Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że na nowym chłodzeniu wyrobię tyle. U Ciebie całość chodzi stabilnie bardzo? Nie ma żadnych BSODów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nowe stery 9.2, właśnie pobieram http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.../common-vista64

 

To ja już mam za sobą sprawdzenie sterów. W dalszym ciągu ten sam problem, wyłącza jeden GPU, co jest spowodowane za dużą podobno ilością ramu u mnie, szkoda ze nikt nic z tym nie robi. http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...MVIEWTMP=Linear

Chyba na 8.11 zostanę na zawsze.

 

A jak to sprawdzasz, że wyłącza ?? Ja też podejrzewam, że ma za małą wydajność w gierkach (jak gram to tak jakoś momentami przycina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zainstalowaniu dostaje komunikat o wyłączeniu jednego GPU, w menadżerze urządzeń, oraz w GPU-z masz info.

Bardzo popularny Kod43.

Może już w tym tygodniu przestanę sie z tą grafiką męczyć i powrócę do nVidi, jak oczywiście będzie jakaś okazja przejść na GTX295.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadal mam za niski wynik w 3DMarkach. Mam podkręconego Quada Q9550 do 3779 MHz, na defaultowych zegarach HD 4870x2, a mam wyniki:

3DMark03: 79646

3DMark05: 24679

3DMark06: 20757

 

Coś tu jest nie tak? Czy może to w miarę normalny wynik?

 

Jest też inny problem. Tak jakby nawet w 3DMarkach karta graficzna nie przełączała się z trybu 2D do 3D. GPU-Z cały czas pokazuje, że taktowania wynoszą: 507 MHz na rdzeniach, 500 MHz na pamiątkach. U Was też tak jest? Prosiłbym o sprawdzenie tego(Testowane w 3DMark06). Nie wiem jak w grach.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pietrek

A jak sprawdziłeś, czy podczas trwania pracują w 3D?

Ja mam 3DMark05: 25659

Jak myślicie, czy to obniża punkty, jak w tle miałem włączone programy typu (utorrent, skype, Office)? Już wiem, obniża!

U mnie również w czasie testu, jak i w grach GPU-Z pokazuje taktowania: 507 MHz i 500 MHz. To normalne?

 

EDIT:

Po restarcie: 3DMark05: 26683

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w ten sposób : odpalałem GPU-Z dwa razy, w pierwszym ustawiałem Sensors na 1 rdzeń a w drugim analogicznie na 2 i zaznaczałem "continue refreshing ... " Po wyjściu z aplikacji patrzyłem na przebieg wykresu dla pierwszego i drugiego rdzenia. Oba pokazywały 790/915 MHz więc tym się sugeruję. Sterownik 8.12 pobrany ze strony asusa.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwujcie mnie. :(

 

Włączyłem 2 razy GPU-Z dla obu rdzeni. Zapuściłem 3DMarka, włączyłem zapisywanie logów z GPU-Z do plików tekstowych. 1 rdzeń tak jakby pracuje w 2D, a drugi wskakuje na wyższą częstotliwość? Co zrobić?

 

Dokładnie co zrobiłem:

1. Włączyłem 2 razy GPU-Z

2. U dołu jest lista rozwijana. W jednym okienku GPU-Z wybrałem pierwszą opcję, w drugim drugą.

3. Włączyłem to "Refreshing" i "Save to log".

4. Zapuściłem 3DMarka.

5. Przerwałem po pierwszym teście.

6. Przeanalizowałem to.

 

Co ciekawe. Na tym rdzeniu, który stoi w 2D pokazuje mi, że wentylator wykonuje 1 RPM. Coś jest uszkodzone?

 

EDIT: W 3DMarku06 jeden rdzeń pozostaje w 2D, przynajmniej GPU-Z tak pokazuje. W 3DMarku05 obydwa załapują. ;) Zatem sam już nie wiem czy tym się przejmować.

 

EDIT 2: Zamieszczam screen z dwóch GPU-Z tuż po teście w 3DMark05. Prosiłbym, żebyście zwrócili uwagę na to, czy temperatury, fan speedy nie są dziwnie(Różnica temp. na rdzeniach, 40% prędkość wentylatorów nawet podczas testu i to, że w jednym oknie pokazuje mi 1 RPM).

