Skocz do zawartości
regaciarz

Pełny Zestaw Do 2300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem brac lapka compal fl90 ale doszedłem do wniosku, że laptopa nie potrzebuję a pod biurkiem będzie puste miejsce po kompie :wink: i nie będzie w czym pogrzebać :rolleyes:

A więc przejdźmy do wymagań:

-Sprzęt modernizuję przede wszystkim dla test drive unlimited, więc musi chodzić wzorowo

-będzie służyć dosłownie do wszystkiego

-monitor 17' ewentualnie 19' oczywiście lcd

-zestaw musi być w miarę cichy( nie popadajmy jednak w skrajności), mam pentagrama alcu100hp( wieża z wentylatorem 9,2 cm) więc procek może być bez chłodzenia fabrycznego

-mam klawiaturę, myszkę, DVD-rw i głośniki, więc to odpada

-mile widziana solidna buda

-z lepszych gier to gram tylko w TDU, pozostałe mają mniejsze wymagania( np. cs 1.6)

Prosiłbym o podanie konfiguracji z cenami za każdy element, za pomoc z góry dziękuję

Edytowane przez regaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem ten temat kilka razy ale na razie największym problemem jest monitor ;) myślałem o takim:

http://www.dzikie.net/index.php?art=asus_pg191

na alledrogo można kupić za 1000zł( jest nawet jeden sklep z Białegostoku więc mógłbym pokusić się o odbiór osobisty). A może poszukać innego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tysiąc to można przecież dobry monitor 22" kupić, a tu 19 się pojawiają....

 

Np taki lg:

http://www.allegro.pl/item392943583_hit_lc..._10000_dvi.html

 

Lub tańszy:

http://www.allegro.pl/item396786609_lg_22_...gw_w_wa_ss.html

 

Oba pewnie można jeszcze taniej znaleźć, podałem pierwsze z brzegu aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chcę 22'! w zupełności wystarczy mi 19'( teraz mam crt lg 17', w rzeczywistosci ma 16' więc różnica 3' mnie zadowala w zupełności). Na monitor chciałbym przeznaczyć jak najmniej( ale oczywiście w granicach rozsądku, wolę dorzucić np. 100zł do czegoś lepszego) aby resztę kupić trochę lepszą

A czy np. tdu lub cs 1.6 obsługują panoramiczne ekrany? bo jeśli tak to może bym się jednak na taki 22' skusił ;)

Edytowane przez regaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem, że chcę koniecznie tamten monitor? na monitorach wogóle się nie znam, dałem tamten jako propozycję ;) z kolei może być też 22' ale wtedy muszę wyrzucać półkę z biurka( choć z drugiej strony przydałoby się małe przemeblowanie ;) ). Jaka jest najlepsza rozdzielczość do panoramy 22' a jaka do 19' "kwadratu"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tysiąc to można przecież dobry monitor 22" kupić, a tu 19 się pojawiają....

 

Np taki lg:

http://www.allegro.pl/item392943583_hit_lc..._10000_dvi.html

 

Lub tańszy:

http://www.allegro.pl/item396786609_lg_22_...gw_w_wa_ss.html

 

Oba pewnie można jeszcze taniej znaleźć, podałem pierwsze z brzegu aukcje.

drugi jest dość ciekawy ale odstrasza mnie złącze d-sub :/ duza jest różnica pomiędzy obrazem ze złącza d-sub a z dvi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pewnie kolega się pomylił

weź model W2252TQ-PF

bardzo fajny monitor, ładny i ma spoko opcje 4:3

bawiłem się nim trochę i wiem pisze :D

no i zakupiłem go znajomej po poradach kolegów z naszego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry za post pod postem

Co lepiej kupić:

1500 zł :

 

 

1.

 

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ Windsor - 199 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Abit AX78 - 220 zł

RAM : Aeneon 2x1GB 1066MHZ X-Tune - 160 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB - 469 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 150 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

RAZEM : 1517 zł

 

 

2.

