Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

No w końcu dorwałem w swoje łapska nową grafę Sapphire HD4870X2 kupioną za 1350zł :)

 

Grafa jest rewelacyjna, ale sterowniki i niektóre gry niebardzo :(

 

W Gothic 3, engine gry zasuwa ze trzy razy szybciej niż normalnie i nie znalazłem jeszcze solucji do tego problemu bo zainstalowałem sobie świeżutką grę Fallout 3 i muszę powiedzieć że to cudo doskonale sobie radzi z tą grą w 1600x1200 i detale na Ultra, x4 , x8 :) Tak się wkręciłem w F3 że muszę nabić trochę rachunku za prąd :lol2:

 

Dwie rzeczy są w tej grafie wkurzające: 1.Chałas !! 2. Pobór prądu !!

 

Zaraz sprawdzę ile ciągnie podczas giercowania, ale w Idle ciągnie cały komp 300W, a z wcześniejszą grafą tymczsową ( GF7300SE ) pobierał 180W. Zapewne podczas giercowania będzie to ok 500W lub nawet więcej.

 

Aktualnie wgrałem sterowniki 8.10, bo 8.9 z HotFixem do FarCry2 wywalały błędy. Muszę sobie sam potestować różne sterowniki, bo od was niestety nie otrzymałem odpowiedzi na temat sterowników.

 

Jak założę WC ( Aquagratix 4870X2, 2x chłodnica: "3x12cm"/ 3cm i 4,5cm, Tt P400 lub może dokupię P500, węże Tygon 11,2-15,4, Innovatek fluid ) grafę to dam znać jak chodzi i jakie ma temperturki :) Czekam już tylko na króćce, złączki i drugą Chłodnicę to w końcu może pod koniec tygodnia zwoduję tą kartę i pozbędę się tej suszarki. Woda będzie wchodzić najpierw w NB, ale jeżeli on pod obciążeniem ma 35*C i chłodzony jest pojedynczą chłodnicą 12cm :lol2: to zapewne nie będzie przeszkadzać jak znajdzie się w tym obiegu razem z grafą i będzie do niego wchodzić płyn po przejściu przez dwie chłodnice po 3x12cm :)

 

W sumie to nie robiłem jeszcze testu 3Dm06. ciekawe ile ten mój złom zrobi punkcików :wink:

 

Dobra spadam giercować i sprawdzić 3dm06 i pobór mocy w Fallout 3 :)

 

 

 

Update:

 

Kupa szlamu z tą grafą, testowałem już różne sterowniki 8.10, 8.11, 8.9. 8.9 Far cry 2 fix, i jest totalna lipa i tandeta. Jak odpalę Fallout 3 i dam "nowa gra", obejrzę demko to można grać, natomiast jak chcę wczytać save'a lub nie oglądać demka klikając "ESC" lub "E" to wywala błąd "ati2dvag" i grafa robi "VPU Recovery".

 

O co chodzi z tą grafą ?? Zna ktoś jakąś solucję na ten patent ?? Nie po to kupiłem grę Fallout 3 za 100zł żeby leżała na półce.

 

Czyżby coś z tą grafą było nie tak i można zapomnieć o pograniu na niej w Fallout 3 ??

 

Jutro wieczorkiem wezmę na testing GTX260 i to sprawdzę, jak się okaże że na GTX260 Fallout 3 chodzi bez problemu to wypad z tym złomem ATI i witaj spowrotem NVidia.

 

Sprawdźcie czy u was chodzi normalnie Fallout 3, czy też jest jakiś zonk.

 

Może w ustawieniach coś namieszałem i należy wyłączyć te wszystkie bonusy AA i AF oraz VSync.

 

Oj lipa. A miało być tak pięknie.

 

A na dodatek widzę że nikt tu nie zagląda.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu dorwałem w swoje łapska nową grafę Sapphire HD4870X2 kupioną za 1350zł :)

 

Grafa jest rewelacyjna, ale sterowniki i niektóre gry niebardzo :(

 

W Gothic 3, engine gry zasuwa ze trzy razy szybciej niż normalnie i nie znalazłem jeszcze solucji do tego problemu bo zainstalowałem sobie świeżutką grę Fallout 3 i muszę powiedzieć że to cudo doskonale sobie radzi z tą grą w 1600x1200 i detale na Ultra, x4 , x8 :) Tak się wkręciłem w F3 że muszę nabić trochę rachunku za prąd :lol2:

 

Dwie rzeczy są w tej grafie wkurzające: 1.Chałas !! 2. Pobór prądu !!

