Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Do kolegi który chce założyć dwa bloki na gpu - nie zapomnij o mostu PLX łączącym oba gpu - też potrafi się grzać, a sekcja zasilania potrafi poparzyć!!!

Ja również zakładam WC na hd4870x2 ale mimo wszystko wolę dać trochę więcej i mieć chłodzone wszystkie elementy grafy. Takie WC Full Cover sprawdziło się na moich X1900XT połączonych w Crossfire i podkręconych ile się dało :)

A wiec metoda pewna i sprawdzona :)

Edytowane przez Piotrek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi ktory chce zalozyc dwa bloki na gpu - nie zapomnij o mostu PLX laczacym oba gpu - tez potrafi sie grzac, a sekcja zasilania potrafi poparzyc!!!

Ja rowniez zakladam WC na hd4870x2 ale mimo wszystko wole dac troche wiecej i miec chlodzone wszystkie elementy grafy. Takie WC Full Cover sprawdzilo sie na moich X1900XT polaczonych w Crossfire i podkreconych ile sie dalo :)

A wiec metoda pewna i sprawdzona :)

 

Sorry za gramatyke ale nie mam polskiej czcionki...

ja już jednak zdecydowałem się na Fulla bo z radiatorami za dużo zachodu...

poczekam do 3 stycznia - urodzinki albo "Mikołaja" wykorzystam i polecę z lepszym zestawem i z Fullem...

wezmę Feser'a Xchanger'a 360 blok od EK na CPU od Kyńka pompkę porządną i rezek i będzie śmigać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek już dotarł i teraz mam HD4870x2 chłodzone wodą :)

Różnica kolosalna! Temp w idle - GPU1 - 35st.C GPU2 - 30st.C,

stres - GPU1 - 47st.C GPU2 - 42st.C

 

Byłoby jeszcze mniej, ale podkręciłem procka na stałe na 3,6GHz i jakby nie patrzeć płyta ma chłodzony mostek północny i mofsety a ten tandem do chłodnych nie należy.

 

Mówiąc krótko - warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją grafę założyłem Aquagratix 4870X2, ale nie obyło się bez kłopotów. Źle nałożona uszczelka w bloku i nieszczelność !! Kłopoty z dostaniem króćców itp.itd.

 

Obieg wodny to:

>Rezerwuar Cooltek AGB-Mini

>Pompka Thermaltake P400

>NB

>Grafa ( Aquagratix )

>Chłodnica 3x12cm

>Chłodnica 1x12cm

>Rezerwuar

 

Temperaturki w IDLE w trybie "Silent" ( komputera prawie nie słychać ), to ok 40*C na GPU, 41-42*C na innych elementach i 50*C na regulatorze napięcia.

 

 

Ale dalej mam ochotę rzucić tą grafą o ścianę lub wysadzić tą zasraną firmę BIEDSCHDA co zrobiła Fallouta 3 bo ta gierka mi znowu nie chodzi. Po kilku dniach stania kompa bez prądu i jakimś błędzie HAL.DLL przeinstalowałem ponownie windozję i kupa: Fallout znowu nie działa. Szlag mnie znowu trafi jak nie uruchomię tej gry, albo napiszę maile do Bethsda i do ATI/AMD że robią niedopracowane badziewie.

 

Nie wiem już z czym się gryzie ta gra i jaki jest na nią FIX, bo to nie jest wina samych sterowników.

 

Może jak w końcu wypuszczą jakiegoś porządnego Patcha to się uda zagrać w tą grę ponownie ( bo już wcześniej udało się, po kilku dniach walki ze sterownikami, pograć w tą grę przez kilka dni, ale jak przyszły króćce to trzeba było wyłączyć tą suszarkę i zamontować WC, a po tej operacji wywaliło HAL.DLL ).

 

 

Panowie sprzedajcie jakiś tajny FIX na Fallouta, bo mój wcześniejszy sposób nie działa :angry:

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po zastosowaniu odpowiednich sterowników, zmianie w *.xml sterownika taktów w 2D na identyczne jak w 3D Fallout 3 śmiga aż miło.

