Skocz do zawartości
cavarr

Race Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Maniacy realistycznych pozycji wyścigowych posiadający konsolę Xbox 360 już mogą zacierać rączki, Atari bowiem zapowiedziało RACE Pro, konsolowy symulator jazdy od znanej i uznanej już w świecie komputerowców firmy SimBin.

 

"Ponad pięć lat doświadczenia za pasem SimBin gwarantuje, że RACE Pro będzie unikalnym doświadczeniem wyścigowym niespotykanym dotąd na konsoli," - powiedział Cyril Voiron z Atari. "Nic nie zbliży Was bardziej do najwyższych lotów wrażeń wyścigowych niż RACE Pro i Atari jest dumne, że może dodać ten produkt do listy świątecznych gier."

 

"Przerzuciwszy się osobiście z 20 lat udziału w wyścigowych mistrzostwach na tworzenie symulatorów, jestem naprawdę podekscytowany, że SimBin teraz przerzuca się z PC na Xboksa 360," - dodaje Henrik Roos, szef ekipy. "Jesteśmy dumni, że podjęliśmy ten znaczący krok razem z Atari, naszym zaufanym partnerem od czasów naszej pierwszej gry."

 

RACE Pro zapewnić ma obok niesłychanie realistycznego modelu jazdy również niemal autentyczne przeżycia z udziału w wyścigach. Dostaniemy do dyspozycji auta z mocą od 200 do 1000kM pod maską, a także zawody m.in. z kategorii WTCC, Formuły 3000, czy Formuły BMW. W grze pojawią się samochody ze stajni Aston Martin, Saleen, Alfa Romeo, BMW, Chevrolet, jak i Seat. Z dostępnych fur producent już wymienia Audi R8 oraz Dodge Vipera SRT10. Będą też Mini Coopery.

 

Ścigać przyjdzie się nam na 13 cyfrowo odwzorowanych, autentycznych trasach, w tym Macau, Porto i Pau (tylko w RACE Pro), a także Laguna Seca oraz Road America. Online zmierzy się do 12 graczy, a w domowym zaciszu pobawimy się w nowym trybie Hot Seat, gdzie wraz z kompanami co jakiś czas zmieniać się będziemy za kółkiem.

- http://www.msxbox-world.com/xbox360/screen...39/RACE-Pro.htm Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

GRID to zwykły arcade, a Race Pro ma być symulatorem z prawdziwego zdarzenia. Więc jest na co czekać :D

Stawiam piwo, że gra będzie miała jakieś uproszczenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam piwo, że gra będzie miała jakieś uproszczenia :wink:

Gdy zamienisz jedno piwo na dobrego whiskacza to wchodzę w ten zakład.

 

BTW, dlaczego w Polsce panuje tak stereotypowe myślenie o grach na konsole? Przecież na zachodzie średnia wieku gracza konsolowego jest wyższa, niż pecetowego. Ergo- gier "poważnych" takich jak simy na current geny naturalnie nie zabraknie. Sam gram i to sporo na pc i niepojęte jest dla mnie takie podejście jakie prezentuje cytowana osoba (czyt. gra na konsole to pewnie czysty arcade dla bezmózgich hamburożerców).

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda gra od Simbin wydana po GTR1 ma takie a nie inne uproszczenia, wiec o czym my mówimy...

 

Ja tez moge sie założyć że fizyka wcale taka łatwa nie będzie, jakoś Forza 2 względem serii Gran Turismo jest nieporównywalnie trudniejsza, i co? Ludzie sie zagrywają w to, aż miło patrzeć, i to na padach...

 

Czekam na tego Race Pro bardzo, dla mnie to kolejny mocny atut za X360...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Tak jak forza? -_-

Tak jak Forza w której można stuningować auto lepiej od konkurencji i w której da się jeździć na padzie oraz fizyka nie zostawia wypieków na twarzy :wink: Uwielbiam Forze ale simem jej nigdy nie nazwę.

