Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

QD - queue depth - jest ilością zadań odczytu i/lub zapisu oczekujących na dostęp do dysku. Inaczej długość kolejki zadań dla dysku.

Standardowe domowe użycie to 0 do 5 i to jest przy teście 4k. W serwerach może być np 32QD (przy bardziej obciążonych serwerach np SQL 64 albo nawet 128QD). Program mierzy jak dysk zachowuje się przy lekkim i mocniejszym obciążeniu.

 

 

EDIT

Sprawa warta odnotowania http://techreport.com/discussions.x/19015

OCZ przygotowuje przystępny cenowo dysk/napęd SSD na pcie oparty na kontrolerze/ach SandForce i wewnętrznym Raid 0! Cena za 120GB powinna oscylować wokół ceny Intelowskiego 160GB.

Odczyt 540MB/s i zapis 530MB/s i do tego IOPS 75000! Napęd oczywiście będzie bootowalny.

Jedyna w sumie wada to brak Trim (ze względu na raid) ale ma chociaż Garbage Collection. W sklepach powinien pojawić się w ciągu 4-6 tygodni. Tylko czekać na testy.

 

Nie wiem jak Wam ale mnie się to już zaczyna podobać :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kupiłem uzywanego Intela X25-V 40GB, chcę zainstalować na nim Win 7. Czy wystarczy zwykłe formatowanie podczas instalacji, czy lepiej przed instalacją wykonać czyszczenie dysku jakimś specjalnym programem, jeśli tak, to jakim?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten test to jakaś ściema? http://www.anandtech.com/bench/Product/148?vs=155

Z tego co tu wyczytałem powinno się zwracać uwagę głównie na operacje na plikach 4KB i nimi się sugerować, no a jak widać Kingston (który jest polecany obok Intela) wypada tu blado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten test to jakaś ściema? http://www.anandtech...duct/148?vs=155

Z tego co tu wyczytałem powinno się zwracać uwagę głównie na operacje na plikach 4KB i nimi się sugerować, no a jak widać Kingston (który jest polecany obok Intela) wypada tu blado.

 

To nie tak.

 

Kingston 30 jest polecany bo to najtanszy dysk SSD jaki warto kupowac - chcesz tanie 30 GB pod system bierzesz jego. Albo inaczej ma wystarczajaca wydajnosc by dzialac dobrze jak przystalo na dysk SSD (rewelacyjny soft do klonowania dyskow i backupuw wersjach netbook i desktop upgrade tez nie szkodzi)

Chcesz najlepszy w swojej klasie SSD kupujesz Intela 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

kupiłem uzywanego Intela X25-V 40GB, chcę zainstalować na nim Win 7. Czy wystarczy zwykłe formatowanie podczas instalacji, czy lepiej przed instalacją wykonać czyszczenie dysku jakimś specjalnym programem, jeśli tak, to jakim?

 

Normalnie szybkie formatowanie jak w każdym dysku i bez ceregieli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.

 

Kingston 30 jest polecany bo to najtanszy dysk SSD jaki warto kupowac - chcesz tanie 30 GB pod system bierzesz jego. Albo inaczej ma wystarczajaca wydajnosc by dzialac dobrze jak przystalo na dysk SSD (rewelacyjny soft do klonowania dyskow i backupuw wersjach netbook i desktop upgrade tez nie szkodzi)

Chcesz najlepszy w swojej klasie SSD kupujesz Intela 40.

 

Przymierzałem się do kupna owego Intela. Kosztował 380 zł. jakiś miesiąc temu i postanowiłem że za kilka dni kupię ;) Wtedy cena z dnia na dzień zaczęła rosnąć z powodu dolara i obecnie dysk kosztuje już 480 zł. co już jest nie na moją kieszeń. Nie wiem czy czekać aż stanieje czy brać tego Kingstona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wytrzymasz do pazdziernika-grudnia to mozliwe , ze za te 500 zeta dostaniesz Intela 80GB trzeciej generacji z 25nm NANDem. Wiec teraz tak srednio sie oplaci kupowac (choc jak wegry i hiszpania zbankrutuja to dolar moze byc i po 6 zeta :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to chyba sprzedawcy swoje marże przy okazji też podnoszą. Przecież spadek złotówki nie był aż tak duży, jak nie które podwyżki sprzętu. No chyba, że dzieje coś jeszcze o czym nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do kupna owego Intela. Kosztował 380 zł. jakiś miesiąc temu i postanowiłem że za kilka dni kupię ;) Wtedy cena z dnia na dzień zaczęła rosnąć z powodu dolara i obecnie dysk kosztuje już 480 zł. co już jest nie na moją kieszeń. Nie wiem czy czekać aż stanieje czy brać tego Kingstona.

