Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

nonameplum --> przy takim zestawie jak masz to Beresford będzie dobrym zakupem. Pokarze co potrafi. Z nim mierzyć się może tylko bardzo przerobiony Audiotrak HD2. Tak bardzo przerobiony, że wówczas kosztuje tylko co Beresford :) I póki co istnieje jeden taki egzemplarz :D

Mając Beresforda pozbądź się Audigy i wpinaj go w zintegrowaną katę muzyczną. Wówczas bez przejściówek. W przyszłości możesz kupić PClinka.

 

Tomo 78 --> do grania to Asus Xonar. Posłuchasz na nim muzyki, ponieważ to jest bardzo dobra karta, a jednoześnie ma wszystkie bajery do gier. Beresford jest do muzyki, a nie do grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj beresa!

 

żadna karta dźwiękowa Ci tego nie da

do tego "oficjalnego" optyka i jeśli masz toslink na płycie głównej, prawdopodobnie Ci wystarczy ;)

 

PS

A niby dlaczego Beresford nie jest do gier? Bo gra w stereo? Jak gość planuje solówki to chyba są dwa głośniki ;]]

Ja np. nie wierzę w te super systemy przestrzenne creative'a...

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego Beresford nie jest do gier? Bo gra w stereo? Jak gość planuje solówki to chyba są dwa głośniki ;]]

Ja np. nie wierzę w te super systemy przestrzenne creative'a...

A czy ja pisałem coś o Creacie? Napisałem, że do gier Asus Xonar. Poza tym gra grze nie równa. Do takiego Wiedźmina czy Neverwinter Nights Beresford jak najbardziej, ale do gier FPS to już zdecydowanie Xonar. Innymi słowy zalezy w co się gra. Ja mam Beresforda, bo na dźwięku w grach mi nie zależy, ew. na tym by muzyka w RPGach brzmiała jak... muzyka :P . Zależy mi na muzyce. A Kret w podpisie to tylko dlatego, że go jeszcze nie sprzedałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry test monitorów.

 

CANTON GLE403

USHER S520

HECO METAS300

VISONIK EVOLUTION3

PARADIGM TITAN MONITOR V5

 

http://www.audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%.../monitory11.pdf

Opis gniazda mi się podoba przy Usherach. Tak ładnie audiofilsko napisane. Mam identyczne w byle jakim sklepie audio za 12 zł można kupić :).

 

No to koledzy chyba mnie przekonaliście. Zerknąłem na wyjścia mojej płyty głównej i właśnie jest TOSLink oraz SPDIF. Pytanie brzmi, którym kablem lepiej połączyć Beresford z kompem biorąc pod uwagę integre na mojej płycie (dumna nazwa brzmi: High Definition Audio :)). Kabel myślę do 3m mi wystarczy. Najlepiej od razu odeślijcie mnie pod jakąś aukcje allegro...

Edytowane przez nonameplum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. jak chcesz odseparować masę DAC od kompa to przez optyka (czasem tak trzeba). Czasem lepiej przez COAX - to zależy.

 

ps. jeśli chodzi o długość to przy 3m COAX i OPTIC spiszą się bezbłędnie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy raczej i tak nie wychwycę, więc polećcie to co lepsze. Wcześniej jeszcze się takimi rzeczami nie bawiłem, więc nie wiem co wybrać. Ogólnie ponoć optyczny lepszy, gdy ma być dłuższy kablem natomiast COAX, gdy krótszy ze względu, że przy COAXie nie trzeba już nic z sygnałem przerabiać natomiast w optycznym zamieniać sygnał świetlny na napięciowy (utrata jakości z tego faktu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze doradzi w sprawie kabla połączeniowego między Beresford a kompem ? Może ktoś się orientuje, które wyjście w mojej integrze na Asus P5B jest lepsze (SPDIF/TOSLink)?

 

Drugie pytanie to czy ktoś ma pomysł na wzmaczniacz pod moje kolumny do 400zł... Mogę mieć NAD'a 304. Obecnie spalił mi się Denon PMA-320 i wiem teraz, że ten wzmaczniacz do moich kolumn się nie nadaje. Nie potrafi ich dobrze napędzić.