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie, ale chciałbym, się dowiedzieć od osób które mają płyty na x58 jakich sterów używają do chipsetu? Jutro chyba dam szanse jeszcze raz mojemu 4870X2 i przeinstaluje system. Lecz na stronie Asusa nie aktualizują sterowników od płyty, a chciałbym już możliwie jak najnowsze sterowniki zainstalować, żeby wykluczyć wszytko co się da zanim wymienię Radeona na nVidie.

Widzę w podpisach ludzie mają podobne konfiguracje jak ja i nikt nie narzeka na niedziałające sterowniki z kodem 43, więc przewale system i spróbuję od razu sterów 9.2, może to pomorze.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadal mam za niski wynik w 3DMarkach. Mam podkręconego Quada Q9550 do 3779 MHz, na defaultowych zegarach HD 4870x2, a mam wyniki:

3DMark03: 79646

3DMark05: 24679

3DMark06: 20757

 

Coś tu jest nie tak? Czy może to w miarę normalny wynik?

 

Jest też inny problem. Tak jakby nawet w 3DMarkach karta graficzna nie przełączała się z trybu 2D do 3D. GPU-Z cały czas pokazuje, że taktowania wynoszą: 507 MHz na rdzeniach, 500 MHz na pamiątkach. U Was też tak jest? Prosiłbym o sprawdzenie tego(Testowane w 3DMark06). Nie wiem jak w grach.

No to jak u mnie na 2x 4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odczuję spadek wydajności w grach jeśli Q9550 będzie podkręcony tylko do 3,6 GHz, a nie 3,8 GHz? Mam problem mały z podkręceniem go. Chodzi mi głównie o to, czy to bardzo ograniczy HD 4870x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie tak źle, chociaż w GTA IV bym sobie pograł tak konkretnie wysoko, ale może takiej różnicy nie będzie. W każdym razie. Testuję teraz stabilność na 3,6 GHz. Prime95 chodzi właśnie na Torture Test, priorytet 6 i jak dotąd temp. sięgają ok. 70*C i 76*C na jednym rdzeniu. Trochę wysoko, ale myślę, że to wina chłodzenia, które choć jest świetne, ledwo weszło do obudowy(Z 0,5-1 cm luzu).

 

W 3DMark05: 23936 3DMarks przy częstotliwości procka 3,6 GHz. Zdecydowanie za mało jak na takie parametry, czy to normalne?

 

Testowałem czy oba rdzenie pracują w trybie 3D w 3DMark05. Pracują. ;)

Czy u Was w trybie 2D też jest rozbieżność między temp. rdzeni rzędu 10-11*C? U mnie na przykład w trybie 2D na jednym jest ok. 40*C, a na drugim około 50*C. W trybie 3D jeszcze nie porównałem.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do X2 lepiej wypadają dwurdzeniówki bo przewaznie podkręcają się 4.0-4.5. Przy wolnym CPU zysk z drugiej karty niewielki a tylko zżera prąd i podgrzewa wszystkie elementy wewnątrz obudowy. Dla gracza wciąz E8XXX to najlepszy wybór. Quady tylko w niektórych zastosowaniach. Gdyby się kręciły chociarz 4.0 to co innego.

KitKat w jakiej rozdzielczości grasz?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię zdziwię, bo w 1680x1050, więc tu lepszym wyborem byłby GTX295, ale niestety przez pracowników montowni Esc.pl, którzy źle zdiagnozowali usterkę, byłem zmuszony coś innego wcisnąć. Ta karta najlepiej się sprawdza w wyższych rozdzielczościach, fakt. Ten rok cały chciałbym grać na 3,6 GHz już. Za rok chciałbym wrzucić już i7, ale myślałem o takim myku, żeby uzbierać pieniądze, po czym na stabilne maksimum jakie mi się uda, podkręcić ten sprzęt. Wtedy nie żałowałbym, jeśli żywotność procesora byłaby skrócona. Oczywiście byłby skok w wydajności, a tym samym w grach osiągałbym więcej i tak odłożyłbym sobie o np. pół roku przesiadkę na i7.

Testowałem sprzęt w Wiedźminie. Włączyłem FRAPS. Mam około 60-80 FPS w grze na wolnym powietrzu, w czasie burzy i deszczu. Nie jest tak źle?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może w końcu się pochwalę, iż udało się rozwiązać problem z sterownikami kod 43.

