Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wzmak nie pasował do tych kolumn. Czytałem że są kapryśnie i nie zagrają dobrze ze wszystkim. Napewno najlepsze efekty uzyskuje się podłączając je pod wzmacniacz lampowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich około godziny i nie mogłem się przekonać.

Jakość i ilość basu jest tragiczna (ale tego można się domyśleć - wystarczy spojrzeć na rozmiar tych monitorków).

Dokładnie takie same odczucia miałem słuchając tych monitorów, co prawda wysokie tony i ich detaliczność ,przestrzenność jak na takie małe głośniki jest dla mnie rewelacyjna, to basu nie ma za grosz !!. Osobiście USHERY w ciemno można brać jak ktoś słucha muzyki ( klasycznej, jazz ) w innych gatunkach muzycznych sprawdzają się słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KEF Q1 mają wysoką efektywność a z V5 grają gorzej niż monitorki z zestawu. Też mnie zdziwiło że te S-520 są tak bardzo zalecane do wzmacniaczy lampowych. Oczywiście Ushery z V5 również mogą grać kiepściutko. Nie ma 100% reguły. Myślę że basu w tych Userach nie powinno brakować, jeżeli nie mamy za dużego pokoju.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zestaw V5 to tam kolumny są budowane pod ten konkretny wzmacniacz, więc mamy do czynienia ze świetnym dopasowaniem jednego elementu do drugiego ... i tutaj inne nawet lepsze kolumny mogą zagrać po prostu gorzej niż te z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zestaw V5 to tam kolumny są budowane pod ten konkretny wzmacniacz, więc mamy do czynienia ze świetnym dopasowaniem jednego elementu do drugiego ... i tutaj inne nawet lepsze kolumny mogą zagrać po prostu gorzej niż te z zestawu.

I to mnie właśnie powstrzymuje przed zakupem nowych kolumn do V5. Głupio byłoby wtopić 1000zł. Już lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w ciemno Pure 100. O wiele mniejsze ryzyko. Jeśli stosunek cena/jakość jest mniej więcej na poziomie Solo 6/7, to wtedy byłaby prawdziwa masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupieniem DACa do mojego conexanta z wyjściem optycznym i znalazłem na ebay`u takie wynalazki:

 

- Zero DAC http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...tchlink:middle:

- Musiland http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=001

- DTS AC3 5.1 Decoder http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=001

- j.w. upgraded version http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=001

- i coś z USA http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=011

 

Nie jestem zapaleńcem więc drobna różnica dźwięku nie jest dla mnie problemem. Bardziej stawiałbym na funkcjonalność np. cyfrowy potencjometr, który chyba ma tylko Musiland.Co do Zero DAC to jest trochę informacji na polskich forach więc to coś sprawdzonego ale nic nie znalazłem o pozozstałych konstrukcjach.Nie znam się za bardzo na rzeczy więc prosiłbym o jakieś wsparcie, czym się te konstrukcje różnią, która jest bądź (teoretycznie) mogłaby być lepsza. Mam CAL!e i z integry nie brzmi to dosyć ciekawie, w szczególności z gorzej skompresowanymi mp3, a i nawet z flac`ami dużo lepiej nie jest.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przez allegro od oficjalnego dystrybutora na Polskę, czyli Grado Fana. Przynajmniej mam rok gwarancji i serwis jakby coś się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przyjdzie już uszkodzone przez transport??. A zepsuć zawsze się coś może. Ta wersja za 300zł z ebaya.pl, to trochę starszy model od mojego.

 

Tutaj można poczytać o modelach Beresforda.

 

http://www.homehifi.co.uk/others/versions.html

 

Z tego co mówi GradoFan to różnią się również jakością dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u GradoFana jest najnowszy model. A to z ebaya wyglada mi mi na starą wersję. Ostatecznie Stanley Beresford pocoś robi zmiany. I na pewno nie dla pieniędzy, bo ze strony producenta Beresford jest dość tani. Tyle, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup z Taiwanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje 610zł. Niby dużo, ale jak masz możliwość to sprowadź sobie z Taiwanu, wówczas jakieś 500zł.

ZERO DAC jest dosć dobrze znany na audiostereo.pl. Ponoć bardzo dobry, ponoć lepszy niż Beresford. Tyle, że nikt nie porównywał ich. Po prostu znawcy twierdzą, że Zero ma lepsze przetworniki. Tymczasem zaletą Beresforda jest jego uniwersalność i miły dźwięk :) Sam o ZERO za dużo nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalność oznacza że zagra dobrze z większością klocków, czego nie można powiedzieć o DAC Zero.

 

Mój PCLink wreszcie opuści HongKong. Od momentu złożenia paczki do wylotu z HongKongu minie "tylko" 12 dni :wink:

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalność oznacza że zagra dobrze z większością klocków, czego nie można powiedzieć o DAC Zero.

