Skocz do zawartości
Havoc

Meble Pokojowe...czyli Obudowa Do Komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

teraz to juz sam nie wiem o co sie dochodzicie :D o estetyke wykonania czy poziom skomplikowania/zlozonosci projektu :lol:

 

Pelzak imo przesadzasz mocno, sprobuj przy pomocy tego dremla i pilnikow zrobic cos co poziomem skomplikowania sie choc troche zblizy sie do tego co mozna zobaczyc na bit-techu ;) powodzenia. I nie ma co ukrywac ze spolecznosc modderska za granica jest w duzo lepszej sytuacji. Tak wiem ze mozna narzekac i sie uzalac ale taka jest prawda, po pierwsze zasobnosc portfela, a po drugie, latwiejszy dostep do "porzadnych" maszyn. A polak z zasobnym portfelem nie bawi sie w mody tylko idzie do sklepu i kupuje lianli albo silverstone (jesli chce sie wyroznic z tlumu) lub jeszcze cos innego i na tym koniec. A coz moze zdzialac modder ktory jest ograniczany przez portfel i zaplecze sprzetowe...ano kombinuje jak to zwykle bywa, raz wychodzi lepiej a raz gorzej ;) Wystarczy spojrzec jak wyglada sytuacja w pl, ile modow moglaby stac dumnie obok tych z bittecha ;)

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a mi ktoś płaci? A przeciętnemu moderowi ktoś płaci? Robimy to dla własnej satysfakcji"

 

to była taka przenośnia

czyli przenośnia oznaczała, że "po co mam robić to dobrze, skoro nie mam z tego żadnych profitów".. No a profity, jeśli nie kasa, są takie, że pokazuje moda i czekasz na oklaski. Inaczej byś tego nie pokazywał. Ludzie po to pokazują swoje dzieła, żeby się pochwalić, pokazać coś co reprezentuje autora. Tu chyba dobry moment na powiedzenie: "Jak Cię widzą tak Cię piszą" :wink: - cały czas o to tylko mi chodzi. A nie jak niektórzy sugerują, o pokazanie kto jest lepszy a kto gorszy, w który mod włożono więcej pracy, bo to jest subiektywna opinia każdego oglądacza.

 

czasami zdarza sie byk :lol2:

i dlatego byki są napiętnowane, bo polski język schodzi na psy

 

ogółem widze ze ten temat przeradza sie w rozgrywkę między nami

przeczyść okulary :wink: :)

 

Pelzak imo przesadzasz mocno, sprobuj przy pomocy tego dremla i pilnikow zrobic cos co poziomem skomplikowania sie choc troche zblizy sie do tego co mozna zobaczyc na bit-techu ;) powodzenia.

wanna bet? :wink:

 

I nie ma co ukrywac ze spolecznosc modderska za granica jest w duzo lepszej sytuacji. Tak wiem ze mozna narzekac i sie uzalac ale taka jest prawda, po pierwsze zasobnosc portfela, a po drugie, latwiejszy dostep do "porzadnych" maszyn. A polak z zasobnym portfelem nie bawi sie w mody tylko idzie do sklepu i kupuje lianli albo silverstone (jesli chce sie wyroznic z tlumu) lub jeszcze cos innego i na tym koniec. A coz moze zdzialac modder ktory jest ograniczany przez portfel i zaplecze sprzetowe...ano kombinuje jak to zwykle bywa, raz wychodzi lepiej a raz gorzej ;) Wystarczy spojrzec jak wyglada sytuacja w pl, ile modow moglaby stac dumnie obok tych z bittecha ;)

Tu też bym spekulował. Przykładową obudowę z drewna można sobie zrobić projekt w sketchupie np, zanieść to do stolarza, który potnie nam to i powierci z wykończeniem za nieduże pieniądze. Kiedyś robiłem subwoofer to miałem dylemat czy zapłącić gościowi 40 pln i mieć ładne oklejone płyty czy robić to samemu.. no ale robiłem samemu bo już miałem, połowe pociętych. Dlatego uważam, że to jest kwestia informacji o tym gdzie i za ile można coś załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przenośnia oznaczała, że "po co mam robić to dobrze, skoro nie mam z tego żadnych profitów".. No a profity, jeśli nie kasa, są takie, że pokazuje moda i czekasz na oklaski. Inaczej byś tego nie pokazywał. Ludzie po to pokazują swoje dzieła, żeby się pochwalić, pokazać coś co reprezentuje autora. Tu chyba dobry moment na powiedzenie: "Jak Cię widzą tak Cię piszą" :wink: - cały czas o to tylko mi chodzi. A nie jak niektórzy sugerują, o pokazanie kto jest lepszy a kto gorszy, w który mod włożono więcej pracy, bo to jest subiektywna opinia każdego oglądacza.

