Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem bardzo wiele pochlebnych opini na ich temat i to nie tylko na audiostereo. A o Pure 100 wiadomo tylko tyle że grają gorzej niż Svan T200B. Jakbym szukał głośników i wzmacniacza do 1000zł, to wybrałbym właśnie aktywne Alesisy.

W pokoju obok mam te alesisiy i jak najbardziej polecam, jestem pewien ze zagraja lepiej od pure. Kiedys nawet dawalem linka do sklepu ktory sprzedawal je za jakies ~300 dolarow Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywne mopnitory Yamaha hs50m za niewiele ponad tysiąc złotych też są bardzo dobre.

 

Dołączona grafika

 

Profesjonalne, estetycznie i solidnie wykonane monitory odsłuchowe firmy Yamaha, dostarczają najwyższej jakości brzmienia dla naprawdę wymagających. Cechą rozpoznawczą, mającą duży wpływ na charakterystyke sygnału audio, jest zmodernizowana konstrukcja obudowy. Redukuje ona do minimum rezonans i wibracje, zniekształcające dzwięk.

 

Wyjątkową cechą w całej serii HS jest potężny magnes niwelujący pole magnetyczne z wyjątkową skutecznością.

 

Dzwięk z monitorów serii HS może zmieniać się znacznie w zależności od pomieszczenia oraz środowiska, w którym się znajdują. Monitory posiadają regulację charakterystyki w zakrecie niskich, wysokich i średnich częstotliwości, w formie przełączników. Posiadają również uniwersalne ustawienia charakterystyki ROOM CONTROL, pozwalające dopasować brzmienie do warunków pomieszczenia.

 

Dane techniczne:

 

- 2-drożny system monitorowy z osobnym wzmacniaczem na każdy głośnik

- 5" głośnik basowy i 3/4" wysokotonowy

- zakres częstotliwości 55 Hz — 20 kHz

- moc: 70 Wat .

- wejścia XLR i Jack 6,3 "

- potencjometr poziomu głośności.

- przełączniki zakresu częstotliwości: MID EQ, ROOM CONTROL, oraz HIGH TRIM

- przełącznik LOW CUT

- pełna osłona magnetyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz fikus znany z wyrafinowanych tuningów wzmacniaczy ,Daców ,CD itp zakupił właśnie cyfrowego T-ampa i jest nim zachwycony ,twierdzi że gra lepiej od wielu dość drogich audiofiskich wzmaków tranzystorowych a i o ile dobrze zrozumiałem od tuningowanego lampowca Liung -Liang :lol2:

 

''the miniature bonsai amp swiped the floor with my Liang''

 

http://www.lampizator.eu/AMPLIFIERS/CHINA/Miniamplifier.html

W najnowszym magazynie ''AUDIO'' jest test równie niewielkiego jak T-amp wzmacniacza firmy ''Pro-Ject'' który jest również oparty o wzmacniacz impulsowy- Flying Mole typu PWM (Pulse Width Modulation) ,i w tym teście jest jedno istotne zdanie które potwierdza odczucia Łukasza fikusa ,cytat z pamięci :

''W kwocie poniżej trzech tysięcy złotych nie ma żadnych szans na znalezienie wzmacniacza lampowego który by potrafił zrównać się jakością ze wzmacniaczami o podobnej konstrukcji typu PWM ''

 

http://www.av.com.pl/index.php?art=643

 

http://www.project-audio.com/main.php?info...xes&lang=en

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w opinii Łukasza, kluczowe jest odpowiednie zasilanie, a dołączony zasilacz można wyrzucić...

Tylko teraz jest pytanie ,no bo tak ...Łukasz proponuje zrobić zasilacz na toroidzie (albo bateryjne) ,a na takim właśnie jest wykonany T-amp Yulonga (ale chyba nie zalecane 200 VA & 10 000 uF cap :wink:) ,z drugiej strony jednak Yulong jest na innym modelu chipa ,a ponoć właśnie ten chip z trendsa lub TP-10 brzmi najlepiej ,czyli chyba wychodziło by na to że i tak trzeba dorobić zasilanie .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem znajomego co sadzi o T-ampie i jego "fenomenie"

 

jego wypowiedz

"Nie no nie ma sie czym zachwycac bo to zwykly Tripath i to jeszcze bardzo slaby. Tripatha juz od dawna wszyscy przerabiali ale cos chyba firma zbankrutowala czy cus. Obecnie z klasy D najlepiej oceniany jest bang-olufsen i wiekszosc firm (takze polskich) stosuje jego moduly.