 

Mój PCLink wreszcie opuści HongKong. Od momentu złożenia paczki do wylotu z HongKongu minie "tylko" 12 dni :wink:

<lol> "Trochę" długo. Dużo Cie kosztowała ta zabawka z wysyłką?

 

Ja tymczasem w ciągu najbliższych dwóch miesięcy kupuję drugiego Beresforda. Mój pójdzie do grania z DVD i drugim komputerem + wzmacniacz Onkyo, a ten nowy byc może zamówię z jakims Stagem. Już zapytałem GradoFana, który Stage wg niego będzie najlepszy do grania ze wzmacniaczem lampowym. Tym sposobem będę miał bezpośrednie porównanie Beresforda po upgradzie z "gołym" Beresfordem i nie pozbawię się Beresforda nawet na jeden dzień :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130zł z wysyłką za PCLinka. A Stage sobie darowałem. Wolę wydać 300zł na coś bardziej pożytecznego. Chyba się skuszę na tą chińską wersję TA-10 za 30 dolarów. Nie posiada regulacji głośności ale od czego jest Beresford :)

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co ma niby dać ten PCLink? Że niby ma poprawić jakość cyfrowego wyjścia? Zastąpić coaxiala/toslinka z zintegrowanej karty muzycznej?

Jakoś coś mi to śmierdzi, zwłaszcza, że o cyfrowych wyjściach ze zintegrowanych kart muzycznych słyszałem wiele dobrego.

 

130zł z wysyłką za PCLinka. A Stage sobie darowałem. Wolę wydać 300zł na coś bardziej pożytecznego. Chyba się skuszę na tą chińską wersję TA-10 za 30 dolarów. Nie posiada regulacji głośności ale od czego jest Beresford :)

A na co Ci wzmacniacz cyfrowy?? Przecież masz lampę.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLinka wziąłem dla świętego spokoju, żeby mieć 100% pewność że żadne zakłócenia z kompa nie mają wpływu na jakość cyfrowego sygnału. Od razu będę wiedział czy komputerowe wyjścia cyfrowe różnią się jakoś od siebie jakością dźwięku. Też jestem sceptycznie nastawiony do PCLinka na zobaczymy. Przynajmniej będę mógł obalić kilka mitów.

 

Chcę mieć jakiś wzmak zapasowy jakby coś :)

 

TA-10 to ponoć niezły wypas.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć jakiś wzmak zapasowy jakby coś :)

 

TA-10 to ponoć niezły wypas.

A to "ponoć" to skąd niby?

 

Faktem jest, że dla Ciebie, skoro masz na ten moment tylko lampe (nie liczę Altusów) cyfra może się przydać. No wiesz, jak potrzeba posłuchac jakiegoś łupania, zrobić imprezkę, albo inne takie.

 

 

A z innej beczki, mam takie pytanie.

Beresford to nie tylko DAC i wzmacniacz słuchawkowy, ale też przedwzmacniacz. Czyli w zasadzie kupując do niego końcówkę mocy można stworzyć wzmacniacz.

Macie jakiś pomysł na tanią chińską końcówkę mocy? :D :D mpeg-4 Ty się znasz na takich rzeczach. Tak się zacząłem zastanawiać jaki Ty masz sprzęt? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to "ponoć" to skąd niby?

 

Faktem jest, że dla Ciebie, skoro masz na ten moment tylko lampe (nie liczę Altusów) cyfra może się przydać. No wiesz, jak potrzeba posłuchac jakiegoś łupania, zrobić imprezkę, albo inne takie.

 

 

A z innej beczki, mam takie pytanie.

Beresford to nie tylko DAC i wzmacniacz słuchawkowy, ale też przedwzmacniacz. Czyli w zasadzie kupując do niego końcówkę mocy można stworzyć wzmacniacz.

Macie jakiś pomysł na tanią chińską końcówkę mocy? :D :D mpeg-4 Ty się znasz na takich rzeczach. Tak się zacząłem zastanawiać jaki Ty masz sprzęt? :)

To jest właśnie końcówka mocy oparta na TA-10

 

T-AMP Digital Amplifiers HI-END TA2024

 

Kosztuje 50 dolarów wraz z przesyłką. Podłączasz do Beresforda i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, masz rację, tylko że co to za wzmacniacz który nie ma regulacji głośności??

Trzeba go pod coś podłączyć żeby można ustawiać sobie poziom głosu.

 

Beresford na dwa wyjścia analogowe. W jednym głośność jest ustawiona na maksa a w drugim regulujesz ją gałką z przodu.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, masz rację, tylko że co to za wzmacniacz który nie ma regulacji głośności??

No właśnie sie zastanawiam. Może w założeniu właśnie ma działać z DACiem. No wiesz, DAC na biurku, TA w szufladzie/za kompem. Za ładny to nie jest. Takie tam pudełeczko. :P

Ale Ty masz Beresforda, więc nie ma problemu.

 

Ee.. do kogo o tym Beresfordzie? Bo ja to wiem. Na "sztywnym" mam Solo, a na regulowanym V5 i na lampie głośność na maksimum.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...