 

Zaraz sprawdzę ile ciągnie podczas giercowania, ale w Idle ciągnie cały komp 300W, a z wcześniejszą grafą tymczsową ( GF7300SE ) pobierał 180W. Zapewne podczas giercowania będzie to ok 500W lub nawet więcej.

 

Aktualnie wgrałem sterowniki 8.10, bo 8.9 z HotFixem do FarCry2 wywalały błędy. Muszę sobie sam potestować różne sterowniki, bo od was niestety nie otrzymałem odpowiedzi na temat sterowników.

 

Jak założę WC ( Aquagratix 4870X2, 2x chłodnica: "3x12cm"/ 3cm i 4,5cm, Tt P400 lub może dokupię P500, węże Tygon 11,2-15,4, Innovatek fluid ) grafę to dam znać jak chodzi i jakie ma temperturki :) Czekam już tylko na króćce, złączki i drugą Chłodnicę to w końcu może pod koniec tygodnia zwoduję tą kartę i pozbędę się tej suszarki. Woda będzie wchodzić najpierw w NB, ale jeżeli on pod obciążeniem ma 35*C i chłodzony jest pojedynczą chłodnicą 12cm :lol2: to zapewne nie będzie przeszkadzać jak znajdzie się w tym obiegu razem z grafą i będzie do niego wchodzić płyn po przejściu przez dwie chłodnice po 3x12cm :)

 

W sumie to nie robiłem jeszcze testu 3Dm06. ciekawe ile ten mój złom zrobi punkcików :wink:

 

Dobra spadam giercować i sprawdzić 3dm06 i pobór mocy w Fallout 3 :)

 

 

 

Update:

 

Kupa szlamu z tą grafą, testowałem już różne sterowniki 8.10, 8.11, 8.9. 8.9 Far cry 2 fix, i jest totalna lipa i tandeta. Jak odpalę Fallout 2 i dam "nowa gra", obejrzę demko to można grać, natomiast jak chcę wczytać save'a lub nie oglądać demka klikając "ESC" lub "E" to wywala błąd "ati2dvag" i grafa robi "VPU Recovery".

 

O co chodzi z tą grafą ?? Zna ktoś jakąś solucję na ten patent ?? Nie po to kupiłem grę Fallout 3 za 100zł żeby leżała na półce.

 

Czyżby coś z tą grafą było nie tak i można zapomnieć o pograniu na niej w Fallout 3 ??

 

Jutro wieczorkiem wezmę na testing GTX260 i to sprawdzę, jak się okaże że na GTX260 Fallout 3 chodzi bez problemu to wypad z tym złomem ATI i witaj spowrotem NVidia.

 

Sprawdźcie czy u was chodzi normalnie Fallout 3, czy też jest jakiś zonk.

 

Może w ustawieniach coś namieszałem i należy wyłączyć te wszystkie bonusy AA i AF oraz VSync.

 

Oj lipa. A miało być tak pięknie.

 

A na dodatek widzę że nikt tu nie zagląda.

 

Pozdrawiam.

u mnie fallout dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue> Jakie stery masz wgrane, Jakiej firmy grafa, Jakie ustawienia grafiki w Fallout 3 ??

 

Znalazłem na forum Bethsda patent że należy zmienić nazwę pliku Fallout.exe na Oblivion.exe i sterowniki same zmieniają swoją kompatybilność, ale niestety zmiana ta w polskiej wersji gry jest niemożliwa bo nie odnajduje zainstalowanej gry :mur:

 

Update: Niestety na świeżo przeinstalowanej windzie i standardowych sterownikach dodawanych do grafy, nadal się wysypuje i nie da się grać w Fallout 3.

