Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung 830 256GB za 650 zł w redcoonie czyli akcja czyszczenia magazynów ;]

 

Ale przez to mam dylemat bo chciałem wziąć 840 pro a tu różnica w cenie będzie jeszcze większa ;/ Na dodatek mam tylko sata 2.

 

Przy takiej cenie 830-tki 840 pro powinien kosztować 800-850 zł a tak nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@links, dzięki za namiary - zamówiony Samsung 830 128GB, zastąpi Samsunga 470 64GB który po prostu jest za mały - szczególnie jeśli ktoś trzyma gry na SSD.

 

@Coroner666, 840 256GB po rabacie to obecnie i tak ponad 1100pln więc nie ma się nad czym zastanawiać ...

 

 

Przy okazji ostatnio zaktualizowałem SSD Magician do wersji 3.2 ale różnic specjalnie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

W świecie nośników półprzewodnikowych rzadko jesteśmy świadkami premier, które mogą w istotny sposób namieszać na mocno skostniałym rynku, zdominowanym przez kontrolery SandForce, Samsunga oraz Marvella. Rozwiązania wielkiej trójki znajdziemy w niemal 99% sprzedawanych urządzeń i chyba trochę za bardzo przywykliśmy do serwowania nam wciąż tego samego, różniącego się głównie nalepką i ceną. Dotyczy to zwłaszcza SandForce oraz Marvella, bowiem Samsung swojej technologii firmom trzecim na razie nie odsprzedał. Tak czy owak na scenie SSD zrobiło się... nudno. Jednak niektórzy producenci czasami forsują inne technologie, jak chociażby Corsair w nowej serii dysków Neutron i Neutron GTX, gdzie znajdziemy kontroler Link_A_Media Devices (LAMD). Czy amerykańska firma będzie w stanie podjąć równorzędną walkę z Samsung SSD 830, OCZ Vertex 4 oraz Plextor M5 Pro? Wszystko wyjdzie w testach, bowiem mieliśmy już okazję bliżej przyjrzeć się Corsair Neutron 240 GB i Corsair Neutron GTX 240 GB. Zobaczymy, co potrafi kontroler LAMD...

Test SSD Corsair Neutron 240 GB i Neutron GTX 240 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i szlag trafil mojego M4 128GB. Siedzialem sobie na forum i nagle zaliczylem freeza. Teraz juz komp zawiesza sie na 10-15min na BIOSie by w koncu stwierdzic ze dysku nie widzi. Probowalem na innym komputerze - dokldanie te same objawy. Wedlug zalecen Cruciala zostawilem dysk bez zasilania na ponad 1h - nie pomoglo. Restartowalem komputer ze 20 razy - nie pomoglo. Komputer pracowal jako platforma do zdalnej pracy + Diablo3 + World of Tanks wiec dysk nie byl zbytnio obciazony. Coz, zostaje RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb, w teście w tabelce pokręcone są dane odczyt / zapis.

 

Zastanawiałem się nad Neutronem 120GB (szkoda, że w teście są 240GB). Znalazłem realne porównanie 120GB z Samsungiem 830 128GB - test zapisu oraz odczyt + zapis symultaniczny.

 

post-10949-0-97680900-1351165488_thumb.jpg

post-10949-0-22085300-1351165504_thumb.jpg

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tymi jednostkami pojemności w testach na purepc.

Chodzi mi o rozróżnianie jednostek dysk ma pojemność 256GB i jest to pojemność prawdziwa w tych jednostkach. Ten sam dysk ma w innych jednostkach pojemność 238,5 GiB i też jest to prawda. Przypuszczam że 95% ludzi nie ma pojęcia czym to się różni i potem na forach wybuchają kłótnie że producenci oszukują.

To że systemy Windows myślą w GiB a piszą GB to już wina Microsoftu.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gibibyte

 

 

To akurat wina tych od Si. W informatyce od zawsze GB były tym czym teraz są GiB. Więc tak naprawdę to był standard, którym posługiwało się 100% producentów, naukowców czy co tam jeszcze. Po co zmieniać coś w czym tak naprawdę wszyscy się dobrze orientują nie wiem.

 

No właśnie problem w tym że nie wszyscy się dobrze orientują właściwie mało kto ma pojęcie o co tu chodzi. Panuje pojęcie że istnieją tzw. prawdziwe GB te podawane przez system i oszukane GB te podawane przez producentów żeby wyłudzić z nas kasę.

Może z 5% ludzi wie że to są tak naprawdę inne jednostki a system podaje źle.

 

No właśnie problem w tym że tak naprawdę to był chaos a nie standard. Na szczęście coraz więcej portali podaje poprawnie te jednostki. :)

Edytowane przez Polar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno temat ten zostal poruszony i zamkniety Dołączona grafika Pojawil sie update w sprawie mojego M4. Po 2h postanowilem ze... wlacze komputer i.. wstal. Nic nie kombinowalem, nie prezkladalem nie resetowalem. Po prostu wstal sam z siebie. SMART jest ok. Robie backup i sprobuje mu wymusic pad jescze raz.

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że systemy Windows myślą w GiB a piszą GB to już wina Microsoftu.

 

To akurat wina tych od Si. W informatyce od zawsze GB były tym czym teraz są GiB. Więc tak naprawdę to był standard, którym posługiwało się 100% producentów, naukowców czy co tam jeszcze. Po co zmieniać coś w czym tak naprawdę wszyscy się dobrze orientują nie wiem. Bo to, żeby zgadzały się przedrostki nie jest żadnym wytłumaczeniem jak dla mnie...

