Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym na twoim miejscu wzial vortexa lub sb 24bit jezeli korzystasz z visty, kolumny i wzmacniacz. A jezeli ci sie nie spieszy to mozesz tez polowac na jakiegos DACa na PCM na allegro. Od czasu do czasu cos sie tam pojawia :]

 

Moim zdaniem xonar jest zupelnie nie oplacalnym zakupem, szczegolnie jezeli chcesz wydac na niego polowe swoich funduszy odlozonych na stereo. O wiele lepszy efekt uzyskasz kupujac lepsze kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu wielu stron myślałem , że różnicę między SB a Xonarem będzie słychać, że jeśli musi już być SB to dobrym wyborem będzie wersja Music. Czyżby wiele z tych opinii była błędna ? A co z tymi Wharfedale Diamond 9.1, mogą się pochwalić lepszym brzemieniem od microlabów ? Zastanawia mnie bardzo, jak zagrałyby z moim wzmacniaczem. Szukam czegoś dzięki czemu będę mógł się cieszyć sprężystym basikiem i dobrze słyszalnymi dźwięków wydobywających się z gitar. Czyli szukam świętego grala :) ale w przypadku słuchaweczek do playera znalazłem - Vedia :) może i w tym przypadku znajdę.

 

Jin - no właśnie ale jakie kolumuny ? wzmacniacz jest na stanie bez spdif ,czyli karta musiałaby dawać lepszy sygnał po analogu, stąd pomysł z Xonarem.

Z visty nie korzystam bo mnie denerwuje :)

Edytowane przez Jeffu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czytam dalej i natrafiłem na opinię, że Wharfedale Diamond 9.1 średnio nadają się do Rocka sam już nie wiem co robić.

Dysponuję podobnym wzmacniaczem :

http://www.allegro.pl/item564238938_wzmacn...cat_cs_900.html

ale wersja cs-904, byłby dobry do tych Wharfedal'i ?

 

czyli zestawy prezentują się nastęoująco:

1) Wharfedale Diamond 9.1 + Audigy SE + moj wzmachol jeśli nie przypasuje to się go później wymieni =700 pln ( a może dołożyć 100 do Audigy Music ? )

2) Solo 7c + karta z poprzedniej opcji = podobna kwota

 

chyba bardziej skłaniam się do opcji nr 1 kwestia jeszcze karty, te Audigy SE jednak średnie opinie ma :/

Edytowane przez Jeffu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, lepiej wcześniej jakiś odsłuch przeprowadzić. Na razie wezmę Audigy SE i Solo 7c (a zestaw cata się opyli). Zobaczymy jak to zagra a i cena przyjemna. W przyszłości zainwestuje się więcej środków jak już przesłucham parę zestawów.

Ten zestaw to koszt przy obecnych cenach 600 pln, jaki byłby kolejny pułap cenowy, żeby zakupić sprzęt o klasę lepszy. I co byście zaproponowali ? :)

Beresford TC-7510 + jakiś wzmacniacz + Wafle ?

 

 

@razor1 polecałeś własnie SB Audigy SE /Live 24, dlaczego właśnie te modele skoro sterowniki, które więcej wyciskają z karty (kx'y) akurat nie współpracują z nimi. ?

Edytowane przez Jeffu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromnie mogę stwierdzić że kx-mania miała sens w przypadku starych Live i Audigy. W rzeczywistości chodziło o zamianę wyjścia na tylne bo było lepsze plus kilka bajerów które mało kto używał. Cała reszta upośledzała te karty. Teraz jedyna rzecz jaka ma sens to resampling programowy do 48kHz. Ewentualnie można też używać ASIO/KS jeśli ktoś lubi audio-voodoo :) Te modele bo mają dobre parametry i brzmienie pasuje do tych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wzmak xindak a06 posiada wejście usb. postanowiłem sprawdzić jak się spisuje w połączeniu z lapkiem.

Po podlaczeniu kablem usb komputer wykrył urządzenie - Burr-Brown Japan PCM2702.

 

Zrobilem wiec testy

zestaw 1 komp stacjonarny podłączony coaxialem do beresforda, a nastepnie do wzmaka IC procab 820.

 

zestaw 2 laptop podłączony kabelkiem usb bezposrednio do xindaka a06.

 

ta sama muzyka odtwarzana na obu komputerach.

 

Na chwilę obecną muszę powiedzieć, że xindak bardzo miło mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się tak dobrych efektów.