 

@draak no to weź pada i przejdź Race 07 :wink: Wiem jest kierownica ale przeciętny gracz raczej sobie to daruje a niestety na konsoli płaci się duże pieniądze za SDK i licencję wątpię by Blimey i Atari które ma problemy z $ zrobiło Sima który przypadnie do gustu 1% graczy.

 

Może dlatego, że najpopularniejsza konsola to Wii a banały takie jak Wiisports sprzedają po kilkadziesiąt milionów. Z resztą producenci gier/konsol mówią otwarcie celujemy w Casuali albo dlatego, że grałem w konsolową Civilizację i była uproszczona. Wiem głupio oceniać po jednej grze ale gier było też więcej. Z resztą pożyjemy zobaczymy może Blimey się odważy zrobić bezkompromisowego Sima na konsole.

 

@MaZZeo tak FM2 dla zwykłego gracza jest trudna ale co ona odwzorowuje? Dla mnie fizyka jest mało kompleksowa ba! dachowań nawet nie ma. Są mody nikt nie mówi, że trzeba grać na oryginalnej fizyce z GTR2 zresztą lepszej fizyki FWD jak w Race chyba nie widziałem. Jak zobaczyłem filmiki z iRacera to myślałem, że to filmik z prawdziwego wyścigu tak realistycznie zachowywał się samochód z przodu tzn praca zawieszenia, przechyły itd

 

Chciałbym żeby to był sim z krwi i kości i tego wam i sobie życzę ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronicsmoke- ale na pc def. urządzeniem sterującym jest przecież klawiatura a jak ona się ma do pada od x360 pisać nie trzeba ;) I może na tym zakończmy ten o/t- poczekajmy na demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

chronicsmoke- ale na pc def. urządzeniem sterującym jest przecież klawiatura a jak ona się ma do pada od x360 pisać nie trzeba ;) I może na tym zakończmy ten o/t- poczekajmy na demo.

Wiedziałem, że tak odpiszesz. Ale nikt w simy na klawie nie gra a na konsoli raczej każdy przed w ogóle zastanowieniem się nad kierą zagra na padzie... no i może się wkurzyć i grze podziękować.

 

A kiedy demo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile to się naczytałem o pro- simracerach, którzy jeżdzą w simy na myszkach? :lol: Dla mnie jest jasne (sam pisałeś o targetcie rzędzu 1%), że miłośnicy race simów mają kierownice do x360 (bo o PS3 trudno mówić, jedno demo do 2010 to mało, nawet jak na tą platformę) i na tym zakończmy tą dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna data wydania w Europie - 14 listopada 2008

 

There is nothing closer to the real thing than RACE Pro. RACE Pro is all about replicating the thrill and realism of racing in todays world, delivering its fantastic gaming experience with amazing Physics and handling. You will be immersed into Exclusive official championships and famous licensed tracks! Race Pro has the widest variety of ultra realistic cars from production to racing cars also its has an extensive online multi-player feature.

 

- Racing Realism

- Ultra realistic handling

- Accurate physics engine

- Speed sensation

- Damage

- Weather conditions

- High precision car settings

- Racing Immersion: Exclusive FIA Championships

- WTCC: 2nd most important official FIA championship after F1

- Formula 3000: the superfast car formula

- Formula BMW: BMW's training ground for up & coming F1 drivers

- Mini Cooper Challenge: fun and accessible

- 13 official FIA tracks including:

- 3 Exclusive CITY tracks: Macau, Porto, Pau

- 2 US tracks: Laguna Seca & Road America

- Other non official championships include R8 Audi, Radical, Koenigsegg,WTCC extreme cars

- Widest Variety of Ultra Realistic Cars

- 350 models out of 48 cars from 200 to over 1000 HP

- From Mini to WTCC extreme cars

- World Champion '05, '06, '07 Andy Priaulx 's BMW 320 Si

- AM LM DBR9 2nd at Le Mans 2008 in GT1 category

 

 

 

 

---------

 

edit:

podobno przesuneli premiere na styczen 2009 :/

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The driving experience is in my opinion better then Forza 2

Shame it's lacking the kinds of customisability features of Forza however.. I'm loving it so far, the feeling of speed is really there and the cars handle great

Ok imo, 6.5/10

 

Controls are ok, Graphics are shockingly bad for 360 ive seen PS2 games with better graphics. and the cars sound horrible.

