Skocz do zawartości
MaciekCi

Sony Ericsson C905 - 8.1 Mpix

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że masz N95. Tam to rzeczywiście jest tragedia z baterią. Ale nie wiem czy kiedykolwiek miałeś SE. W tych telefonach naprawdę są dobre ogniwa. Mój K800i trzymał spokojnie 4 dni przy bardzo dużej ilości smsów i robieniu zdjęć z fleszem, a każdy wie ile lampa ksenonowa ciągnie prądu żeby się naładować.

 

A co do wysuwanego obiektywu... Możliwe to to jest ale wtedy byś narzekał, że każdy taki telefon to cegła (grubość). Coś za coś. Telefon jednak powinien zostać telefonem, a aparat foto to taki gadżet (i chyba tak zostanie), bo nigdy nie doścignie on prawdziwego aparatu.

Sorry, ale nie porównuj K800 do N95. Nie masz GPS, Wifi, Symbiana... a To wysuwanie nie musi przeciez byc nie wiadomo jakie. No i zawsze mozna to zrobić na zasadzie teleskopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie porównuj K800 do N95. Nie masz GPS, Wifi, Symbiana... a To wysuwanie nie musi przeciez byc nie wiadomo jakie. No i zawsze mozna to zrobić na zasadzie teleskopów.

Tak, ale wiem jak trzyma SE P1i, Nokia E51 (ma WIFI itd. i bardzo dobrze trzyma). A myślisz, że ksenon "żre" mniej prądu niż wifi? Jesteś w błędzie :D A co do symbiana.... Wątpię, żeby ciągnął on prąd... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wiem jak trzyma SE P1i, Nokia E51 (ma WIFI itd. i bardzo dobrze trzyma). A myślisz, że ksenon "żre" mniej prądu niż wifi? Jesteś w błędzie :D A co do symbiana.... Wątpię, żeby ciągnął on prąd... :D

Mieć może nawet wszystko pod warunkiem czy się tego używa i ile. Napisałem, że przy intensywnym użytkowaniu. ksenon... Na jak długo włącza Ci sie ten ksenon żeby bać się o baterie? A Symbian jako system operacyjny na pewno pochłania nieco więcej energi niż tel. bez systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ksenon... Na jak długo włącza Ci sie ten ksenon żeby bać się o baterie?

 

Wiesz w ogóle jak działa Ksenon ? No chyba jednak nie. :) Jeśli masz aparat cyfrowy to poświęć kiedyś trochę czasu i zobacz ile fot zrobi Ci bez flasha a ile z flashem, przy Canonie 20D jest to coś rzędu 1000 fot vs 380. :]  Przy czym tam matryca też działa przeważnie ułamki sekundy i bateria jest znacznie mocniejsza niż w telefonach.

 

W zwykłych cyfrakach sądzę, że będzie to stosunek 3:1 albo jeszcze gorzej.

 

Ksenon jest zabójcą baterii, w każdym urządzeniu. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w ogóle jak działa Ksenon ? No chyba jednak nie. :) Jeśli masz aparat cyfrowy to poświęć kiedyś trochę czasu i zobacz ile fot zrobi Ci bez flasha a ile z flashem, przy Canonie 20D jest to coś rzędu 1000 fot vs 380. :]  Przy czym tam matryca też działa przeważnie ułamki sekundy i bateria jest znacznie mocniejsza niż w telefonach.

 

W zwykłych cyfrakach sądzę, że będzie to stosunek 3:1 albo jeszcze gorzej.