 

Za kilka godzin będę miał na testing GTX260 i jak pójdzie na nim ten Fallout w 1600x1200 to grafa ląduje na Allegro <_< bo mam gdzieś takei niedopracowane badziewie.

 

No chyba że ktoś zapoda jakiś fix w postaci sterów które obsłużą tą grę.

 

A już ją miałem zwodować, ale najpierw stwierdziłem że ją przetestuję czy działa OK, a działa BAD :(

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kencho nie ma żadnych namiarów a Fallout 3 napewno nie wysypuje się pod tą grafą...może to przez temperatury jakie masz...

może pamięci nie wyrabiają...

 

w każdym razie stery - odinstalowywujesz wszystko a potem instalka 8.10 ze strony AMD i wszystko śmiga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie ściągam ze strony AMD dwie wersje:

1.Same stery

2.Stery + CCC + WDM

 

Może faktycznie to przez to się sypie ten Fallout, bo bawiłem się sterami 8.8 i 8.9, a na samym początku jak włączyłem Fallouta, pograłem trochę i wyszedłem z krypty 101 bez żadnych problemów to robiłem to właśnie na sterach 8.10 :blink: .

 

A jeżeli chodzi o pamięci to są stabilne jak skała przy tych ustawieniach, żaden Memtest, OCCT, SuperPI inne tego typu testery nie dały rady nic im zrobić :wink:

 

Ach, człowiek uczy się przez całe życie na błędach :unsure:

 

Jak Fallout będzie śmigał to zakładam WC na grafę :rolleyes: , tylko mam nadzieję że dojdzie jutro moje zamówienie z MCS ( Króćce i druga chłodnica ).

 

A jeżeli chodzi o temperaturę to karta ma ztweakowany wentylator pod ustawieniami w Rivatuner ( standard opcja: Profil w CCC, rivatuner od 34% obr. przy 55*C, więc w IDLE ma ok 50-53*C przy ok 2000-2350obr wentyla na grafie ).

 

Zaraz stestuję te stery 8.10 z WDM i CCC to dam znać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kencho nie ma żadnych namiarów a Fallout 3 napewno nie wysypuje się pod tą grafą...może to przez temperatury jakie masz...

może pamięci nie wyrabiają...

 

w każdym razie stery - odinstalowywujesz wszystko a potem instalka 8.10 ze strony AMD i wszystko śmiga...

Oczywiscie , ze sa problemy w F3 :) Nie u wszystkich , ale niektorzy maja:

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1360766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie , ze sa problemy w F3 :) Nie u wszystkich , ale niektorzy maja:

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1360766

1920x1200 8xAA, 15xAF

zazwyczaj u tych co nie umieją porządnie skonfigurować kompa

CF

Dołączona grafika

 

Single

Dołączona grafika

Fallout sam z siebie się sypie problem znany u każdego prędzej czy pozniej się wysypuje.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po zastosowaniu odpowiednich sterowników, zmianie w *.xml sterownika taktów w 2D na identyczne jak w 3D Fallout 3 śmiga aż miło.

 

 

Maxforce:

"zazwyczaj u tych co nie umieją porządnie skonfigurować kompa"

 

Z tym to się raczej nie zgodzę i moim zdaniem nie masz racji. Ja znam się bardzo dobrze na konfiguracji kompa, a z uruchomieniem tej gry na HD4870X2 miałem problemy bo w tym przypadku nie wystarczy wgrać sterowniki, lecz należy sporo pogrzebać i wgrać odpowiednie sterowniki, najnowszego DX9, i pozmieniać parametry w pliku ustawień sterownika graficznego. Nie mówiąc już o tym że standardowe ustawienia wentylatora na tej grafie które zapodał producent to zapewne były wedle koncepcji: "A niech się grzeje, tylko żeby wszyscy nie marudzili że jest masakrycznie głośna" <_< A głośna to ona jest masakrycznie przy wysokich obrotach wentylatora.

 

Nie rób więc z siebie takiego guru który nie ma problemów z konfiguracją kompa, bo kiedyś też trafisz na taki zamotany produkt jak ta grafa i sam będziesz się głowił jak to włączyć aby śmigało. Z resztą wiele nowego sprzętu jest tak zrobione że trzeba sporo posiedzieć i poustawiać żeby zoptymalizować jego pracę.