 

 

Maxforce:

"zazwyczaj u tych co nie umieją porządnie skonfigurować kompa"

 

Z tym to się raczej nie zgodzę i moim zdaniem nie masz racji. Ja znam się bardzo dobrze na konfiguracji kompa, a z uruchomieniem tej gry na HD4870X2 miałem problemy bo w tym przypadku nie wystarczy wgrać sterowniki, lecz należy sporo pogrzebać i wgrać odpowiednie sterowniki, najnowszego DX9, i pozmieniać parametry w pliku ustawień sterownika graficznego. Nie mówiąc już o tym że standardowe ustawienia wentylatora na tej grafie które zapodał producent to zapewne były wedle koncepcji: "A niech się grzeje, tylko żeby wszyscy nie marudzili że jest masakrycznie głośna" <_< A głośna to ona jest masakrycznie przy wysokich obrotach wentylatora.

 

Nie rób więc z siebie takiego guru który nie ma problemów z konfiguracją kompa, bo kiedyś też trafisz na taki zamotany produkt jak ta grafa i sam będziesz się głowił jak to włączyć aby śmigało. Z resztą wiele nowego sprzętu jest tak zrobione że trzeba sporo posiedzieć i poustawiać żeby zoptymalizować jego pracę.

 

 

Poniżej info które stworzyłem jak by ktoś szukał solucji do fallout 3, czyli jakie ustawienia i jakie sterowniki zastosowałem aby mi ta gra w końcu ruszyła i inne również chodziły bezproblemowo.

 

 

 

Wczoraj, po takim ustawieniu, pogiercowałem sobie w Fallouta w 2048x1536, HDR i wszystko na max ile się da. Zero zawieszki, błędów czy jakichkolwiek problemów. Jeszcze tylko zainstaluję Fraps'a i sprawdzę jak wygląda liczba FPS.

 

Pozdrawiam

Mam nadzieje że te ustawienia ktore podales dadza rade i u mnie. NIe tak dwno zlozylem sobie nowy sprzet(E8400,P5QDeluxe,OCZ REAPER 4GB,Sapphire 4870x2)Poinstalowalem wgrałem stery najnowsze bodajze w tamtym momencie czyli 8.10. Żadna gra nie uruchamiala sie na pełnym ekranie. Wszystkie w oknie:(. Przyczym musze nadmienic ze wgralem przed instalacja sterownikow m.in. DirectX NetFramework itd. W końcu zdecydowalem sie na krok "do tylu". Najpierw zainstalowalem Visual Studio C++ plus sterowniki do karty w wersji 8.7(te ktore sa dawane razem z karta). Z tego co pamiętam też nie odinstalowalem poprzednich sterownikow i o dziwo wszystko zaczelo smigac na fullscreenie w fulldetalach. Jednak po jakims czasie (1-2 tygodnie) posypal mi sie system- nie wiem dlaczego bo nic nowego nie doinstalowywalem. Teraz probowalem zainstalowac ta karte na roznych systemach operacyjnych (windows xp sp2 i sp3 he i prof windows Vista 32b i 64b i żadna gra sie nie uruchomila tylko od razu restart kompa. Nadmienie ze jestem zwolennikiem kart Ati ale to co zrobili z ta karta jest juz wielka przesada. Osoby ktore sie tutaj wypowiadaja ze "ktos" nie zna sie na komputerach, na instalacji skladaniu etc powinni sami zlozyc taki sprzet jak ja badz koledzy stad aby sie wypowiadac. Nigdy nie mialem kart Nvidii ale zastanawiam sie nad zmiana. Nikt tej karty nie mial w rece każdy podnieca sie czestotliwosciami no i te 2GB DDR5 a tak naprawde skonfigurowac to dziadostwo jest naprawde trudne czego ja jestem zywym przykladem. Jak zastosuje sie do ustawien powyzej to wypowiem sie czy cos to dalo. Pozdrawiam Edytowane przez Justo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Justo> Takie ustawienia mi wtedy zadziałały więc możesz to posprawdzać i może tobie też pójdą.

