Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Styczeń,Luty i będziesz płakał :D ja się zapytam jakiej mocy zasilacz potrzebny jest do CF 4850(@760/2330 def V 1.12?)? Mam OCZ'ta GXS 600W i przy OC wymięka komp na def chodzi w miare ok :) (mam 3 HDD kilka(nascie) wentyli i E8500 @ ~1.4V) komp chodził ok z E4300 @ 1.6V i 8800GTS 640M 702/1785/2160 wiec oc troszkę było :) i niewiele mniej prądu pobierał

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczeń,Luty i będziesz płakał :D ja się zapytam jakiej mocy zasilacz potrzebny jest do CF 4850(@760/2330 def V 1.12?)? Mam OCZ'ta GXS 600W i przy OC wymięka komp na def chodzi w miare ok :) (mam 3 HDD kilka(nascie) wentyli i E8500 @ ~1.4V) komp chodził ok z E4300 @ 1.6V i 8800GTS 640M 702/1785/2160 wiec oc troszkę było :) i niewiele mniej prądu pobierał

 

Ja Cie prosze - zmień zasilacz , bo coś z nim nie tak. Zobacz na mój sing. Wszystko śmiga OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pobór prądu to mój komp w idle żre ok 170-190W ( Wszystko co w sigu , bez monitora ), a zobaczymy co będzie jak zamontuję w nim dodatkowe dwie kostki pamięci i przede wszystkim 4870X2.

 

Zapewne będzie to ok 300W w ide i 500W stress.

 

Wszystko głównie zależy od tego ile dane podzespoły biorą z poszczególnych linii Amperów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie prosze - zmień zasilacz , bo coś z nim nie tak. Zobacz na mój sing. Wszystko śmiga OK.

Dlatego pytam na jaki :P myślałem nad Tagan'em @ 750-800W lub czymś "markowym" podobnym :D z tego co wyliczyłem mój komp max w stanie jest pobierać 490W a na lini +12 mam NIBY więcej :P

 

Sprawa wygląda tak ze przy def taktach kart i procu z OC @ 1.4V w grach występują BOSD lub zasilacz się po prostu wyłącza (filtr przeciw przeciążeniowy ?) zasilacz jest dość gorący przy 2-ch kartach a z jedna to lód :D przy taktach 626/1100 (700/1100 def) i procu 1.25V jest ok nie ma BOSD ani komp się nie wyłącza a po wyżej tych wartości nie da się nic robić na kompie (grac) czasem wywali blad sterownika ekranu (2 karty + 1.4V na procu)

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystacie z automatycznego podkręcania przez sterowniki, czy to w ogóle działa?

U mnie suwaki się nie ruszają, każe czekać i nic tak naprawdę się nie zmienia.

Możecie napisać jak u was się ma ta sytuacja i na ile wam się udało podkręcić grafikę, jaki przyrost ptsów, gry, 3dmarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Overdrive ustawił taktowanie 790/990, strasznie cienko, a i tak 3Dmarka musiałem wyłączyć zanim się zaczął, arty że szkoda słów. Liczyłem na większe OC, biorąc pod uwagę fakt chłodzenia wodnego, ale jak widać grafika jest już mocno wyśrubowana.

Czym monitorujecie temperatury podczas grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczeń,Luty i będziesz płakał :D ja się zapytam jakiej mocy zasilacz potrzebny jest do CF 4850(@760/2330 def V 1.12?)? Mam OCZ'ta GXS 600W i przy OC wymięka komp na def chodzi w miare ok :) (mam 3 HDD kilka(nascie) wentyli i E8500 @ ~1.4V) komp chodził ok z E4300 @ 1.6V i 8800GTS 640M 702/1785/2160 wiec oc troszkę było :) i niewiele mniej prądu pobierał

przy tym zasilaczu wymieka śmieszne normalnie.grafy po vmod więcej biorą niż x2 wc pozadne oc szkoda gadac Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.11 jest chyba najnowsza :lol2:

 

wracając do mojego przypadku jutro popróbuje 1.4V i 750/2300 :D

 

Maxforce taka różnica ze ja mam 15 wentyli i 3 HDD wiec to tez troszkę W zabiera :razz: a zasilacz już nie nowy swoje lata ma :D