Ucho ludzkie to bardzo kiepskie narzedzie pomiarowe tak samo jak brzmienie nie jest jedynym wyznacznikiem tego czy wzmacniacz jest najlepszy czy nie. "

 

Jak ktos bardzo sie tym jara to na stronie 41hz.com jest duzo kitow tripatha w przystepnych cenach

imho to sie nadaje do czegos takiego, a gdzie miekki start? balans? filtry? obsluga kilku wejsc?

Na jakiej podstawie ktos stwierdzil ze to przebija traffo czy lampe za 10k? Na podstawie sluchu....

Ludzie normalnie mnie zzera aby to odsluchac, ale narazie tylko Marcin go posiada:)

post-119177-1224761243_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żebym to sprzedawał, czy coś, ale na diykits jest promocja i pierwsze 100 sztuk za $79...

http://www.diykits.com.hk/Cityspot.htm

brać póki są (a może już nie ma [;)

http://cgi.ebay.com/Indeed-Class-T-Amp-Int...0928024011r1637

 

No i jest już na ''audiostereo'' pierwszy posiadacz tego modelu T-ampa oraz pierwsze wrażenia z odsłuchu :

 

@triode

>Witam!Ja poleciłbym bym zgodnie z którymś z wcześniejszych postów T-ampa.Ten maluch gra tak zarąbiście,że palce lizać!Właśnie od kilku godzin słucham Topinga T-10mk2 i jestem zdumiony,zachwycony.Poziom hałasu porównywalny z moim Amplifonem,bas jak z 100W integry i dobra rozdzielczość(głośniki Avanca na papierze mają tylko 86db skuteczności to nie tuby).Tani w eksplatacji i niska cena zakupu.

 

.... mam Avance Signature3mk2,też na scan ,też lubią prąd a ten maluch radzi sobie bez zarzutu,potencjometr na 9-9,30.Ważniejsze jest chyba żródło i kable zwłaszcza głośnikowe,żadne grubaśne wynalazki nie zmieszczą się.Teraz gram na głośnikowym Audioqueście Gibraltar i Audioqueście Panter ,oba bez DBS-u i jest nieżle.

http://www.audiostereo.pl/chinskie_tranzystory__)_46393.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna rzecz. Na audiostereo.pl ostatnio była recenzja cyfrowego wzmacniacza, ale amerykanskiego. Recenzja była bardzo pozytywna. Ciekawi mnie jak wypadłby w zestawieniu z T-Ampem. Tylko, że... cena: 8500zł :/

Trafnie ktoś zauważył, że prędzej czy później skopiują go Chińczycy i będą sprzedawać za kilkaset dolców, a może nawet taniej. I bardzo dobrze, bo obecnie można zauważyć, że producenci z Europy, Japonii i USA w kulki sobie lecą. Przenieśli produkcję do Chin, a ceny ciągle windują w górę. To ja zdecydowanie wolę produkty rdzennie chińskie bądź chińskie podróby za 1/10 ceny, ew. stare japońskie klasyki. Bo jak mam płacić 8,5k zł za cyfrowy wzmak z USA to wolę 79USD za chinola...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą mocą wzmacniaczy? Czasami słychać głosy, że jakiś wzmacniacz mimo małej mocy jest w stanie skutecznie napędzić duże kolumny, podczas gdy inne podobne są uważane za cherlaków.

Takie lampowce sprawują się zazwyczaj lepiej niż podobne wzmacniacze tranzystorowe o podobnej mocy, ale tutaj kluczową rolę odgrywa łagodny przester z parzystymi harmonicznymi.

To jak jest w końcu, 1W=1W i nie ma czarów? Czy na efektywność wzmacniacza mają wpływ też inne czynniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą mocą wzmacniaczy? Czasami słychać głosy, że jakiś wzmacniacz mimo małej mocy jest w stanie skutecznie napędzić duże kolumny, podczas gdy inne podobne są uważane za cherlaków.

Wydajność prądowa się kłania,cyfrowe wzmaki i impulsowe zasilacze wiodą tu prym i ich rozmiar względem możliwości jest bardzo mylący :wink:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą mocą wzmacniaczy? Czasami słychać głosy, że jakiś wzmacniacz mimo małej mocy jest w stanie skutecznie napędzić duże kolumny, podczas gdy inne podobne są uważane za cherlaków.

