Skocz do zawartości
mechl!n

A Jednak- Mnożnik Powyżej X12.5...

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro na 8RDA+ max. mnożnik to 12.5 to dlaczego działa mi AXP 2400+ (15x133)? Bez problemu pracuje także jako 13x166 bez zwiększania napięcia. 8RDA+ rev. 1.1, bios najnowszy.

Procek kupowany rok temu, serii nie podam bo nie chcę ściągać chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróciłem, mam CHIEFTEC'A 360W :twisted: ale po awarii muszę kompletować soft od nowa. Niech mi ktoś napisze gdzie mogę znaleźć najnowszą wersję TBredCPU, czyli programu m.in. mech!ina ze schematami do DrutMOD, szukałem przez google, altavistę ale wyświetlają mi się tylko strony z wersją beta...niech ktoś poda linka :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu ustawiłem mnożnik na 13.5 ale mam problemy z ustawieniem napięcia...włożym druciki na 1.65V wg. schematu jaki podaje program i wyszło 1.55V. Sprawdzałem wszystko 3 razy, wkładałemponownie i nadal 1.55V. Postanowiłem spróbować ustawić 1.625, no i wyszło 1.525. Jestem pewny, że wszystko robiłem dobrze, to raczej błąd programu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na EPOX 8KRAI i na XP1800+ z odblokowanym mnożnikiem i napięciem 1,6V bez zmiany napięcia ustawiam na XP2200+ Moje pytanie brzmi, bo na razie żadnego nie zadałem. Jak jest z tą wydajnością cały sprzęt chodzi na szynie 266 i przeskok z XP1800@2200 podniósł mi o niecały tysiąc w 3dMarku2001se czy lepiej jest kręcić szyną i dać 11x166 czy w tedy wydajność wzrośnie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na EPOX 8KRAI i na XP1800+ z odblokowanym mnożnikiem i napięciem 1,6V bez zmiany napięcia ustawiam na XP2200+ na XP2400+ musze już zwiększyć napięcie na 1,675V, gdy ustawiam na XP2600+ na napięciu 1,675 już nie wchodzi do windowsa tak samo się dzieje przy XP2400+ na napięciu 1,6V. Temperaturę na XP2200+ to 38stopni na XP2400+ już 40 stopni i na XP2600+ po paru minutach chodzenia, ale tylko w BIOSIE bez ładowania systemu, bo się nie da też jest 40 stopni. Moje pytanie brzmi, bo na razie żadnego nie zadałem. Jak jest z tą wydajnością cały sprzęt chodzi na szynie 266 i przeskok z XP1800@2400 podniósł mi o niecały tysiąc w 3dMarku2001se czy lepiej jest kręcić szyną i dać 11x166 czy w tedy wydajność wzrośnie bardziej. Aha i jakie jest bezpieczne napięcie dla procesora mój chodzi na 1,6V a czytałem, że bezpieczne jest 0,075 w górę od nominalnego. Bo chciałbym go zostawić na stałe jako XP2400+ lub, jeśli można dawać większe napięcia to XP2600+. Czy to nie będzie zbyt zabójcze dla niego. Myślę, że pochodzi u mnie z rok czasu.

1. nie ten temat

2. ustaw 11x166 jak chcesz

3. proponuje 10x200 lub 10.5x200 (chyba e pamieci ci nie pozwola)

4. z takim chlodzeniem mozesz dac smialo 1.75v jezeli bedziesz mial taka potrzebe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie odpowie jak to jest z tym ustawianiem napięcia drut modem.   już na 47*C procka mam zwiechy...ECS kłamie bo musi być więcej

a może za mało tych voltów jak na 47C zwiechy???a radiator jki?mocno nagrzany?mój ESC-ik nie kłami jak juz to zawsze mu za mało Voltów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy da sie zwiekszysc mnoznik na ecs k7vta3 rev 1.1 b ? bo mam 13 na duronie morganie i nie iwme czy mi pojedzie ten nowy duron 1,8 , kolo w sklepie mi moiwl ze jak mnozninik bedzie 13,5 i obsluza mi ta plyta to zadziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ma mnoznik duron 1,8 ghz ? 13,5 ? dwycisnie moja plyta taki mnoznik ? (ecs k7vta3 rev 1.1b )

1800/133=13.5. Jeżeli ta płyta rozpoznaje poprawnie Durony Applebredy to bez problemu pojdzie na niej zarowno Duron 1400 jak i 1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, niezle sie zaczytalem w tym artykule, mam problema z moim durniem a mianowicie, przerobilem go na mobile, pocialem mostki L6 w celu odblokowania mnozników wyższych niz 11, ale "startup multiplier" jest caly czas taki sam (13.5) mimo iz zamalowalem mostki L3 o co biega ludzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, niezle sie zaczytalem w tym artykule, mam problema z moim durniem  a mianowicie, przerobilem go na mobile, pocialem mostki L6 w celu odblokowania mnozników wyższych niz 11, ale "startup multiplier" jest caly czas taki sam (13.5) mimo iz zamalowalem mostki L3 o co biega ludzie?