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2180 - 179 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte P35-DS3L - 220 zł

RAM : Aeneon 2x1GB 1066MHZ X-Tune - 160 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB - 469 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 150 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

Razem : 1497 zł

 

czy na którymś z tych zestawów uzyskam 16xx X xxx w TDU? dodam, że chłodzenie procesora, pastę termoprzewodzącą i naped wykluczam, czyli od tej ceny trzeba odjąć 189zł, które można by było dorzucić do jakiegoś elementu ;) myślałem nad wymianą w 2 zestawie płyty na asusa P5Q Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na pewno kupując tą kartę zmienił chłodzenie na niej

szkoda że nie założyłeś tematu wcześniej bo akurat miałem taki sam prawie że zestaw tylko kartę 9600GSO i bym wówczas sprawdził czy ten TDU śmiga na full ale prawdopodobnie śmigałby więc na 4850 tym bardziej

co do płyty to nie wiem czy się opłaca dorzucać jak to będzie tak samo śmigać bo na obu płytach i tak osiągniesz max procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz podkręcać, jak nie to zestaw 1 będzie dużo lepszy, ale jak OC wchodzi w grę to tylko zestaw 2.

 

Edit: trochę się spóźniłem. Pentium się dobrze kręci, ok 3ghz powinno być. A buda to sharkoon rebel 9 eco albo CM elite 33x

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie , czemu wy WSZYSTKICH namawiacie do kupna panoramy 22" , regaciarz napisal ze chce 19" więc doradzajcie mu 19" a nie co chwile ktos wyskakuje ze lepiej bedzie jak kupi 22",

 

Co do 19" to polecam do grania (cs 1.6 etc)

 

Samsung 931c

Samsung 931bf

Samsung 961bf

Iiyama E1902s

BenQ X900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie , czemu wy WSZYSTKICH namawiacie do kupna panoramy 22" , regaciarz napisal ze chce 19" więc doradzajcie mu 19" a nie co chwile ktos wyskakuje ze lepiej bedzie jak kupi 22",

 

Co do 19" to polecam do grania (cs 1.6 etc)

 

Samsung 931c

Samsung 931bf

Samsung 961bf

Iiyama E1902s

BenQ X900

Radzę Ci uważniej czytać, autor zmienił zdanie i chce teraz 22" monitor, a 19" jest chwilowo mało opłacalne ze względu na max rozdzielczość 1280x1024. Do gier świetnie nadaje się panorama 22".

 

Lepszy ten LG.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cs gram "dla zabicia czasu" głównie na różnych modach typu zombie czy warcraft, ogólnie gram na serwerach Borga więc tam prawdziwej gry nie uświadczysz raczej ;) Raczej wezmę 22' bo cena w porównaniu do 19' nie jest jakaś zabójcza a mam gdzie postawić niemal dowolny monitor. Głównie gram jednak w TDU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobisz kupując tego LG 22"

sam mam bardzo dobrej klasy monitor 19" ale po ostatnim opcowaniu z tym monitorem muszę przyznać że kupiłbym taki choć osobiście bym wolał żeby wyglądał jak mój czyli małe, cienkie obramówki no i żeby miał tą opcje 4:3 choć ten jest bardzo ładny

będziesz chciał zagrać w CS-a to pykniesz rozdziałke 1280... i zmienisz opcje wyświetlania na kwadrat

bardzo fajne to jest i tylko minimalnie gorsza jakość niż u mnie na 19"

nie będziesz żałował kupna tego monitorka ale powiem wam że jasność jest tam masakryczna choć w większości LCD tak jest, od razu trzeba zdjęć ją ze 100 do 10-15 :D i gamme na najniższą wartość, ale jak dobrze wszystko ustawisz będzie ładny i ostry obraz.

no oczywiście o smużeniu czy innych wadach nie ma co wspominać aa może jedna jest taka że kąt widzenia od góry jest lekko mówiąc niewielki, ale od dołu jest dużo lepiej a że zwykle patrzy się od dołu lub na wprost to nie przeszkadza, boczne kąty widzenia też są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepsze? geforce 9600gt 512 mb od galaxy czy radek 4850? do puli gier doszedł nowy zawodnik- "Grid" :wink: czyli w TDU i Grid'a chciałbym pograć na optymalnej rozdziałce podanego wyżej lg, któraś karta da radę( aktualnie mam 7600gs od galaxy i jestem bardziej niż zadowolony, nawet nie przeszkadza mi już terkoczący wiatrak na karcie ;) )

 

edit:

wujek google rozwiał moje wątpliwości ;) porównywałem tego gf z radkiem 3850 :D mea culpa

Edytowane przez regaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...