Skocz do zawartości
Speo

Komputer W Cenie 550 Zł (nowy) Do Simsów 2 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupić w cenie 550 zł nowy komputer najlepiej w sklepie esc. Komputer docelowo ma być przeznaczony tylko do grania w simsy 2 i internet office. Mam obudowe i nagrywarkę dvd. Sam złożyłem coś takiego:

 

Procesor: AMD Sempron LE-1150 2.0GHz - 79 zł

Mobo: Gigabyte MA78GM-S2H - 199 zł

Ram: GoodRam 1GB PC800 - 60 zł

Dysk: Samsung 160GB SATAII - 115 zł

Zasilacz: Modecom MC 350W - 90 zł

 

Razem: 543 zł

 

Czy na tym pc będą działały simsy ? Czytałem opinie że ta zintegrowana karta graficzna należy do jednych z lepszych czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze cos takiego:

 

Intel E1200

Seagate 3,5 SATA II 250GB

ASRock ConRoe1333-D667 R3.0 1

Kingston DDR2 800 2GB

Modecom MC 350W

 

Ostatnio zlozylem pare takich zestawow, sadze, ze do przewidzianych przez Ciebie zastosowan - w sam raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze cos takiego:

 

Intel E1200

Seagate 3,5 SATA II 250GB

ASRock ConRoe1333-D667 R3.0 1

Kingston DDR2 800 2GB

Modecom MC 350W

 

Ostatnio zlozylem pare takich zestawow, sadze, ze do przewidzianych przez Ciebie zastosowan - w sam raz ;)

Ale to już wychodzi ponad 630 zł. A znowu kupować celerona ? Wydaje mi się że konfiguracja na am2 powinna być lepsza chociażby ze względu na kartę graficzną gdyż na tym asrocku jest zaledwie gma950. Wydaje mi się że ten układ graficzny jest ze 3x wolniejszy czy się może mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że wszystko zależy ile przyszły posiadacz tej jednostki chce tych Simsów2 instalować...

Bo jak sobie zarzuci całym packiem jaki dotąd wyszedł to 3GB ram, E8400 na 4GHz i 8800GTS nie dają rady... tzn. płynność jest, ale gra ścina się/muli itd.

 

Więc w takim wypadku wszystko będzie dobre, z naciskiem na AM2 (lepsza integra). Do 1024 na low/medium winna dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze cos takiego:

 

Intel E1200

Seagate 3,5 SATA II 250GB

ASRock ConRoe1333-D667 R3.0 1

Kingston DDR2 800 2GB

Modecom MC 350W

 

Ostatnio zlozylem pare takich zestawow, sadze, ze do przewidzianych przez Ciebie zastosowan - w sam raz ;)

Asrock + najsłabsza dostępna integra = dno, nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte glowna wez http://kdo.pl/product_info.php/products_id/26801 , ma swietna zintegrowana grafe, DVI, no i bardzo duze mozliwosci OC, spokojnie 3Ghz X2 na niej robia :) Bedzie o ponad 70zl taniej niz Gigabyte, i te 70zl bedziesz mogl dolozyc do X2 zamiast Semprona. Mysle, ze to zdecydowanie lepsze rozwiazanie. No i ram wez KingStona, GoodRamy sie gorzej kreca jak bys kiedys chcial sie pobawic.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1

 

Miło mi, że muszę to przypominać kolejnej osobie, ale Foxconn A690GM2MA-RS2H ma gorszą integrę niż A690GM2MA-8KRS2H :damage_wall:. Nie widziałeś też pewnie, że zestaw ma być z ESC.pl ? Ta mobo Foxconn z lepszą integrą kosztuje 125 zł...

 

Poza tym jednak wolałbym do tego 780G : http://www.tomshardware.com/reviews/amd-78...et,1785-12.html

 

Różnica w wydajności integry jest znaczna, co możecie przeczytać w tabelce na Tom's Hardware.

