Skocz do zawartości
mechl!n

A Jednak- Mnożnik Powyżej X12.5...

Rekomendowane odpowiedzi

No to Marcin mamy ten sam problem z naszym SOLTKIEM :) Zawyza napiecia :) :P

lepiej jak zawyza niz by mial zanizac :D
No racja. Przynajmniej jest Vmod bez moda :) :P
Probowales obnizyc napiecie :?: Jak zrobiles na 1,5v to powiedz o ile przy takim vcore Tobie zawyza, jezeli oczywiscie wstal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Marcin mamy ten sam problem z naszym SOLTKIEM :) Zawyza napiecia :) :P

lepiej jak zawyza niz by mial zanizac :D
No racja. Przynajmniej jest Vmod bez moda :) :P
Probowales obnizyc napiecie :?: Jak zrobiles na 1,5v to powiedz o ile przy takim vcore Tobie zawyza, jezeli oczywiscie wstal
1,575 -> 1,65 :) HEHE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Marcin mamy ten sam problem z naszym SOLTKIEM :) Zawyza napiecia :) :P

lepiej jak zawyza niz by mial zanizac :D
No racja. Przynajmniej jest Vmod bez moda :) :P
Probowales obnizyc napiecie :?: Jak zrobiles na 1,5v to powiedz o ile przy takim vcore Tobie zawyza, jezeli oczywiscie wstal
1,575 -> 1,65 :) HEHE
Czy to jest najnizsze stabilne :?: czy przy roznym vcore zawsze u Cibie zawyza o taka sama wartosc :?: bo u mnie na roznych jest inaczej, od 0,04 do 0,07 roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Marcin mamy ten sam problem z naszym SOLTKIEM :) Zawyza napiecia :) :P

lepiej jak zawyza niz by mial zanizac :D
No racja. Przynajmniej jest Vmod bez moda :) :P
Probowales obnizyc napiecie :?: Jak zrobiles na 1,5v to powiedz o ile przy takim vcore Tobie zawyza, jezeli oczywiscie wstal
1,575 -> 1,65 :) HEHE
Czy to jest najnizsze stabilne :?: czy przy roznym vcore zawsze u Cibie zawyza o taka sama wartosc :?: bo u mnie na roznych jest inaczej, od 0,04 do 0,07 roznicy
To jest najnozsze stabilne. U mnie Im wyzsze tym wiecej zawyza. Mamy ten sam problem. Za dwa miechy moze sie przesiade na SL-75FRN2-RL to moze bedzie po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Marcin mamy ten sam problem z naszym SOLTKIEM :) Zawyza napiecia :) :P

lepiej jak zawyza niz by mial zanizac :D
No racja. Przynajmniej jest Vmod bez moda :) :P
Probowales obnizyc napiecie :?: Jak zrobiles na 1,5v to powiedz o ile przy takim vcore Tobie zawyza, jezeli oczywiscie wstal
1,575 -> 1,65 :) HEHE
Czy to jest najnizsze stabilne :?: czy przy roznym vcore zawsze u Cibie zawyza o taka sama wartosc :?: bo u mnie na roznych jest inaczej, od 0,04 do 0,07 roznicy
To jest najnozsze stabilne. U mnie Im wyzsze tym wiecej zawyza. Mamy ten sam problem. Za dwa miechy moze sie przesiade na SL-75FRN2-RL to moze bedzie po problemie :)
Widziałeś może gdzieś w sieci testy tego Solteka ??? Najlepiej jakby były PL ale EN tesh nie pogardze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Marcin mamy ten sam problem z naszym SOLTKIEM :) Zawyza napiecia :) :P

lepiej jak zawyza niz by mial zanizac :D
No racja. Przynajmniej jest Vmod bez moda :) :P
Probowales obnizyc napiecie :?: Jak zrobiles na 1,5v to powiedz o ile przy takim vcore Tobie zawyza, jezeli oczywiscie wstal
1,575 -> 1,65 :) HEHE
Czy to jest najnizsze stabilne :?: czy przy roznym vcore zawsze u Cibie zawyza o taka sama wartosc :?: bo u mnie na roznych jest inaczej, od 0,04 do 0,07 roznicy
To jest najnozsze stabilne. U mnie Im wyzsze tym wiecej zawyza. Mamy ten sam problem. Za dwa miechy moze sie przesiade na SL-75FRN2-RL to moze bedzie po problemie :)
Wlasnie o to mi chodzilo, teraz wiem ze mam tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Marcin mamy ten sam problem z naszym SOLTKIEM :) Zawyza napiecia :) :P