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.11 jest chyba najnowsza :lol2:

 

wracając do mojego przypadku jutro popróbuje 1.4V i 750/2300 :D

 

Maxforce taka różnica ze ja mam 15 wentyli i 3 HDD wiec to tez troszkę W zabiera :razz: a zasilacz już nie nowy swoje lata ma :D

no wentyli mam mniej całe 7 tylko 2 HDD,dolicz to tego pompkę,te dodatkowe 8 wentyli i jeden HDD to kropla w morzu.Mój zasilacz ma 1.5 roczku więc daj spokój zasilaczowi bo to nie jego wina.Jestem ciekawy w jakiej ty budzie 15 wentyli włożyłeś.

Lepiej znajdz porządne ustawienia do procka bo to jego wina .Wyciągnij jedną kartę zostaw procka na 1.4V i będziesz miał to samo 45nm troszke inaczej się kręci niż e4300 więcej wysiłku do stabilności.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wentyli mam mniej całe 7 tylko 2 HDD,dolicz to tego pompkę,te dodatkowe 8 wentyli i jeden HDD to kropla w morzu.Mój zasilacz ma 1.5 roczku więc daj spokój zasilaczowi bo to nie jego wina.Jestem ciekawy w jakiej ty budzie 15 wentyli włożyłeś.

Lepiej znajdz porządne ustawienia do procka bo to jego wina .Wyciągnij jedną kartę zostaw procka na 1.4V i będziesz miał to samo 45nm troszke inaczej się kręci niż e4300 więcej wysiłku do stabilności.

Z jedna grafa chodzi ok :D 1.4V + na karcie 760/2320 :D jak wrócę do domu to protestuje z dwoma E8500@1.4V miałem tez z 8800GTS i tez chodziło ok E8500 chodzi już około miecha na takich ustawieniach nigdy nie miałem BSOD (na jednej grafie) wiec to nie wina proca :) u ciebie tez zasilacz ciepły ? 15 wentyli w budzie nie mam można odliczyć 3 na chłodnice :P w budzie jest 9 pozostałe to grafy ;p głośno nie jest :D Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem Radeona 4870 X2 firmy Asus od samego początku mam jeden ciągły problem z ta kartą mianowicie w większości gier pojawiają się pasy które jak fala przelewają się przez cały ekran ;/ zwłaszcza w czasie ruchu, do tego mam " poszatkowane" krawędzie np framugi okien. Próbowałem sterowników 8.8 8.9 8.10 i czasami paski znikały w 1 grze ale pojawiły się w drugiej, dodam do tego że mam w niektórych grach Stalker Grid Crysis warhead mam spore spadki wydajności ;/ czy ktoś może miał coś podobnego i wie jak coś z tym zaradzić ??

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna : Asus Rampage EXTREME X 48

Karta Graficzna : Asus radeon 4870 X2

Procesor: Intel Quad q9550 2.83 Mhz

Zasilacz: Corsair 750 W

Ram: DDR III Crosair 1600 mhz CL 7 2GB

System operacyjny XP SP 2

 

Prolemy sa w grach GriD, Stalker 1 oraz 2, Gear Of War, Crysis , Crysis Warhead, Bioshock, Ut 3

 

co do ustawień wszytsko chodzi na nowych sterownikach nic nie podkrecałem wszytsko jest na firmowych ustawieniach . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ustawień wszytsko chodzi na nowych sterownikach nic nie podkrecałem wszytsko jest na firmowych ustawieniach . :)

chodzi mi w grze - jaka rozdziałka i detale plus filtrowania... masz przynajmniej o 1 GHz za niskie taktowania do tej karty by leciała na swojej mocy...

 

czemu zrobili porządne chłodzenie do 4850x2...też tak chce ;/

 

aż chyba napiszę do tych z szapa...

Edytowane przez NoVyKoMp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach za zwyczaj gram na 1920 na 1200 i wszytsko na maksymalne detale ustawiam i filtry tam gdzie się da możliwie na max

 

ale wątpię by te paski i błędy tekstur były spowodowane za słabym procesorem

a co do procesora NoVyKoMp sugerujesz że powinienem go podkręcić do 4 GB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...