 

Ksenon jest zabójcą baterii, w każdym urządzeniu. :)

Dobrze może i macie rację ale cały czas mamy kiepskie baterie przy tak "efektownej" technologii jak ksenon :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze może i macie rację ale cały czas mamy kiepskie baterie przy tak "efektownej" technologii jak ksenon :lol2:

hmmm

 

śmiem się nie zgodzić

 

posiadam k800i i w pracy w aucie nie mam radia, a pracuje w nocy więc aby nie zasnąć puszczam mp3 na telefonie na głośniku (zaznaczam, że na głośniku nie na słuchawkach, bo to całkiem inne obciążenie dla baterii), telefon gra mi w robocie non stop około 4,5 godziny, do tego dochodzi normalne uzytkowanie (rozmowy, sms-y, jakaś gierka w trakcie posiedzenia w wc), czasem zdjęcie, równiez z ksenonowym flashem i bateria bez problemu starcza na 3 dni takiego uzytkowania

 

moim zdaniem to naprawdę dobry wynik, nie do osiągnięcia na żadnej nokii serii N (z uwagi własnie na symbiana, kompletnie dla mnie zbytecznego w tel komórkowym, oraz na pseudo 16 mln matrycę wyswietlacza)

 

kiedy jeszcze nie używałem telefonu jako radia w aucie, telefon bez problemu wytrzymywał tydzień i dłużej na jednym ładowaniu

 

więc moim zdaniem twoje stwierdzenie trochę ima się z rzeczywistoscią

 

 

 

 

PS sorki za odkopanie tematu, ale akurat co innego poszukiwałem a ten post przykuł moja uwagę i postanowiłem się ustosunkowac do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem k800 przez rok, teraz mialem n73 przez rok, i bateria na poczatku trzymala lepiej niz w n73 bo 4 czasem 5 dni, pozniej bylo 3... 2 i umarla :D w n73 na poczatku trzymala 3-4 dni zaleznie od uzytkowania, a teraz trzyma 3-4 dni zaleznie od uzytkowania :D anyway n82 soon :) nie wierze ze tydzien i dluzej k800 trzyma , no chyba ze sobie lezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem k800 przez rok, teraz mialem n73 przez rok, i bateria na poczatku trzymala lepiej niz w n73 bo 4 czasem 5 dni, pozniej bylo 3... 2 i umarla :D w n73 na poczatku trzymala 3-4 dni zaleznie od uzytkowania, a teraz trzyma 3-4 dni zaleznie od uzytkowania :D anyway n82 soon :) nie wierze ze tydzien i dluzej k800 trzyma , no chyba ze sobie lezy ;)

na początku również i mi trzymała 4-5 dni bateria

 

ale systematyczne ładowanie dopiero po całkowitym rozładowaniu baterii wzmocniło ją i uzytkując telefon tylko dzwoniąc i sms-ując telefon spokojnie wytrzymuje tydzień a czasem i dłużej

 

 

funkcje multimedialne dopiero skracaja drastycznie jej mozliwości

 

no ale jak może być inaczej skoro same mp3 z głosnika leci przez 13 - 14h w ciągu 3 dni do tego dochodzi normalne użytkowanie, foty gry itd

 

 

pamiętaj, Że każda bateria baterii nierówna i wszystko zależy od stylu sformatowania a następnie ładowania

 

 

szwagierka do tej pory ma n73 i wyobraź sobie, że jej na poczatku maksymalnie trzymała bateria 3 dni, w tej chwili maksymalnie 1,5 dnia po roku uzytkowania, a ona użytkuje tylko i wyłącznie do rozmów, nawet smsów nie pisze o multimediach zapominając gdyż nie po to telefon jej słuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria byla uzytkowana dobrze, formatowana 3 razy na starcie i pozniej srednio co pol roku, ladowany telefon byl dopiero jak byl bliski wyczerpania.

 

na początku również i mi trzymała 4-5 dni bateria

 

ale systematyczne ładowanie dopiero po całkowitym rozładowaniu baterii wzmocniło ją i uzytkując telefon tylko dzwoniąc i sms-ując telefon spokojnie wytrzymuje tydzień a czasem i dłużej

systematycznie ladowanie dopiero po calkowitym rozladowaniu w wypadku tego typu baterii to zabojstwo dla niej. nie wierze w k800 trzymajacego tydzien przy dzwonieniu i smsowaniu.

