Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Ati Radeon HD 4870 X2

 

Dołączona grafika

* Memory Bandwich 230GB/s

 

Recenzje:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI jak widac doskonale sie czuje w produkowaniu grzalek

radek 2900 zostanie juz wrotce zdetronizowany

ciekawe jakie zastosuja chlodzenie i czy bedzie chodzic jak rakieta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI jak widac doskonale sie czuje w produkowaniu grzalek

radek 2900 zostanie juz wrotce zdetronizowany

ciekawe jakie zastosuja chlodzenie i czy bedzie chodzic jak rakieta :lol2:

Dwa serwisy internetowe, Hexus.net oraz DriverHeaven miały okazję przetestować kartę ATI Radeon 4870 X2. W większości testów nowość była znacznie szybsza od głównego konkurenta, nVidia GeForce GTX 280, ustępując jedynie w grze Crysis i zrównując się w ET: Quake Wars. Warto wspomnieć, że skorzystano ze sterowników Catalyst w wersji 8.6, które mogą nie wykorzystywać jeszcze w pełni mocy karty. Sprawdzono także pobór mocy, który jest, delikatnie mówiąc, konkretny - choć zwrócono uwagę na to, że miano do czynienia z samplami inżynieryjnymi, więc zanim karta trafi na półki sklepowe, pobór mocy może zostać zredukowany. Podczas bezczynności, testowany komputer pobierał 242W, zaś pod obciążeniem - aż 395W.

 

źródło: twojepc.pl

Edytowane przez Yozue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki do tej karty był by odpowiedni zasilacz?

500W napewno nie uciągnie chodz do tej pory mój 500W nie miał problemu z gtx'em 8800 i 280 jak i gx2. BEQUIET to dobry zasilacz ale napewno nie uciągnie tej karty. Co było by dobrym wyborem za dośc dobrą cene??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki do tej karty był by odpowiedni zasilacz?

500W napewno nie uciągnie chodz do tej pory mój 500W nie miał problemu z gtx'em 8800 i 280 jak i gx2. BEQUIET to dobry zasilacz ale napewno nie uciągnie tej karty. Co było by dobrym wyborem za dośc dobrą cene??

BQ 500W spokojnie uciagnie

nie masz sie co martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yozue nie zaczynaj prowokować wojny ATi vs nV bo Twoje posty idą w tym kierunku ;> :wink:

 

Poczekamy na oficjalną premierę tego sprzętu i zobaczymy jak to będzie. Z tego co gdzieś czytałem nV za jakiś czas ma wydać kolejny układ który wg. wstępnych informacji ma zmieść całą serię HD4. Tak więc myślę, że nie ma co się zbytnio podniecać Yozue ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ 500W spokojnie uciagnie

nie masz sie co martwic

Mówisz poważnie? Byłbym naprawde szczęśliwy jeżeli to prawda. Ale taki 4870x2 ma 70W wiekszy pobór niż gx2. Reszta mojego sprzetu to e8500 na 4ghz dwa dyski 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasiłki to BQ są naprawdę mocne i nie miałbym obaw do tego czy pociągnie.

 

Ja na Twoim miejscu poczekałbym na te nowe karty od nV które pobić tego 4870 X2 :-) zwłaszcza, że jak już masz taki sprzęcik intel+nv to aż żal byłoby patrzeć na ich rozstanie :wink: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yozue nie zaczynaj prowokować wojny ATi vs nV bo Twoje posty idą w tym kierunku ;> :wink:

 

Poczekamy na oficjalną premierę tego sprzętu i zobaczymy jak to będzie. Z tego co gdzieś czytałem nV za jakiś czas ma wydać kolejny układ który wg. wstępnych informacji ma zmieść całą serię HD4. Tak więc myślę, że nie ma co się zbytnio podniecać Yozue ;)

 

Nie prowokuje, po prostu wkleiłem to co gdzieś przeczytałem. A co do wojny to jestem zadowolony z niej, z wojny cenowej, i bardzo dobrze ze zieloni wydadzą coś co "ma zmieść całą serię HD4", Ati już coś tam mówi o R870. Niech sobie oni walczą, a ceny ciut starszych modeli niech lecą w dół. B-)

 

Ja mam radeonka 4850 i nim się podniecam B-) (przesiadka z 6800XT)

Edytowane przez Yozue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prowokuje, po prostu wkleiłem to co gdzieś przeczytałem. A co do wojny to jestem zadowolony z niej, z wojny cenowej, i bardzo dobrze ze zieloni wydadzą coś co "ma zmieść całą serię HD4", Ati już coś tam mówi o R870. Niech sobie oni walczą, a ceny ciut starszych modeli niech lecą w dół. B-)

 

Ja mam radeonka 4850 i nim się podniecam B-) (przesiadka z 6800XT)

