Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość delavego

zalezy u kogo na full

ja nie potrafie odpalic na full w rozdzielczosci 1920x1200 (natywnej)

nie mowa tu o rozdzialce 1440x900 nie wiecej. mozesz sprawdzic jak chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

w tej rozdzialce mam medium na 8800GT i pytam czy na full detal na 4870x2 pojdzie w rozdzielczosci 1440x900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej temp. karta nie powinna przekraczać w obciążeniu po overclockingu? Właśnie chcę ją podkręcić, ale zastanawiam się, w jakich temp. powinna działać karta, żeby było wszystko bezpiecznie i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem właśnie, że ludzie osiągali po 50-80 MHz(Pamiątki bliżej tych 80, a rdzenie po ok. 60 MHz). ;) Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kreci sie do ok 780 na gpu, sensu wiekszego nie widze w tym.

Sens w tym taki, ze te kilka MHz na GPU wiecej ma cos dac, trzeba wysoko gonic CPU. Inaczej to sobie zegarki zmienimy, a nie wydajnosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy macie powyżej 90k w 3DMark03. Ja mam tylko 71140 na niekręconym HD 4870x2 i CPU Core 2 Quad Q9550. RAMu chwilowo 2 GB, bo są problemy z nim. Nie za mało mam?

 

U Was też tak ładnie śpiewa(skwierczy) z karty przy graniu? icon_wink_smile.gif Ja w grze nie testowałem, jedynie w 3DMark. icon_smile3.gif Myślałem, że to cewki w zasilaczu, ale nie, bo one tam prawie niesłyszalne są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy macie powyżej 90k w 3DMark03. Ja mam tylko 71140 na niekręconym HD 4870x2 i CPU Core 2 Quad Q9550. RAMu chwilowo 2 GB, bo są problemy z nim. Nie za mało mam?

U mnie to co w podpisie i mam raptem 80k, też jestem niepocieszony.

Dodatkowo jeszcze na Viscie jest problem ze sterownikami przy więcej jak 4GB ramu. Rozwiązania brak. Czekam na nowe stery, skoro 8.11 działają poprawnie to może jeszcze uda im sie wypuścić takie które będą działały u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zgłaszasz się na pójście na pierwszy ogień. :) Powodzenia, daj znać jak będzie całość chodzić, to też zapewne je ściągnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na 32' telewizorze lub 19-20' odczuje różnicę przejscia z hd4870 512mb na hd4870x2 i czy wiecie możne gdzie mógłbym kupić najtaniej tego radka ? (tylko nie allegro)

A co wielkość ekranu do mocniejszej karty graficznej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na 32' telewizorze lub 19-20' odczuje różnicę przejscia z hd4870 512mb na hd4870x2 i czy wiecie możne gdzie mógłbym kupić najtaniej tego radka ? (tylko nie allegro)

na 32' telewizorze odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy macie powyżej 90k w 3DMark03. Ja mam tylko 71140 na niekręconym HD 4870x2 i CPU Core 2 Quad Q9550. RAMu chwilowo 2 GB, bo są problemy z nim. Nie za mało mam?

 

U Was też tak ładnie śpiewa(skwierczy) z karty przy graniu? icon_wink_smile.gif Ja w grze nie testowałem, jedynie w 3DMark. icon_smile3.gif Myślałem, że to cewki w zasilaczu, ale nie, bo one tam prawie niesłyszalne są.

 

Bardzo mało, to ja prawie że tyle mam na swoim tandemie 4850 + 4830 O_o

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nowe stery 9.2, właśnie pobieram http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.../common-vista64

 

To ja już mam za sobą sprawdzenie sterów. W dalszym ciągu ten sam problem, wyłącza jeden GPU, co jest spowodowane za dużą podobno ilością ramu u mnie, szkoda ze nikt nic z tym nie robi. http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...MVIEWTMP=Linear

Chyba na 8.11 zostanę na zawsze.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoko wypada pogonić CPU(Np. takiego Quada Q9550), żeby nie ograniczał tak karty? Mam Q9550 z rewizji E0(Tej lepszej do OC) i tak się zastanawiam, właśnie wymieniłem cooler z Tacens Gelus Pro, na tandem Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12 1300. Na starym chłodzeniu procek działał stabilnie na taktowaniu 3,4 GHz, ale już na brutalnych temperaturach w Prime95. Kwestia czasu(Wiadomo... wiosna, lato, coraz cieplej, dojdzie kurz), a w ogóle dobije 90*C i komputer zacznie się wyłączać(Ustawione mam wyłączanie przy 90*C).

 

Jak uważacie... Dlaczego mam tylko ok. 72500 pkt w 3DMarku na Q9550 2,83 GHz, HD 4870x2 i 2x2 GB OCZ Reaper EPP(Chwilowo pracujących na 800 MHz). To dlatego, że procesor ogranicza aż tak grafę? Kilkanaście tysięcy punktów w stosunku do innych bym tracił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...