Skocz do zawartości
mechl!n

A Jednak- Mnożnik Powyżej X12.5...

Rekomendowane odpowiedzi

Oto obrazek, jaki podesłał mi niCp0N. Wielkie DZIĘKI!

Drutem można zmieniać zarówno mnożnik jak i napięcie proca!

 

Dołączona grafika

 

Obrazek celowo pomniejszyłem, żeby nam się forum nie rozjechało.

Oryginalny obrazek (rozdziałka 1686x1500) jest TUTAJ.

8O o kurna ale ktos sie postaral :D super teraz sie zacznie zabawa :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietna rozpiska

teraz nawet na jakims ecs mozna sobie dowolny mnoznik i napiecie nastawic

wszyscy moi kumple z goownianymi plytami juz moga sie cieszyc :-D

No ja też się moge cieszyć. W końcu też mam taką płytę :-D . Teraz to sobie podkręce procka. Tylko pewnie mi zasilacz nie wytrzyma, mam tylko 235W :( .Niektórzy pewnie powiedzą że to cud że te 2GHz ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj bede sie bawil moim brand new Throughbredzikiem B 

:)

Na razie jestem w pracy. Procek lezy wlasnie przedemna.

Jest to Athlon XP 1700+

AXDA1700 DUT3C 9453156250053

JIUHB 0312UPMW

 

ma ktos taka serie z tego batcha?

Jak sie kreci?

:D

Mialem proca z tej serii, na Abit NF7-S v 2.0:

 

(default) 1.6V - 2000MHz - po paru H potrafil sie przywiesic, przy 1.65V smigal stabilnie jak skala, przy 1.65 V chodzil stabilnie

1.7V 2100 MHz smigal stabilnie - ze wzgledu na nedzna wiatrode - jakis spire za 40 zl wiekszego napiecia nie dawalem - szkoda sensu przy tak badziewnym chlodzeniu 8)

 

Na szczescie wymienilem proca na AXDA1700 DLT3C xxxxxxx260254, JIUHB 0309UPMW - 2200 przy 1.6V (dalej z badziewna wiatroda), ale cyferki milsze oku i po tym co na forum znalazlem - seria niezla do krecenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA polaczylem tak:

Dołączona grafika

i pod 11x mam 16x. Tyle mi styknie - terach chodzi 16x133  :twisted: 

Dzieki Megabyte.

No a na jakim napieciu i jakie masz temperaturki. Czy twoj Soltek tez zawyza o 0,03V :)

 

Zaraz jak zona wroci sie zabieram za robienie dodatkowego druta. :)

HEHEHE

TO mi sie podoba. Mowisz ze 16x133

:)

Poczekaj bedziemy w duecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie temat rozwinal pod moja nieobecnosc!!! :D wielkie dzieki za ta rozpiske o drutowaniu napiecia, bo ja juz chcialem mostki malowac na 1.7V, a tak to pryszcz - dopiero teraz dowiedzialem sie ze stary dobry drut mod to po prostu ustawienie default mnoznika na 13x a nie jakies podnoszenie o 8 czy cos :P. Zastanawiam sie tylko po co wam takie mnozniki - ja uwazam ze 14x - cos co mozna z normalnego drut moda - wycisnac w zupelnosci wystarcza - a po co proca puszczac na FSB 133 skoro bez problemu gada na 166??? - zrobie jakos na czasie Vcore drut mod'a (nie wiem czy teraz - matura :() i zapodam wyniki.

PS Do KGB "wszyscy moi kumple z goownianymi plytami juz moga sie cieszyc" - uwazasz 8KHA+ za gowniana plyte??? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym rysunku ustawienie blue mozna traktowac jako stan wysoki a red jako niski - tylko ze puszczone przez jakies rezystory (wtedy drutowanie daje mniejsza rezystancje i jakby wygrywa :D) bo jak tak to drutowanie DLT na 1.7V default to jeden drucik 8) Mechl!n licze na stanowisko w tej sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do KGB "wszyscy moi kumple z goownianymi plytami juz moga sie cieszyc" - uwazasz 8KHA+ za gowniana plyte??? 8)

8kha+ jest swietna

mialem na mysli ecs na kt133a, GB na kt133 ,ecs na kt333 i inne shity :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA polaczylem tak:

Dołączona grafika

i pod 11x mam 16x. Tyle mi styknie - terach chodzi 16x133  :twisted: 

Dzieki Megabyte.

