Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, próbował ktoś z Was manualnie ustawiać prędkość wentylatora w CCC/Overdrive? Jaką minimalna wartość/ wysokosc temperatur do pracy bez obciążenia mozna wziac za akceptowalna? ;).

 

Na 30% mam 52-53st.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie

 

Najpierw nic mi nie chciało chodzić na tym radku, potem potestowałem jakieś stery z Hotfix'ami i zadziałało, potem znowu się zaczęło sypać.

 

Ostatnio nawet chciałem sprzedać już tą grafę, ale przeczytałem o tym patencie z "Catalyst A.I." i zmontowałem to całe ustrojstwo spowrotem, a nawet rozbudowałem WC grafy i NB, zastępując tą chłodniczkę 1x12cm, chłodnicą 3x12cm. Jeżeli chodzi o gry to działają na wyłączonym A.I., o ciepło też się nie muszę martwić gdyż temperaturki rdzeniGPU/regulatorów napięć są w IDLE na poziomie 32-36*C/36-40*C w stresie może urosną max po kilku godzinach o jakieś 20*C, a to wszystko przy bardzo cichym ustawieniu wentylatorów.

 

Jest jednak jeden podstawowy minus. Uruchomiłem wczoraj 3dm06 i jak zobaczyłem wynik 15500pkt to pomyślałem że to ati to jakieś totalne goofno. Przecież ludzie osiągają wyższe wyniki na pojedynczej karcie 4870 !!

 

Czyli opcja "Castratys Artefaktyczna Impotencja" obcina jedno jajo GPU i karta działa jak zwykły 4870.

 

Totalny szajs.

 

Popołudniu robię reinstall systemu i testuję inne sterowniki, jak dalej nic z tego nie będzie i nie zobaczę wyniku 20k w 3dm06 to zaczynam zasypywać ATI/AMD dalszymi mailami w stylu "O co chodzi z tym goofnianym produktem i kiedy będą działające sterowniki.

 

Znacie jakąś solucję na ten szajs bo zaczyna mnie to już coraz bardziej irytować i chyba znowu pomyślę o zmianie grafy na GTX285.

 

Zaraz jeszcze zobaczę czy włączenie tego zakichanego AI coś daje w 3dsmarku.

 

Pozdrawiam

 

PS. Proszę o info czy ktoś też miał taki nędzny wynik na 4870X2 z patentem "Disabled AI".

 

 

Update: Włączenie AI na jakikolwiek tryb powoduje zawieszkę :angry:

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa> Masz słuszną rację, ale chciałem zrobić Update wyników ze smarków które widać po lewej, gdyż są one ze starej grafy EVGA 8800GTS 320MB Superclocked z niezłym OC

 

ooo widzę jakieś stery 9.1 :blink: Zaraz podłączam starego twardzioszka 80GB i robię testing :unsure:

 

Może w końcu pojawi się jakiś pozytyw i stanie się jasność, a nie tylko jak dotąd zamglone światełko na końcu tunelu :damage_wall:

 

Zapewne pojawie się za ok pół godzinki lub popołudniu bo muszę niedługo wyjść na miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa>

 

ooo widzę jakieś stery 9.1 :blink: Zaraz podłączam starego twardzioszka 80GB i robię testing :unsure:

 

Może w końcu pojawi się jakiś pozytyw i stanie się jasność, a nie tylko jak dotąd zamglone światełko na końcu tunelu :damage_wall:

 

Zapewne pojawie się za ok pół godzinki lub popołudniu bo muszę niedługo wyjść na miasto.

I jak z tymi nowymi sterownikami, cos poprawiły, działają w końcu jak trzeba, nie ma problemów z instalacją?

Zmieniłbym w końcu 8.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego wy macie takie problemy z tą kartą. Co prawda nie instalowałem innych sterowników jak te które dostałem na płycie :) nie mam czasu poprostu ;] ale zainstalowałem te oryginalne z ATI i normalnie grałem we wszystko co tylko odpaliłem i pracowały mi 2 rdzenie i nie musiałem wyłaczac AI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pochlastam, kolejne stery i nie moge ich zainstalować, jedną z graf(rdzeni) mi wyłącza. Co ja mam nie tak z tym Power Colorem, już nie wiem gdzie mam sie dopatrywać błędu. Chyba zostanę do końca na 8.11. Jak się wkurzę to kupie 295nVidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pochlastam, kolejne stery i nie moge ich zainstalować, jedną z graf(rdzeni) mi wyłącza. Co ja mam nie tak z tym Power Colorem, już nie wiem gdzie mam sie dopatrywać błędu. Chyba zostanę do końca na 8.11. Jak się wkurzę to kupie 295nVidie.