 

pozniej napisze wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu wielu stron myślałem , że różnicę między SB a Xonarem będzie słychać

bo słychać i to nie byle jaką ,dla przykładu przesiadłem się z eXtreme Music na Xonara DX (jeszcze gdy kosztował nieco ponad 200zł) i baaardzo się cieszę z tej akcji ,o wiele lepszy dźwięk pod każdym względem

 

obecnie różnica między kreaszitem a xonarkiem to 100zł ,jeśli ktoś ma pieniądze i zależy mu na jakości dźwięku moim zdaniem warto dopłacić ,jeśli budżet jest mocno ograniczony lepiej już Audigy 2 ,byle nic z X-Fi :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor: asio to wg ciebie audiovoodoo, czy ja po prostu nie zrozumialem twojej wypowiedzi?

Czasem ASIO to jest audiovoodoo a czasem nie.

 

ASIO nie jest audiovoodoo jeśli "normalny" tor jest spaprany (np. mixer w windows XP ... nie wiem jak po najnowszych servicepackach), no i domyślnie aktywne efekty chorus i reverb na kartach creashita (nie wiem jak na obecnych najnowszych).

 

Tak więc ASIO do słuchania przy poprawnym "normalnym" torze nie daje nic ... a przy niepoprawnym wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał kupić TA-10.1, to nie musi bać się nisko efektywnych głośników.

 

"Hi everyone,here is my view on this cool running Trends against a oven hot Class-A Musical Fidelity A100.No rule has been set ,so comparison a 10W Tripath_2024 Class D amp with a 50W Class A integrated amp test is carry out.

The Trends S/N at 98db has the ablilty to produce a huge soundstage in my living hall.I enjoy myself with this solid state dynamic sounding.I also captured many detail of instruments sounding in all recorded track from the little monster,from Pop to Classical ...I spot them all clearly without listening hard,tuneful & lively as much what my MF A100 can do.Pop/Rock track is also impressive....I have my "John lennon" jamming live accoustic right at my hall. But occasionally they did show their limit in peak power.All my selected speakers is in 6-8 ohm & 86-87db:I think I need no introduce to the Speakers use here: Travagan 3",John Blue 3,Usher S520 & Whafedale Diamond 9.1.My Trends able to drive them all beautifully & music kickin with vol. knot set at 1.The Vocal track I use is from :Keiko Lee ,Mary Black ,Aaron Neville.Trends make the Travagen,Johnblue 3 & Usher really sound clear & sweet.I then switch to Classical track by Cary Karr on double bass.The trends perform very well in mid/low octave especially on my bright sounding Usher S520,I did get the goosebum on some note it hit.Now time for some upbeat Pop/Hip hop track by Gorillaz.I now hookup my punchy Whafedale & I play "Feel Good'.Here is where Trends do not too well ,Bass is tight but can't produce that kind of punch like my Musical Fidelity A100.

Overall ,it 's a very impressive little amp with only 10W & costing so much less than the counterpart.I've to give it 2 thumbs up to Trends design teams behind this innovative product.Looking forward to see their future Trends in line , a pre amp would be nice.Thks for reading."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pozytywna recenzja TA-10.1 :

 

http://www.6moons.com/audioreviews/trends2/trends.html

 

http://translate.google.com/translate?prev...=auto&tl=pl

 

http://www.trends-audio.de/erfolgsberichte.html

 

Niestety nadal nigdzie nie ma testu porównawczego ze znacznie tańszym Topping TP-10 Mark II :

 

http://www.minhembio.com/bilder/bild/?pic_id=269553.jpg

 

Jest jeszcze prawie identyczny HLLY TAMP-20 :

http://www.minhembio.com/bilder/bild/?pic_id=276649.jpg

 

Poniżej wypowiedź użytkownika ze Szweckiego forum który posiada HLLY & Topping :

http://translate.google.com/translate?prev...=auto&tl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno jest wzmacniaczy podobnych do TA-10.1 ale każdy z nich ma co innego w środku, jeśli chodzi o użyte elementy. Jedyne co mają wspólne to chip TA2024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=13315

 

Pamietajcie pisac to se mozna wszystko i w nieskonczonosc bo internet łyknie wsio..

tania, popularna konstrukcja dostepna od zarania dziejów w różnych konfiguracjach

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=13315

 

Pamietajcie pisac to se mozna wszystko i w nieskonczonosc bo internet łyknie wsio..

tania, popularna konstrukcja dostepna od zarania dziejów w różnych konfiguracjach

 

A przecież nikt z biorących udział w tamtej dyskusji nie miał T-AMPa ,więc tak tylko sobie teoretyzują :wink:

 

Jedyna realna możliwość żeby się samemu przekonać i nie umoczyć kasy ,to umówienie się z Marcinem na odsłuch .