No a na jakim napieciu i jakie masz temperaturki. Czy twoj Soltek tez zawyza o 0,03V :)

 

Zaraz jak zona wroci sie zabieram za robienie dodatkowego druta. :)

HEHEHE

TO mi sie podoba. Mowisz ze 16x133

:)

Poczekaj bedziemy w duecie

Moj Soltek nie zawyza. Jest idealnie 1.7V - przynajmniej w biosie. Nie chce mi sie testowac Prime, bo nie mam czasu ;), ale po 2h w ut bylo 43*. A napiecie 1.7V, cooler jak w podpisie. Uzywam tez VCool.

GL! w drutowaniu :D

 

Zastanawiam sie tylko po co wam takie mnozniki - ja uwazam ze 14x - cos co mozna z normalnego drut moda - wycisnac w zupelnosci wystarcza - a po co proca puszczac na FSB 133 skoro bez problemu gada na 166???

Niestety mamy gowniane plyty. Mi nie pojdzie powyzej 140fsb :evil:, wiec trzeba sie bawic mnoznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym rysunku ustawienie blue mozna traktowac jako stan wysoki a red jako niski - tylko ze puszczone przez jakies rezystory (wtedy drutowanie daje mniejsza rezystancje i jakby wygrywa :D) bo jak tak to drutowanie DLT na 1.7V default to jeden drucik 8) Mechl!n licze na stanowisko w tej sprawie :D

Pozwól że ja się wypowiem :) . Przed chwilą podwyższyłem sobie napięcie na 1.55V właśnie za pomocą tylko jednego drutu. Co dziwne na początku spróbowałem ustawić na 1.6v przez połączenie 3 drutami tak jak to jest na rysunku i po uruchomieniu komputera miałem 1.5V a nie 1.6V. Jutro jeszcze się pobawie z wyższymi napięciami bo przy żarówce to nie robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie wskoczyl mi na 15x133 (nie mam pojecia dlaczego odrazu nie chcial zalapac), pracuje tak na 1,5v, jest w pelni stabilny, prime95 caly czas zasowa, temp 37C a maksymalna 42C. Po dotknieciu radiatora stwierdzilem ze temperatura radiatora!! jest napewno wyzsza niz 42C. Jest sie czym martwic czy nie :?: Oto screen :D

Dołączona grafika

Teraz zabieram sie za testowanie 16x133 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie wskoczyl mi na 15x133 (nie mam pojecia dlaczego odrazu nie chcial zalapac), pracuje tak na 1,5v, jest w pelni stabilny, prime95 caly czas zasowa, temp 37C a maksymalna 42C. Po dotknieciu radiatora stwierdzilem ze temperatura radiatora!! jest napewno wyzsza niz 42C. Jest sie czym martwic czy nie :?: Oto screen :D 

Dołączona grafika

Teraz zabieram sie za testowanie 16x133 :twisted:

Radzilbym Ci odgiac po wyjeciu procka czujnik do gory tak zeby wystawal ponad SocketA i dopiero zakladajac procka docisnelo go do czujnika. Ja tak zrobilem i dlatego moje odczyty sa deko dokladniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrka ale już się strasznie zamotałem chciałbym oddrutować :D mnożnik 15x i czy mógłby napisac, które nóżki połączyć, a najlepiej by było pokazanie na foto :D dzięki

Wlasnie, potrzebuje 15x :twisted:

Na 16x mam czasami zwieszke, pewnie zasilacz nie wyrabia :)

 

Ogolnie po zdrutowaniu tak jak Dołączona grafika na zalaczonym obrazku na mojej plycie mam nastepujace mnozniki

 

5,5x -> Blank Screen

6x -> Blank Screen

6,5x -> Blank Screen

7x -> 16x

7,5x -> 16,5x

8x -> 16x

8,5x -> 16,5x

9x -> Blank Screen

9,5x -> Blank Screen

10x -> Blank Screen

10,5x -> Blank Screen

11x -> 16x

11,5x -> 16,5x

12x -> 16x

12,5 -> 16,5x

 

bombel ktore piny laczyles i jak ustawiales dipy, zeby miec 15x???