 

ja robie to tylko dla własnej przyjemności, zabicia wolnego czasu i przy okazji mozna pokazać to innym, i może kogoś zachęcić

a nie dla pieniędzy

 

ALE NIE SKAZYWANIE KOGOŚ Z GÓRY NA ŚMIERĆ

 

i tu przykład

pewnego razu oglądając jakieś forum zauważyłem ze jakis kolo założył temat w którym

było napisane ""ze ze względu na zbliżające się targi tuningu komputerów

chciał bym przerobić obudowę i cos wygrać

macie jakieś propozycje ""

 

bezczelność :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej części już nie am sił komentować, ale nie zrozumiałeś tyle podpowiem :)

 

natomiast jesli chodzi o zarobek... to ja się już temu przestałem dziwić jak przegrałem na targach we wrocku 2 lata temu :). Taka przegrana jest bardzo pouczająca. Robisz moda za 50.. 100 pln, a zgarniasz nagrody za 3..4 tysiace.. interes jak się patrzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast jesli chodzi o zarobek... to ja się już temu przestałem dziwić jak przegrałem na targach we wrocku 2 lata temu :). Taka przegrana jest bardzo pouczająca. Robisz moda za 50.. 100 pln, a zgarniasz nagrody za 3..4 tysiace.. interes jak się patrzy :)

 

czasem tak bywa ze prawdziwy wysiłek nie zostanie doceniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)No a profity, jeśli nie kasa, są takie, że pokazuje moda i czekasz na oklaski. Inaczej byś tego nie pokazywał. Ludzie po to pokazują swoje dzieła, żeby się pochwalić, pokazać coś co reprezentuje autora. (...)

Ostatnie zdanie ode mnie...g**o prawda. Bo nie każdy na moim przykładzie choćby robi obudowę na konkurs i się chwali od razu wynikami...ja nie chcę żadnych nagród, ani moderem też się nie nazywam. Do znudzenia widzę można tłumaczyć, że chciałem pokazać co mi się udało zrobić z nadzieją na jakieś uwagi. Te były za co już dziękuje. Ode mnie to koniec końców. Chcecie to kłóćcie się dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie ode mnie...g**o prawda. Bo nie każdy na moim przykładzie choćby robi obudowę na konkurs i się chwali od razu wynikami...ja nie chcę żadnych nagród, ani moderem też się nie nazywam. Do znudzenia widzę można tłumaczyć, że chciałem pokazać co mi się udało zrobić z nadzieją na jakieś uwagi. Te były za co już dziękuje. Ode mnie to koniec końców. Chcecie to kłóćcie się dalej :P

tak, to proszę mi wyjaśnić w jakim celu pokazuje się ludziom cokolwiek? W każdym przypadku, zawsze gdzieś głęboko u podstaw leży chęć pokazania co się zrobiło. Ja też nie robiłem swojej obudowy na konkurs, zresztą nie ważne po co ją robiłem, skoro ją pokazałem, tzn że chciałem się pochwalić. I dokładnie tak samo jest u Ciebie i u każdego innego. Gdyby faktycznie nie zależało Ci na pochwaleniu się swoim dokonaniem, to byś nie pokazywał tej obudowy. Dla mnie jest to proste jak system binarny. Albo coś jest albo czegoś nie ma.

Powiedz mi kto ma prawo nazywać siebie moderem? Jakie trzeba spełnić warunki? To jest po prostu określenie i tyle, zwykłe słowo, a nie jakiś mniej czy bardziej zaszczytny tytuł szlachecki. Zrobiłeś co zrobiłeś, prosisz o uwagi, no to otrzymałeś. W czym zatem problem :)

 

stivo o jakich krytykach mowa, bo jeśli chodzi o mnie to raczej stoję po stronie "zrobić" aniżeli "powiedzieć". Poza tym pomysł też nie jest innowacyjny, więc nie takie wielkie znów te uznania, bo sąsiad miał komputer w szafce już jakieś 8 lat temu :wink: (tu nadmienię, iż nie czuł z tego powodu szczególnej potrzeby chwalenia się tym na forum)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze, ale dla odmiany merytorycznie :P

 

Laptop toto nie jest, ale taki "mobilny" patent nie jest wcale głupi. A modułowość tego (te wysuwane szuflady) przypomina trochę rozwiązania serwerowe. Wykonanie tragiczne, ale to "drewno" więc będzie się dało łatwo naprawić.

 

Jak ja bym to widział:

1. DVD-romana przenieść do góry, pod górną półkę -po co to się tak do niego schylać (przy okazji zaraz pod nim będzie półeczka, w sam raz coby sobie płytkę odłożyć). Po bokach mogło by być miejsce na przyciski, diody, potencjometry (czy co tam kto jeszcze chce).

2. Zbędne dziury zaślepić: wkleić w toto docięte kawałki płyty, zaszpachlować, okleić. Uchwytów bym nie robił. Bez nich też otworzysz, a w razie czego ciocia nie wsadzi ci tam skarpetek z rozpędu.

3. Tą szczelinę nad górną szufladą można by przesłonić siatką tuningową (znów te skarpetki).

4. Z tyłu tej szuflady "płytowej" wstawić normalny tył z kompa (co jak wpadniesz na pomysł dołożenia jakiejś karty rozszerzeń? znowu piłowanie?), a "plecy" szafki w tym miejscu w ogóle wyciąć (będzie lepszy dostęp do gniazdek).

