Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli te kilka slupkow to Twoim zdaniem zelazny dowod na to ze multi GPU nie poradzi sobie ze wspolpraca z CPU o taktowaniu nizszym niz 3.5Ghz , to winszuje.

Maxforce, naprawde , nic osobistego, ale poprostu twoje zamilowanie do wykresow przeslania Ci trzezwe spojrzenie na swiat.

Przypuscmy ze mam na skladzie procesor Intel Core 2 Duo E8200, 2.66GHz . Jezeli doloze do niego HD 4870X2 jestem pewny ze roznice w wydajnosci ( zapewne rzedu kilku % ) miedzy innym procesorem, np Intel Core 2 Duo E8500 3.5GHz bedzie mozna zwalic predzej na uzyte oprogramowanie, sterownik lub niepewnosc pomiaru, niz faktyczna zaleznosc GPU od CPU. A to jest roznica, bo przez jedna zle napisana gre w ktorej procesor moze rzeczywiscie byc niepotrzebnie obciazany , nie powinnismy osadzac GPU i jego wydajnosci.

W DX 9.0 moc obliczeniowa CPU potrzebna do obslugi bibliotek graficznych moze siegac 40% cykli procesora, ale dzieki DX 10 udalo sie zmniejszyc ten narzut do 20%.

Wogole wsparcie DX 10 przynosi szereg usprawnien odciazajacych CPU z zadan zwiazanych z generowaniem grafiki ( a nie nowymi efektami graficznymi jak sie niektorym wydaje ).

 

Tak wiec rola CPU ma coraz mniejsze znaczenie. I uwazam ze Maxforce wysuwasz bledne wnioski i wprowadzasz innych niepotrzebnie w blad.

Kolego często różnica na tej karcie to 40% na CPU 3.5 vs 4Ghz i tego sterownik nie naprawi ale upieraj się dalej.Dlaczego wszędzie widzisz słabe wyniki np. w Crysis,grid(skalowanie) na tej karecie,przez procesor wystarczy go dobrze podkręcić i sytuacja się diametralnie zmienia.Widać że wogóle nie maiłeś styczności z MUlti GPU.Proponuje ci nie zmienianie procesora przez najbliższe 5 lat.My nie rozmawiamy o pojedyńczej karcie tam nie ma takiego znaczenia CPU jak w tym przypadku i innym z multi.Poczekaj jeszcze parę godzin cierpliwośći może cię wkońcu oświeci jak poczytasz co nie co linka osobiście ci wkleje na PW. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety co do tego to musze sie zgodzic z Maxforce. Ja majac 2 x 2900XT odczuwalem straszna roznice miecy stock/3Ghz/3.5Ghz roznica byl olbrzymia. Ogolnie jak czytam watki o 4800 i ktos mowi ze w CoD4 ma spadki do 60 FPS to sie zastanawiam gdzie po multi sa takie spadki. Mi osobiscie na 2900XT w CF FPS trzymal sie jak skala i nie spadala ponizej 70 FPS co mnie szkowalo bo w CoD2 mialem gorsze FPS niz w CoD4 ale tu widocznie w gre wchodzila optymalizacja. Ale w Crysisie i w innych grach bylo mozna odczuc to, ze CPU ma bardzo duzo do gadania. Moje 3,5 GHz ograniczalo nawet 2900 XT w CF a co to dopiero bylo by z 4800 ... Niestety Imwiecej bylo na liczniku CPU tym wiekszy byl FPS. A co do wynikow 3DM 06 to dlamnie rzeczywiscie to nie jest wyroznik bo na 2 x 2900XT mialem 19K screena nie dam bo niestety jak kupilem karty i robilem testy musialem grzebac w 3 DM 06 zeby w ogole sie odpalil, ale mam na to swiadkow dokladnie 8. Gdybym mial wode zalozona na podzespolach i z proca pojechal 4 Ghz wynik byl by jeszcze wyzszy. I to nie tylko w tescie CPU ...

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tzn. ze te wyniki dotycza samej tylko karty? http://www.techreport.com/articles.x/15293/10

bo troche te róznice za duze tu 444 tam grubo ponad 500.