 

 

no ale jak może być inaczej skoro same mp3 z głosnika leci przez 13 - 14h w ciągu 3 dni do tego dochodzi normalne użytkowanie, foty gry itd

 

pamiętaj, Że każda bateria baterii nierówna i wszystko zależy od stylu sformatowania a następnie ładowania

jw, kat dla baterii na pewno nie pomogl ;) tymbardziej nie wierze w same mp3 z głosnika leci przez 13 - 14h w ciągu 3 dni do tego dochodzi normalne użytkowanie, foty gry itd :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz N95. Tam to rzeczywiście jest tragedia z baterią. Ale nie wiem czy kiedykolwiek miałeś SE. W tych telefonach naprawdę są dobre ogniwa. Mój K800i trzymał spokojnie 4 dni przy bardzo dużej ilości smsów i robieniu zdjęć z fleszem, a każdy wie ile lampa ksenonowa ciągnie prądu żeby się naładować.

 

A co do wysuwanego obiektywu... Możliwe to to jest ale wtedy byś narzekał, że każdy taki telefon to cegła (grubość). Coś za coś. Telefon jednak powinien zostać telefonem, a aparat foto to taki gadżet (i chyba tak zostanie), bo nigdy nie doścignie on prawdziwego aparatu.

 

 

 

witam nie zgodze sie z kolega wezmy np telefony share 902 ,903, 904 ,905, 906 wszystkie te telefony maja zoom optyczny a wcale nie sa grube mysle ze se nie chce wploradzic takich udogodnien dlatego bo pozniej nie mial by pomyslow na jakies nowosci

a w telefonach sharp zoom naprawde dziala bdb mialem 3 z wymienionych modeli i uwazam ze spisywal sie swietnie ale wezmy tez pod uwage ze sharp 902 z optycznym zoomem jest z przed 3 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już ma 905? Jeśli tak, to może by strzelił tu małą reckę? Ciekaw jestem, czy ma toto opcję przeglądania dokumentów typu word?

 

Co do latarki led. Taki K850 ma i ksenona i leda ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala druga strona to same bzdury i 0 informacji o c905 :| w sumie moj tato ma ten telefon, dostal go za friko w abonamencie :P tez sie zastanawiam czy sie nie zaopatrzyc w takiego bo wyglada naprawde super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba zrobilem powazny blad zalezalo mi na dobrym aparacie i dobrym gpsie. Niestety telefon musialem wybrac na juz i to mnie chbya zgubilo. Teraz wyczytalem ze c905 nie ma zadnego systemu wiec gps to porazka.

 

a mialem do wyboru n95 8gb i c905 :/

 

jak bym mial wiecej czasu to pewnie bym wybral n95 (chociaz za nokia nie przepadam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba zrobilem powazny blad zalezalo mi na dobrym aparacie i dobrym gpsie. Niestety telefon musialem wybrac na juz i to mnie chbya zgubilo. Teraz wyczytalem ze c905 nie ma zadnego systemu wiec gps to porazka.

 

a mialem do wyboru n95 8gb i c905 :/

 

jak bym mial wiecej czasu to pewnie bym wybral n95 (chociaz za nokia nie przepadam)

A ja powiem tak: bardzo dobrze zrobiles.

Mam C905 od 3 tygodni.

 

Co moge powiedziec,

na plus:

-Bardzo dobra bateria (porownywalismy z kumplem ktory ma N95, przy zabawie GPSem, MP3, gierkami bateria w N95 siadła gdy w C905 bylo jeszcze ponad 50%...bez komentarza).

 

-Rewelacyjne wykonanie, porownujac do N95: wysokiej jakosci materialy, zamiast trzeszczacych tandetnych plastikow (jedyne Nokie ktore uwazam za bardzo dobrze wykonane to seria E).

 

-Ladny wyglad, na szczescie nie mamy tu doczynienia z cegła na budowe jak N95, chociaz jak dla mnie jest i tak ciutke za duzy.