 

 

Ja właśnie sprawdzam wszystko krok po kroku.

 

Wróciłem do konfiguracji i dokładnie takiego ustawienia jak było przed demontażem suszarki z grafy, czyli:

 

-Grafa w górnym slocie

-Dźwiękówka Asusa "Supreme FX" a nie "Audigy SE"

 

I zaczynam ponownie sprawdzać o co biega.

 

Aktualnie zmieniłem również bios na 1207 z Maximusa bo dostałem info z serwisu Szafira że może być przyczyną błędów bios od Rampage. Szczerze mówiąc to jest to raczej niezgodne z prawdą ponieważ wcześniej jak była na grafie suszarka to na płycie był bios Rampage 0601.

 

No cóż testing w toku.

 

Jak ktoś się chce pobawić biosami to niech sobie zrobi jakiegoś Pendrive z systemem ( jak do zmiany biosów płyty ) wrzuci na niego:

 

1.ATIFLASH.EXE

2. dwa pliki z biosem ( 0 Master, 1 Slave )

 

Jak chcesz wgrać bios wpisujesz przykładowo:

 

Dla plików z biosem Saphire o nazwie 0saph.rom i 1saph.rom

 

atiflash.exe -p -f 0 0saph.rom > Bios MASTER

atiflash.exe -p -f 1 1saph.rom > Bios SLAVE

 

 

Natomiast aby zapisać istniejący na karcie bios należy wpisać dla nazw plików 0s.bin i 1s.bin następujące komendy, zwracając szczególną uwagę na liczbę 20000 na końcu, gdyż bez niej zgra się połowa biosu:

 

atiflash.exe -s 0 0s.bin 20000

atiflash.exe -s 1 1s.bin 20000

 

Należy to oczywiście najlepiej zrobić przed kombinowaniem z wgrywaniem innych biosów.

 

Do edycji biosów należy pod windozją używać programu "Radeon Bios Editor" czyli w skrócie RBE ( LINK ).

 

No cóż zaraz instaluję jakąś gierkę i sprawdzam czy śmiga, a jak nie to zaraz zacznę zabawy z plikami konfiguracji profilu sterowników, tym C++, sterami z płyty szafira ze catalystami 8.7 itp. itd aż do osiągnięcia odpowiedniego efektu który najlepiej obrazuje ta emotka:

 

:damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

 

Może założymy jakiś temat z petycją do AMD/ATI: Zróbcie porządne sterowniki, bo aktualne to żenada !!

Narazie trzeba czekać na nowe które mają być teoretycznie w grudniu, ale w praktyce może będzie to kolejny niedopracowany badziew który nic nie zmieni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie pierwsza gra dziala bez zarzutow stranglehold....full detale(to ze dziala to juz sukces):)). Dzieki Tobie moj komp nadal chodzi...ale to ze ATi kaze Nam kombinowac w taki sposob...to juz masakra....bede sie nadal odzywal...co dziala a co nie.Pozdrawiam.

 

No i minęło troszke czasu i juz jest po sprawie...ta karta to jedna wielka porazka. Wgralem Crysisa...i jest to samo co bylo wczesniej...dodatkowo gry ktore wchodzily bezproblemowo przed wgraniem crysisa....tez juz nie wchodza....powoli trace cierpliwosc:/

Zainstalowalem directx z listopada plus sterowniki najnowsze nie jest nic lepiej....moim zdaniem Sapphire plus plyta Asusa....to kompletnie niekompatybilne elementy komputera...ja juz nie mam pomyslow jak to poustawiac zeby wszystko chodzilo plynnie. Wszystko jest zaktualizowane i plyta i karta nic nie podkrecone...i zaden efekt. Nie polecam tej karty nikomu(nadal jestem fanem ATI ale ta karta to porażka[byc moze porazka firmy SAPPHIRE]

Edytowane przez Justo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele osób ma sapphire i asusa i nie ma takich problemów...

właściwie to wątpię by był to problem dotyczący firmy płyty.

na waszym miejscu wywalił bym stery i wszystko inne co związane z grafą, łącznie ze sterownikami graficznym z mobo, wgrał nowego biosa i wszystko zainstalował - stery 8.11 są najnowsze ale możecie poczekać do grudniowych bo to ma być przełom - jakoś nie wierzę...