Oba dotyczą całych systemów.

W jednym jest nowy oszczędny quad na 3.0 w drugim starszy prądożerny podkręcony na 3.54. W drugim są też trzy dyski i płyta na X48.

Różnice tylko z tych rzeczy oczywiście nie sięgają aż 100W ale są na pewno znaczące. Może pod ten drugi miernik był podłączony także monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej rozdziałce GTX wyciaga mniej o 2 fps od radosława, roznica niby zadna gdyby nie maly szczegól, jaki zobaczcie sami:D

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=hpfCcCtlEpc vs. http://pl.youtube.com/watch?v=6PWcRF9BM8U

 

tak jak sobie myslałem 4870X2 jest szybsze od GTX w Crysisie(narazie to tylko benchmark ale dobre i to)

http://pl.youtube.com/watch?v=_sA23Edh6QU&...feature=related

 

na egieldzie sa juz wstepne testy,

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4475-7

 

Ogólnie troche mieszane uczucia, no i brak najwazniejszych dla mnie testow Crysisa, nie wiadomo tez na jakim procku to robili bo jak na jakims 3 Ghz cepie to troche żal karty, pewnie nie długo sie dowiemy

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej rozdziałce GTX wyciaga mniej o 2 fps od radosława, roznica niby zadna gdyby nie maly szczegól, jaki zobaczcie sami:D

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=hpfCcCtlEpc vs. http://pl.youtube.com/watch?v=6PWcRF9BM8U

 

tak jak sobie myslałem 4870X2 jest szybsze od GTX w Crysisie(narazie to tylko benchmark ale dobre i to)

http://pl.youtube.com/watch?v=_sA23Edh6QU&...feature=related

 

na egieldzie sa juz wstepne testy,

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4475-7

 

Ogólnie troche mieszane uczucia, no i brak najwazniejszych dla mnie testow Crysisa, nie wiadomo tez na jakim procku to robili bo jak na jakims 3 Ghz cepie to troche żal karty, pewnie nie długo sie dowiemy

Co ty karte do jedej gry kupujesz? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej rozdziałce GTX wyciaga mniej o 2 fps od radosława, roznica niby zadna gdyby nie maly szczegól, jaki zobaczcie sami:D

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=hpfCcCtlEpc vs. http://pl.youtube.com/watch?v=6PWcRF9BM8U

 

tak jak sobie myslałem 4870X2 jest szybsze od GTX w Crysisie(narazie to tylko benchmark ale dobre i to)

http://pl.youtube.com/watch?v=_sA23Edh6QU&...feature=related

 

na egieldzie sa juz wstepne testy,

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4475-7

 

Ogólnie troche mieszane uczucia, no i brak najwazniejszych dla mnie testow Crysisa, nie wiadomo tez na jakim procku to robili bo jak na jakims 3 Ghz cepie to troche żal karty, pewnie nie długo sie dowiemy

Podam ci winowajce takich wyników: Vista X64 (sterowniki) i procesor 3.5Ghz to mało dla tej karty.COD2 i Bioshock pod Vistą 32bit normalnie działa może to zobrazuje sytuacje.W coj Tomek podał błędną informacje odnośnie pamięci ale to pomyłkowo trzeba by było mieć CF z 512MB tam też wynik skacze 100% prawie 2X względem jednej poprostu skalowanie w tej grze jest idealne co rzadko się zdarza.

Dołączona grafika

SINGLE 4850@875/1160 Avg: 63.212

CF 4850@875/1160 Avg: 92.866

 

Dołączona grafika

 

SINGLE 4850@875/1160 Avg: 72.773

CF 4850@875/1160 Avg: 126.060

Co do Crysis to zobaczysz niedługo jak karta jest blokowana przez CPU.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty karte do jedej gry kupujesz? :blink:

dla jednej gry? no plisssss!

wogóle dla czego tak pomyslałes?

