Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

Bass będzie bardzo dobry. Te gieńki są basso lubne także nie powinieneś się zawieść. Pamiętaj że bass na DOBRYM 2.0 będzie znacznie lepszy niż na 2.1. Bardziej dynamiczny, nie dudniący i nie zalewający pasma więc nawet techno czy jakieś kawałki z mocnym beatem stanie się czymś innym na 2.0 w sensie pozytywnym oczywiście :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 1300zl do wydania na sprzecik stereo do kompa. Moje propozycje to:

 

hd2/beresford+solo7c

hd2/beresford+pure 100

hd2/beresford+aleisis m1 active mk2 - tylko czy to bedzie sie nadawalo do dalszego odsluchu tzn mam zamiar rozstawic kolumny w odleglosci mniej wiecej 1,5-2m od siebie, odsluch z 3,5m od kolumn. pokoj 16m2. Zalezy mi na dokładnym szczegółowym dzwieku z dobrym kontrolowanym basem cos o brzemieniu porownywalnym z dobrymi sluchawkami.

Co byscie polecili za ta kase. Ewentutalnie gdybym musial dolozyc do czegos to bym dozbieral te 100-200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 1300zl do wydania na sprzecik stereo do kompa. Moje propozycje to:

 

hd2/beresford+solo7c

hd2/beresford+pure 100

hd2/beresford+aleisis m1 active mk2 - tylko czy to bedzie sie nadawalo do dalszego odsluchu tzn mam zamiar rozstawic kolumny w odleglosci mniej wiecej 1,5-2m od siebie, odsluch z 3,5m od kolumn. pokoj 16m2. Zalezy mi na dokładnym szczegółowym dzwieku z dobrym kontrolowanym basem cos o brzemieniu porownywalnym z dobrymi sluchawkami.

Co byscie polecili za ta kase. Ewentutalnie gdybym musial dolozyc do czegos to bym dozbieral te 100-200zl.

trzecia opcja zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam HD2 + Solo 6c + domowej konstrukcji standy i musze powiedziec ze jest zadowolony, mysle ze do 600 zł nie ma lepszego zestawu.

W DACi i inne takie sie nie bawie po i po co skoro głównie słucham plików mp3lub radia internetowego to wiedomo że stopień kompresji ucina nieco barwe dźwięku to tez nie ma sensu inwestowac w wielce wypaśne konstrukcje bo i efekt nie będzie zbytnio pon to co mam w tej chwili.

W swoim zywocie miałem już rózne logitechy, creativy itp, miałem tez wzmacniacz yamaha + kolumienki tej samej firmy sporo droższe niż to co mam teraz i musze powiedzieć że obecne zestawienie najbardziej mi odpowiada.

Kumpek mój ma Logitechy z serii Z i za same kolumienki dał tyle co ja za zestaw z karta i musze powiedzieć ze owszem bas poruszy wszytsko w promieniu 100 m ale po co to komu sie pytam, zeby sąsiad mi stukał po rurach.

Moim zdaniem do kompa nie ma co zbytnio wymyslać no chyba że ktoś ma wszytsko we flacu zapisane, jeśłi ktoś jest audiofilem to kupi porzadny zestaw stereo za sporo wiecej i będzie słuchał CD audio a reszte w pełni zadowoli zestaw jak na wstępie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300zł to Wharfedale Diamond 9.2 (599zł)+wzmacniacz RELOOP HA-210b (597zł). Wszystkó nówka funkiel z gwarancją polskiego dystrybutora.

 

Ceny z allegro na chwilę obecną, czyli 9.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu parunastu angielskich wątków na temat aktywnych monitorów zdecyduje sie raczej na Wharfedale Pro 8.2 Pro Active, do tego hd2 z wymienionymi opampami badz beresford. Na polskim ebay mozna kupic te monitory za niecale 800zl tylko trzeba doliczyc przesylke z niemiec. Dalem zapytanie ile to razem wyjdzie, zobaczymy. Ale mysle ze ten zestaw to bedzie to czego szukalem

 

Czytam i czytam i znowu skolei pisza ze do 8.2 active pro przydalby sie subwoofer, a ja suba nie chce, chce miec wystarczajaca ilosc basu z monitorków. Czy nie ma takich ktory by wytwarzaly wystarczajaco duzo basu w 16m2? rbej slyszales te 9.2? czy zgraja sie dobrze z tym reloopem. Jak jest z basem w tych 9.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 1300zł i chcesz glosniczki za 500zł kupic?