 

-Nie rozumiem tekstow typu "8mpix nic nie daje, pic na wode, dla frajerow", zdjecie dzieki temu moze i nie bedzie ladniejsze niz na 5mpix jesli sie je wydrukuje na 10x15cm ani jak bedzie sie je ogladalo na 1280x1024 ale ludzie, wiekszosc z nas ma juz w tej chwili monitory 22-24cale, o TV nie wspominam ani o wywolywaniu wiekszych zdjec...

Poza tym przyjemnie jest chciec cos powiekszyc i dojrzec szczegol o ktory nam chodzilo (napis, twarz, cokolwiek) zamiast rozmazanego czegos.

Podsumowujac aparat - C905 robi sliczne zdjecia, ladniejsze niz jakiekolwiek dotad widzialem z telefonow komorkowych.

 

-aGPS i WiFi dzialaja bardzo dobrze. Jak poszukacie to znajdziecie programik i mapki do GPS, nie bedzie sie musial laczyc z netem (co jesli tylko ktos ma wykupiony jakis pakiet danych jest rewelacyjna sprawa, mapy zawsze na czasie, a z google maps zdjecia satelitarne ;)

 

-Szybkosc dzialania rewelacyjna, dla przykladu mam przez caly czas wlaczonego i polaczonego Skype'a i do tego czesto jakas gierke w tle i dalej bez zajakniecia moge puscic MP3 i chodzic po necie.

-Przegladarka smiga kilka razy szybciej niz na N95.

-Latarka jest dostepna, sa nia 3 diody, swieca niesamowicie. (Mozna albo wlaczyc tryb VGA ale to niewygodne, albo sciagnac prosty programik)

-Przyjemna i prosta w obsludze

 

na minus:

-256k kolorow??? Mialem przez ostatnie pol roku E51 (16mln kolorow), to naprawde nic nie zmienia.

-Procesor wolny??? Powiem tak: w Q3 sie nie pogra ale poza tym chodzi szybciej N-ki.

-Dla mnie ciutke za duza ale jak pisalem wczesniej porownujac z innymi telefonami tego segmentu wypada najlepiej.

 

 

Na koniec napisze tak:

Wciaz wiekszosc ludzi ma Nokie i wielu z nich jest tez fanatykami tej firmy, ktorzy nie mieli nigdy SE ani innego telefonu. Stad tez krytyka C905. Mialem juz po kilka SE i Noki. Za kazdym razem gdy zmienialem, jakies tam parametry przewazaly na korzysc telefonu jednej czy drugiej firmy.

Ale odkad pamietam i uwazam ze jest tak nadal (nie dotyczy to tylko Noki z serii E) SE:

-zawsze byl przyjemniejszy w obsludze (menu, skroty, minimalizacja aplikacji itp.)

-szybszy

-ladniejszy i o niebo lepiej wykonany

-mial o wiele wiele lepsza baterie.

 

Dziekuje.

Edytowane przez PiQsQ3A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales moze porownanie pod wzgledem szybkosci dzialania wzgledem K800/K810i? Pytam, bo byc moze C905 bedzie moim nastepnym telefonem, gdyby nie slider bylby nim juz na 100% - a tak jeszcze sie waham. Obecne K810i jest dla mnie telefonem fantastycznym, jedyna wada to chyba predkosc dzialania wlasnie - mimo ze dziala ok, mogloby to chodzic plynniej. Nie chcialbym sie przeniesc na telefon ktory mulilby bardziej. Thx za info z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales moze porownanie pod wzgledem szybkosci dzialania wzgledem K800/K810i? Pytam, bo byc moze C905 bedzie moim nastepnym telefonem, gdyby nie slider bylby nim juz na 100% - a tak jeszcze sie waham. Obecne K810i jest dla mnie telefonem fantastycznym, jedyna wada to chyba predkosc dzialania wlasnie - mimo ze dziala ok, mogloby to chodzic plynniej. Nie chcialbym sie przeniesc na telefon ktory mulilby bardziej. Thx za info z gory.

