Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie nie wiem, czy się przejmować. Nawet na testowanym taktowaniu 3,6 GHz, mój wynik nie przebija Twojego. :/ Przejmować się tym, czy faktycznie olać to? W Wiedźminie np. w Wyzimie Klasztornej mam około 80-120 FPS na 1680x1050 i maks. wszystkich detalach i maks. widoczności, a jak dzisiaj sprawdzałem to tylko ok. 50. Może to dlatego, że wgrałem update?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 4870 x2 to wynik przeciętny mocno w tym 3dmark06

 

ja na swoim byłym gtx 280 msi oc + e8600 zrobiłem w 3dmarku06 20650ptk!!

No i właśnie przez takich użyszkodników KitKat ma namieszane w głowie :D Wpada taki i pisze bzdety ile to miał. KitKat nie masz się czym przejmować, a jak chcesz podejść do problemu (ja nie uważam to za problem) poważnie to w pierwszej kolejności musisz pogłębić swoją wiedzę na temat pc (o/c, zaawansowane ustawienia w bios'ie) i wtedy już nie będziesz zadawał tego typu pytań :wink: Mój wynik w 3dmarku 06 to niecałe 15k, czy mam się czym przejmować? "Pro-user" nargil powie, że tak, ale ja wiem czym jest taki wynik spowodowany i jak można temu zaradzić. Ale mnie w przeciwieństwie do niektórych trąca wynik w marku i liczy się wydajność w grach, a tu procek czasami potrafi przydusić kartę i niedługo przyjdzie na niego pora :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. :)

W takim razie gram, tworzę i nie przejmuję się niczym, chyba, że zauważę coś godnego uwagi w praktyce. :)

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 4870x2 będzie dobrze działał z moim zestawem ?

Pytam bo widziałem wzmianki o chipsecie płyty głównej, otóż moja jest na chipsecie p35.

I czy ta karta jest opłacalnym wyborem jeśli chodzi o gry w full hd a konkretniej 1920x1200 ?

Mam możliwość kupna 4870x2 marki FORCE 3D za 1450zł. Czy ta cena jest dobra?

Pierwszy raz słyszę o tej marce, ktoś ma jakąś opinie do podzielenia się na jej temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset nie powinien stanowić problemu.

 

Do tej rozdzielczości karta jak znalazł.

 

Firma Force3D to po prostu jedna z wielu innych, które dostarczają karty graficzne. Z tego, co widziałem, karta jest referencyjna, czyli taka, jak u wielu innych, bardziej znanych producentów, różni się tylko nalepką...

 

Jeśli sprzedawca jest wiarygodny i zapewnia normalną gwarancję na swój produkt, to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item576413134_king_force...048mb_ddr5.html

 

4870x2 - 1450zł

 

Proszę zerknąć na aukcję czy wszystko się zgadza. Sądzicie, że warto kupić ?

 

EDIT:

 

Zapomniałem spytać, czy psu corsair 520HX nie będzie za mało dla tej karty ?

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item576413134_king_force...048mb_ddr5.html

 

4870x2 - 1450zł

 

Proszę zerknąć na aukcję czy wszystko się zgadza. Sądzicie, że warto kupić ?

 

EDIT:

 

Zapomniałem spytać, czy psu corsair 520HX nie będzie za mało dla tej karty ?

Sprzedawca raczej w porządku... Karta referencyjna... Gwarancja jest...

Możesz brać.

 

Zasilacz wystarczy. Kolegami wyżej się nie przejmuj - zobacz, jaki ja mam zasilacz i co ciągnie. Twój jest lepszy.

 

A takie operowanie watami jest niedokładne i prymitywne troszkę... Na tabliczkę znamionową się patrzy.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dłuższej przerwie.

 

Panowie. Jeżeli chodzi o pobór mocy to mój sprzęt w trybie IDLE pobiera 340-360W a w Stresie max 495W. Sprzęt mam podłączony kablem przez miernik Voltcraft pokazujący bieżący pobór prądu z sieci i to te dane podaję więc należy jeszcze wziąć pod uwagę sprawność zasilacza na poziomie ok 86-88% więc realnie pobór mocy z zasilacza wynosi w Stresie ok 430-450W natomiast zasilacz z sieci ciągnie ok 12-14% więcej.

 

Weźcie jednak pod uwagę że musi on obsłużyć łącznie 15 wentylatorów, 3 Dyski HDD, dwie Pompy WC, mocno podkręconego procka i mocno podkręcone pamięci, oraz całą resztę sprzętu. Sądzę więc że do mniej rozbudowanego zestawu, bez bajerów typu wc i wiadro wentyli :lol2: ,wystarczy zasilacz 520W lecz będzie on mocno obciążony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na cat 9.4 mam artefakty w 3dmarku vantage? czy u Was jest podobnie?

 

juz niema artow....a wynik podrósł do X8000....wczesniej 150punktow mniej....

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Jak się ma 4890 do 4870X2 pod względem wydajności? Tak się zastanawiam. Tu w sumie mamy dwa procesory graficzne, 2048 MB DDR5, a w przypadku 4890 wyższe zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Jak się ma 4890 do 4870X2 pod względem wydajności? Tak się zastanawiam. Tu w sumie mamy dwa procesory graficzne, 2048 MB DDR5, a w przypadku 4890 wyższe zegary.

no 4870x2 jest wydajniejsza...dopiero 2x 4890 wyprzedza dosyc 4870x2

post-7045-1239309417_thumb.jpg

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat widzę, że nie rozmawialiśmy zbyt dużo na temat OC tej karty na fabrycznym chłodzeniu. Jak udało Wam się podkręcić Wasze HD 4870 X2? Pisaliście troszkę co prawda o tym, ale to raczej pojedyncze posty. Widzę też, że u niektórych z Was podkręcenie wręcz było nie możliwe. Czy zauważyliście jakikolwiek przyrost w wydajności? Ja w sumie w 3DMark 06 mam +500 punktów na taktach: 787/940. W grach? Może z 1 FPS przybył. :P

 

// Próbuję jeszcze pamięci podkręcać po 5 MHz wyżej i testować w GTA IV.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...