 

Tak na marginesie to zastosowanie tylko jednego wejścia dla źródła nie jest wadą ponieważ po podłączeniu np DAC beresforda mamy wejść dla źródeł pod dostatkiem .

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecież nikt z biorących udział w tamtej dyskusji nie miał T-AMPa ,więc tak tylko sobie teoretyzują :wink:

Wole teoretyzowanie osob ktore od kilkunastu lat zajmuja sie sytemami naglosnienia (moder owego forum) niz, teoretyzowanie osob ktore wygrzebuja kolejne linki na poparcie czegos tam... co nie zmienia faktu ze najlepiej to odslucahc:) Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole teoretyzowanie osob ktore od kilkunastu lat zajmuja sie sytemami naglosnienia (moder owego forum) niz, teoretyzowanie osob ktore wygrzebuja kolejne linki na poparcie czegos tam...

A opinia i doświadczenie Fikusa to popierdółka ? .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opinia i doświadczenie Fikusa to popierdółka ? .

Doswiadczenie ogromne, wiedza takze, ale zakres dzialanosci sprowadzajacy sie potem do postow w tym stylu:

 

Parę dni temu wstąpiłem do grona ludzi używających zlampizowanego cd. Jest nim Grundig 8100 na TDA1541A. Na początku po złożeniu ,gdy urządzenie było w stanie prototypu nie zachwyciłem sie specjalnie dźwiękiem. Lampy wisiały, do tego blisko siebie , kondy leżały blisko transformatora i napędu. Moje odczucia początkowe: (za) potężny, słabo kontrolowany bas, ogólne przyciemnienie, słaba stereofonia. Myślałem, że to może wina kolumn, wzmacniacza. Napisałem do Łukasza z pytaniem o szo chodzi. A Łukasz zaproponował przeróbkę wzmaka. Tak też uczyniłem. Poprawa była, ale dalej bez rewelacji. W między czasie przygotowywałem deseczki na obudowę ( na boki i do lamp) i cały czas cd było w fazie rozpierduchy. Jak to dokonałem wziąłem sie do porządkowania bajzlu w cd. Lampy oddaliłem od siebie, kondy przykleiłem do zrobionego przeze mnie ekranu z tytancynku (zostało trochę z dachów:D), Dodałem filtr AC, poukładałem kable. i oczywiście założyłem nową pokrywę na cd. Odpaliłem i nie mogłem uwierzyć jak sie poprawiło. WSZYSTKO dosłownie. Teraz jestem STRASZNIE zadowolony z dźwięku jaki mam w domu. Pełno szczegółów, perliste wysokie, jak trzeba potrafią przyłoić, bas super mocarny, konturowy i zaokrąglony ( rewelacja) No i ta średnica.... GENIALNA. Do tego dynamika- na dobrej płycie zadziwia mnie, no i szybkość dźwięku na wysokim poziomie. Stereofonia jak na moje warunki jest świetna. Na początku było słabo, ale teraz jest super. I to wszystko dzięki cd!! Teraz mogę słuchać muzyki 24/dobę i sie nie zniechęcę. Domownicy już nie mogą wytrzymać hehe. Teraz muszę pomyśleć nad lepszymi głośniczkami z membranami z celulozy. Nie mam aparatu więc zdjęć ze środka na razie nie będzie. Ale z zewnątrz wrzucę w weekend, bo skombinuje cyfrówkę.

 

Naczytalem sie skrajnych opinii jednak od audiostereo stronie bo bardzo zalatuje strona w kierunku audiovoodu....potem przenosi sie taka opinia z tamtego forum gdzie moze to i ma sens przy przetwornikach za pare tys..... przenosi sie do nas i ludzie maja beresa, t-ampa , jakies kable, daci smery bajery i....solo:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem i coś o Topping TP-10 Mark II ,opinia ze Szweckiej aukcji :

 

''Mój stary wzmacniacz NAD 312 nie ma szans na tą jakość dźwięku . Wszystko jest znacznie czystsze ...''

 

http://translate.google.pl/translate?prev=...=auto&tl=pl

 

Na ebay Toppingi chodzą po 255,10 zł +73,94 zł .

 

 

http://hifi-selbstbau.de/index.php?option=...2&Itemid=99

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dowod z aukcji jest porazajacy...moze kolesia NAD 312 byl w stanie agonalnym (stare wzmaki w zlym stanie to padaka a nie żaden urok:P).