Nic nie żadne zmieść. Po prostu to będzie już następna generacja kart. To znaczy będzie to konkurencja pomiędzy GT300 R800. Więc faktycznie seria R7XX będzie już odchodzić. Ale to dopiero w 2009 roku. Do tej pory nV ma w rękawie tylko GT200 55nm ale jak widzimy z GTX9800+ nie ma przełomu wydajności. Na razie nV nie daje rady wykorzystać potencjału niższego procesu produkcyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co myslisz ze jak sample to biora duzo wiecej pradu ? <_<

lepiej pogodz sie z tym, ze ta grafa ciagnie 100W wiecej niz gtx280 :razz:

No bierze więcej, ale jest mocniejsza, coś za coś. Zawsze można wziąć 4870 który bierze mniej i jest nieco słabszy od 280tki. Zależy na czym komu zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasiłki to BQ są naprawdę mocne i nie miałbym obaw do tego czy pociągnie.

no to powodzenia 408W@12V to zamało będzie no chyba że będzie trzymał wszystko na Stock zasilaniu i zero OC. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie : czy da sie zrobić cf ze zwyklym radkiem 4870 i 4870x2?

Da się ale na chwilę obecną tylko na platformie AMD. Dopiero X58 będzie obsługiwał CrossFireX. X38/48 obsługują tylko zwykłe CF, P45 też tylko zwykłe CF, ale z ograniczoną przepustowością do x8/x8. P35 x16/x4 (czyli kompletnie bez sensu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sieci ponoc pojawiły sie jakies testy w których redek mocno dokopał GTX-owi, w 3dmark Ventage uzyskał... z reszta zobaczcie sami http://pccentre.pl/news/show/Testy_Radeona...870_x2/id=17689,

chcial bym zobaczyc te słupki, ale gdzie te testy, ktos wie moze?

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ale na chwilę obecną tylko na platformie AMD. Dopiero X58 będzie obsługiwał CrossFireX. X38/48 obsługują tylko zwykłe CF, P45 też tylko zwykłe CF, ale z ograniczoną przepustowością do x8/x8. P35 x16/x4 (czyli kompletnie bez sensu).

:lol2: :lol2:

Na x38/x48 da się odpalić 3870X2 + 3870 a 4870X2 + 4870 już nie czegoś nie doczytałeś.CrossFireX jest już w X38/48 troszkę w innej konfiguracji 16/16/4x/4x przy 4 kartach.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2:

Na x38/x48 da się odpalić 3870X2 + 3870 a 4870X2 + 4870 już nie czegoś nie doczytałeś.CrossFireX jest już w X38/48 troszkę w innej konfiguracji 16/16/4x/4x przy 4 kartach.

Nie ma za wiele plyt z 4 slotami PCI-e 16x pod Intela. Pozatym tam nie jest napisane, ze ten set nie zadziala wcale. Radze poczytac dokladnie ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za wiele plyt z 4 slotami PCI-e 16x pod Intela. Pozatym tam nie jest napisane, ze ten set nie zadziala wcale. Radze poczytac dokladnie ze zrozumieniem.

MSI raczej tylko takie coś robi ale to nie ma znaczenia bo kolesiowi będą potrzebne dwa sloty 4870X2+4870 a nie 4,a CrossfireX nie jest napisane nigdze że m,uszą być 4 sloty żeby płyta miała certyfikat CrossfireX.

Właśnie że odpowiedział że się nie da z tego co można zrozumieć no chyba że inni inaczej rozumieją.

 

"mam pytanie : czy da sie zrobić cf ze zwyklym radkiem 4870 i 4870x2?"

ODPOWIEDZ NeoMagNeT

Da się ale na chwilę obecną tylko na platformie AMD. Dopiero X58 będzie obsługiwał CrossFireX. :damage_wall: :damage_wall: kompletna bzdura

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm, i on na podstawie Semprona i radzia 2600 stwierdzil to? X38/48, ba, nawet P35/45 obsluguje CFx! CFx to tylko sterowniki ktore umozliwiaja dzialanie 3 i 4 gpu. Oczywiscie Vista only.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę bardzo, odpal sobie 4 karty na P45. Takie CF nie będzie miało pełnej wydajności, a podejrzewam że byłoby porównywalne z 2 kartami, albo i gorsze. A tamto pytanie po prostu źle zrozumiałem chyba.....

 

 

I jeszcze jedno: Jakie ma znaczenie to jakiego mam kompa?? Jak widzę ty masz mobo na P35 to równie dobrze mogę zapytać jak ty swoją wypowiedź na tym stwierdziłeś. Przecież nie masz X38/X48.

 

EOT

2x 3870X2 i prawie jak 4 karty. Dziala? Dziala. Czemu sie czepiasz nagle P45? Jasne, ze wydajnosc troche poleci w dol, ale full wydajnosc bedzie na X38/48, a Ty twierdzisz, ze nie bedzie tam dzialac. Tak samo nie wiem, czemu widzisz jakis problem w 4870X2 + 4870, przeciez to tez bedzie smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...