Postawiłem system od nowa i o dziwo 9.2 zainstalowały się bezboleśnie. Później w wyniku instalacji benchmarków doszła Ageia PkysX v7.09.13, oraz Microsoft Visual C++2005 dwa wpisy, oraz Visual C++(x64).

Podobno jeżeli chodzi o Visuale najlepiej jakby był jeden, ale teraz się boję tego ruszać jak działa.

Przetestowałbym inne stery 8.12, ale też sie boje. Cieszę się że w końcu się udało, mimo że poprzednio też miałem czysty system 8.12 sie nie instalowały.

Wczoraj miałem przechodzić za 500zł dopłaty na GTX295, ale chyba teraz to raczej zabieg nie opłacalny przy WC i rozdzielczości 1920x1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już konkretnie nie czaję nic z tego. Mam sprzęt taki jak w sigu, procesor dziś podkręciłem do 3,67 GHz, zapuściłem 3DMark05, a tu równiusieńko 24000 3DMarks. Trochę za mało nawet jak na takie taktowanie nie?

 

Tak, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Testy wykonuje się darmowymi wersjami? One nie naliczają np. za Feature Testy czy Batch testy, więc może Wy macie płatne wersje, a ja wykonuję na darmowej bez kilku testów.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zapodasz nam wynik w marku 99 co?

 

Przetestuj sprzęt w Vantage lub jakiejś nowej grze, a nie płaczesz nad jakimiś starociami. Nowy sprzęt = nowe programy. A jak chcesz testować w starszych programach to kup c2d i pokręć do 4,5GHz wtedy z szybkimi pamięciami będziesz miał pełnię szczęścia :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. ;)

 

Nie chodzi mi o to, że np. chcę przebić innych punktami, tylko po prostu dziwią mnie niskie ilości w stosunku do innych z podobnym sprzętem. Dobra, mniejsza o to. Mam wszystkie 3DMarki od 2001 do Vantage. Vantage nie chodzi, bo wyskakuje coś z tych klimatów: "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, gdyż nie znaleziono PhysXLoader.dll". Mam rozumieć, że mimo karty graficznej ATI, muszę mieć do uruchomienia zainstalowane AGEIA PhysX? ;)

Co do gier... Dotąd miałem okazję testować tylko w Wiedźminie(Frets on Fire nie liczę, bo to nawet w tryb 3D grafiki nie wprowadza :D ). W grze nie spada na ogół poniżej 80 FPS. Trzyma się między 80-120 FPS, czasem nawet podskoczy wyżej na moment. Gram na 1680x1050 i maksymalnych detalach. Ładny wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. ;)

 

Nie chodzi mi o to, że np. chcę przebić innych punktami, tylko po prostu dziwią mnie niskie ilości w stosunku do innych z podobnym sprzętem. Dobra, mniejsza o to. Mam wszystkie 3DMarki od 2001 do Vantage. Vantage nie chodzi, bo wyskakuje coś z tych klimatów: "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, gdyż nie znaleziono PhysXLoader.dll". Mam rozumieć, że mimo karty graficznej ATI, muszę mieć do uruchomienia zainstalowane AGEIA PhysX? ;)

Co do gier... Dotąd miałem okazję testować tylko w Wiedźminie(Frets on Fire nie liczę, bo to nawet w tryb 3D grafiki nie wprowadza :D ). W grze nie spada na ogół poniżej 80 FPS. Trzyma się między 80-120 FPS, czasem nawet podskoczy wyżej na moment. Gram na 1680x1050 i maksymalnych detalach. Ładny wynik?

Pewnie stare 3DMarki niezbyt dobrze korzystają z QuadCore i liczą się raczej gigaherce... podobnie z dual-gpu kartą. Mówiłem Ci żebys skatował sprzęt w GTA IV to poczujesz 4 rdzenie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już konkretnie nie czaję nic z tego. Mam sprzęt taki jak w sigu, procesor dziś podkręciłem do 3,67 GHz, zapuściłem 3DMark05, a tu równiusieńko 24000 3DMarks. Trochę za mało nawet jak na takie taktowanie nie?

 

Tak, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Testy wykonuje się darmowymi wersjami? One nie naliczają np. za Feature Testy czy Batch testy, więc może Wy macie płatne wersje, a ja wykonuję na darmowej bez kilku testów.

Bardzo mało, zobacz ile ja mam na niepełnym crossfire 4850 + 4830 na P45 (2x PCIe 8x )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...