 

 

Nie bardzo rozumiem co z tymi rdzeniami. Pod windozą u mnie też pracuje tylko jeden rdzeń ale w gerkach pracują już dwa. Czy u Ciebie w aplikacjach 3D pracuje tylko jeden ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pochlastam, kolejne stery i nie moge ich zainstalować, jedną z graf(rdzeni) mi wyłącza. Co ja mam nie tak z tym Power Colorem, już nie wiem gdzie mam sie dopatrywać błędu. Chyba zostanę do końca na 8.11. Jak się wkurzę to kupie 295nVidie.

u mnie samoistnie sie wylacza jeden rdzen gdy za mocno popodnosze napiecia na poszczegolne podzespoly,

ustaw w biosie wszystko na default i KILKA Razy uruchom system, powinno pomoc, przynajmniej umnie to pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testing sterów 9.1 i nic specjalnego w nich nie widzę ( poza wynikiem 3dm06 o ok 250pkt wyższym :blink: ).

 

Dalej należy wyłączać AI bo wysypuje benchmarki ( Furmark działa na AI Enabled/Standard, ale nie jest używany drugi GPU ).

 

Gierki chodzą Fallout 3 odpalił bez problemu, ale muszę jeszcze za chwilę sprawdzić czy wykorzystuje on oba rdzenie czy tylko jeden.

 

Wyruszam na poszukiwanie sterów które pokażą w pełni moc tej grafy i benchmarki będą mogły wykorzystywać oba rdzenie.

 

A może to tylko moje złudne marzenia i żaden benchmark nie wykorzysta w pełni mocy tej karty, jak również żadnej gry nie można włączyć na dwóch rdzeniach i jest to tylko marketingowa śpiewka: "Dwa rdzenie dadzą Ci więcej mocy obliczeniowej,ale nie wszystkie aplikacje to wykorzystują"

 

Jak ktoś ma obadane jakieś konkretne stery które działają na Catalyst AI Enabled i można na nich wykorzystać moc obydwu rdzeni to proszę o info ( najlepiej konkretny numer sterów typu "72655" ).

 

Pozdrawiam i biorę się dalej za testing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol człowieku weź sie zastanów co ty gadasz wogóle :damage_wall: . jakby sie nie dało właczyc 2 rdzeni to ta karta działałby jak radeon 4870 a przecież jest duzo od niego wydajniejsza :blink: zmieniacie karte z geforca na radeona nie robicie formata i sie dziwicie ze sie wam system sypie. A próbowaliście instalowac oryginalne stery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, ?? "człowieku" ?? Zastanów się lepiej co ty piszesz.

 

Czysta instalka Windows na sformatowanym twardzielu, zainstalowane jedynie stery od płyty głównej, dźwiękówki, Net 2.0, Catalyst'y 9.1, DX 9, więc gdzie ty tu widzisz stare sterowniki NVidii ??

 

Czy ty jesteś jakimś dzieckiem NEO ??

 

Nie rozumiesz co się pisze ??

 

Tak karta działa jak 4870 bo nie można włączyć drugiego GPU gdyż się wysypuje sterownik. Takie właśnie goofniane sterowniki robią w ATI/AMD i nadal trzeba czekać aż powstaną sterowniki ze zniwelowanym tym błędem.

 

Zaraz się pobawię Falloutem 3 to dam znać czy w tej grze chodzi drugi rdzeń na różnych ustawieniach Catalyst AI.

 

Chwilowo miałem przerwę na obiad, więc jeszcze tego nie sprawdziłem :unsure:

 

 

UPDATE:

Fallout 3:

Z wyłączonym A.I. działa OK, ale drugi rdzeń jest niewykorzystywany

Z włączonym A.I. Standard wysypuje się do windy przez VPU Recovery , drugi rdzeń jest wykorzystywany

Z włączonym A.I. Advanced Wysypuje się tak że trzeba zrobić restart

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam powoli myśleć że masz zwalony egzemplarz - mp jakiś babol w biosie lub coś podobnego. Jeszcze nigdzie nie widziałem żeby ktoś miał z tą kartą tyle problemów. Pojedyńcze owszem ale to są na każdej karcie ale żeby na taką masowa skale jak u Ciebie?.. Pomiatasz całą serią a to wygląda na problem tego egzemplarza...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to raczej problem konfliktowego działania tej karty na tej płycie głównej, bo jestem ciekaw dlaczego działa ona bezproblemowo na płycie u kumpla gdzie jest chipset P45 ? Ostatnio jak chciałem ją sprzedać to zaniosłem do kumpla razem całym kompletem WC. Zamontowaliśmy i zainstalowaliśmy na sterach 8.12 i działała z włączonym AI w Fallout 3. Oczywiście podłączony był dodatkowy twardziel i zainstalowany czysty system na sformatowanym twardzielu ( to tak na wszelki wypadek jak by znowu jakieś dziecko NEO chciało stwierdzić że dlatego działało że były stare sterowniki na twardzielu ).

 

Wystarczy że wypowiedzą się osoby które mają kartę graficzną 4870X2 i działa im z A.I. Enabled: Jaką macie płytę główną na której działa ta karta i jakie sterowniki.

 

Moja karta gryzie się z chipsetem X38 który jest stworzony pod Crossfire, to po cholerę stworzyli ten chipset ??

 

Testowałem właśnie oryginalne sterowniki z płytki ( catalyst 8.7 ) i jest jeszcze gorzej niż na 9.1. Fallout działa również tylko na AI Disabled, a na Enabled wywala całkowicie.