Nie jeden by się zdziwił, ale z braku laku podpiołem moje kolumienki pod leciwą starą wieżę PHILIPS FW-C700 i ten wzmaczniacz co w niej siedzi potrafi lepiej wysterować przetworniki a niżeli Denon! Szczęka mi opadła, bo nie mogłem uwierzyć, gdybym napisał wcześniej bez porównania, że odsłuciach!e kolumn na wieży to każdy by mnie wyśmiał. Do tego kabelek połączeniowy aux między audigy 1 a wieżą za 7 zł - 5 metrów :).

Ale fakt faktem, że gdy przez przypadek puściłem sobie Kasie Kowalską - Nobody, kiedy normalnie takiej muzyki nie słucham dosłownie zaniemówiłem. W kółko puszczałem ze 20 razy z niedowierzaniem jaką energią wypełnia się mój pokój, każdy centymetr mojego pokoju wypełniła muzyka nie do opisania z cudowną głębią- ciągła gęsia skórka na ciele. Jeśli ktoś ma chęć się wybrać do mnie odsłuch to zapraszam- mieszkam pomiędzy Tomaszowem Lubelskim a Lubaczowem (gwarantuje, że przy tym kawałku nawet jeśli taka muzyka mu nie podchodzi będzie zbierał szczękę z podłogi :)).

Ciekawy jestem co się będzie działo, gdy podepnę jakiś nowy wzmaczniacz i do tego Beresford.

Edytowane przez nonameplum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia są takie same. Nie usłyszysz różnicy. Jeśli kabel ma mieć 3 metry, to ja bym wybrał optyka, chociaż na 99% coax zagra tak samo, przy tej długości przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca twierdzi że się polepszyło ale.....wiadomo że tak powie, zwłaszcza że starego modelu już nie będzie w sprzedaży. Znając życie gra tak samo jak wcześniejsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wierzę, że się polepszyło, bo sprzedawca nie jest producentem. Producentem jest Stanley Beresford i jeśli on zdecydował się na zmiany w nowej wersji to jednak musiało, wg mnie, spowodować to poprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odzew. Najważniejsze żeby się nie pogorszyło...

Kabel wygląda rzeczywiście na solidny tylko trochę drogi. Za połowę tej ceny też są na allegro podobnie porządnie wyglądające. Ale to tego czasu jeszcze coś wybiorę. W tej chwili przed zakupem beresforda muszę zainwestować w wzmacniacz, bo na dobrą sprawę nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze doradzi w sprawie kabla połączeniowego między Beresford a kompem ? Może ktoś się orientuje, które wyjście w mojej integrze na Asus P5B jest lepsze (SPDIF/TOSLink)?

 

Drugie pytanie to czy ktoś ma pomysł na wzmaczniacz pod moje kolumny do 400zł... Mogę mieć NAD'a 304. Obecnie spalił mi się Denon PMA-320 i wiem teraz, że ten wzmaczniacz do moich kolumn się nie nadaje. Nie potrafi ich dobrze napędzić.

Nie jeden by się zdziwił, ale z braku laku podpiołem moje kolumienki pod leciwą starą wieżę PHILIPS FW-C700 i ten wzmaczniacz co w niej siedzi potrafi lepiej wysterować przetworniki a niżeli Denon! Szczęka mi opadła, bo nie mogłem uwierzyć, gdybym napisał wcześniej bez porównania, że odsłuciach!e kolumn na wieży to każdy by mnie wyśmiał. Do tego kabelek połączeniowy aux między audigy 1 a wieżą za 7 zł - 5 metrów :).

Ale fakt faktem, że gdy przez przypadek puściłem sobie Kasie Kowalską - Nobody, kiedy normalnie takiej muzyki nie słucham dosłownie zaniemówiłem. W kółko puszczałem ze 20 razy z niedowierzaniem jaką energią wypełnia się mój pokój, każdy centymetr mojego pokoju wypełniła muzyka nie do opisania z cudowną głębią- ciągła gęsia skórka na ciele. Jeśli ktoś ma chęć się wybrać do mnie odsłuch to zapraszam- mieszkam pomiędzy Tomaszowem Lubelskim a Lubaczowem (gwarantuje, że przy tym kawałku nawet jeśli taka muzyka mu nie podchodzi będzie zbierał szczękę z podłogi :)).

