Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

tak? tez tak myslałem wczesniej ale na youtube znalazłem filmik gdzie pokazane było dlaczego lepiej miec 4 rdzenie, i koles pokazał podczas gry jak wszystkie sa w 100% obciazone sama tylko gra, własnie szukam zeby wam pokazc ale nie moge znaleśc, moze ktos to widzial z was i potwierdzi?

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak? tez tak myslałem wczesniej ale na youtube znalazłem filmik gdzie pokazane było dlaczego lepiej miec 4 rdzenie, i koles pokazał podczas gry jak wszystkie sa w 100% obciazone sama tylko gra, własnie szukam zeby wam pokazc ale nie moge znaleśc, moze ktos to widzial z was i potwierdzi?

np flight simulator x ;) potrafi obciazyc nawet 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie ptytanie(wiem ze nie ten dział, PRZEPRASZAM ALE ZAPYTAM) jaka zasilke do 4870X2, q6600, 2x1GB, Asus P5QDeluxe,1xHDD, no i tam USB-duperelki, pzreymiezam sie do 650W sumie najlepszy był jakis be quiet, ale troche mi kasy brakuje wiec szukam czegos tanszego,

i tak msle czy cos z szefów moze nie kupic, nigdy nie miłem ich zasilek wiec nie wiem, nadaje sie to do takiego zestawu

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,43162/

swojego be quieta 500W sprzedałem za 2 stówki,

a moze cos innego, co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche za słaby,

sprzedałem swojego be quieta 500 bo na linii 12 dawal tylko 408W,

ja potrzebuje teraz tak z minimum 600W na 12V, czyli cos ala 650W minimum by sie przydało,

w sumie zestaw bedzie jak ten http://www.cluboverclocker.com/reviews/vid...2_2GB/page4.asp

a tu sporo tych watt pod obcizeniem

http://www.cluboverclocker.com/reviews/vid...page8.asp#Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym dziwniejsze, ze wszystkie GPU sa takie same, tylko pamięci sie różnią, ale...

przynajmniej taktowania GPU powinny imho takie same..

a pamięci sa inne i tak samo ich nie ustawimy - i to może byc rozwiązaniem zagadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na youtobe widziałem jak typ konfigurował jakis plik i podkrecal obroty wentylatora na karcie ktos wie jak to zrobic?

 

o własnie tutaj jak on to robi w czym? http://pl.youtube.com/watch?v=_MeDBUow6io

 

juz sobie poradziłem tym http://en.expreview.com/img/so...0808/Expertool-ati.exe

 

jeszcze chciałem zapytac zaktualizowałem sterownik ektranu a starego nie odinstalowywałem, zrobiłem reset i po wejsciu do windy zrobil sie zwis, musiałem resetowac, czy to dlatego ze nie odinstalowałem poprzedniego sterownika ekranu, czy cos innego, dawno nie miałem ATI, jak dla mnie conajmniej podejzane, to juz predzej jakis bsod by sie zrobił, moze od bajzelu w sterch tak sie porobic, ni czysciłem rejestru po nvidii, a wogole to juz druga plyta, drugi procesor, i druga grafika na systemie bez formatowania, wszsytko na Viscie?

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dotarł do mnie Asus 4870 X2, jakie to bydle, ciężkie jak cholera, zaczynam się bać czy mi płyty nie powygina, czekam na zasilke i testami sie podziele

Edytowane przez bekala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dotarł do mnie Asus 4850 X2, jakie to bydle, ciężkie jak cholera, zaczynam się bać czy mi płyty nie powygina, czekam na zasilke i testami sie podziele

:lol2: dokładnie powiedziałem to samo jak karta do mnie dotarła, jak pózniej sam zobaczysz to i straszliwie głosna, zobacz jak na 100% wyje, przebija wszystko co do tej pory było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi raz mam karte ATI i drugi raz obraz jest gorszy, na moim 8800GT w Codzie4 obraz był sliczny, wszytsko było pokryte taka jakby lustrzana poswiata tu nie ma tego, no i w 2d jest znacznie slabiej, obraz rozmyty mniej zywy, nawet brat to zauwazył, tyle tylkoze fpsów to teraz nie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to nie jest kwestia sterownikow ale spróbuje zainstalowac nowsze i zobacze czy cos to zmieni, no nie ma juz takiego efektu na texsturach jak był, teraz gra wyglada jak rysowana, na 8800GT bardziej wszytsko wygladało jak real, nawet w menu tam gdzie w tle jest dym, to wogóle nie ma porównania, jest duzo gorzej, do tej pory dym tak sie rozopraszał jak prawdziwy, teraz to wyglada jak narysowana animacja bez tej głebi, wogóle widze smuzenie na monitorze czego nie dostrzegałem na GT, ale crysisi za to wyglada ladniej, liscie sa zywsze i słonce i pare szczegółow, moze to i stery sa takie, nie wiem