 

 

Poniżej info które stworzyłem jak by ktoś szukał solucji do fallout 3, czyli jakie ustawienia i jakie sterowniki zastosowałem aby mi ta gra w końcu ruszyła i inne również chodziły bezproblemowo.

 

Aby bezproblemowo działał mi Fallout 3 użyłem następujących ustawień, programów i sterowników:

 

Zmiana pliku ustawień karty graficznej, aby zniwelować występujące na niektórych sterownikach błędy wynikające z przechodzenia karty graficznej z trybu 2D na 3D i w związku z tym zmiany częstotliwości Gpu i Mem, na niektórych wersjach sterowników, które kilka razy widziałem:

 

Najpierw ustawiłem w CCC profil, a następnie edytowałem plik z ustawieniami

 

1.C:\Documents and Settings\*name of user*\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\ATI\ACE\Profiles\*.xml

 

gdzie *name of user* to twój profil w Windzie, a *.xml to plik o nazwie z profilu CCC

 

znajdź sekwencję ( na samym początku pliku )

 

<Feature name="CoreClockTarget_0">

<Property name="Want_0" value="50000" />

<Property name="Want_1" value="75000" />

</Feature>

<Feature name="MemoryClockTarget_0">

<Property name="Want_0" value="50000" />

<Property name="Want_1" value="90000" />

 

czyli odpowiadającą za częstotliwość karty pod trybem 2D ("want_0") i trybem 3D ("want_1") i zmień 2D na tą samę częstotliwość co 3D aby nie przełączało częstotliwości podczas włączania jakiejś gry.

 

Będzie to więc wyglądało tak:

 

<Feature name="CoreClockTarget_0">

<Property name="Want_0" value="75000" />

<Property name="Want_1" value="75000" />

</Feature>

<Feature name="MemoryClockTarget_0">

<Property name="Want_0" value="90000" />

<Property name="Want_1" value="90000" />

 

( oczywiście przy mocniejszych ustawieniach karta będzie się bardziej grzała i będzie ciągnęła więcej prądu.)

 

2. Zainstalowałem następujące sterowniki i DX9 ( oczywiście możesz spróbować wgrać od razu sterowniki z Hotfixem i zobaczyć czy już rozwiążą twój problem):

 

8-10_xp32_dd_ccc_wdm_enu_69561.exe

directx_jun2008_redist.exe

hotfix_xp32-64_8-551-1-71311.exe

 

 

3.Aby zmienić standardowy tryb pracy wentylatora na karcie graficznej należy wejść w CCC ze sterowników ATI i stworzyć nowy profil lub wejść do istniejącego,a następnie zainstalować program RivaTuner i następnie dwustopniowo ustawć obroty wentylatora:

 

a.włączyć w zakładce ( fotka na dole )

-RivaTuner\Fan

-AutoFanSpeedControl ( enter i ustawić "3" )

 

Zamknąć RivaTuner i włączyć ponownie

 

- Poustawiać w zakładce "Low-level system tweaks" \ Fan odpowiednie ustawienia wentylatora ( u mnie są takie jak poniżej ( fotki na dole )):

 

<Duty cycle min 34>

<Duty cycle max 100>

<T min 55>

<T range 40>

<T operating 95>

<T low limit 25>

<T high limit 100>

 

Dzięki temu grafa będzie chłodniejsza i przy tym odpowiednio cicha. U mnie w IDLE ma teraz 51*C

 

Na tych ustawieniach działają mi jak dotąd wszystkie gry, a w tym oczywiście "Fallout 3".

 

Pozdrawiam

 

Wczoraj, po takim ustawieniu, pogiercowałem sobie w Fallouta w 2048x1536, HDR i wszystko na max ile się da. Zero zawieszki, błędów czy jakichkolwiek problemów. Jeszcze tylko zainstaluję Fraps'a i sprawdzę jak wygląda liczba FPS.

