Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry głośnik 5 calowy da 100 razy lepszy bas, niż słaba 8-ka. Kompletnie nie znasz się na głośnikach a jeszcze odpyskowywujesz.

 

Niewiem czy zauważyłeś ale nikt oprócz mnie nie ma siły na dyskusję z Tobą, bo wszystko wiesz najlepiej, podejmujesz własne decyzje, mając gdzieś propozycje ludzi obeznanych w temacie.

 

oczywiscie 5 calowy glosnik w kolumnie za dwa badz trzy razy wieksze pieniadze pewnie da duzo lepszy jakosciowo bas ale tutaj jest mowa o tej samej seri glosnikow z tym ze jeden jest o poltora cala wiekszy, wiec pytam czemu ma zagrac gorszym basem? i nie wszystko wiem najlepiej bo jakbys nie zauwazyl to nie stawiam zdan twierdzacych tylko pytające. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodem mały jack(w laptopie)-2xchinch(w wzmacniaczu)

 

http://allegro.pl/item508585534_klotz_lagr...ch_r_audio.html

Tak, tylko dźwiękowa w laptopie ostatnio miało aktualizacje sterowników w 2006 roku ;). Nie o takie połączenie mi chodziło. Już poczytałem, rozwiązań jest kilka: DAC, M-Transit, EMU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie 5 calowy glosnik w kolumnie za dwa badz trzy razy wieksze pieniadze pewnie da duzo lepszy jakosciowo bas ale tutaj jest mowa o tej samej seri glosnikow z tym ze jeden jest o poltora cala wiekszy, wiec pytam czemu ma zagrac gorszym basem? i nie wszystko wiem najlepiej bo jakbys nie zauwazyl to nie stawiam zdan twierdzacych tylko pytające. pozdro

Wiekszy =

-ciezszy

-twardsze zawieszenie

-wiekszy skok

-wieksza powierzchnia czynna

-wieksza moc (nie istotne i nie zawsze)

Wiekszy da "LEPSZY BAS" ale gorsza SREDNICE...w systemach dwu drożnych jest on przeklenstwem, ale w trojdroznych myslisz ze czemu daja 22cm glosniki:>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300zł to Wharfedale Diamond 9.2 (599zł)+wzmacniacz RELOOP HA-210b (597zł). Wszystkó nówka funkiel z gwarancją polskiego dystrybutora.

 

Ceny z allegro na chwilę obecną, czyli 9.30

Ja właśnie taki zestaw planuję kupić na wypadek gdyby Swany M200MKII nie spełniły moich oczekiwań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że mam sceptyczne podejście do używanego sprzętu ale jak już będę czegoś szukał to na pewno zerknę na używki. A nóż będzie jakaś okazja ;) Dzięki za radę :) Tak btw to Wesołych Świąt wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolumny wharfedale diamon 9.3 zamowione, jesli zrobilem blad wybierajac ten model zamiast 9.2 to juz trudno, ale wyniosly mnie 750zl nowki co chyba jest atrakcyjna cena patrzac na to ze nie znalazlem ich taniej jak 999zl. Teraz tylko dozbieram na tego reloopa proponowanego przez RBEJA i mysle ze nie bedzie to zle gralo. pozdro i wesolych swiat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolumny wharfedale diamon 9.3 zamowione, jesli zrobilem blad wybierajac ten model zamiast 9.2 to juz trudno, ale wyniosly mnie 750zl nowki co chyba jest atrakcyjna cena patrzac na to ze nie znalazlem ich taniej jak 999zl. Teraz tylko dozbieram na tego reloopa proponowanego przez RBEJA i mysle ze nie bedzie to zle gralo. pozdro i wesolych swiat:)

Jeśli podpiąłbyś to pod źródło laptopa Lenovo SL500 czyli Conexant 221 (karta dźwiękowa) to byś się pociął :) Jeszcze nigdy w życiu nie słyszałem tak kiepskiego dźwięku. Też się przymierzam to podobnego zakupu tylko nad źródłem muszę pomyśleć?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podpiąłbyś to pod źródło laptopa Lenovo SL500 czyli Conexant 221 (karta dźwiękowa) to byś się pociął :) Jeszcze nigdy w życiu nie słyszałem tak kiepskiego dźwięku. Też się przymierzam to podobnego zakupu tylko nad źródłem muszę pomyśleć?..