ale tak, akurat Crysis jest dla mnie wazny,

ogólnie sie zastanawiam, poniewaz:

jak widac na egiełdzie mało przychylne komentarze do poszczególnych testów,

widac ze karta nie radzi sobie za bardzo wszedzie tam gdzie i poprzednia generacja X2 kulała,

niestety nie naprawili tego,

kolejna sprawa ze prawdopodobnie bede grał w max 4 gry non stop w cigągu tego i przyszłego roku i to własnie dla nich chciałbym kupic karte,

niestety w kilku grach po wł. AA i Anizo spadek jest zbyt duzy i chciało by sie powiedziec dziwacznie duzy,, az zal ze taki potencjał karty sie marnuje, w niektórych grach wogóle wyglada to tak jak na pojedynczym GPU, ale cieszy ze w innych wzrost jest bardzo duzy,

tylko własnie tam gdzie jest tak dobrze to mnie nie zabardzo interesuje bo i tak nie bede grał w to np. Call of Juarez,

ogólnie potzrebuję wykresów z pozostałych gier i scisle okreslonych preferencji w co bede grał i co w takim wypadku jest wydajniejsze,

czyli stary dylemat pozostał, a to przy obecnych cenach wymaga co najmniej kilkukrotnego przemyslenia sprawy, no bo po co komu karta za grubo ponad tysiac jesli bedzie grał w tytuły gdzie spokojnie 4870 za ok 700zł wystarczy?

czyli nie do konca jest to tak ze 4870X2 chwyta berło,

tu liczą sie najbardziej prestiżowe tytuły, typu COD4, Crysis itp, zaleznie jak Radeon sobie poradzi w nich mozna powiedziec ze jest to karta lepsza/gorsza

moze dla tego pomyslałes ze dla jednej gry kupuje karte, troche w tym jest prawdy bo Crossfire ma swoje plusy i minusy, lub to twórcy gier sa tacy nieudolni ze nie potrafia robic gier pod kilka gpu, jak tego nie nazwac tak własnie jest i zmienic sie nie da,

kupno karty podyktowane jest tym w co sie gra i co jest aktualnie TOP, a powinna decydowac głownie cena, niestety tak nie jest, tak było od zawsze i chyba zawsze bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaję na tą kartę, bo na dniach jakiś monitor FullHD chcę kupić (do obecnego 1280x1024 GTS styka z palcem w d...), ale narazie sceptycznie jestem nastawiony. Nie mam ochoty na jakiś zlewki z niedziałającym CF i czekaniem na łaskawe poprawki Narazie to bardziej na 4870 albo na odświeżony we wrześniu GTX280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Panowie fajnie i pieknie, ale te dwa wykresy podane wyzej to rozdzialka 1600x1200, a to dla tej karty zdecydowanie za malo. To jest sprzet to rozdzialek 2xxx i wiecej, bo dopiero tam pokazuje kto tu rzadzi.

COD2 relacje miedzy 1600x1200 a 1920x1440 +są te same.Ujme to tak jak procesor będzie powyżej 4Ghz i w niższysz zobaczysz dobre wyniki.Rozdziałki 2xxx w wielu tytułach nie pograsz sobie a raczej w bardzo wielu.

Ale cel wykresów to nie było to co napisałeś jak nie zaóważyłeś jest całkiem inne zachowanie pod Vistą 32bit np.działające skalowanie w drugiej mapie testowej :wink:

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu musze sie z toba zgodzic Maxforce :)

moim zdaniem to nie jest sprzet do fullHD, tzn moze i jest ale co to za przyjemnosć widziec na ekranie 60 fps, w rozdzielczosciach ponizej 1600 mysle ze przy zegarze ponad 4 GHz Radosław bedzie lepszy,

mimo to trzeba przyznac,ze jest sporo gier i to nie sa wyjatki gdzie jednak multiGPU do niczego sie nie przyda, a wtedy wydajnosc 4870X2 pracujacego jak pojedynczy 4870 bedzie raczej watpliwa korzyscia, gdyby nie to ze sam rdzeń R700 to wyjatkowo dobra konstrukcja jednak sporo słabsza od G200, mieli bysmy najlepsza kate na rynku bez dwóch zdań, a tak jest czasami troche lepiej jak CF4870, czasami gorzej, w końcu mainstream w podwojonej ilosci a nie super hiper wypas, szkoda miałem taka nadzieje ze koniec roku nalezec bedzie wreszcie do Czerwonych, bardziej im sie to należało, nigdy nie szaleli z cenami, o ile produkt faktycznie stanieje do okolic 400$ to bedzie to najlepsza karta wydajnosc/cena ale z segmentu hi-end :)

