Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Red Faction - Guerilla

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę po filmikach - brak deformacji terenu. Dziękuję, to tyle w temacie red faction gdzie sens gry był taki ze się mozna było przekopac przez grunt do przysłowiowych chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Z tego co widzę po filmikach - brak deformacji terenu. Dziękuję, to tyle w temacie red faction gdzie sens gry był taki ze się mozna było przekopac przez grunt do przysłowiowych chin.

chyba cos ci sie pomylilo, mozna bylo owszem czasem sie gdzies przekopac ale i tak bylo to ograniczone, a po filmikach to chyba nie zobaczysz 100% mozliwosci silnika.

no ale skoro tak a nie inaczej oceniasz gry, to twoja sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wystawiam ocene grze na podstawie tego co zobaczyłem [...]

 

EDIT:

 

a po filmikach to chyba nie zobaczysz 100% mozliwosci silnika.

Demko pokazało niewiele więcej - w zasadzie NIC ponad to co na filmach, ale do rzeczy.

 

W demko zagrałem i stwierdzam, że gra mi się nie podoba. Fajnie, że młotem można rozwalić wszystko w zasięgu wzroku o_O ale po pierwsze: red faction to mi się z fpp kojarzy a nie z tpp [; po drugie to demo nie ma dla mnie klimatu, tego klimatu co kiedyś (wogóle jakiś dziwny klimat ma - weź młotek i rozwalaj wszystko jak leci) Po trzecie - wyłączyłem i zacząłem od nowa młócić w UFC 2009 :) Czyli niewiele się myliłem pisząc co o tej grze sądzę po obejrzeniu filmików z gameplay'a a tym czego doświadczyłem na własnym padzie. Z technologicznego punktu widzenia nie jest źle, ale mogło by być lepiej (dziwna fizyka obiektów - tak jak by grawitacja momentami była za niska mimo iż movement ludzi na to nie wskazuje, brak mozliwości deformacji/niszczenia terenu, textury jakieś miejscami porozmywane).

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po demie oceniam na mocnego sredniaka, gra sie ok, jest rozpierducha ale specjalnie nie porywa. Kolory jakies takie przeslodzone, efekt niszczenia otoczenia juz nie jest takim rarytasem jak kiedys i sam nie wystarczy aby uznac gre za swietna. Generalnie wg mnie troche bledem bylo zrobienie tej gry jako tpp a nie fpp, przez co cala rozgrywka staje sie mocno arcadowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

po demku moge powiedziec ze to najslabsza czesc serii.

Dziwne zachowanie grafy(ps3), dziwna miejscami fizyka, beznadziejni przeciwnicy, totalnie gowniana rozgrywka, zero wiezi z naszym herosem- gra porazka, nie ratuje jej bynajmniej rozpierducha bo dla mnie liczy sie cos wiecej.

 

wolalbym jeszcze raz przejsc 1 czesc,niz grac w to cos

ocena 4/10

 

pelna wersja napewno nic nie zmieni w temacie

 

apo5- teraz mozesz pisac z czystym sumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tobą zgadzam @dragonlore, ale:

zero wiezi z naszym herosem

po demku oceniać takie coś... a sama rozwałka to za mało, będzie średniak, te śmiesznie latające pojazdy i budynki, które można młotkiem rozwalić to jednak z lekka przesada :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demko i jestem jak najbardziej "za". Przypomina nieco Mercenaries (misje) no i ta rozwałka :). Gra się przyjemnie, może i nie jest to wybitne dzieło ale dla mnie spokojnie zapowiada się na tytuł na "mocne 8". Poczekam jak stanieje i wyszukam okazji na "alledrogo". W zasadzie to nawet będzie dla mnie dobrze jak ludzie nie będą tego kupować to kupię za grosze :P.

Nie ma destrukcji terenu mówicie, a mnie to wisi ;). Np. w Fracture jest deformacja terenu a demo mnie mocno odrzuciło (najszybciej wywalone demo z dysku konsoli w mojej krótkiej historii posiadacza XO ;) ). No i ja się cieszę, że to nie jest FPP, wtedy zakładam że "więź z bohaterem" byłaby nawet gorsza (samo "bycie w czyjejś głowie" nie jest dla mnie jakimkolwiek plusem). Zresztą widać, że profil rozgrywki nie pasuje do widoku FPP. Inna sprawa, że ja lubię widzieć bohatera, takie zboczenie ;).

 

BTW: Przeszedłem pierwszego Red Faction na PC i szybko o nim zapomniałem. Zniszczenia terenu były ok ale one same w sobie nic nie dają jeśli nie można tego swobodnie wykorzystać. Co z tego że miejscami trzeba było się "przekopać" skoro gra i tak była liniowa do bólu (jak 99% FPS'ów niestety). Fajny bajer i tyle wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że gra jest po prostu dobra, ale jej jedyna wadą jest to że to RF ;]

Popieram w 100%. A wystarczyło nazwać grę jakoś "Mars Rebelion: Fight for freedom" albo coś takiego i nikt by nie miał pretensji. Ja za starym RF nie tęsknię, dla mnie to był mocny średniak. Jak słyszę o jakimś "klimacie" i o "marce" to się zastanawiam czy my w ogóle o tym samym tytule mówimy... Ale ok, o gustach się nie dyskutuje, mnie pasuje nowy RF, innym nie i trudno. EOT. Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przez całą grę w kółku tylko jeździmy od A do B, uwalniamy zakładników, chronimy rebeliantów przed EDF, rozwalamy ich budynki/maszyny itp.?

Przeszedłem pierwszy sektor - "ale zajebioza". Przechodzę drugi i już po prostu męczę się.

Początkowo myślałem o RF:G jako o GTA na Marsie, ale niestety to jest chyba NFS:C z dodatkowym wątkiem demolkowo-strzelaninowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...