 

poznikały te podswietlone kontury postaci co były, wogole wszytsko co sie wgzre swieciło mocno pobladło na tej karcie, nawet jak celuje z pistoletów, brak widocznego rozmycia przy dloniach, jak by wogole te efekty stały sie nie wyrazne lub jak by ich nie było, moze wyjdzie jakis path do gry

a i zamiast flesha mam pasy na ekranie

 

ta mapa na statku wyglada plastykowo, troszke sie zawiodłem na tej karcie, albo ja nie potrafie czegos ustawic

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do coda to moze po prostu masz wylaczona lustrzana mape. Nie chce zebys pomyslal ze mam cie za kogos kto nie wie jak bawic sie w opcjach ,ale moze nie zauwazyles ze ta opcja sie wylaczyla.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do coda to moze po prostu masz wylaczona lustrzana mape. Nie chce zebys pomyslal ze mam cie za kogos kto nie wie jak bawic sie w opcjach ,ale moze nie zauwazyles ze ta opcja sie wylaczyla.

nie, wł. wszytsko, moze musze postawic system od nowa, bo takie ciagle zmiany w kompie, kart, procesorów, a nawet płyt glownych, nie za dobrze wpływa na wszytsko,

chcciałem jeszcze zapytac, czy do Crysisa mam instalowac hotfixa 1.21 i patha 1.2, bo hf 1.21 obsługuje karty do 3800 ale nie nowe radki, czy to nie ma znaczenia?

 

tak jest, w Crysisie, pierwsza misja w miejscu gdzie odnajdujemy statek zamrozony przez obcych, ta mgiełka odwzorowujaca róznice temperatur, pokazuje jaka róznica jest w wyswietlanym obrazie pomiedzy ATI ki Nvidii, moze i mniej fps jest na 8800GT ale obraz jest nieporównywalnie ładniejszy, i nic tego nie zmieni, chcciałem sie zapytac bo na 60Hz ma 40 fps, a na 75 20fps, czy to normalne, zeby była taka róznica przy zmianie odswizania monitora?

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż screeny jak mozesz, bo własnie nabyłem radka, a mam NV i zaczynasz mnie martwić :(

(radzio jeszcze nie włozony do kompa nawet)

kurcze a jak to zrobic, wciskam PRTSc SysRq, wchodze w Painata a tu zamiast screena czrana plama, i tak mam w kazdej grze,

ale wczesniej mi sie udawalo na tych nowszych sterownikach, tylkoze gry sie wysypywały przy zmianie rozdzielczosci czarny ekran i zwis, lo nie lubie takich problemów na poprzednim radku tez ciagle problemy z nowymi sterami miałem i dlatego jechałem na tych Z płytki, u Nvidii tego nie ma,

 

o znalazłem jakis wczesniejszy screeny i na nim nie bardzo widac to oczym mowie bo to tylko podczas wyswietlania grafiki mozna zobaczyc ale kamienia powinny miec taka fakture tysiecy malutkich dziurek i w całosci sparwiało to niesmaowite wrazenie naturalnosci, tu tego nie ma wogóle ubrania zołnierzy w Codzie maja jak by nizsze detale, ale to napewno pzrez brak tego efektu

post-146613-1220026096_thumb.jpg

 

tutaj to widac http://www.egielda.com.pl/showfoto.php?id=17139

i ta mgła wtele na radku tego nie zobaczysz niestety tzn nie taki efekt bo mła tez bedzie ale biednie to wyglada http://www.egielda.com.pl/showfoto.php?id=17149

 

tyle tylko ze ja mam troche zdolnosci plastycznych i jestem spostrzegawszy, nie kazdy na to zwróci uwage mnie to brdzo razi i jest to dla mnie wazne

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...