Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważalnie wydajność podskoczyła? 90 MHz na rdzeniach, na tej karcie, to nie powiem... Ładny wynik. :) Jeszcze próbuję pamięci podkręcić. Teoretycznie w Catalyst Control Center, pokazuje mi, że mogę sobie podkręcić stabilnie do 790/990, ale z tego co wiem, to lepiej samemu podkręcić, gdyż zegary są przesadzone, jeśli chodzi o pamięci. Ja co 5 MHz sobie podkręcam i testuję w GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważalnie wydajność podskoczyła? 90 MHz na rdzeniach, na tej karcie, to nie powiem... Ładny wynik. :) Jeszcze próbuję pamięci podkręcić. Teoretycznie w Catalyst Control Center, pokazuje mi, że mogę sobie podkręcić stabilnie do 790/990, ale z tego co wiem, to lepiej samemu podkręcić, gdyż zegary są przesadzone, jeśli chodzi o pamięci. Ja co 5 MHz sobie podkręcam i testuję w GTA IV.

ja mam wc na karcie to raz a dwa ze moje fabryczne zegary to 790 i 915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HD 4870 X2 z Gigabyte, bez fabrycznego OC. Po prostu kiepska sztuka Ci się chyba trafiła, bo np. u mnie doszedłem teraz do 787/950 MHz i nie mam żadnych zwisów, albo artów w 3DMarku 06 i GTA IV. Spróbuję przetestować w F.E.A.R 2 jeszcze zaraz. Tak jak u mnie procesor się trafił gorzej kręcący, tak karta robi to całkiem ładnie. Z tego co czytam to na ogół osiągane są wartości 800/900 Mhz, pamiątek nie da się już ruszyć.

Ale cóż... Wolałbym, żeby procek swobodnie robił 4.0-4.1 GHz 24/7 h. Aktualnie może 1 FPS, albo lekko powyżej mi to OC Radka w wydajności dało. W GTA IV zawsze coś, bo przecież żaden sprzęt jeszcze nie gwarantuje non-stop płynnej zabawy na maksymalnych detalach(U mnie tak jest, prócz Water Details, które ustawiłem na Medium, oraz rozdziałki 1680x1050). Np. nawet z GTX 295, przy dużym natężeniu ruchu ulicznego, pościgu, dużej ilości budynków budynków, ostrzału, potrafi zejść poniżej 30 FPS.

 

// EDIT: Jeszcze tak zapytam. Jakie realnie macie temp. w idle i stressie? U mnie idle: 52*C, a w stressie jest tak:

GPU Temperature: nie przekracza 82*C(Testowane przez 30 minut w GTA IV),

GPU Temp. (MEMIO): nawet 97.5*C

Co to za parametr, ten powyżej? Czy nie za gorąco? Podane jest to w GPU-Z.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń 2 nie przeszedł w stan oszczędzania Energi wiec się nie dziw :wink:

a czemu nie przeszedl?

idzie to jakos gdzies zrobic? w windowsie jak nic nie robie to powinien byc chyba w stanie oszczedzania energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem ze moja x2 nie chce sie zainstalowac w sensie takim że po instalacji sterowników gdy czas jest na pojawienie się pulpitu mamb brak sygnału na monitorze ( słychać jak ładuja sie programy dzwiek startowy tez jest ) na xp zero problemow a obecnie mam viste 64 bit i dzieja sie ostre jazdy jak widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pewien problem z moją kartom ATI Radeonem 4870 HD. :sad:

Gdy wlaczam gre czasami wyskakuje szary ekran i

nic więcej w niektórych grach mozna powrócic do pulpitu a wniektórych tylko reset.

Dzieje sie to tylko w grach 3D.

 

Prosze o rade z gory dzięki. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem ze moja x2 nie chce sie zainstalowac w sensie takim że po instalacji sterowników gdy czas jest na pojawienie się pulpitu mamb brak sygnału na monitorze ( słychać jak ładuja sie programy dzwiek startowy tez jest ) na xp zero problemow a obecnie mam viste 64 bit i dzieja sie ostre jazdy jak widze.

 

dodam że na d-subie cyka wszystko a na dvi nie dlatego miałem problem.

 

Jak odpalić 4870x2 z dvi na viscie 64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

moge kupic ta "kanapkie" za 850 zl w wersji OC"

MSI R4870X2-T2D2G-OC

ale chyba oleje sprawe bo po przejrzeniu watku jest sporo problemow z ta karta i sterami..szkoda

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie sterowniki ponieważ u mnie na windowsie 7 wykrywa mi tak jak by tylko jeden rdzen bo po właczeniu GPU -z pokazuje mi tylko 1gb a powinno byc 2. wiec czemu tak ejst.??