 

Pozdrawiam

post-100485-1226230086_thumb.jpg

post-100485-1226230096_thumb.jpg

post-100485-1226236487_thumb.jpg

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Zainstlowałem następujące sterowniki i DX9:

 

8-10_xp32_dd_ccc_wdm_enu_69561.exe

directx_jun2008_redist.exe

hotfix_xp32-64_8-551-1-71311.exe

to instalujcie dalej na początku stery a pożniej na to Hotfixy to zawsze bedziecie coś mieli nie tak może wkońcu dotrze że hotfix to są pełnowartościowe stery,no sory ale instalacja directx jest uciążliwa,a tryb przełączania to bezsens i nie ma nic wspólnego z f3 w windzie potrzeba ci 750Mhz bo po włączeniu gry i tak ci przełącza na 750,fanfix to odrebna sytuacja i co to maiło wspólnego z F3?

Instalujesz hotfix na czysto,directx i grasz w F3 o mi filozofia ,a jak ci temperatury przeszkadzają 85/90 to już twoja wolna wola sobie pogrzebać w ustawieniach.

no naprawdę trzeba być guru :wink:

A co do problemu wyżej opisywanych no sorki ale chłopaki nie zauważyli że jest linit 60FPS w tej grze i bez grzebania w konfiguracji nic nie zrobią.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ale powiedz o co ci chodzi ?? Bo z tej chaotycznej wypowiedzi ciężko coś zrozumieć, nie mówiąc już o tym jak to jest napisane.

 

Przez dwa tygodnie instalowałem przeróżne sterowniki i gra ta ( jak również inne ) nie chciała mi chodzić, więc napisałem co zrobiłem po czym mi chodziła, a jak ktoś będzie szukał solucji do tego problemu to tu go ma i nie twierdzę że ma dokładnie tak zrobić, ale że ja tak zrobiłem i teraz niemam problemu z żadną grą.

 

Nie mówiąc już o tym że po zainstalowaniu samych tych sterów gra dalej nie chodziła i dopiero jak wgrałem tą najnowszą wersję DirectX i "nagrałem na istniejące sterowniki bez ich odinstalowywania" tego Hotfixa to gra w końcu zaczęła działać bezproblemowo. Ja dobrze wiem że tzw Hotfix'y to pełne sterowniki z poprawką i zapewne wystarczyło by tylko je wgrać i możliwe że nawet bez tego najnowszego DX9 ta gra by chodziła, ale nie chciało mi się tego robić więc nagrałem je na istniejące już sterowniki co i tak skutkowało zamianą plików na nowsze.

 

Ja się zajmuję Hardware a nie Software i dla mnie priorytetem jest stabilna i bezproblemowa praca przy dobrej temperaturze i niskim poziomie chałasu.

 

Może jak byś poprawił trochę stylistykę swojej wypowiedzi i napisał konkretnie o co chodzi to mógłbym ci udzielić jakiejś dokładniejszej odpowiedzi, ale nie chodzi mi o jakieś kłótnie, tylko abyś zrozumiał że jest to info dla ludzi którzy mają problemy z działaniem tej karty, ewentualnymi problemami z jej przegrzewaniem i przełączaniem z trybu 2D na 3D ( tylko nie pisz że takiego błędu niema bo go widziałem na sterach 8.8 i 8.9 kilka razy ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że błąd z przejściem z 2D i 3D istnieje - mam nadzieje, że w końcu zniknie...

 

nie słuchaj Maxa bo sam widzisz jaki to specjalista...

 

btw. kiedy zakładasz watera ? bo ja się przymierzam do założenia 2xPrison PRO na mojego radzia i do tego radiatorki...

 

dlatego poszukuję kogoś kto mi powie jakie radiatorki i w jakich ilościach na niego pasują bo na GPU się nie znam wogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekan na zakichane króćce które zamówiłem w MCS.pl w zeszły weekend. We wtorek odezwał się na maila jakiś pracownik z informacją że nie mają wszystkiego więc mu odpisałem "wysyłaj co masz" i od tego czasu cisza. Zaraz do nich napiszę maila i się dowiem co i jak z tym zamówieniem.

 

Ja zakładam na swoją grafę blok "Aquagratix" który sobie można obejrzeć w np. TUTAJ.