lepiej jak zawyza niz by mial zanizac :D
No racja. Przynajmniej jest Vmod bez moda :) :P
Probowales obnizyc napiecie :?: Jak zrobiles na 1,5v to powiedz o ile przy takim vcore Tobie zawyza, jezeli oczywiscie wstal
1,575 -> 1,65 :) HEHE
Czy to jest najnizsze stabilne :?: czy przy roznym vcore zawsze u Cibie zawyza o taka sama wartosc :?: bo u mnie na roznych jest inaczej, od 0,04 do 0,07 roznicy
To jest najnozsze stabilne. U mnie Im wyzsze tym wiecej zawyza. Mamy ten sam problem. Za dwa miechy moze sie przesiade na SL-75FRN2-RL to moze bedzie po problemie :)
Wlasnie o to mi chodzilo, teraz wiem ze mam tak samo
To witaj w klubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi zawyzala napiecie to bym sie cieszyl - nie musialbym wyciagac procka i zakladac nastepny drucik :D - po maturze zaloze wode i podniose Vcore do 1.9V - zobaczymy na ile to pojdzie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ha - czy ktos moze wie czy moge u mnie jakos ztweakowac bios zeby moc zrobic Vcore wieksze niz default+0.2V? Bo plyta moze do 1.85V - a ja moge teraz tylko 1.7V :( - a jak nie da rady to drutowanie w ruch :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką jedną malutką prośbe. Nie dawajcie dużych obrazów bezpośrednio na strone. Lepiej będzie jak dacie jako link. Wtedy zainteresowani i tak zobaczą a innym szybciej będzie się strona wczytywała. Ja jade na modemie i mi te duże obrazki bardzo spowalniają wczytywanie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy moj post  :D na ale do rzeczy zamiast meczyc sie z rozszyfrowaniem pinow lepiej sobie zobaczyc stronne 

http://www.beachlink.com/candjac/TbredDecode0.htm

i dokladnie postudiowac i wszystko jasne, przynajmniej dla mnie  8)

Witam DOBROCZYŃCĘ!

Szkoda, że tak późno pojawiłeś się na forum- już w pierwszych postach tego tematu podawałem tego linka i prosiłem o rozszyfrowanie go (techniczna angielszczyzna jest dla mnie ciężko zrozumiała :oops: ).

 

YoSHi- dołącze do dyskusji po "posiadnięciu" XP1700- obecnie jestem na etapie duronia 800@1100 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

le :( - znowu bedzie wielki drutowanie :P - jak sobie zrobie po maturze wode i drut moda na 1.9V to pogadamy :D - a nie wiesz czy mozna cos z tym biosem wymyslic zeby juz sie kabelkami nie bawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zrobiłem drut moda wsadziłem druciki w podstawke od procesora i mam teraz mnożnik x15 :D co z fsb 145 daje 2175Mhz przy 1.6v.

Przy fsb 150 dzieje się coś dziwnego ponieważ przy zimnym starcie wywala jakieś błędy :( ale po rozgrzaniu wszystko jest stabilne może to wina zasilacza czy chłodzenia(zwykły aluminiowy Titan tem. w stresie 46C)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam A1700+ puszczonego na 12,5x plyta jak w podpisie co sie stanie jak ustawie 14x ? lub gdy FSB ustawie na 166 bez zmiany moznika. Mam na mysli procka nie pamieci.

 

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Mam A1700+ puszczonego na 12,5x plyta jak w podpisie co sie stanie jak ustawie 14x ? lub gdy FSB ustawie na 166 bez zmiany moznika. Mam na mysli procka nie pamieci.