Takie lampowce sprawują się zazwyczaj lepiej niż podobne wzmacniacze tranzystorowe o podobnej mocy, ale tutaj kluczową rolę odgrywa łagodny przester z parzystymi harmonicznymi.

To jak jest w końcu, 1W=1W i nie ma czarów? Czy na efektywność wzmacniacza mają wpływ też inne czynniki?

Male ale, sprawdz jakies monitorki, podlogowki wtedy zobaczysz ze ZALECANA MOC WZMACNIACZA zawswze stanowi przedzial.

Logiczne ze na monitorkach malych nie zrobi nikt imprezki i 15W do takich titankow starczy, ale 15W nie napedzi napewno 3 droznych podlogowek z 20cm niskotonowcem.... NIE MA H*** WE WSI;]

 

JEszcze kwestia samego przetwornika, jeden monitorek potrzebuje 15W i rozkreci sie maxymalnie, inny podobny (tej samej wielkosci glosniki) potrzebuje 30W bo ma przetwornik z duzym skokiem, sztywnym zawieszeniem i ciezka membrana.

 

15W nie zrobisz imprezki i tyle, chyba ze na przesterze hehe;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male ale, sprawdz jakies monitorki, podlogowki wtedy zobaczysz ze ZALECANA MOC WZMACNIACZA zawswze stanowi przedzial.

Logiczne ze na monitorkach malych nie zrobi nikt imprezki i 15W do takich titankow starczy, ale 15W nie napedzi napewno 3 droznych podlogowek z 20cm niskotonowcem.... NIE MA H*** WE WSI;]

JEszcze kwestia samego przetwornika, jeden monitorek potrzebuje 15W i rozkreci sie maxymalnie, inny podobny (tej samej wielkosci glosniki) potrzebuje 30W bo ma przetwornik z duzym skokiem, sztywnym zawieszeniem i ciezka membrana.

nie patrz na to tylko jaka jest skuteczność kolumn (faktyczna) i ich impedancja (faktyczna)

tak więc te 15W może lepiej napędzić wielkie kolumny niż małe monitorki

 

p.s. h... piszę się przez ch.... :P

 

15W nie zrobisz imprezki i tyle, chyba ze na przesterze hehe;]

chyba nie wiesz co znaczy prawdziwe 15W mocy ciągłej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na to tylko jaka jest skuteczność kolumn (faktyczna) i ich impedancja (faktyczna)

tak więc te 15W może lepiej napędzić wielkie kolumny niż małe monitorki

 

p.s. h... piszę się przez ch.... :P

 

 

chyba nie wiesz co znaczy prawdziwe 15W mocy ciągłej

O no fajnie tylko ze impedencja kolumny nie jest stala i przykladowy wykres (ohm od czestotliwosci) pokaze np 3ohm-8ohm, a efektywnosc kolumny wlasnie zalezy od tego o czym ja pisalem od strony technicznej (BUDOWY PRZETWORNIKA) ;] bo jak glosniczek bedzie mial wiekszy skok, miekkie zawieszenie i lekka membrane bedzie automatycznie bardziej efektywny:) i latwiejszy do napedzenia.

 

Wiem że wszelkie zestawy naglosnieniowe na imprezy maja moce co najmniej 10x wieksze niz omawiane 15 W, wiec nadal podtrzymuje swoje stwierdzenie ze na 15W imprezy nie zrobisz.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no fajnie tylko ze impedencja kolumny nie jest stala i przykladowy wykres (ohm od czestotliwosci) pokaze np 3ohm-8ohm, a efektywnosc kolumny wlasnie zalezy od tego o czym ja pisalem od strony technicznej (BUDOWY PRZETWORNIKA) ;] bo jak glosniczek bedzie mial wiekszy skok, miekkie zawieszenie i lekka membrane bedzie automatycznie bardziej efektywny:) i latwiejszy do napedzenia.

 

Wiem że wszelkie zestawy naglosnieniowe na imprezy maja moce co najmniej 10x wieksze niz omawiane 15 W, wiec nadal podtrzymuje swoje stwierdzenie ze na 15W imprezy nie zrobisz.

dlatego patrzysz na minimum np. te 3omy - jeśli wzmacniacz się rozkracza na takich impedancjach to dobrego dźwięku z tego nie będzie (kompresja dynamiki, zlewanie sceny itp.)