 

Moim zdaniem do szczęścia wystarczy dwurdzeniowy Sempron (+OC) i dobra integra z mobo Gigabyte 780G. Do tego 2GB RAM (np. Goodram 667 za 99 zł w ESC) i MC350, choć ja bym dążył do czegoś takiego (ESC.pl) :

 

Procesor : AMD Athlon X2 4800+ Brisbane 65nm - 169 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA78GM-S2H - 199 zł

RAM : Goodram 2GB 667MHZ - 99 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 90 zł

HDD : HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 150 zł

 

RAZEM : 707 zł

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1

 

Miło mi, że muszę to przypominać kolejnej osobie, ale Foxconn A690GM2MA-RS2H ma gorszą integrę niż A690GM2MA-8KRS2H :damage_wall:. Nie widziałeś też pewnie, że zestaw ma być z ESC.pl ? Ta mobo Foxconn z lepszą integrą kosztuje 125 zł...

 

Poza tym jednak wolałbym do tego 780G : http://www.tomshardware.com/reviews/amd-78...et,1785-12.html

 

Różnica w wydajności integry jest znaczna, co możecie przeczytać w tabelce na Tom's Hardware.

 

Moim zdaniem do szczęścia wystarczy dwurdzeniowy Sempron (+OC) i dobra integra z mobo Gigabyte 780G. Do tego 2GB RAM (np. Goodram 667 za 99 zł w ESC) i MC350, choć ja bym dążył do czegoś takiego (ESC.pl) :

 

Procesor : AMD Athlon X2 4800+ Brisbane 65nm - 169 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA78GM-S2H - 199 zł

RAM : Goodram 2GB 667MHZ - 99 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 90 zł

HDD : HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 150 zł

 

RAZEM : 707 zł

Jestem akurat jedna z ostatnich osob, ktorym to musisz przypominac, z mojej okolicy bralem ta plyte dla 3 osob :) Zreszta gorsza to za duze slowo, poprostu ta tansza nie ma DVI i to jest JEDYNA roznica, a co do ESC to nie widzialem tego info w pierwszym poscie. Co do tego ze 780G jest wydajniejszy, to sprawa oczywista, tylko poprostu do Sims 2 bez problemu wystarczy 690G i moim zdaniem 100x lepiej wziac X2 z 690G niz brac 780G z jednordzeniowym Sempronem. Uwierz mi, nie takie gry jak Sims 2 smigaja na tym Foxconnie.

Aha, jeszcze sprawa dysku to wlasnie tez chcialem dopisac, ze warto dorzucic do 320GB F1 Samsunga. W Apollo.pl chodzi po 137zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 100x lepiej wziac X2 z 690G niz brac 780G z jednordzeniowym Sempronem. Uwierz mi, nie takie gry jak Sims 2 smigaja na tym Foxconnie.

Ale ja mówiłem o 780G + dwurdzeniowy Sempron :

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12464

 

 

PS.

 

Ta słabsza integra u Foxconna, to Radeon X1200.

Ta lepsza, to Radeon X1250.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

 

Ta słabsza integra u Foxconna, to Radeon X1200.

Ta lepsza, to Radeon X1250.

I roznia sie nie wydajnoscia, a tym ze jedna ma DVI, a druga nie ma ;) Co do mojego linka, to sie machnalem przy wklejaniu, bo popatrzylem na fote, a tam jest DVI. Na skapcu obie wersje plyt sa wymieszane i sie pogubic mozna. Oczywiscie jak brac, to wersje z DVI.

 

http://pclab.pl/art25093.html

 

"Zaprezentowano dwie odmiany nowego mostka północnego AMD. Bardziej zaawansowaną 690G odróżnia od wersji 690V obsługa cyfrowych wyjść DVI i HDMI. Poza tym specyfikacje chipsetów są identyczne."

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk wystarczy najmniejszy jaki jest dostępny gdyż do tej pory na 40GB było i cały czas połowa dysku wolna była. Myślę nad 160gb tylko dlatego że miedzy 80 gb jest 5 zł różnicy :P co do simsów to będzie podstawa plus góra 2 dodatki i to max.

Edytowane przez Speo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba Foxconny mają 690G, a nie V... Więc nie może to akurat rozróżniać :D.

Hmm, moze to blad sklepow, bo kiedys jak o nich czytalem, to ta z krotsza nazwa poprostu nie miala DVI :)

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/filtr

 

Zreszta popatrz, ta

 

Foxconn A690VM2MA-RS2H chipset: AMD 690V gniazdo procesora: socket AM2

 

A tak poza tym, to juz niewazne, bo nawalili tych nazw i nie wiadomo o co chodzi. Tak czy siak wydajnosci tych wszystkich graf na tych chipsetach jest identyczna, poprostu roznia sie brakem jakichs [ciach!]l, jak HDMI itp.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...