandforce sf1200 od sf1500, i ktory model ~80-100GB na sandforce bys polecal?

 

ps a moze micron mlc - co to za wynalazek (cos nowego)? w ogole czy 4KB random read jest wazne (i w czym), czy tylko 4KB random write jest najwazniejsze, i tylko na nie patrzec?

 

 

Najlepiej wziac Intela bo jest najbardziej oplacalnym zakupem. Dyski na Sandforce sa dobre ale tez duzo drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czym sie w ogole rozni sandforce sf1200 od sf1500, i ktory model ~80-100GB na sandforce bys polecal?

 

w ogole czy 4KB random read jest wazne (i w czym), czy tylko 4KB random write jest najwazniejsze, i tylko na nie patrzec?

 

One różnią się tylko firmware. Fizycznie jest to dokładnie taki sam kontroler gdzie w jednym (sf1200) sztucznie ograniczono możliwości.

Dyski z Sand Force występują tylko w pojemnościach 50, 100 i 200. Dla domowego użytku każdy najtańszy jaki znajdziesz będzie wystarczający.

Jednak jak napisał CLAU najbardziej rozsądnym zakupem jest Intel. W praktyce nie ustępuje SF a tylko w benchmarkach widać te max 5-10% różnicy.

 

Ogólnie najważniejszy jest random read a na drugim miejscu write. Dlatego że system i programy robią więcej odczytów niż zapisów. I do tego to są dużo ważniejsze parametry niż podawane przez producentów prędkości sekwencyjne/liniowe.

Choć nimi się najbardziej chwalą bo większe liczby lepiej trafiają do nie świadomych klientów :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...