Skocz do zawartości
scoobyskub

Ciastko W 5 Minut

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzis zrobiłem siostrze na śniadanie

 

1) nie przesadzajcie z proszkiem do pieczenia

2) użyjcie wysoki, pojemny kubek

3) smacznego ;)

 

wychodzi normalnie ale u mnie zostało niesety troche na sciankach - wystarczy włozyc do wody i po poł minuty wszystko pod palcem schodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mycia mogłyby rozwiązać papierowe kubeczki... Już za późno żeby szukać po sklepach, jak ktoś ma takie to niech sprawdzi czy da radę, bo mycie naczyń mnie nie bawi >.<

 

Btw. To "surowe ciasto" można trzymać w lodówce? Skoro ma być w 5 min to można by to jeszcze usprawnić trzymając "półprodukt" w jakimś większym dzbanku w lodówce :>~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro z rana sprobuje to przyrządzic :D zapowiada sie ciekawie ;p

mam w domu takie papierowe kubeczki po coca-coli 0,5L ale nie wiem czy mi sie zmieszcza do mikrofali bo to wysokie dosyc :<

btw. probowal ktos ze zwykłą pszenną mąką to robic?

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. probowal ktos ze zwykłą pszenną mąką to robic?

Może dzisiaj będę próbował.

 

Moja rada: nie róbcie tego w kubkach, tylko w jakichś bardziej płaskich naczyniach, ponieważ tak od połowy kubka w dół, ciasto jest do dup.y i trzeba wstawiać drugi raz do mikrofali. Ale jak już ktoś się uprze na kubek, to przy odpowiednim doborze składników nic się nie wyleje, a urośnie nam ładna "wieża" (patrz ciasto bryce'a vs moje) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciacho daje rade-moze troche slabo mi wyroslo ale robilem w 0,5 litrowym kubku - kolejny etap bedzie polegal na dodaniu kawaleczkow czekolady, moze orzechow laskowych i galka lodow smietankowych na gore :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciacho daje rade-moze troche slabo mi wyroslo ale robilem w 0,5 litrowym kubku - kolejny etap bedzie polegal na dodaniu kawaleczkow czekolady, moze orzechow laskowych i galka lodow smietankowych na gore :oops:

nastepnym razem mam zamiar wrzucic tam troche pokruszonej czekolady 'nussbeiser' ciekawe co z tego wyjdzie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie skojarzyło się to z "Bliskie Spotkania 3 stopnia" ;) A tak na serio to jutro próba generalna jak tylko dziewczyna wyjdzie z domu :D Nie spodoba jej się pomysł wsadzania jakiegoś płynnego ciasta do mikrofalówki i sprzątania potem tego. IMO świetny przepis na podwieczorek przy kawce lub herbatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodalem pokruszoną mleczną czekolade do ciacha, efekt taki, ze prawie cala czekolada opadla na dno ;/

To może dorzucić ją po pierwszej fazie podgrzewania tego w mikrofali? Ciasto akurat trochę zgęstnieje, wsypać czekoladę i z powrotem do mikrofalówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj i całkiem niezłe wyszło to ciacho tylko mało słodkawe, fotki nie będzie, bo cyfraka mi zapożyczyli :]

skoro malo slodkawe, nastepnym razem dodaj troche wiecej cukru ;] w kulinarii trzeba eksperymentowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc i ja postanowiłem swoich sił w kulinarii :)

 

Wyszło coś takiego:

Dołączona grafika

 

Niestety, to co wylało się poza kubek (na talerzyk) było zakalcem, ale w środku kubka mamy normalne ciasto (coś ala murzynek :))

 

Mimo, że wygląda jak wygląda to smakuje na prawdę dobrze, dodatkowo zamiast mleka byłem zmuszony dodać wody (nie będę otwierał kartonu z litrem mleka dla 3 łyżek).

 

Pozdrawiam i dziękuję za przepis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ma konsystencje ciasta czy takie gumowate jest?

(nie odpowiadajcie tylko "zrób a się przekonasz" :P)

konsystencja normalnego ciacha - czasami moze byc surowe przy samym dnie, mozna dla pewnosci 20-30sec dluzej potrzymac w mikrofali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z tego Tort . Mówie poważnie!!! . to ciacho jest suuper a ty jestes geniusz :D pozd o all :wink: :blink: :sad: :angry: :angry: :rolleyes: :rolleyes: :unsure: :unsure: :lol2: :lol2: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: cya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wczoraj te ciacho z nudów wieczorem ;) Wszystko wg przepisu podanego na str 1. Pomimo tego, że robiłem je pierwszy raz to wyszło idealnie. Do pieczenia najlepiej nadaje się taka miseczka - bulionówka. Nie było żadnego zakalca, wszystko ładnie upieczone i smaczne. Wyszło tego całkiem sporo, więc jadłem jeszcze dziś, smakowało równie dobrze :) Polecam!

 

 

PS-> W identycznej miseczce jak w tej ze zdjęcia robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mi ciacho wychodzilo,

az wczoraj wieczorem sprobowalem zrobic w kubku liptona wojciecha manna ( ponad 0,5l pojemnosci i strasznie wysoki) i ze smutkiem musze powiedziec ze ciacho mi sie troche wylało i pobrudzilo dół mikrofalówki :( lecz ku mojemu zaskoczeniu w srodku bylo upieczone :P

to ciacho jest super na sniadanie/kolacje z kawą czy kakao :>

nie wyszlo to tak tragicznie jak u "kamilSWAT" ale i tak nie wyszlo do konca chociaz smakowo bylo jak zawsze znakomite (do smaku dodaje jeszcze łyżkę takiego kakao do picia - puchatek, lubie słodkie:P )

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...