Skocz do zawartości
JanW

Athlon 2000xp 0,13 nie mogę więcej niż x14

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego kiedy zmieniam DIPy na płycie i ustawiam mnożnik x15 lub wyżej to komp nie startuje? Zmieniłem napięcie w biosie i najwyższy mnożnik, z którym komp wystartował to x14. Coś trzeba przecinać na procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie im wyzsze fsb tym lepiej, ja mam narazie 180 ale to dlatego ze testuje ciagle stabilnosc proca na tym poziomie napiecia jaki mam. Pozniej bede zmniejszal mnoznik i jechal dalej z pamiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby lepiej podwyższyc FSB ale na razie powiedzmy, ze testuję procka. Zastanawiam się dlaczego nie mogę podwyższyć mnożnika. Płyta obsługuje x18.

 

BTW Jak najbepieczniej podwyższyć FSB i (uwaga lamerskie) gdzie się to robi? W biosie jest np ustawienie RAM jako 166/333 (mam 512 MB Kt333) ale komp nie startuje.

 

Jak byście zalecili ustawić system z podpisu aby: było stabilny, nie palił karty wideo i hdd oraz miał parę MHz więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie chce ci isc na 166mhz to ustaw recznie 145, ja mialem tak na 7vax ustawione i wszystko bylo ok. Ale to juz zalezy od twoich pamieci. A co do wiekszego mnoznika to poczytaj temat ktory jest jeszcze walkowany o tytule zblizonym do mnoznik >x12.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...