 

a koniec w końcu - macie prawo do reklamacji, karta nie działa poprawnie a oni nie informują, że się z asusem gryzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele osób ma sapphire i asusa i nie ma takich problemów...

właściwie to wątpię by był to problem dotyczący firmy płyty.

na waszym miejscu wywalił bym stery i wszystko inne co związane z grafą, łącznie ze sterownikami graficznym z mobo, wgrał nowego biosa i wszystko zainstalował - stery 8.11 są najnowsze ale możecie poczekać do grudniowych bo to ma być przełom - jakoś nie wierzę...

 

a koniec w końcu - macie prawo do reklamacji, karta nie działa poprawnie a oni nie informują, że się z asusem gryzie!

No nie no, już przestań gadać jak jakiś kaczor.

 

Próbowałem już kilka różnych biosów do płyty głównej, kilka różnych biosów do karty graficznej, kilka różnych sterowników i dwie różne wersje WinXP. I jak narazie nie znalazłem lekarstwa na tą chorą sytuację.

 

Jak dla mnie jest to poprostu rewelacyjna karta graficzna z gofnianymi sterownikami.

 

Chwilowo nadal nie rozwiązałem problemu.

 

Za chwilę następny reinstall systemu i następny test sterowników i biosów.

 

Po przejściu z 8800GTS 320MB Superclocked mogę stwierdzić że karta ta jest rewelacyjna, ale sterowniki ma do D...

 

 

Jak znajdę rozwiązanie problemu to dam znać, a może to być dopiero po pojawieniu się nowych sterowników.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam problemy ze sterami 8.12 brakuje pliku inf, nawet jak udaje sie zainstalowac to poziej i tak pozostaje ostatnia znana dzialajaca konfiguracja, nie che sie instalowac i tyl. Vista sp1 i bez sp1 x64bit. chetnie poznam rozwiazani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam problemy ze sterami 8.12 brakuje pliku inf, nawet jak udaje sie zainstalowac to poziej i tak pozostaje ostatnia znana dzialajaca konfiguracja, nie che sie instalowac i tyl. Vista sp1 i bez sp1 x64bit. chetnie poznam rozwiazani.

znalazłem rozwiązanie.

Rozpakowujesz stery do pliku(standard to chyba C:ATI)

Odinstalowujesz stery-uruchamiasz ponownie

wchodzisz w panel sterowania-menadżer urządzeń- odinstalowujesz dwie karty( pierwsza to zgodna VGA a druga już nie pamiętam)

uruchamiasz w trybie awaryjnym i wchodzisz w panel sterowania-menadżer urządzeń i tam ręcznie instalujesz stery- czyli wybierasz ścieżkę c:ati i nazwę nowych sterów- znajduje i instaluje Ci najnowsze stery po czym uruchamiasz kompa i instalujesz stery już normalnie

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateo1977, wielkie dzięki za podsunięcie tego pomysłu. poszedłem o krok dalej, jednak mimo wszystko po istalacji sterow tak jak zalecasz, dostaje komunikat że jedno z urządzń video zostaje wyłączone. Niepoprawność sterowników: System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

Gpu-Z pokazuje na drugim rdzeniu jakieś bardzo dziwne wartości, szkoda wracam do 8.11

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateo1977, wielkie dzięki za podsunięcie tego pomysłu. poszedłem o krok dalej, jednak mimo wszystko po istalacji sterow tak jak zalecasz, dostaje komunikat że jedno z urządzń video zostaje wyłączone. Niepoprawność sterowników: System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

Gpu-Z pokazuje na drugim rdzeniu jakieś bardzo dziwne wartości, szkoda wracam do 8.11

Pozdrawiam

tez mialem taki problem, system juz mialem mocno zasyfiony, zrobilem formata i juz sie bez problemu zainstalowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o to własnie chodzi że system jest świeży, sterowniki 8.11 instalują się bezproblemowo, a 8.12 są jakoś skopane, ciężko mi powiedzieć co z nimi jest nie tak w każdym razie muszę je sobie odpuścić.