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=57618

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. to mialo mnie utwierdzic w przekonaniu ze nie da sie ustawic mnoznika startowego w moim procku? z tego co zauwazylem to nie wiele tam jest z tym zwiqazanego:/ zanaczam ze chce mnoznik NIZSZY! nie wyzszy jesli chodzi o te do 24x to nie ma problemu moge je ustawic do woli ale co jesli chcialbym dzialac na 11x200 ?? przeciez nie moge dac fsb 200 i spokojnie czekac az mi wejdzie do windy i sobie laskawie mnoznik zmienie (pewnie nawt nie wejdzie:P>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megabyte czytalem Twoja wypowiedz a tamtym topicu , napisales ze mozna wgrac sobie patchera do biosu azeby mozna bylo zmieniac mnzonik w poziomu biosu na prockach z superlockiem, gdzie znajde taki programik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój proc domyślnie lata na 13.5, tak? 13.5 to mnożnik high-endowy więc może musisz zastosować trick znany z procków high-end polegający na odblokowaniu mnożników niższych niż 13 (bo procki high-end mają właśnie najniższy mnożnik x13).

Link gdzieś lata na forum- jeśli nie znajdziesz- poszukam, ale później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nizsze mnozniki dzialaja, ale jedynie na cpumsr a ja nie chce musiec zmieniac mnoznika z windzie, potrzeba mi zeby mnoznik 11x dzialal juz od samego poczatku... bo chce szyne 200 ustawic i nie zjarac proca:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ma mnoznik duron 1,8 ghz ? 13,5 ? dwycisnie moja plyta taki mnoznik ? (ecs k7vta3 rev 1.1b )

1800/133=13.5. Jeżeli ta płyta rozpoznaje poprawnie Durony Applebredy to bez problemu pojdzie na niej zarowno Duron 1400 jak i 1800.

 

Koles w sklepie mi powiedzial ze durona 1,6 mi pujszie bankowo , zreeszta za godzinke ide do sklepu z kompem i sprawdzma durona 1,8 jak pujdzie to biore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nizsze mnozniki dzialaja, ale jedynie na cpumsr a ja nie chce musiec zmieniac mnoznika z windzie, potrzeba mi zeby mnoznik 11x dzialal juz od samego poczatku... bo chce szyne 200 ustawic i nie zjarac proca:D

Niestety musze Cię zmartwić. Procesor zawsze startuje na mnożniku domyślnym. A działanie tego patchera miało polegać na tym że miał modyfikować bios tak żeby zaraz po starcie zmieniał mnożnik na ten ustawiony w biosie. Jednak przez ułamek sekundy procesor bedzie pracował na mnożniku domyślnym.

 

Namiarów na tego patchera niestety nie mam bo wtedy gdy o tym czytałem nie był jeszcze gotowy. Możesz poprzeglądać posty na http://www.rhcf.com/- tam jest ponad 20 stron o mobile modzie i właśnie tam przeczytałem o tym patcheru.

 

BTW:

To pytanie powinienes zadać w tamtym topicu, bo ten jest zarejestrowany na drut-moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no yo niezly walek, juz sie cieszylem ze udalo mi sie proca zmobilizowac:) ale chyba nie przyda mi sie to do niczego bo na zbyt wysokiej czestotliwosci juz sa zwiechy a tego bysmy nie chcieli, no ale dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gokai_hayaku

 

jaki problem zmienic mnoznik i fsb z poziomu windows

startujesz na 13.5x166 i zmieniasz cpumsr mnoznik na 11x ,a np. cpufsb9 fsb na 200

o masz 11x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB , wlasnie mnie oswieciles a przy okazji uswiadomiles ze taki program wogle istnieje:D no powaga, moglbys dac jakis namiar na ten programik? Da sie to jakos zautomatyzowac? czy trzeba przeprowadzac recznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...