Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jak to jest w końcu z tym nowym firmware do cruciala m4 w wersji 010G. Na forum Cruciala niezbyt przychylnie się o nim wypowiadają. Czy ktoś po aktualizacji to potwierdzi?

 

Jest tak ... http://www.guru3d.com/news_story/whats_wrong_with_the_crucial_m4_010g_firmware_and_why_hasnt_it_been_fixed.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety AMD troche odstaje wydajnosciowo od Intela jesli chodzi o wydajnosc.

 

Nie o tyle, by mieć wpływ na czas uruchamiania się systemu. Mi dziadek Intel G2 40GB na AMD770 ładuje dość świeży system ale z poinstalowanymi podstawowymi programami i komponentami systemu (redisty, net frameworki, itp.) w ok. 15 sekund. Co ciekawe, po odłączeniu HDD'ków robi to jeszcze szybciej. To taka ciekawostka, że HDD tylko podłączone, a nie mające nic wspólnego z systemem również wydłużają uruchamianie windy Dołączona grafika Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh 256GB Samsung 830 za 700 zł czy poczekać chwilę na 840 PRO? U helmutów już jest http://cenowarka.pl/eu/841490 900 zł. I teraz pytanie czy warto dopłacać te 200 zł ? Co prawda u nich 830 kosztuje 600 zł... więc u nas jak się pojawi to będzie za tysiaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, po odłączeniu HDD'ków robi to jeszcze szybciej. To taka ciekawostka, że HDD tylko podłączone, a nie mające nic wspólnego z systemem również wydłużają uruchamianie windy Dołączona grafika

 

Jeżeli w biosie dla gniazd SATA/ATA masz włączone autowykrywanie to chwilkę to potrwa zanim wykryje wszystkie podłączone napędy :) Można powyłączać nieużywane porty, a tam gdzie masz podłączone HDD trzeba pierwszy raz wykryć je poprzez bios, a potem przestawić z auto na sztywno. Powinieneś zyskać kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w biosie dla gniazd SATA/ATA masz włączone autowykrywanie to chwilkę to potrwa zanim wykryje wszystkie podłączone napędy Dołączona grafika Można powyłączać nieużywane porty, a tam gdzie masz podłączone HDD trzeba pierwszy raz wykryć je poprzez bios, a potem przestawić z auto na sztywno. Powinieneś zyskać kilka sekund.

 

Zupełnie nie o to mi chodziło. Nie mówię o wykrywaniu urządzeń przez POST, tylko o sam czas ładowania się systemu. Mimo, że system ładuje się z SSD, to HDD'ki również chwilę chrobotają. Jak odłączyłem je, to animacja z logiem Windowsa nawet się cała nie odtworzyła a już pojawił mi się pulpit Dołączona grafika Co innego z HDD'kami, gdy mam normalnie je podłączone, to animacja zdąży się cała odtworzyć, bo trochę chrupią dyski w tym czasie. Jednak system podczas uruchamiania do nich się odwołuje, co wydłuża start systemu. To takie moje obserwacje Dołączona grafika Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie spora, przynajmniej w benchmarkach. Naprawdę nie masz AHCI? Włączałeś tryb raid ? Bo w budżetowych padłach czasami ahci jest tylko w trybie raid.

Niezależnie od wszystkiego ssd będzie sporo szybszy od talerzowca, tyle że nie warto celować w topowe SSD a raczej w budźetowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reanimacja cruciala chyba się powiodła. po przeprowadzeniu operacji zerowania komórek dysk wrócił do normy oto porównanie między crucialem kupionym rok temu i nowym który dzisiaj odebrałem z paczkomatu:

 

stary po reanimacji:

 

Dołączona grafika

 

nowy:

 

Dołączona grafika

 

 

zaraz stawiam radia 0 na tych crucialach i wrzucę update z wyniku :)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytke msi p35 neo i niestety w opisie pisze ze nie obsługuje ahci ani raid: /, kiepska płytka do diaska: ). Budżetowe ssd, znaczy sie jakie?Dołączona grafika

 

W przyszłym roku jakoś zmieniłbym platforme na intel 1155: ), chciałbym ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> samsunga 830 128gb, ale nie wiem czy nie poczekać z tym do wymiany platformy, jak uważacie: )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dokładnie zrobiłem -- stare SATA2, dodałem Plextora M5P 256GB, zainstalowałem Windows 8 Pro 64 i już się kilka godzin bawię, ale nie instalacjami, bo te wszystkie zrobiłem z NAS-a po gigabicie szybciutko Dołączona grafika

 

Niestety SATA2 i całe mobo z CPU dławi dysk... Ale za rok będzei full wyczes Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam następujące pytanie, mam do wydania parę zł. W chwili obecnej mam 3 opcje:

1. Kupić Kingstona V+200 64gb

lub poczekać i dozbierać około 100zł &:

2. Kupić tego samego Kingstona co wyżej tylko w wersji 128gb

3 Kupić Samsunga 830 64gb.

Jaka jest najlepsza opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytke msi p35 neo i niestety w opisie pisze ze nie obsługuje ahci ani raid: /, kiepska płytka do diaska: ). Budżetowe ssd, znaczy sie jakie?Dołączona grafika

 

Mam taką samą płytę. Kupiłem kingstona v200 128 za ok. 300zł i powiem szczerze że jest zauważalna różnica między ssd i hdd. Wczoraj przesiadłem się na płytę z ahci i dysk ssd dostał niezłego kopa. Mimo braku ahci na swojej płycie zobaczysz różnicę, a po przesiadce na nowy socket znowu zobaczysz różnicę Dołączona grafika Taki miły bonusik.

 

Nie miałem styczności z topowymi dyskami ssd, ale gdybym miał kupować dysk brałbym coś z niższej/średniej półki ale za to o większej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od wszystkiego ssd będzie sporo szybszy od talerzowca, tyle że nie warto celować w topowe SSD a raczej w budźetowe

 

No nie do końca, wydajny dysk zawsze będzie szybszy od budżetowego. To już lepiej w średnią półkę.

 

Witam, a ja mam następujące pytanie, mam do wydania parę zł. W chwili obecnej mam 3 opcje:

1. Kupić Kingstona V+200 64gb

lub poczekać i dozbierać około 100zł &:

2. Kupić tego samego Kingstona co wyżej tylko w wersji 128gb

3 Kupić Samsunga 830 64gb.

Jaka jest najlepsza opcja?

 

Pod względem wydajności Zdecydowanie Samsung 830 64GB. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wydajności Zdecydowanie Samsung 830 64GB.

 

No ok, to już wiem. Ale tak patrząc na ogólne zastosowanie, nie dla jakiegoś maniaka benchmarków i tego żeby windows stał w 5 sekund , chociaż niechciałbym też płacić tyle pieniążków i odczuć niewielką różnicę między takim np. samsungiem f3/f4. Więc lepiej trochę wolniej ale więcej, czy mniej a bardzo szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...