Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie muszą mieć tyle samo pamięci.

 

@ryba

Tak, przyznaję, popełniłem błąd.

 

A co do tego 2x3870x2, prawda to będzie jak 4 karty, ale faktycznie to będą 2 karty. 3870X2 nie potrzebuje płyty z CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ciekawi mnie dlaczego nie moga w tej karcie zrobic az tak duzego obnizenia taktow i napiecia w Idle jak ma GTX 280 ? Czy to jest dla karty niezdrowe, czy osochozi ? Przeciez to raczej dla inzynierow, ktorzy zaprojektowali taka karte nie jest problemem, a jednak tego nie robia, mimo ze cos takiego by sie bardzo przydalo, bo ten X2 niestety wsysa sporo w 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że to to samo, jednak 2 karty czasami będą trochę gorsze, a czasami sporo gorsze bo CF nie na każdej grze będzie działać dobrze, a taki X2 to chyba w 95% gier (nie wiem, mogę się mylić) osiąga pełną moc, czyli tak jakby były 2 karty i Cf działało idealnie.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że to to samo, jednak 2 karty czasami będą trochę gorsze, a czasami sporo gorsze bo CF nie na każdej grze będzie działać dobrze, a taki X2 to chyba w 95% gier (nie wiem, mogę się mylić) osiąga pełną moc, czyli tak jakby były 2 karty i Cf działało idealnie.

Mylisz się i to bardzo :sad:

CF i X2 to to samo działanie tylko liczba PCB się zmienia, w przypadku 4870X2 jest jeszcze sideport ale po wczesnych testach nic to nie dało.

Krótko mówiąc X2 to CF na jednej płytce PCB uzależnione od sterowników jak CF.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy dobrze dopracowanych sterach powinno być trochę szybsze. Na obecne testy nie ma co patrzyć bo wszystkie są na nieoficjalnych i niedopracowanych sterach. Zresztą nie zagłębiałem się za bardzo, CF działa trochę lepiej, ale sądzę że to się zmieni. Przydałby się testy na grach które nie wspierają CF, wtedy by było widać wyraźnie czy X2 działa dokładnie tak samo.

 

Ja tam czekam aż zrobią 2 GPU w jednym. Wtedy wydajność nie powinna być aż tak uzależniona od tego czy CF będzie wspierane przez daną grę.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy dobrze dopracowanych sterach powinno być trochę szybsze. Na obecne testy nie ma co patrzyć bo wszystkie są na nieoficjalnych i niedopracowanych sterach. Zresztą nie zagłębiałem się za bardzo, CF działa trochę lepiej, ale sądzę że to się zmieni. Przydałby się testy na grach które nie wspierają CF, wtedy by było widać wyraźnie czy X2 działa dokładnie tak samo.

 

Ja tam czekam aż zrobią 2 GPU w jednym. Wtedy wydajność nie powinna być aż tak uzależniona od tego czy CF będzie wspierane przez daną grę.

Te nie oficjalne sterowniki są lepsze od oficjalnych dla informacji twojej przykładowo Rc dostajecie 2 miechy pożnij.

Przejrzyj sobie CF 3870 i 3870x2 tu nic innego nie będzie.Jak na CF nie działa to na X2 też nie działa i koniec żadna magia tego nie zrobi że będzie działało.

Może wkońcu dotrze do ciebie że X2 to dwie karty w CF na jednej płytce drukowanej i ma te same problemy co CF tylko płyty nie potrzebujesz z CF.

KONIEC chyba wytłumaczyłem ci to najprościej jak to możliwe prościej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy cenie gtx 1200zł cena hd4870x2 powinna być max 1300zł inaczej kupno tej karty straci sens. Wiem i znam zdanie zwolenników czerwonych ale przy tak dużym poborze mocy i problemach w niektórych grach, jak i grzaniu się ta karta nie może kosztować więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nie oficjalne sterowniki są lepsze od oficjalnych dla informacji twojej przykładowo Rc dostajecie 2 miechy pożnij.

Przejrzyj sobie CF 3870 i 3870x2 tu nic innego nie będzie.Jak na CF nie działa to na X2 też nie działa i koniec żadna magia tego nie zrobi że będzie działało.

Może wkońcu dotrze do ciebie że X2 to dwie karty w CF na jednej płytce drukowanej i ma te same problemy co CF tylko płyty nie potrzebujesz z CF.

KONIEC chyba wytłumaczyłem ci to najprościej jak to możliwe prościej się nie da.

w 4870 x2 już nie to samo co CF, będzie współdzielona pamięć, będzie parę drobiazgów, które czynią różnicę.

Fajnie się zapowiada 4870 x2 z 2GB DDR5 :D

Karta bije w Ventage X 280 o 20% czyli całkiem sporo.

Teraz przy cenie gtx 1200zł cena hd4870x2 powinna być max 1300zł inaczej kupno tej karty straci sens.

Od razu tam traci sens, to samo co z Ultrą było kiedyś. cena nijak się miała do wzrostu wydajności, ale karta była najmocniejsza. Tutaj różnica cen nie będzie na pewno aż tak duża. ATI nie pójdzie ścieżką nVidii bo walczą o odzyskanie zaufania klientów szczególnie, że w przyszłym roku premiera Larrabee. Trzech graczy na rynku to i konkurencja będzie ostrzejsza. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 4870 x2 już nie to samo co CF, będzie współdzielona pamięć, będzie parę drobiazgów, które czynią różnicę.

Fajnie się zapowiada 4870 x2 z 2GB DDR5 :D

Współdzielonej pamięci nie będzie, właśnie dlatego karta ma sumarycznie aż 2GB ram-u, po 1GB na rdzeń. Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Hexus.net - Sapphire AMD (ATI) Radeon HD 4870 X2 2GB: opening up a can of whoop-ass
  • TweakTown - Sapphire Radeon HD 4870 X2 in CrossfireX
  • HardwareCanucks - Palit Radeon HD 4870 X2 2GB Video Card Review
  • HotHardware - ATI Radeon HD 4870 X2 - AMD Back On Top
  • techPowerUp - Sapphire HD 4870 X2 2048 MB
  • ExtremeTech - ATI Radeon HD 4870 X2 Review
  • Guru3D - Radeon HD 4870 X2 and Crossfire review
  • PC Perspective - Sapphire AMD Radeon HD 4870 X2 2GB Review - AMD's Triumph
  • TechReport - AMD's Radeon HD 4870 X2 graphics card
  • CustomPC - ATI Radeon HD 4870 X2
  • DriverHeaven - ATI 4870 X2 (R700) GFX
  • Techgage - Palit Radeon HD 4870 X2 1GB - AMD Reclaims GPU Supremacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie jestem przekonany do tego x2. Nie powala na ziemie. Myslalem ze zamienie swojego g280 na 4870x2 ale raczej nie ma to sensu.

ja osbiście zamienię. Sens też widzę ale to tylko moje zdanie. A Ty widziałeś sens w wymianie gx2 na 280gtx a teraz nie widzisz sensu?? Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIalem tez cf 4850 i niestety wystepowały błędy w renderowaniu grafiki w grach. A na g280 tego nie ma. A jaki sens widzisz w wymianie? Obraz nie bedzie płynniejszy niz na g280 bo czy 60 klatek czy 120 nie ma zadnej roznicy w dzialaniu gry + duzo wiekszy pobór pradu niz na g280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...