Niestety nie mialem nigdy K800 ani K810i ale skoro narzekasz to mysle, ze nie masz sie czego bac przechodzac na C905. Bo on na pewno nie zamula.

Co do slidera, mialem takie samo podejscie :wink: tylko to mnie powstrzymywalo, ale teraz mi sie to bardzo podoba (odbieranie i konczenie rozmow), slider jest bardzo dobrze zrobiony tylnia czesc jest metalowa), mysle ze nie powinno byc z nim problemow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna mini recenzja powoli odzyskuje wiare :)

 

chociaz z teog co sie orientuje to jest trekbuddy (czy jak to sie to zwalo) niestety nawigacja z tego lipna bo pokazuje tylko pozycje na mapie a nie strzalecze poruszajaca sie po ulicach (jak na normalych gpsach)

 

jest naviexpert- ludzie sobie chwala ale potrzebuje on polaczenia gprs co dla mnie jest porazka mam telefon w taktak'u i ceny sa astronomiczne za rozmowy, a co dopiero za polaczenia z netem (nie nie zmienie operatora bo po 1 nie mam narazie czasu na takie bzdety jak szukanie odpowiedniego operatora, a po drugie mam z tego tytulu pewne bonusy, nie powiem jakie ;) )

 

google maps takze potrzebuje gprs

 

to samo z wbudowanym wayfinderem - ludzie pisza ze da sie wylaczyc funkcje ssania przez gprs ale wtedy traci to sens bo mapy sa czytane wlasnie przez gprs i jakos nijak sie ich nie da wgrac inaczej (chyba ze sie myle)

 

jak wspomnialem jestem w taktaku kiedys tam niby byly jakies pakiety w ramach pseudo bonusu po iles mb ale teraz wogole nie widze informacji o czyms takim.

 

boli mnie to ze nie pokusili sie zeby wepchac androida na c905 kto wie jaki by wtedy potwor powstal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało na temat może ale:

 

Kiedyś miałem SE K750i... z telefonu byłem bardzo zadowolony, ale nie miała wszystkiego co potrzebowałem. Chciałem wysyłać maile z telefonu, słuchać muzyki i serfowac po necie a od czasu do czasu pisać na gg. K750i nie umożliwiał mi tego (tylko 2 aplikacje otwarte naraz). W SE fajna sprawa modyfikacji sterowników od aparatu, dźwięku itp. Można zrobić żeby grał głośniej i tak dalej. Do aparatu dodałem kilka bajerów (reczne ustawianie ostrosci, nizsza kompresja)... aż się przesiadłem na E50... i co ? I niebo. Bateria 4-5 dni a nie 2-3, zdjecia słabsze ale spełnia moje oczekiwania.

 

Tak jak ktoś napisał SE może być lepiej wykonany od Nokii, ale seria E jest rzeczywiście lepiej wykonana.

 

Preferuje Nokie, ze względu właśnie na OS. Symbian daje ogromne możliwości które wykorzystuje.

 

Ostatnio wachałem się między C902 a N82... wiecie co wybrałem :) a przesiadłem się z E51

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co prównywać n82 bije go na łeb - trafny wybór , przy następnej przesiadce wskocz na coś z WM wtedy to dopiero bajka.

Miałem Asusa i HP i stwierdzam że to nie dla mnie, bo to wtedy jest system + telefon a nie telefon + system.

 

Chyba że miałem pecha... bo telefon ma przedewszystkim dzwonić (na to ma być piorytet) a nie że coś robi ktoś dzwoni i nawet nie wiem kto bo telefon muli ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przychodzi mi nowiutki C905. Wahałem się przez slidera ale się przełamałem. Poprzednio miałem k750i, później K800i i aktualnie używam N82. Oczywiście zrobię porównanie tych dwóch i wspomnę o szybkości działania względem poprzedników. Opiszę też moje przygody z tymi telefonami. Myślę, że będziecie zainteresowani. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...