 

a gdzie te impreze robisz? na hali czy w mieszkaniu w bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę ;)

Postnowiłem sobie kupić jako alternatywę komputera z Beresfordem odtwarzacz CD. Jak najtanśzy. Padło na Yamahę CDX-480 za... 120zł z wysyłką. Jest bez pilota, ale w dobrym stanie i laser kosztuje w razie czego tylko 30zł.

 

Pomimo, że samo CD jest chwalone, zwłaszcza jak za sprzęt w cenie 1m kabla ;) to postanowiłem zwrócić się do MCGyvera z audiostereo.pl o lampizację. Ja muszę uzbierać kasę, on musi znaleźć czas. Koszt to 400zł z materiałami. Nie mniej wg mnie warto, bo lampizacje tych starych odtwarzaczy czynią cuda :)

To przykładowe zdjęcie jak wygląda lampizacja McGyvera.

 

Dołączona grafika

 

Zakup poczyniony głównie by oryginalne płyty CD przestały się kurzyć, ale może się okazać ciekawą i niedrogą alternatywą dla Beresforda :) Oczywiście tylko i wyłącznie dla osób z płytami CD, bo o mp3 można zapomnieć ;)

post-158804-1225008492_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w wątku o najlepszych zestawach 2.1/5.1 jest mowa o głośnikach Edifier R1900TIII ale wyszukiwarka nie wskazuje konkretnej strony...a że jest tych stron 120 to czy ktoś mógłby mi przypomnieć jakieś info o tych głośnikach? Nie chodzi mi oczywiście o dane techniczne ale czy ktoś może je miał/słuchał i może coś o nich napisać? Ewentualnie porównać do Microlabów Solo6c bo cenowo chyba są zbliżone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym poście masz linki do testów między innymi tych R1900TIII. Te głośniki nie wypadają jakoś specjalnie...

 

A tutaj test porównawczy:

* SVEN Royal 2;

* microlab SOLO-6;

* JetBalance JB-391;

* Vigoole C2180;

* Edifier R1900 TIII.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapytał się mnie o zestaw stereo do 1200zł - wzmak + kolumny podstawkowe. Źródłem będzie komputer.

Możecie podać kilka ciekawych propozycji ;)?

wafle 9.1 (Paradigm Atom v5) + t-amp ;)

 

kumpel ma właśnie z waflami i mówi, że w sklepie nawet w połowie tak nie grały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradigmy powinny być ok, ale czym jest t-amp? To jakiś uproszczony rodzaj wzmacniacza, czy co ;) ? Na allegro i w ceneo nic nie znalazłem, a sprowadzanie takich rzeczy nie będzie raczej możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem co byłoby lepsze: yamaha pianocraft + dedykowany sub do niej(nie pamiętam modelu taki za ok 400zl, lakier czarny fortepianowy) czy nowe sveny z infosoftu, pure 100, jakies inne microlaby, vigoole, alesisy. Chodzi mi dokladniej o to jaki model kolumn rozchwytywanych i znanych na tym forum mógłby konkurować z yamahą i bubem. Przymierzam się do pure 100 ale jestem w stanie dołożyć i kupić yamaszke i suba.

Jeżeli rozpatruje się Pianocrafty, to pojawił się w wielu aspektach lepszy (przynajmniej wg Audio-Video) Denon D-M37. Proponuję przeczytać ten test.

Anyway nowe piano+sub to już ze 2 tys, a opinie są różne...

http://www.allegro.pl/item462397890_yamaha...15_dostawa.html

 

Do monitorów aktywnych dolicz minimikser.

Wzmak i kolumny nie wchodzą w grę?

 

btw: Ciekawe czy ALESIS M1 ACTIVE MK2 są rzeczywiście najlepsze w swojej klasie. A może te?:

http://www.allegro.pl/item465805503_alesis...jne_gratis.html

http://www.allegro.pl/item466992192_aktywn..._resolv_a6.html

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Studio/...ubicon-R5a.html

http://www.allegro.pl/item462576934_mackie...c_promocja.html

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Studio/...-aktywnych.html

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradigmy powinny być ok, ale czym jest t-amp? To jakiś uproszczony rodzaj wzmacniacza, czy co ;) ? Na allegro i w ceneo nic nie znalazłem, a sprowadzanie takich rzeczy nie będzie raczej możliwe.

w PL raczej nie kupisz, chyba że upolujesz na allegro

 

ja zamawiałem z Hong Kongu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...