Wydaje mi sie że z sp2 na viscie sa ze wszystkimi sterami jakieś problemy- ja mam system dość świeży i tak miałem problem z instalką 8.11 i 8.12 ale w sposób jak wcześniej wspomniałem nie mam problemu tyle tylko że np 8.12 wchodzi mi po awaryjnym a 8.11 podczas normalnego uruchomienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował już ktoś tego lekarstwa?

Catalyst 8.12 Hotfix for Windows Vista 64-bit Edition http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=368239

 

Przetestowałem u siebie i niestety w dalszym ciągu wyłącza mi jeden z rdzeni, mam dosyć, dlaczego nie mogli tych sterów zrobić poprawnie jak 8.11, czekam na styczniowe, może będzie lepiej.

 

A swoją drogą 8.12 dają takiego kopa jak zapowiadali?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował już ktoś tego lekarstwa?

Catalyst 8.12 Hotfix for Windows Vista 64-bit Edition http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=368239

 

Przetestowałem u siebie i niestety w dalszym ciągu wyłącza mi jeden z rdzeni, mam dosyć, dlaczego nie mogli tych sterów zrobić poprawnie jak 8.11, czekam na styczniowe, może będzie lepiej.

 

A swoją drogą 8.12 dają takiego kopa jak zapowiadali?

minimalny wzrost...

w farcry 2 jedynie jakis tam przyrost jest...

widze ze dlugo nie wytrzymales z q9550 i juz w sigu jest i7 :rolleyes:

 

i jak zamiana? pozytywnie czy roznic niema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i do Visty się już przekonałem, jedyne co kuleje to stery od Ati i od Raid.

Jeżeli chodzi o tego Hotfixa to jest on tylko odo serii 4850 pojedynczej i podwójnej, szkoda o wyłączaniu jednej z grafik nikt nie pomyślał w X2, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dobrej cenie sprzedalem swojego gtx 280 , dzisiaj kurier przyniesie mi 4870x2 tez po dobrej cenie :) , i mam pytanko jesli chodzi o sterowniki to czy instalowac oficjalne 8.12 , czy jakes z hotfixami ??

 

ok odebralem dzisiaj swojego radka i mam pytanie numer 1 bo mam bombe teraz i nie wiem co jest , usunalem driver clnerem wszystkiestery po geforcie i zainstalowalem stery od radeona ale numer jest taki , ze jak chcem otworzyc catalyst control center to poprostu nie ma zadnej reakcji o co chodzi ?? czemu tak sie dzieje ??

 

ok teraz moje odczucie odnosnie przesiadki z gtx 280 na radka pierwsze co zauwazylem to radek mega slabo wypada w grze gta 4 , na gtxie mialem w full hd od 34 do 60 miejscami fps , a tu poprostu porazka , srednio 22-40 fps , czesniej okolo 27-28 , dla mnie porazka po calosci , w innych grach w porzadku jest wydajniej na pewno , ale do gta to tylko gtx 280 , czy ta gra obsluguje w ogole 2 rdzenie w radku czy czyta ja jako 1 karte 4870 .

 

aha a ze sterami sobie poradzilem pomogl driver cleaner i po kolei instalacja sterow ze srony ati

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dobrej cenie sprzedalem swojego gtx 280 , dzisiaj kurier przyniesie mi 4870x2 tez po dobrej cenie :) , i mam pytanko jesli chodzi o sterowniki to czy instalowac oficjalne 8.12 , czy jakes z hotfixami ??