Ehh...mozesz miec cos kilka klas wyzej.

Swoja droga RBEJ narazie mial najlepsza propozycje, a jesli poszedlbys w używki (lub DIY) to juz wogole magia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę słowo "bas" to robi mi się już niedobrze....

 

Ludzie się wściekli z tym basem czy co??. Jak dla kogoś najważniejszy jest bas, to niech sobie kupi Missiony 34i lub inne podłogowce, to będzie zadowolony.

 

I przestańcie pisać głupoty że do komputera nie opłaca się kupować droższych głośników niż Solo 6/7, bo mp3 wszystko zniszczy....

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz na kolumnach podstawkowych do 2000zł uzyskasz niewiadomo jak duży i głęboki bas, to się mocno rozczarujesz.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi byc nie wiadomo jak duzy, wystarczy taki jak w mini wiezach, zalezy mi na jakosci basu, podoba mi sie bas w dobrych sluchawkach, da sie podobny efekt uzyskac na monitorach?

 

wg Ciebie rbej ktory model oplaca sie kupic:

yamaha hs50

wharfdale diamon 8.2 active

alesis m1 active mk2

moze cos z krk?

zaznaczam ze monitory do domowego odlsuchu, nie do miksowania itd wiec nie wiem czy monitory studyjne to dobry wybor, a i jeszcze jedno ten zestaw rbej ktory podales mi sie podoba tzn 9.2 +reloop tylko czemu akurat reloop do nich? bedzie wystarczajaco mocny, dobrze sie zgra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to słuchawki a głośniki to głośniki. Porównywać w żadnym stopniu ich nie można. O takim basie jak na słuchawkach zapomnij.

 

A mój wybór wzmacniacza i kolumn jest jak najbardziej słuszny. Reloop bez problemu napędzi te monitorki. Jak już HeatheN pisze że jest OK, to będzie dobrze.

 

Za 1200zł niczego lepszego, nowego i z gwarancją Polskiego dystrybutora nie dostaniesz. No chyba że chcesz się bawić w używki ale wtedy już ryzykujesz.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1400 PLN możemy kupić Yamaha PianoCraft E410 - wtedy oprócz wzmacniacza i kolumn mamy dodatkowo odtwarzacz CD, tuner, zdalne sterowanie i super wykonanie w standardzie;) O bdb dźwięku nie wspominam.

Wg mnie jest to najlepsza opcja, szczególnie jeśli mamy pokój do 15 m kw.

Powyżej tego metrażu chyba lepiej wybrać Beresford + Solo 7c

Edytowane przez bryndza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie ze zlosci zalogowalem.

Ludzie, od kiedy solo jest jakims wyznacznikiem jakosci i szczytem marzen w stereo? Porzadne glosniki komputerowe, trzeba przyznac, ale kupowanie do nich zewnetrznego DACa i zastanawianie sie czy nie bede lepsze od Alesisow jest conajmniej smieszne...

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry głośnik 5 calowy da 100 razy lepszy bas, niż słaba 8-ka. Kompletnie nie znasz się na głośnikach a jeszcze odpyskowywujesz.

 

Niewiem czy zauważyłeś ale nikt oprócz mnie nie ma siły na dyskusję z Tobą, bo wszystko wiesz najlepiej, podejmujesz własne decyzje, mając gdzieś propozycje ludzi obeznanych w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300zł to Wharfedale Diamond 9.2 (599zł)+wzmacniacz RELOOP HA-210b (597zł). Wszystkó nówka funkiel z gwarancją polskiego dystrybutora.

 

Ceny z allegro na chwilę obecną, czyli 9.30

Ten zestaw mi się bardzo podoba :) Tylko jak do tego pociągnąć dźwięk mając laptopa?

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...