 

Tak czekać można sobie do śmierci. Ja kupiłem tego kingstona 30GB za całe 300zł, teraz najtaniej na ceneo widzę go za 350 :)

Na dysk nei narzekam, chociaż do extremalnych celów go nie używam - ot codzienne użytkowanie. Na pewno nie ma się co stresować małą pojemnością, bo po zainstalowaniu 7 i potrzebnych programów mam nadal połowę dysku pustą.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie. Czy porady Mardoca z początku wątku dalej się przydają z racji nowej generacji dysków, czy już nie trzeba się tak mocno bawić. Pytam, bo niedługo zostanę szczęśliwym posiadaczem Intel X25-M SSD 80GB a szkoda by mi było żegnać się np. z funkcją hibernacji, z której często korzystam.

 

ps. jeśli już pojawiło się takie pytanie, to z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa - tak widziałem, że 2008, stąd pytanie czy dalej się przydają :)

 

A na końcu posta:

Użytkownik Mardok edytował ten post 30 styczeń 2010 - 19:24 ;)

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podczas instalacji Windows7 , trzeba ręcznie ładować sterowniki AHCI / Raid ? Bo z tego co kojarzę to win7 ma zaimplementowane i nie ma takiej konieczności jak w Vista/Xp ? :/

 

Nie trzeba. BTW przy Vista też nie trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zmieniło z obsługa TRIM pod vistą? Bo ceny SSD spadają, ale nie chce wydawać dodatkowo 400 zł na nowy system tylko po to, żeby mieć jedną funkcję do SSD - Vista 64-bit z SP2 mi starcza do wszystkiego. Tyle, że nie chce, by ten system zarżnął mi SSD jak już je kupie. Istnieją jakieś narzędzia do automatycznej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Viście trzeba używać tzw. wipera, czyli narzędzia do zerowania komórek zawierających usunięte dane, dostarczanego zazwyczaj przez producenta dysku. Zapuszczać raz na tydzień/miesiąc i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa moze mi ktos pomoc , nie wiedzieć czemu strasznie wolno dziala mi system ale wyniki w CDM sa wzorowe dla mojego dysku zawsze wszystko wlaczalo sie momentalnie a teraz nawet na przeglądarke trzeba sporo czekać to moze byc wina dysku czy raczej cos z systemem sie dzieje ( Windows 7 64 bit Ultimate ) czyściłem CCleanerem oraz robilem konsolidacje wolnej przestrzeni i nic nie dalo , ma ktoś jakiś pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa moze mi ktos pomoc , nie wiedzieć czemu strasznie wolno dziala mi system ale wyniki w CDM sa wzorowe dla mojego dysku zawsze wszystko wlaczalo sie momentalnie a teraz nawet na przeglądarke trzeba sporo czekać to moze byc wina dysku czy raczej cos z systemem sie dzieje ( Windows 7 64 bit Ultimate ) czyściłem CCleanerem oraz robilem konsolidacje wolnej przestrzeni i nic nie dalo , ma ktoś jakiś pomysł

 

Tak - format :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

EDIT

Sprawa warta odnotowania OCZ preps affordable PCIe solid-state drive - The Tech Report

OCZ przygotowuje przystępny cenowo dysk/napęd SSD na pcie oparty na kontrolerze/ach SandForce i wewnętrznym Raid 0! Cena za 120GB powinna oscylować wokół ceny Intelowskiego 160GB.

Odczyt 540MB/s i zapis 530MB/s i do tego IOPS 75000! Napęd oczywiście będzie bootowalny.

Jedyna w sumie wada to brak Trim (ze względu na raid) ale ma chociaż Garbage Collection. W sklepach powinien pojawić się w ciągu 4-6 tygodni. Tylko czekać na testy.

 

Nie wiem jak Wam ale mnie się to już zaczyna podobać :D

 

Jakaś tam poglądowa cena jest Overclockers UK Search Results

 

Ciekawe jak te wynalazki będą wypadać w testach :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, z dysków PCIe nie da się botować systemu, coś się zmieniło w tym temacie? Bo generalnie dysk PCIe jest o wiele wygodniejszy od SATA, zero kabli (w tym także od zasilacza) i większy porządek w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...