 

Nie wiem tylko czy chłodnica "BLACK ICE GT STEALTH LITE 360" + "COOLTEK MAINSTREAM 120" sobie z tą grafą poradzi, czy zamontować zamiast tej 120'stki Coolteka jakąś chłodnicę 280 lub jeszcze jedną 360. Chcę ogólnie rzecz biorąc zamontować 360 z tyłu obudowy tak że będzie wystawała kawałek nad obudowę i na kątownikach zamontować drugą nad tym wentylem 20cm u góry obudowy. Widząc jednak wyniki na tej szwabskiej stronie, gdzie chłodzone są wszystkie kluczowe elementy przez jeden obieg wodny i zastosowano tylko dwie chłodnice ( 360 + 240 ) i temperaturki są miłe, więc podejrzewam że 360 + 120 w zupełności wystarczy do chłodzenia u mnie grafy + NB.

 

Jak tylko założę ten blok na grafę i zmontuję to WC to złożę obszerną relację z wodowania grafy.

 

Natomiast odnośnie twojego pytania, ciężko jest doradzić jakie radiatorki będą odpowiednie, ponieważ te pamięci i układy zasilania mocno się grzeją, więc same dwa bloki na GPU nie wystarczą, ale trzeba jeszcze pozostałe elementy chłodzić więc mimo wszystko potrzebne będą spore radiatorki i nawiew aby je chłodzić bo będą gorące. Ja dlatego od razu kupowałem blok na konkretny model grafy, aby chłodził wszystkie newralgiczne miejsca na grafie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same bloki na GPU mogą być wydajniejsze ze względu na lepszy przepływ płynu przez bloki, ale weź pod uwagę fakt że temperatury pozostałych podzespołów też dochodzą do bardzo wysokich poziomów i ciężko je będzie schłodzić osobno radiatorkami i będziesz musiał poprostu zakupić jakiś większy radiator z niezłymi żeberkami i pociąć go na kawałki.

 

Ja kupiłem taki blok a nie inny aby w przyszłości przejść na X58 i podłączyć dwie/trzy takie grafy w CF-X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam drobny problem, mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na moim GPU caps viwer (ponieważ gpu z mi nie działa :( ) jest napisane ze GPU mojego radka 4870x2 to R700 a na forum w tym temacie na 1 stronie jest screen gdzie jest R770. Może to głupie pytanie ale się nie znam za bardzo a dręczy mnie to cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko nie mam porównania bo ostatnie jakie instalowałem to 8.8.

Mogę powiedzieć, że nie ma już przekłamań związanych z wyświetlanym obrazem np.w CoD4 przy Flashu,

ale w dalszym ciągu jakość grafiki uważam słabsza jak u NV, choć trzeba to powiedzieć w cudzysłowie.:D

Choć grafika nie jest tak nasycona i rozmyta, choć nie ma kompletnie efektów Blooma na Gold kałachu tak jak było u NV, choć szkliste elementy podłoża, posadzek już nie są tak świecące i wyraziste, ogólnie po mimo bladości, obraz jest nawet ładnie ostry(na swój sposób). Miałem nieco inne pojęcie wyrazistości i krystaliczności obrazu, jednak można się przyzwyczaić, ale nigdy nie będzie to to samo co NV.

I cały czas zachodzę w głowę, jak możliwe jest to co wiedzę? Przecież karty obsługują te same efekty, nie możliwe żeby w architekturze były jakieś różnice, wiec jedynym rozsądnym wyjaśnieniem dla tego co widzę jest po prostu soft, albo faktycznie nie jest do końca tak jak mówią i pewnych efektów nie uświadczysz na Radkach. No i mój samsung chyba nie lubi się z karcioszką bo smuży teraz w 3d, czego nie robił na NV.

Ale nie ma co wydziwiać, nie musi być doskonale to w końcu tylko karta graficzna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na viscie64 pisze ze brakuje pliku inf i stery nie chca sie zainstalowac.

po odinstalowaniu clastow i ponownym resecie kompa wejdź do menadżera urządzeń i odinstaluj jeszcze raz ręcznie urządzenie. Ponowne urucjomienie kompa i powinno sie zainstalowac,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...