A moze sie okazal TP-10 Mark II dla tego kolesia padaka?

Co mial w aukcji napisac aby sprzedac?

BADZIEWIE, LEDWO GRAlO, ZERO SCENY, MOCY i KONTROLI? napisze wszystko....

No nic ja jak tylko uporam sie ze zlozeniem 2 zestawow z przyjemnoscia w jakis weekend odwiedzilbym kogos z t-ampem. Ale narazie czekam na paczke od qmpla z

 

https://www.ultramall.de/shop/artikel/Dynav...-307-um4169.htm

 

Sprawdze jak wypada hybryda...moze czas wkoncu pojsc w strone lampy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno jest wzmacniaczy podobnych do TA-10.1 ale każdy z nich ma co innego w środku, jeśli chodzi o użyte elementy. Jedyne co mają wspólne to chip TA2024.

 

HLLY TAMP-20 jest na TA2020 ,parametry technicznie niby to same ale w konstrukcji chipu coś tam się różni od TA2024 i ponoć TA2020 brzmi nieco lepiej :

 

Recenzja HLLY TAMP-20 :

3229724[/snapback]

Ten dowod z aukcji jest porazajacy...moze kolesia NAD 312 byl w stanie agonalnym (stare wzmaki w zlym stanie to padaka a nie żaden urok:P).

A moze sie okazal TP-10 Mark II dla tego kolesia padaka?

Co mial w aukcji napisac aby sprzedac?

 

Ten gość ze szweckiej aukcji pisze przecież że ma kilka T-ampów ,i jeżeli w aukcji występuje pod innym nickiem niż na forum ''minhembio'' a nie zapożyczył tylko fotkę kogoś z ''minhembio'' to w poniższej galerii można zobaczyć jego kolekcję T-ampów ,a HLLY TAMP-20 na układzie TA2020 ma ponoć lepsze brzmienie to i go sobie zostawił a resztę wysprzedaje :wink:

 

Fotka z aukcji pochodzi z galerii użytkownika @veckans ze szweckiego forum ''minhembio'' :

http://www.minhembio.com/Veckans/216365

 

EDIT:

Tak to się potwierdziło że ten gość z aukcji to @veckans z forum minhembio pod innym nickiem ,wpisałem w wyszukiwarkę nick gościa z minhembio :''minhembio veckans NAD 312'' i trafiłem bezpośrednio do wątku gdzie wypowiada się o wrażeniach z porównania swojego NAD 312 z T-ampami które posiada :

 

http://www.minhembio.com/forum/index.php?s...2231&st=660

 

http://translate.google.com/translate?prev...=auto&tl=pl

 

http://translate.google.com/translate?prev...=auto&tl=pl

 

Hehe przez translator jego nick jest @tygodnik :lol:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

HLLY TAMP-20(TA2020)

 

Singal DC 12V Power supply required

0.03% THD+N @ 9W, 4Ω

0.18% IHF-IM @1W, 4Ω

23W @ 4Ω, 0.1% THD+N

12W @ 8Ω, 0.1% THD+N

Dynamic Range = 103 dB

Turn-on & turn-off pop suppression

Over-current protection

Bridged Output

High Efficiency

81% @ 23W, 4Ω

90% @ 12W, 8Ω

 

Cena: 148$ z przesyłką.

 

HLLY TAMP-10(TA2024)

 

Singal DC 12V Power supply required

0.03% THD+N @ 9W, 4Ω

0.18% IHF-IM @11W, 4Ω

11W @ 4Ω, 0.1% THD+N

6W @ 8Ω, 0.1% THD+N

Dynamic Range = 98 dB

Turn-on & turn-off pop suppression

Over-current protection

Bridged Output

High Efficiency

81% @ 15W, 4Ω

90% @ 10W, 8Ω

 

Cena: 128$ z przesyłką

 

HLLY TAMP-90(TA2022)

 

High power

100W @ 4Ω, 1.0% THD+N

90W @ 4Ω, 0.1% THD+N

60W @ 8Ω, 0.1% THD+N

0.015% THD+N @ 70W 4Ω

0.015% THD+N @ 45W 8Ω

0.10% IHF-IM @ 25W 4Ω

Dynamic Range = 102 dB

Single ended outputs

Linear voltage regulator for VN10 and V5 supply

Dual sides components arrangement.

Over-current protection

Over-temperature protection

High Efficiency

92% @ 88W 8Ω

87% @ 125W 4Ω

 

Cena: 280$ z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...