Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Bawię się x2 od jakiejś godziny 15 i powiem szczerze , że rewelacji nie ma. Stalker cs powinien poprostu pływać a tak nie jest. Bardzo niestabilnie się fps zachowuje od 23 - 45 , wszystko na maxa bez aa w 1280x1024. Wpierdziela to prądu masę i nie wiem , ale mam odczucie , że karta nie jest wykorzystana w 100% ( tak jakby się dławiła). Crysis też jakoś super dobrze nie lata.

Crysis powinien ci chodzić 1600x1200 VH DX10 płynnie

A stalker CS tak samo 50-40FPS w tej rozdzielczośći na GTX280 nasz za to 25FPS,mowa o maxymalnych ustawieniach

4870 ma 24, 4850 ma 20,9800GTX+ ma 18

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam. Na X2 w nowym stalkerze miałem zawsze powyżej 30fps w rozdziałce 1920x1200 na tej pierwszej lokacji na bagnach. I to rano, jak te promienie spowalniały. Potem to już zapitalał.

Dokładnie ja też nie kumam kolegi wyżej bo skalowanie jest bardzo dobre i w tej grze karta chodzi bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja stwierdzam fakty i karta nie chodzi dobrze. Poprę to kilkoma screenami.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chodzi o to , że są drastyczne spadki fps, mało tego karta tak się nagrzewa , że aż boję się dłużej grać niż 15 minut , bo zaczyna śmierdzieć normalnie PCB. Dodatkowo grając w cs source zauważyłem , że źle generuje flesze Powinno być mleko idealne przy fleszu , a nie takie stopniowe przechodzenie przez warstwy tak jakby mgła 3, 2,1 (3 to najmocniejsza). po wciśnięciu alt+tab nie można wyjść do pulpitu :( z csa i trzeba wcisnącią alt ctrl del > menedżer zadań i dopiero się pojawia pulpit.Chłodzenie to chyba największy minus tej karty- głośne i na dodatek nie wyrabia. Czasami tzn po dłuższej grze poprostu pojawia się BSOD. Nic koniec zabawy z wynalazkiem z pewnością nie kupiłbym tego czegoś, karta jest na maxa nie dopracowana. Chyba zakupię sobie w przyszłości radka 4870 i może później drugiego.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor przyczyny nie szukaj w karcie a w systemie prosze bardzo 1920x1200 Dx10 wszystko max anizo 16X twoje miejsce i nadodatek więcej FPS

Dołączona grafika

Dołączona grafika

no ty masz 22 w 1280x1024 :huh: ciekawe kogo wina bo nie CF w tej karcie

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób posiadających HD4870x2.

Zastanawiam się nad zakupem tej karty do rozdziałki 1920x1080p i dlatego proszę o pomoc :wink:

Proszę, aby każdy kto posiada takową kartę napisał, czy nocno są odczuwalne te mikroprzycięcia opisywane -> microstuttering

np. w skali od 1 do 10 jak mocno jest to zjawisko odczuwalne?

Za wszelkie wypowiedzi będę bardzo wdzięczny :rolleyes:

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test ukazujący , że coś nie tak z kartą jest ;).

http://www.guru3d.com/article/stalker-clea...mance-roundup/4

A tu przeciw waga

http://www.pcgameshardware.com/aid,659033/...9033&page=2

na zżucikach ci pokazałem że w CF dobrze to chodzi więc na tej karcie też a no że niektórzy mają problem z konfiguracją to już inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem w trakcie zmieniania PC i do wczoraj byłem pewien że zakupię radeona 4870 x2 a nie GTX 280 ale po przeczytaniu tych kilku stron w tym temacie sam juz nie wiem która kartę wybrać. Prosiłbym o pomoc "ogarniętych" userów ktorzy w tym siedza i maja jakieś pojecie w tym temacie. Najbardziej nurtujące mnie sprawy to: rzekome błędy w grafice które sprawiają ze grafika gorzej wyglada niż na kartach z 2004 roku, hałas przez który nie usłysze jak za oknem samolot sie rozbije albo pobór prądu który sprawia że całe osiedle nie ma światła. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej nurtujące mnie sprawy to: rzekome błędy w grafice które sprawiają ze grafika gorzej wyglada niż na kartach z 2004 roku,

Te błędy to bujda, różnice w obrazie pomiędzy nv a ati są minimalne, albo nie ma ich wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max nie odpowiada się pytaniem na pytanie, chciałem po prostu uzyskać odpowiedzi do moich kilku pytań, ale przynajmniej sie starałeś :) Hasła typu jezeli nie masz monitora 50 cali to tej karty nie kupuj mnie nie satysfakcjonują... WestCoach - oto mi chodziło dzięki za odpowiedź. Jeżeli ktoś posiada tego radka to bardzo bym prosił o kilka słow komentarza na jego temat i z której firmy polecacie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max nie odpowiada się pytaniem na pytanie, chciałem po prostu uzyskać odpowiedzi do moich kilku pytań, ale przynajmniej sie starałeś :) Hasła typu jezeli nie masz monitora 50 cali to tej karty nie kupuj mnie nie satysfakcjonują... WestCoach - oto mi chodziło dzięki za odpowiedź. Jeżeli ktoś posiada tego radka to bardzo bym prosił o kilka słow komentarza na jego temat i z której firmy polecacie. Pozdrawiam

Zrozum jedno, jeżeli chcesz rozsądnie wydać kasę na kartę graficzną to zwracasz właśnie uwagę na rozdzielczość, a to dlatego, że po co kupować np. HD4870x2 do rozdziałki 1280x1024 skoro wystarczy HD4870, a drugie pytanie jakie zadałem to po to, że jeżeli masz procesor np. typu Athlon XP 2200 czy jak to się tam zwie to po co HD4870x2 skoro nie rozwinie swojej prędkości, bo będzie ograniczał go procesor i w tym wypadku starczy np. X850 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pointa :) Miałem możliwość przetestować tę kartę przed kupnem i tylko zdroworozsądkowe niuanse zdecydowały, iż nabyłem GTX280 a nie produkt ATi/AMD.