Ciekawy jestem co się będzie działo, gdy podepnę jakiś nowy wzmaczniacz i do tego Beresford.

weź to http://www.homehifi.co.uk/products/TC-3618.html

 

bardzo dobry optyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że gdybym miał większy pokój to bez zastanowienia kupiłbym sobie ten zestaw standów od Manty. 140zł to prawie jak za darmo. Zwłaszcza że świetnie wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź to http://www.homehifi.co.uk/products/TC-3618.html

 

bardzo dobry optyk

Odradzam takie kable - łatwiej uszkodzić gniazdo mechanicznie z powodu większej sztywności.

 

Ja kupiłem COAX Da-Vinci i jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem. Super ekranowany itd. ... ale co z tego skoro gniazda mocno obciążał. Nawet jeśli nie uszkodził bym gniazd przez nieuwagę to po dłuższym czasie pewnie coś by przerywało (był już temat na audiostereo o tym).

 

Z tym optykiem pewnie jest podobnie.

 

Dobry optyk/coax to nie tylko taki który ma odpowiednio wysokie parametry elektryczne/optyczne ale to też taki kabel który ma odpowiednie parametry mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry optyk/coax to nie tylko taki który ma odpowiednio wysokie parametry elektryczne/optyczne ale to też taki kabel który ma odpowiednie parametry mechaniczne.

A co sądzisz o takich RCA: http://sklep.rms.pl/index.php?p1428,interk...-2-c2-0-5m-0-5m lub http://sklep.rms.pl/index.php?p148,interko...-profigold-0-5m ?

 

Wogóle to opłaca się standardowy kabel łączący dwa głośniki zamieniać na coś lepszgo typu http://sklep.rms.pl/index.php?p214,przewod...c7254-profigold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o takich RCA: http://sklep.rms.pl/index.php?p1428,interk...-2-c2-0-5m-0-5m lub http://sklep.rms.pl/index.php?p148,interko...-profigold-0-5m ?

 

Wogóle to opłaca się standardowy kabel łączący dwa głośniki zamieniać na coś lepszgo typu http://sklep.rms.pl/index.php?p214,przewod...c7254-profigold

Jeśli chodzi o interkonekty analogowe RCA - trzeba kupić porządnej budowy, z podwójnym ekranem np. Procab Reference http://www.onstage.pl/product_info.php?man...products_id=839

 

Jest tańszy od tych co podałeś a nie gorszy.

 

Do do głośnikowego - 10 PLN za metr to już wyrzucanie pieniędzy w błoto (moje zdanie). Do 5 PLN jest też procab LS25 ... lub poszukaj jakiegoś nie chinskiego złomu z po prostu czystą miedzią (czyt wiadomego producenta z nie oszukanymi parametrami typu wspomniana czystość miedzi).

 

Odradzam najtańsze kable niewiadomego pochodzenia - tam jest więcej innych pierwiastków (czyli śmieci) niż miedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o interkonekty analogowe RCA - trzeba kupić porządnej budowy, z podwójnym ekranem np. Procab Reference http://www.onstage.pl/product_info.php?man...products_id=839

 

Jest tańszy od tych co podałeś a nie gorszy.

 

Do do głośnikowego - 10 PLN za metr to już wyrzucanie pieniędzy w błoto (moje zdanie). Do 5 PLN jest też procab LS25 ... lub poszukaj jakiegoś nie chinskiego złomu z po prostu czystą miedzią (czyt wiadomego producenta z nie oszukanymi parametrami typu wspomniana czystość miedzi).

 

Odradzam najtańsze kable niewiadomego pochodzenia - tam jest więcej innych pierwiastków (czyli śmieci) niż miedzi.

Ok, wielkie dzięki za radę :) A tak BTW co do tego kabla jeszcze, co sądzisz o tym "technologia Bass Conductor: specjalny przewód 0.75mm do przenoszenia niskich częstotliwości, zapewnia szybki i głęboki bas" - ściema czy coś w tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...