Mam nadzieje ze nie bede musiał sie ciąc;] , tzn ze slyszales model 9.3 tylko podpiete pod jakiegos laptopa tak? dobrze zrozumiałem? Moze wiesz jak graja 9.3 na jakims normalnym wzmaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niko chodziło że jego zintegrowana karta muzyczna w laptopie gra beznadziejnie. I jak kupi zestaw podobny do 9.3 i Reloop, to będzie musiał pomyśleć nad czymś lepszym niż integra. Niewiem gdzie wyczytałeś że słyszał 9.3 na swoim laptopie... :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niko chodziło że jego zintegrowana karta muzyczna w laptopie gra beznadziejnie. I jak kupi zestaw podobny do 9.3 i Reloop, to będzie musiał pomyśleć nad czymś lepszym niż integra. Niewiem gdzie wyczytałeś że słyszał 9.3 na swoim laptopie... :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

fakt moj blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie technicznie odnośnie podłączania wzmacniaczy/głośników do sieci. Używacie jakiś lepszych listw z systemami antyprzepięciowymi + "'EMI/RFI Noise Filter' eliminujący powstałe w linii AC zakłócenia i szumy", czujnik uziemienia itp? Otóż zastanawiam się, czy jeśli swoje głośniki mam podłączone przez autotransformator 230/110V to warto zainwestować w jakąś lepszą listwę? Myślałem o czymś takim http://www.allegro.pl/item509694225_listwa..._gniazdowy.html. Oczywiście chodzi mi o bezpieczeństwo sprzętu. Czytałem, że nawet małe skoki napięć przy nieprofesjonalnych listwach bardzo źle wpływają na układ elektryczny urządzenia...

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa warto kupić ale dźwięk napewno się nie poprawi. Choćbyś kupił złote audiofilskie gniazdko i kabel sieciowy za milion złotych. Pamiętajmy że nieważne jest 20 km kabla z elektrowni do gniazdka. Liczy się tylko ostatni metr, z gniazdka do wzmacniacza, CD itd :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

http://audiovoodoo.freens.pl/sieciowki.htm

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na poprawę dzwięku nie liczę, raczej daleko mi do takiego zboczenia :P Chodzi tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo, dlatego zastanawiam się czy taka listwa czy szukać czegoś w przedziale do 50 złotych np http://www.allegro.pl/item515636726_super_...p5b_fr_hit.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaje. Szczególnie, że cały sprzęt w pokoju podłączę do tej listwy więc nie będzie to szutka wyłącznie dla sztuki. THX

 

EDIT:

 

Tak btw widziałem dziś w MediaMarkt Wharfedale Diamond 9.1 za 399 zł :) Dwa dostępne kolory. Przyznam szczerze, że na żywo prezentują się naprawdę ładnie. Niestety nie miałem przyjemności ich posłuchać ale jakbym zamieniał swany to na pewno udam się do Media na odsłuch.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Wharfedale Diamond 9.1 wersja limitowana z okazji 75-lecia firmy za 500zł. Do tego T-amp za 260zł z przesyłką i będzie pięknie. Bardzo przyzwoity zestaw audio do kompa za 800zł.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBEJ też zwróciłem uwagę na tą właśnie serię :) Wyjątkowo ładne. A druga sprawa to o jakim t-ampie mówisz? Wcześniej proponowaleś ten wzmacniacz reloopa ale był to trochę droższy komplet.

 

edit:

ok, już wiem jakim. Nie zauważyłem, że to jest link.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kompa i małych monitorków wystarczy spokojnie T-amp. Nie potrzeba wejść na kilka źródeł, regulacji niskich i wysokich tonów itp.

 

O takim T-ampie piszę.

 

http://www.lampizator.eu/AMPLIFIERS/CHINA/Miniamplifier.html

 

EDIT: Ten T-amp z tego linku powyżej kosztuje 116$ wraz z przesyłką, czyli trochę drożej niż ten wcześniejszy.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Reloopów to jedynie ten który podałem jest warty uwagi. Innymi bym sobie nie zawracał głowy.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...