5. Ogólnie całość można by okleić jakąś futurystyczną okleiną (np typu carbon albo aluminium).

6. Pozostaje kwestia wentylacji: w dolnej szufladzie zasilacz wymusza ruch powietrza, ale czy nie warto by go odwrócić, aby dmuchał w stronę dysku? U góry widziałbym dwa wentle z tyłu nad śledziami skierowane nieco w dół -na płytę (chyba jest tam na tyle miejsca), które by przedmuchiwały powietrze do przodu, w kierunku tej szczeliny z siatką (albo w przeciwnym kierunku -ważne żeby pamiętać o wentlu na procku, coby nie musiał walczyć z kierunkiem przepływu powietrza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zaginął mi w natłoku wakacyjnym. Nie chcę go na razie od nowa rozgrzebywać, ale chciałem tylko podziękować chłopakom wyżej za wskazówki ;) DVD rzadko używam dlatego poleciało na dół, nie przeszkada :)

Z zasilaczem jest problem w okablowaniu, to jedyna pozycja w jakiej kable sięgają do reszty sprzętu, no ale problem w tym że wali powietrzem do tyłu, czyli zderza się z obiegiem powietrza.

 

Jednak dla niedowiarków - fandery podkręcone na 80% mocy, furmark, orthos zapuszczone, CPU do 60*C a GPU 72*C. 140mm wentylator z tyłu nawet nie włączony, po załączeniu (wymuszam w tym momencie obieg powietrza taki że czuje wypadające z szuflady gorące powietrze nawet siedząc obok obudowy) tempy spadają o 5*C. Podczas zwyczajnej gry gpu nie osiąga nawet 65*C. Więc...nie, nie grzeje mi się nic :P

 

No to tyle. Będzie czas, będzie kasa to dokończe moda na pewno, bo ta obudowa zostaje na długo ;)

 

Pozdrawiam, i dziękuje za dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziury załatane silikonem, kontroler obrotów szuka swojego miejsca na stałe, panel usb też czeka na wkomponowanie, na razie wszystko na wierzchu. Zmieniony wentylator z tyłu, na deltę 5V. Mówcie co chcecie ale fandery na grafie i cpu chodzą na min. a temp niższe niż z fanderami na full ale brakiem tylnego nawiewu.

Wmontowałem power button na froncie, nie wystaje, ładnie wygląda itd. Bez otwornicy w drewnie ciężko dobrze zrobić więc idealne koło nie jest i z bliska widać niedoskonałości, ale nie na tym mi zależy ;]

Schrzaniłem jedynie montaż napędu. Za duży otwór był więc nawaliłem i tam silikonu, efekt taki że zapaćkałem panel. Trzeba się kiedyś wziąć za wyczyszczenie, ale przez pracę nie mam czasu :(

 

Za to jeszcze w styczniu planuje wyłożenie budy matami bitumicznymi :) I dam kątownik stalowy albo drewniany do umocowania śledzi, bo karty rozszerzeń luźno stoją ;]

I to zrobię na bank.

 

W każdym razie jak będzie już co pokazać to zrobię fotki na razie projekt odpowiada i nie gryzie mnie w oczy, więc egzystuje spokojnie.

 

Zapomniałem dodać...będzie fajnie, jeszcze zobaczycie. Robię to wolno ale skończę w końcu ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o samo wykonanie tego moda:

 

- Dziury załatane silikonem

- Bez otwornicy w drewnie ciężko dobrze zrobić więc idealne koło nie jest i z bliska widać niedoskonałości

- Schrzaniłem jedynie montaż napędu. Za duży otwór był więc nawaliłem i tam silikonu, efekt taki że zapaćkałem panel.

 

a wystarczyło wg. mojej oceny troszkę więcej czasu poświęcić i uniknęło by cię takich wpadek. W modzie tym widać ewidentny brak dopracowania ale cóż skoro to spełnia swoje założenia to ok. Co prawda można defekty poprawić potem ale po co skoro za pierwszym razem można to zrobić na przyzwoitym poziomie.

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie całkiem tak, choć powiedzmy że z grubsza rację Ci przyznaję ;)

Ale, sprzętu praktycznie nie mam i szczerze mówiąc nie kupię ani wiertarki porządnej ani otwornicy tylko po to żeby zrobić parę dziurek ;)

Dwa, miejsce na napęd zupełnie schrzaniłem więc coś zrobić trzeba było. Tylko trochę to inaczej wyglądało w zamyśle i trzeba było poprawić. Ale już zrobione.

Co do silikonu, pewnie widzisz jakiś biały silikon do uszczelniania zlewu co? ;] A ja widzę taki do drewna, zapełniania ubytków, który tu akurat pasuje idealnie i szybko schnie. Dziury zapełnione i następnym krokiem będzie okleina. Najważniejsze że nic się nie sypie bo silikon trzyma wszystko, a kolor identyczny. Więc wybacz, ale tego się akruat nie czepiaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...