 

ale tam gdzie crossfire działa i gdzie procesor nie bedzie ograniczał mzoe 4,5 Ghz styknie :) to jest totalny wypas,

wiec tak naprawe mozna powiedziec ze to nie karta jest słabsza tylko gry pokopane

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie zakupiłem x2 ale mam pewien problem. Chodzi o to, że przy odpaleniu Vantage na pierwszym tescie coś mi sie sypie ale już póżniej jest wszystko ok.

Co to może być?

W 3dmarku06 cały test przechodzi z 20kpkt. Nie chodzi mi o ilosc pkt a o stabilnosc sprzetu.

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie zakupiłem x2 ale mam pewien problem. Chodzi o to, że przy odpaleniu Vantage na pierwszym tescie coś mi sie sypie ale już póżniej jest wszystko ok.

Co to może być?

W 3dmarku06 cały test przechodzi z 20kpkt. Nie chodzi mi o ilosc pkt a o stabilnosc sprzetu.

jaka zasiłka? miałes bequiet-a 500W no ale napewno na niej nie testujesz:)

olac Vantage, potestuj w Crysisie, plissssss

powaznie sie zastanawiam nad X2 i dla pełni szczescia wystarczy mi ponad 30 fps w 1600 z AAx4 i AF, w sumie Crysis, Cod4 i pare gierek mnie interesuje, podłacze kompa pod czterdziestke

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka zasiłka? miałes bequiet-a 500W no ale napewno na niej nie testujesz:)

olac Vantage, potestuj w Crysisie, plissssss

powaznie sie zastanawiam nad X2 i dla pełni szczescia wystarczy mi ponad 30 fps w 1600 z AAx4 i AF, w sumie Crysis, Cod4 i pare gierek mnie interesuje, podłacze kompa pod czterdziestke

dziekuje

No fakt, że nie 500W a bequiet-a 750W teraz mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie zakupiłem x2 ale mam pewien problem. Chodzi o to, że przy odpaleniu Vantage na pierwszym tescie coś mi sie sypie ale już póżniej jest wszystko ok.

Co to może być?

W 3dmarku06 cały test przechodzi z 20kpkt. Nie chodzi mi o ilosc pkt a o stabilnosc sprzetu.

Uroki CF nic nie poradzisz czekaj na stery .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i obnizka X2 stała sie faktem

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3472

a tak wogole znowu wymuszona premiera tak jak z 9800 GX2, co gorycz poraszki jest nido zniesienia,

i własnie dla tego nie lubie zielonych choc kupuje ich produkty, tu nie chodzi o ekonomie i sensowne rozplanowanie architeORT: ORT: ktury, byle byc naj, ciekawe czy koszta ich nie zjedza bo jak krzykna za karte ponad 2 tysiace to nawet jak bedzie 30% szybsza od X2 napewno nie kupie

 

sa juz wyniki z Crysisa na egiełdzie nawet nie patrzyłem, chciałem sie podzielic info z sznownymi kolegami, ide oblukac

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ogólnie to wydajność w tej grze dalej jest żałosna, ciekawe czy kiedykolwiek będzie jakaś karta która zapewni minimalny framerate na poziomie chociaż 35 FPS, choćby w 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wydajność w tej grze dalej jest żałosna, ciekawe czy kiedykolwiek będzie jakaś karta która zapewni minimalny framerate na poziomie chociaż 35 FPS, choćby w 1280x1024.

proc 4.2Ghz i w teście Rescue w 1280x1024 anizo 16x masz avg 40FPS min 30fps skok 7fps z 3.5ghz niestety do tej gry i do X2 proc ważny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytnie czy warto miec 4 jajka po 3,6-3,8 Ghz na kazde, czy lepiej 2 jaja i na kazdym po 4,2 Ghz do tej grafiki no i do Crysisa?

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...