Skocz do zawartości
scoobyskub

Ciastko W 5 Minut

Rekomendowane odpowiedzi

a robił ktoś w zwykłym piekarniku :P ?

Upiecze się, ale bodajże w 30minut. Ja robiłem w zupełnie innych proporcjach i po 45 minutach było zjadliwe. Jednak to z mikrofali rządzi. :) Do tego polewa czekoladowa i mamy mega ciasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi15

mi jakos to ciasto brzydko pachni i jest bez smaku chyba trzeba wiecej cukru dac:P ale ogolnie zjadliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też pochwale się co mi wyszło. Już od kilku dniu wsuwam to ciastko na śniadanie popijając kawą. Zdecydowanie lepiej jest je robić w miseczce niż w kubku. Poniżej zdjęcia przedstawiające co mi wyszło.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy macie takie wielkie kubki czy moje ciastka coś tak rosna bardzo? Bo z mojego to przeważnie dwie takie babeczki powstają a nie jedna (przelewam do 2 kubków co by zawartość nie wypłynęła w mikrofalówce) aha i w przepisie jest napisane żeby nie używać zwykłego kakao, czy ja wiem moim zdaniem np z nesquikiem smakuje lepiej albo prawie tak samo jak z gorzkim (oczywiście przy słodzonym kakao dodaje mniej cukru) więc jeśli sie nie ma gorzkiego to śmiało można robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... potrzebuję porady!

Zrobiłem sobie takie ciasteczko tylko problem jest tego typu, że trochę twarde to wyszło (mur, beton :lol2: )

Co zrobiłem źle? Czego za dużo, czego za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... potrzebuję porady!

Zrobiłem sobie takie ciasteczko tylko problem jest tego typu, że trochę twarde to wyszło (mur, beton :lol2: )

Co zrobiłem źle? Czego za dużo, czego za mało?

Za długo piekłeś. :) Mikrofala wysusza a to ciastko jest idealnym przykładem. :D Ile czasu piekłeś i na ilu Watach ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a mówiłem rodzicielce, że mikrofalówka, a piec to dwie różne rzeczy :lol2:.

Nie wiem ile było wat (trzeci, najwyższy "poziom" ustawiony) no i z 6-9 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a mówiłem rodzicielce, że mikrofalówka, a piec to dwie różne rzeczy :lol2: .

Nie wiem ile było wat (trzeci, najwyższy "poziom" ustawiony) no i z 6-9 minut.

No to nie ma szans. :) Piecz to max 3 minuty. 

 

W piecu, tzn piekarniku piecze się potrójna porcja 40 minut i powiem Wam, że ciasto jest delikatniejsze i znacznie smaczniejsze (zwłaszcza z polewą czekoladową)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Panowie też wam ten murzynek wychodził trochę gąbczasty w konsystencji ? Jak robię w piekarniku wychodzi puszysty a tutaj trochę jak gąbka :P

dokładnie, chociaż gąbkowatość nie psuje smaku (na szczęście). Chociaż widziałem tam wyżej zdjęcia bardziej "kruche" więc zdziwiłem się, że mi wyszła taka gąbka :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nie robiłem murzynka i dziś siedząc sobie w domku ucząc się na jutro postawiłem se upiec i niestety coś poszło nie tak, zrobiłem praktycznie tak samo jak wczesniej, a robiłem chyba z 10x i za każdym razem wychodził no więc:

- 4 łyżki mąki tortowej

- 4 łyżki kakao typu nesqik

- 3 łyżeczki cukru

- niepełna łyżeczka proszku do pieczenia

- mieszanie

- jajko

- 3,5 łyżki mleka

- 3 łyżki oleju

- mieszanie

LEGENDA: łyżeczka - mała łyżka, łyżka - duża stołowa :

 

Proszę się nie czepiać proporcji kakao - cukier robiłem tak wcześniej i było ok ;] więc to chyba nie to? No ale ciasto strasznie słabo rośnie dałem na 4 minuty, jak wcześniej lekko wystawało poza kubek to teraz doszło do połowy, dałem jeszcze 3 minuty i potem znowu 3 minuty na 700W all (max u mnie) no i ciastko surowe w środku i niedopieczone w zasadzie tylko góra tak na 1cm w dół jadalna :/ Wcześniej robiłem tak samo i wychodziło to teraz już sam nie wiem o co kaman :/

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...