 

Z gory dzieki za pomoc

w sumie nie ten watek

 

jak ustawisz 14x to komp ci nie wstanie ,albo uruchomi sie z 11x

 

z fsb to ci co najwyzej proc nie wyrobi (najpierw napiecie zwieksz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ustawisz ten mnoznik? W biosie czy nozkami/mostkami - jak na plycie to raczej nic nie zdzialasz, a nozkami/mostkami to stanie sie cos nie do przewidzenia :D - bedziesz mial mnoznik 14x :P. Jak ustawisz FSB na 166MHz to z prostej kalkulacji 166*12,5 otrzymasz 2075MHz co da ci wedlug przeliczen dla Athlonow z FSB 166MHz AXP 2600+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ustawisz ten mnoznik? W biosie czy nozkami/mostkami - jak na plycie to raczej nic nie zdzialasz, a nozkami/mostkami to stanie sie cos nie do przewidzenia :D - bedziesz mial mnoznik 14x :P. Jak ustawisz FSB na 166MHz to z prostej kalkulacji 166*12,5 otrzymasz 2075MHz co da ci wedlug przeliczen dla Athlonow z FSB 166MHz AXP 2600+.

Pytanie nasuwa sie od razu czy dzielnik PCI/AGP przjedzie na 1/5 jak ustawie FSB na 166 niby moja plytka obsluguje 166 ale tylko na pamieciach jak to bedzie wygladalo z prockiem ?. Moze czegos niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tutaj nowy - chociaz na necie juz od 97 roku :)

dobra to tyle tytulem wstepu ;)

 

rowniez jestem wlascielem xp1700+ 0,13, niestety moj w porownaniu do waszych do cienizna

jego oznaczenia to: AXDA1700DUT3C 9295126260727 JIUGB0251XPEW

 

moja plyta to: SL-75KAV rev. F1

 

i ostatnio zgodnie ze znalezionym tutaj info ZNOWU przedrutowalem athlona i generalnie jest tak jak ktos tutaj pisal, tyle ze x22 nie wstaje,

a zamiast x15,5 i x16 mam odpowiednio x16 i x16,5

 

wszystko fajnie tyle ze ostatnia stabilna wartosc mojego XP

przy sensownym napieciu to niewiele powyzej 2GHz :(

 

co prawda pare razy udalo mi sie zobaczyc magiczne 2600+ :D,

ale albo windows sie wywalal albo bios checksum(?) error

 

i teraz pytanie co sie bardziej oplaca:

- 14x144

- 15x134

ja wiem ze teoretycznie to chyba lepsze jest to pierwsze, ale praktycznie?

na upartego to moglbym dac jeszcze 13,5 x max wyżylowane pamieci, ale czy jest sens

 

no chyba ze ktos by mi mogl pomoc z zamiana tego modelu na jakis lepszy (oczywiscie za pewna doplata:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensowne napiecie to rozumiem 1.85v

 

ten soltek ma problemy ze stabilnoscia >140MHz wiec proponuje ci drugie ustawienie dla swietego spokoju

chyba ze masz pewnosc co do stabilnosci fsb144 i pamieci na 144 to wtedy lepiej to pierwsze( praktycznie lepsze,chyba ze z kolei grafa ci sie wysypie przy agp 72 ,ale watpie)

 

zmiana proca ci raczej nie potrzebna,bo te 100-150MHz nie zrobi juz roznicy na plycie z sdram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczal modernizacje od wymiany plyty - a co do twojego pytania - zawsze lepiej jest zrobic tak zeby miec jak najwieksze FSB - ale musisz zobaczyc czy w tym przypadku powodem niestabilnosci bedzie proc czy FSB - bo mysle ze PCI 36MHz to nic nie robi a AGP 72MHz tym bardziej - moja karta chodzi luz do 95MHz wiec wiesz :) - nie podales jeszcze co masz za chlodzenie i jakie to jest wedlug ciebie rozsadne napiecie. Wgraj najnowszy BIOS i sie pobaw - zrob najpierw tak (zawsze sie tak robi :)) ustaw FSB na 133MHz i jedz mnoznikiem - jak dojedziesz do niestabilnosci to zrob o jeden krok wstecz. Pobaw sie dzien-dwa na tym - przetestuj primem. Jak gada to zanotuj ta czestotliwosc - wtedy mozesz zrobic ta sama czestotliwosc tylko ze mniejszy mnoznik/wieksze FSB - przetestuj i jeszcze wyzej FSB i nizszy mnoznik - w ten sposob zobaczysz na co stac twoja plyte. Mozesz tez zrobic inaczej - zrob niski mnoznik np 10x i jedz FSB az do niestabilnosci - w ten sposob proc nie bedzie mial wplywu na niestabilnosc a przetestujesz sprzet - pozniej sobie to wszystko dopasuj i gitara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...