 

Wieczorem robię następny reinstall systemu i testing sterów 8.10 i może zdąże jeszcze 8.11 i 8.12, bo za niedługo trzeba skoczyć po bro i usiąść oglądnąć meczyk.

 

Z tego co już od dłuższego czasu przeglądam net, to widzę że sporo osób ma nadal ten sam problem co ja.

 

A miało być tak pięknie: "Najmocniejsza karta na rynku".

 

A wyszło "Jeszcze nie znalazłem solucji na problem z działaniem tej karty.

 

Jak w ciągu najbliższych dwóch miechów nie znajdę solucji to zapewne kupię coś innego a to wywalę na śmietnik lub na Allegro. Rozpoczynam odkładanie kasy na nową grafę. Za dwa miechy 2000zł będzie na grafę to zobaczymy co można za to kupić co zadziała na mojej płycie głównej.

 

Najciekawsze jest to że wcześniejsza grafa ze stajni Nvidii: "EVGA 8800GTS 320MB Superclocked" kręciła się wyśmienicie i śmigała rześko na tej płycie głównej.

 

Pozdrawiam

 

PS. ostatnio również zmieniłem na karcie biosy, na biosy od Sapphire HD4870X2, pobrane z Techpowerup.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w kilka gierek : Sacred 2, CoD WaW, FarCry 2 no i muszę powiedzieć, że w moim przypadku znacznie lepiej sprawują się 8.12. W S2 w ogóle mnie wywala na pulpit a reszta jakoś się przycina. Ogólnie 9.1 u mnie się nie sprawdziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobih > też chciałbym wiedzieć :blink:

 

Moim zdaniem to "Artefaktyczna Inteligencja" czyli "ktoś kiedyś powiedział że tak być powinno, ale jak nie chcecie to sobie to wyłączcie" <_<

 

A już mam to gdzieś. Na razie będę grał na tym co jest i czekał na nowe stery ( jakieś 9.2 czy next ed. ). Może gra Fallout 3 nie korzysta z dwóch rdzeni.

 

Na razie instaluję Drakensang i Gothic 3 Zmierzch Bogów i sprawdzę jak działają.

 

Oczywiście testuję dalej te stery 9.1, inne stestuję wieczorem lub jutro ( mam jeszcze dwa twardziele 80GB do dyspozycji które do takich testów się dobrze nadają, na jednym chwilowo te 8.7 z płytki, ale zostają jeszcze 8.10, 8.11, 8.12 więc będzie formacik i jazda z next sterami ).

 

Zaraz potestuję jeszcze oc bo z tego co pamiętam to ta grafa nie kręci się najlepiej i idzie coś ok 775/925.

 

PS> raczyk > Nie denerwuj się , ale podchodź do problemów innych ludzi normalnie a nie jak wszechwiedzący guru. I pisz normalnie, czyli poradź co się powinno zrobić a nie pisz jakichś dziwnych uwag jak byś wszystko wiedział co się u kogoś na kompie dzieje. Najpierw wypytaj co ma i jak zainstalowane, a potem pomagaj opierając się na informacjach i swojej wiedzy. Oddanie tej karty na gwarancję nie zmieni nic, ponieważ oba rdzenie pracują, ale sterowniki się wysypują jak mają być używane w aplikacjach których sterowniki w pełni nie mogą obsłużyć ze względu na konflikt z innymi sterownikami.

 

Ostatnio znajomy powiedział mi: A może zasilacz masz za słaby ? No cóż ta kwestia jest dziwna. Napięcia pod pełnym obciążeniem są ok ( 11,96V, 3,32V, 5,04V ) linie też raczej powinny dać sobie radę bo zostały obcięte z oryginalnych po 5A i mają obecnie 90A łącznie a nie 110A jak miały oryginalnie w zasilaczu HIS na targach Computex w 2007r. Chieftec poprostu obciął tak sobie te linie aby zmieścić się w jakiejś europejskiej normie. Ale przechodząc do rzeczy, zasilacz ten powinien nawet i trzy takie grafy pociągnąć.

 

Ogólnie rzecz biorąc HGW o co chodzi z tym wywalaniem z gier przy włączonym Catalyst A.I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby na platformę i7 i Viśta Vio 32bit również wypuszczono jakieś zrypane sterowniki ??

 

Ja wczoraj testowałem OC i grafa idzie ( jak narazie ) na 800/930 porównując wyniki suchych benchmarków jest wzrost z 5845 na 6278 w Furmarku.

 

Trzeba się będzie dzisiaj dalej pobawić w OC i potestować stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekowosta, że ja np. w ogóle nie mogę uruchomić furmarka na 9.1 !? Na starszych za to działa bezproblemowo. Jeszcze jedna sprawa, o której przynajmniej ja nie wiedziałem a mianowicie na stronce AMD/ATI wyczytałem, że po odinstalowaniu sterów należy również odinstalować jakiś pakiet DAO !? Ja tego nigdy nie robiłem ale jak wrócę z roboty to jeszcze sprawdzę ten motyw - cy cóś da :)

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...