Po pierwsze, jak zresztą słusznie koledzy zauważyli, kto nie posiada monitora zdolnego do pracy w FullHD, raczej nie ma sensu by się zwracać w kierunku X2. Ta karta pokazuje moc w duuuużych rozdziałkach, co niejeden test już pokazał. Nie posiadam stosownego monitora , więc w 1920x1080 grać nie mogę, a przy 1650x1050 oba produkty są w zasadzie porównywalne.

Druga sprawa to hałas coolera. Dla mnie suszarka nie do zniesienia, głośniej ryczy chyba tylko Delta :). Ale to moja prywatna opinia.

Po trzecie cena. Przy moich ograniczeniach z "po pierwsze" i tak nie odczułem realnej różnicy w grach testując obydwie karty, wiec 300 zł zostaje w kieszeni.

 

Z drugiej strony sama wydajność karty jest bezdyskusyjna. Obraz dobrej jakości, nie uświadczyłem problemów z teksturami, ani też, przynajmniej w odczuwalnym zakresie, chwilowych utrat FPS spowodowanych synchronizacją trybu Crossfire.Rzeczywiście , HD4870X2 potrzebuje przynajmniej C2D@ 3,6-3,8 GHz by nie umrzeć z nudów. Po rozgrywce w World In Conflict na codziennych ustawieniach procka (sygnaturka), zjechałem z taktowaniem na default. Skutek? Cisnące się na usta po kolejnym włączeniu gry " Co jest ku..... ?"

 

Podsumowując. Naprawdę wydajna karta, ale trzeba jej zapewnić warunki do pracy. W przeciwnym razie, albo kierunek Nvidia, albo zakup zwykłego HD4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat cena to jest na korzyść radka. Sam też nie mogę się zdecydować. Ale przy radziu to musiałbym wydać kolejne stówki na nową zasiłkę....

Poczekaj na 4850 X2 powinno być na początku przyszłego miesiąca już w wielu dostawców w Polsce jak cos i zasilacz bedzie oki i do zestawu wsam raz pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko technika idzie do przodu aby cos w elektronice tak na przyszłość kupić :angry: .Wiadomo ale to już nie ma sensu tak na zapas teraz ja tez na zapas kupiłem sobie zasilacz rok temu 1 z najlepszych na tamte czasy i co teraz max to tylko 4850 X2 lub GTX 280 już 4870 X2 nie pociągnie a tak niech se właduje takiego 4850 X2 i tyle później i tak już z następnymi generacjami kart z segmentu najwyższego to trzeba się liczyć juz zmiana procka bo bedzie ograniczał kartę i ten zasilacz to tez na 100% itp. czyli cala platforma raczej pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie !

 

lepiej poczekać na chłodzenie i wtedy to zrobić od razu wymieniając chłodzenie...

zresztą nie wiem czym się martwicie :)

macie gwarancje a przy okazji kaloryfer - oszczędność ! :)

a jak nie chcecie kaloryfera to riva na 45% i jest spokój maks 75% po 2,5h Crysisa...

 

tak btw. zauważyłem że mam obniżoną wydajność...

jakaś rada?

 

w vantagu tylko 10800 pkt... dla GPU 12500 pkt...

 

w crysisie śr. klatek to 32 a powinno wg. testów być z 44 klatki - rozdziałka chwilowo 1280x1024...

jakieś rady?

 

komp jak w sigu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie !

 

lepiej poczekać na chłodzenie i wtedy to zrobić od razu wymieniając chłodzenie...

zresztą nie wiem czym się martwicie :)

macie gwarancje a przy okazji kaloryfer - oszczędność ! :)

a jak nie chcecie kaloryfera to riva na 45% i jest spokój maks 75% po 2,5h Crysisa...

 

tak btw. zauważyłem że mam obniżoną wydajność...

jakaś rada?

 

w vantagu tylko 10800 pkt... dla GPU 12500 pkt...

 

w crysisie śr. klatek to 32 a powinno wg. testów być z 44 klatki - rozdziałka chwilowo 1280x1024...

jakieś rady?

 

komp jak w sigu...

ja osobiście nie mam zbyt wiele wiecej(12.200pkt) ale parametry mamy podobne. Użyj w trybie awaryjnym Driver Sweeper oczywiście z wcześniej usuniętymi sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to moja pierwsza przygoda z ATI i nie wiem gdzie to ustrojstwo wszystkie drivery trzyma i gdzie ma tryb driver sweeper...

 

btw. z włączonym AA na maksa, AF itd ?

 

jak to wyłączę albo dam na równowagę - wydajność a jakość to osiągam jakieś 12000 pkt...

 

 

No i mamy najnowsze stery 8.9 - likwidują mikrusy...

 

http://ati.amd.com/support/driver.html

 

zapraszam do pobrania !

 

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...ti_catalyst_89/

Edytowane przez NoVyKoMp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...