 

Oh and what kind of a racing game doesnt have a hand break button lol.

 

Really disappointed.

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka IGN UK - 8.5 (Great)

4.5 Presentation

Functional is too elaborate a word for Race Pro's front end; it's sparse, unwelcoming and without fanfare.

7.5 Graphics

Mild frame rate issues and screen tearing mar what's otherwise a handsome, if never dazzling, looking game.

8.5 Sound

Pitch perfect engine notes combine with the mechanical drawl of the cars to create a convincing and often thrilling in-car symphony.

9.0 Gameplay

On track this is one of the finest automotive experiences around, the handling and robust A.I allowing some gripping races.

8.5 Lasting Appeal

The thrill of a well clipped apex never dims, and beyond that the multiplayer has the scope to extend Race Pro's lifespan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Great :lol: Ciekawe ile posmarowali za taką ocenę :lol:

Z tego co czytam, to gra nawet nie ma podejścia do forzy. Chyba, że do sieci wyciekła jakaś niedopracowana beta. No ale poczekam na demko i ocenię. Chociaż wątpię, by gra zaskoczyła mnie pozytywnie...bo już filmiki z gameplaya skutecznie odstraszały ;]

 

 

7.5 Graphics

Mild frame rate issues and screen tearing mar what's otherwise a handsome, if never dazzling, looking game.

Grafika ? Boże kochany co to ma być !? wygląda to trochę lepiej jak na jakimś xboxie 1 ogólnie mega dno.

9.0 Gameplay

On track this is one of the finest automotive experiences around, the handling and robust A.I allowing some gripping races.

Fizyka ? jaka fizyka wszystko off i samochód jedzie prawie tak samo jak z każdym wspomagaczem.

-_- Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam traktuję tą grę jako potencjalną zapchajdziurę między Forzą 2, a Forzą 3 ;]

Niedługo ma wyjść demko to zobaczymy co z tego wyszło ;)

 

 

edit:

Gameplay videos of Race Pro

- WTCC in Pro mode

- F3000 in Semi-Pro mode

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest świetna jeśli ktoś lubi (dość) realistyczne symulatory. I tu od razu wiadomość dla fanów 'ultra realizmu': kupcie lepiej samochód albo grajcie w jakieś simy na PC. Gra jest realistyczna na tyle, na ile jest to jeszcze rozrywkowe, dla mnie idealny balans. Jeżdżę w trybie pro na padzie. Samochodów nie ma dużo, ale różnice między nimi są wielkie (nie odblokowałem jeszcze wszystkiego). Fajnie zwłaszcza jeździ się typowo wyścigowymi np. Radicalami.

 

W multi na razie jest na liście rankingowej tylko 6400 osób, ale pewnie się to zwiększy z czasem.

 

Grafika jest brzydka, to prawda. Ale jeśli zagrywałeś się kiedyś w Grand Prix 2 czy coś w tym stylu, to naprawdę polecam. Gra jest w miarę realistyczna a przy tym łatwa do opanowania. Dzięki temu pozostaje grą konsolową, ale nie bezmyślną jak Burnout (nie mówię, że burnout nie jest fajny, to po prostu zupełnie inny typ rozrywki).

 

Btw: Polecam jakiś duży samochód np. DBRS9 na Porto - naprawdę jest wielka satysfakcja jak uda się w końcu w ogóle przejechać trasę z w miarę rozsądną prędkością :D

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...