 

Komputery działają w systemie dwójkowym i z tego faktu wiele rzeczy się do tego "wyrównuje". Koniec basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno temat ten zostal poruszony i zamkniety Dołączona grafika Pojawil sie update w sprawie mojego C4. Po 2h postanowilem ze... wlacze komputer i.. wstal. Nic nie kombinowalem, nie prezkladalem nie resetowalem. Po prostu wstal sam z siebie. SMART jest ok. Robie backup i sprobuje mu wymusic pad jescze raz.

 

Właśnie przymierzałem się do pierwszego w życiu zakupu SSD 128GB [do kompa siostry - win/programy graficzne] biorąc pod uwagę jedynie ścisłą czołówkę, czyli także M4 i powiem szczerze, że twój post mnie zaniepokoił. Ile czasu go masz / ile danych zapisałeś ?

 

A i tak na marginesie to wyżej piszesz M4 128GB, a teraz C4 :) [zakładam, że literówka ?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodzilo o M4 (to z radosci ze znow dziala :P). Dysk mam nieco ponad pol roku. Aktualnie zajete jest 40GB ale nie wykonuje jakichs gigantycznych zapisow (dwa razy mialem po jednej wirtualnej maszynie na VMware Workstation kazda po ok 20GB). Mysle ze lacznie wiecej niz 500GB nie zapisalem przez ten czas (a pewnie duzo mniej). Szperalem troche na necie i niektorym osobom rzeczywiscie M4 znika z systemu/biosu ale na stronie Cruciala jest taki KB: http://forum.crucial.com/t5/Solid-State-Drives-SSD-Knowledge/Why-did-my-SSD-quot-disappear-quot-from-my-system/ta-p/65215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodzilo o M4 (to z radosci ze znow dziala Dołączona grafika). Dysk mam nieco ponad pol roku. Aktualnie zajete jest 40GB ale nie wykonuje jakichs gigantycznych zapisow (dwa razy mialem po jednej wirtualnej maszynie na VMware Workstation kazda po ok 20GB). Mysle ze lacznie wiecej niz 500GB nie zapisalem przez ten czas (a pewnie duzo mniej). Szperalem troche na necie i niektorym osobom rzeczywiscie M4 znika z systemu/biosu ale na stronie Cruciala jest taki KB: http://forum.crucial...stem/ta-p/65215

 

No to niezły zonk ... dobrze, że twój ożył z powrotem, ale w takim razie nie można w 100% polegać na M4. Nie czytałem co prawda wszystkich stron tego wątku ["trochę" by to zajęło Dołączona grafika ], ale nie spotkałem takich problemów z Samsungiem 830 i OCZ Vertex 4. Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły zonk ... dobrze, że twój ożył z powrotem, ale w takim razie nie można w 100% polegać na M4. Nie czytałem co prawda wszystkich stron tego wątku ["trochę" by to zajęło Dołączona grafika ], ale nie spotkałem takich problemów z Samsungiem 830 i OCZ Vertex 4.

 

SSD jak każdy sprzęt może odwalić niespodziewaną kitę, nawet ten najbardziej niezawodny. Żaden to zresztą wyznacznik, OCZ i Samsung mają też potrafią nawalić, ale chyba najbezpieczniej jest kupić jednak Samsunga SSD 830.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Rapid Storage Technology Version 11.6.2.1002 WHQL

 

http://www.station-drivers.com/telechargement/intel/sata/intel_rst_11.6.2.1002whql(www.station-drivers.com).exe

 

nie chce mi się wrzucać wyników ale dają dodatkowe parę pkt do wyniku w as ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje jeszcze raz

Czy srednia predkosc odczytu 270 , przy czym max to 350 minimum 230, dysku vertex 3 120gb, podlaczonego do kontrolera intel sata 3, jest zupelnie normalna

Czy jednak ciut malutko

Sprzet:

P8p67pro

2600k

8gb 1600mhz

 

Dzieki i pozdrawiam

 

Dość typowe prędkości dla wszystkich dysków z SandForce. Ten dość nietypowy rozrzut, rozumiem mierzone HD Tach lub HD Tune?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa: nie wiem co jest z tym liteonem, ale wersja e200 160 gb uzyskuje ponad 800pkt overall w AS SSD, czyli tyle co powinna, jak to Marvell... u artuditu wersja 80gb ok 500pkt, a powinna wg mnie tak koło 600pkt... aż taka różnica z powodu braku sata3? W sumie to tylko punkty:)

 

Proszę oto odpowiedź na Twoje pytanie

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ewelinaa - HDTach słabo sie nadaje do testów wydajności SSD, bardziej do sprawdzania Trim itp; znacznie lepsze są Crystal Disk Mark, AS SSD i ATTO.

Mimo wszystko wydajność raczej typowa, te dyski średnio radzą sobie z danymi trudno kompresowalnymi. Nie oczekuj prędkości podanych przez producenta bo sa nie realne w codziennym życiu. Ta konstrukcja tak ma. Jak się kupuje dysk z SandForce na pokładzie to od razu trzeba założyć że niektóre dane są odczytywane/zapisywane wolniej niż mówi to nalepka na opakowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-rafa:

Widzę że dostałeś w końcu ten dysk, i w dodatku pięknie sobie radzi jak na 80GB....wyniki jak rasowa 120:)

Ale żeby nie przechwalić... samsungi 830 128gb są już dostępne po niecałe 360zł( w takiej cenie nabyłem), ach ta magia liczb.. as ssd daje 700pkt+-10, przyspieszenia nie poczułem po kingstonie, ale " tera jezdem pro i elo:) " lol.

Ide zdobić braciakowi prezent- podmienie mu dysk startowy z talerzowca na ssd kingstona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...