 

moje obecne sterowniki to ATI_Catalyst_Windows7_8.612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge kupic ta "kanapkie" za 850 zl w wersji OC"

MSI R4870X2-T2D2G-OC

ale chyba oleje sprawe bo po przejrzeniu watku jest sporo problemow z ta karta i sterami..szkoda

Jak się nie zdecydujesz to daj namiary ja chętnie nabędę.Mi problemy(przynajmniej takie) niestraszne;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jak się nie zdecydujesz to daj namiary ja chętnie nabędę.Mi problemy(przynajmniej takie) niestraszne;).

musisz przyjechac do Paris, jest tutaj raj dla pc-ciarzy, w jednej dzielnicy ok,60 sklepow kolo siebie gdzie ceny skacza jak na gieldzie papierow , i idzie wszystko kupic po fajnych cenach a w promocjach to i 30-40% taniej niz w Polsce, tylko ze ja gram na konsolach i mocne gpu czy cpu potrzebne mi od swieta, wiec albo poczekam sobie na inna okazje albo pojade po calosci i lykne nowego pc'ta od a do z ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej brać 4850 x2 (1GB) od szafira za ~950 zł

Czy 2 x 4850 GDDR5 za ~1050 zł i robić CF

Gram w 1650 x 1080, to drugie będzie chyba lepsze w grach bez obsługi CF, ale moja MB obsługuje tylko 8x + 8x lub normalne 16x co znów daje przewagę karcie 4850x2...

I czy zasiłka to uciągnie???

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej brać 4850 x2 (1GB) od szafira za ~950 zł

Czy 2 x 4850 GDDR5 za ~1050 zł i robić CF

Gram w 1650 x 1080, to drugie będzie chyba lepsze w grach bez obsługi CF, ale moja MB obsługuje tylko 8x + 8x lub normalne 16x co znów daje przewagę karcie 4850x2...

I czy zasiłka to uciągnie???

Myśle, że 8x 8x a x16 nie ma tak dużego znaczenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że 8x 8x a x16 nie ma tak dużego znaczenia....

w paru przypadkach nawet ponad 40% co nie jest mało.

 

Panowie lepiej brać 4850 x2 (1GB) od szafira za ~950 zł

Czy 2 x 4850 GDDR5 za ~1050 zł i robić CF

Gram w 1650 x 1080, to drugie będzie chyba lepsze w grach bez obsługi CF, ale moja MB obsługuje tylko 8x + 8x lub normalne 16x co znów daje przewagę karcie 4850x2...

I czy zasiłka to uciągnie???

4850 x2 (1GB) od szafira za ~950 zł

+ proc wysoko taktowany.

 

 

Zasika da radę, ale lepiej poczekać na nowe karty lub CF z hd4770

nie przy jego płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z gory przepraszam za moja nie wiedze ale mam problem posiadam karte 4870x2 geinwarda goes like hell ona ma 2giga pamieci i w Gpu-z pokazuje mi memory size 1024 mb i w gta 4 tez w ustawieniach mam tylko 1024 mb cos mam nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta owszem ma ogólnie 2GB pamięci, ale dla każdego rdzenia przeznaczona jest jego własna pamięć. Tak więc pojedynczy rdzeń ma do dyspozycji jedynie 1GB pamięci. Gdyby karta posiadała sumarycznie 4GB pamięci to dopiero przypadało by na rdzeń po 2GB. Do pamięci obu rdzeni pakowane są te same dane tak więc masz na karcie "2x1GB" pamięci zapakowane tymi samymi danymi. Może kiedyś będzie tak, że pamięć na karcie będzie pamięcią wspólną dla obu rdzeni.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta owszem ma ogólnie 2GB pamięci, ale dla każdego rdzenia przeznaczona jest jego własna pamięć. Tak więc pojedynczy rdzeń ma do dyspozycji jedynie 1GB pamięci. Gdyby karta posiadała sumarycznie 4GB pamięci to dopiero przypadało by na rdzeń po 2GB. Do pamięci obu rdzeni pakowane są te same dane tak więc masz na karcie "2x1GB" pamięci zapakowane tymi samymi danymi. Może kiedyś będzie tak, że pamięć na karcie będzie pamięcią wspólną dla obu rdzeni.

 

Dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...