 

ok odebralem dzisiaj swojego radka i mam pytanie numer 1 bo mam bombe teraz i nie wiem co jest , usunalem driver clnerem wszystkiestery po geforcie i zainstalowalem stery od radeona ale numer jest taki , ze jak chcem otworzyc catalyst control center to poprostu nie ma zadnej reakcji o co chodzi ?? czemu tak sie dzieje ??

 

ok teraz moje odczucie odnosnie przesiadki z gtx 280 na radka pierwsze co zauwazylem to radek mega slabo wypada w grze gta 4 , na gtxie mialem w full hd od 34 do 60 miejscami fps , a tu poprostu porazka , srednio 22-40 fps , czesniej okolo 27-28 , dla mnie porazka po calosci , w innych grach w porzadku jest wydajniej na pewno , ale do gta to tylko gtx 280 , czy ta gra obsluguje w ogole 2 rdzenie w radku czy czyta ja jako 1 karte 4870 .

 

aha a ze sterami sobie poradzilem pomogl driver cleaner i po kolei instalacja sterow ze srony ati

 

do gta trzeba poczekac na nowe sterowniki ktore napewno poprawia nieco wydajnosc w tej grze.

sterowniki mam zainstalowane 8.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napiszcie jeszcze jak sie kreca wasze radki ?? , bo w ogole co zauwazylem jak daje np zegar na 780 , to doslownie zadnej roznicy nie ma w wyniku 3dmarka vantage i w ogole zadnego 3dmarka tak jakby podkrecenie w ogole nic nie dawalo w tych kartach , aha powiedzcie mi czy poradziliscie sobie z tym np ze w okienkowych programach podnosza wam sie zegary do 3d ?? , bo mi nie zostaje caly czas zegar 2d , i inna sprawa mnie zastanawia benchmark furmark tam ewidentnie widac ze gra mi korzysta z jednego rdzenia bo jak patrze na innych wyniki to sa okolo 6000 a u mnie np polowa tego ok 3000 tys , jak mozna sprawdzic kiedy dana gra korzysta z 2 rdzeni a kiedy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napiszcie jeszcze jak sie kreca wasze radki ?? , bo w ogole co zauwazylem jak daje np zegar na 780 , to doslownie zadnej roznicy nie ma w wyniku 3dmarka vantage i w ogole zadnego 3dmarka tak jakby podkrecenie w ogole nic nie dawalo w tych kartach , aha powiedzcie mi czy poradziliscie sobie z tym np ze w okienkowych programach podnosza wam sie zegary do 3d ?? , bo mi nie zostaje caly czas zegar 2d , i inna sprawa mnie zastanawia benchmark furmark tam ewidentnie widac ze gra mi korzysta z jednego rdzenia bo jak patrze na innych wyniki to sa okolo 6000 a u mnie np polowa tego ok 3000 tys , jak mozna sprawdzic kiedy dana gra korzysta z 2 rdzeni a kiedy nie ??

 

catalyst a.i masz wlaczone ?

karta moja sie nic nie podkreca... zwisy sa.

jaki masz wynik w 3dmarku?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

catalyst a.i masz wlaczone ?

karta moja sie nic nie podkreca... zwisy sa.

jaki masz wynik w 3dmarku?

wynik w 3dmarku mam ok , czyli jakos 12500 , a dla gpu score 15100 jakos, na gtxie w ogolnym rozrachunku mialem wiecej tyle ze tam physx liczyl , ale dla gpu score bylo mniej czyli jakos 12300 , tak wiec 2 rdzenie dzialaja ok w benchmarkach , tylko wlasnie jak pisze w furmarku to nie dziala , i tak jak w tescie na frazpc wyczytalem nie dziala tryb 3d dla programow okienkowych ,

 

a.i wlaczone bo jest opcja czy wylaczyc i trzeba zaznaczyc wiec tam nic nie ruszalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...