Szybko dawaj

Bo u mnie na 2144 MHz zasilacz wymieka :)

Czas na PFC, ale cashu niet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrka ale już się strasznie zamotałem chciałbym oddrutować :D mnożnik 15x i czy mógłby napisac, które nóżki połączyć, a najlepiej by było pokazanie na foto :D dzięki

Wlasnie, potrzebuje 15x :twisted:

Na 16x mam czasami zwieszke, pewnie zasilacz nie wyrabia :)

 

Ogolnie po zdrutowaniu tak jak Dołączona grafika na zalaczonym obrazku na mojej plycie mam nastepujace mnozniki

 

5,5x -> Blank Screen

6x -> Blank Screen

6,5x -> Blank Screen

7x -> 16x

7,5x -> 16,5x

8x -> 16x

8,5x -> 16,5x

9x -> Blank Screen

9,5x -> Blank Screen

10x -> Blank Screen

10,5x -> Blank Screen

11x -> 16x

11,5x -> 16,5x

12x -> 16x

12,5 -> 16,5x

 

bombel ktore piny laczyles i jak ustawiales dipy, zeby miec 15x???

Szybko dawaj

Bo u mnie na 2144 MHz zasilacz wymieka :)

Czas na PFC, ale cashu niet :)

Juz wiem :) HEHE Doedukowalem sie :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN to może się pochwalisz :D??

Dołączona grafika

 

Otoz caly pic polegal na tym, ze ten rysuneczek Dołączona grafika to jak odblokowac 16x. Wywal polaczenie VCC z AL27 i masz ustawiajac 11x -> 15x, a idac analogicznie do tego co napisalem wczesniej powinno byc 11,5x -> 15,5x Moze sprawdze jeszcze dzisiaj :)

Jednym slowem mam zajebisciefajnego Athlonka 2400+ i w UD MAX LOAD 48C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrka ale już się strasznie zamotałem chciałbym oddrutować :D mnożnik 15x i czy mógłby napisac, które nóżki połączyć, a najlepiej by było pokazanie na foto :D dzięki

Wlasnie, potrzebuje 15x :twisted:

Na 16x mam czasami zwieszke, pewnie zasilacz nie wyrabia :)

 

Ogolnie po zdrutowaniu tak jak Dołączona grafika na zalaczonym obrazku na mojej plycie mam nastepujace mnozniki

 

5,5x -> Blank Screen

6x -> Blank Screen

6,5x -> Blank Screen

7x -> 16x

7,5x -> 16,5x

8x -> 16x

8,5x -> 16,5x

9x -> Blank Screen

9,5x -> Blank Screen

10x -> Blank Screen

10,5x -> Blank Screen

11x -> 16x

11,5x -> 16,5x

12x -> 16x

12,5 -> 16,5x

 

bombel ktore piny laczyles i jak ustawiales dipy, zeby miec 15x???

Szybko dawaj

Bo u mnie na 2144 MHz zasilacz wymieka :)

Czas na PFC, ale cashu niet :)

Juz wiem :) HEHE Doedukowalem sie :) :P
Juz czytalem ze sie powiodlo z x15. Gratuluje :D Lepiej ustawic x15 bo wtedy tez mozna ustawic x16 bez kombinacji z nozkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po wszystkim. Latam po przetestowaniu ustawienia 16x133MHz jednak na 15x133MHz, ze wzgledu na zbyt wysokie temperatury spowodowane dosc wysokim VCore 1,8V. Musze za jakis miesiac udac sie do sklepu gdzie kupilem mego JIUHB i wymienic go na jakiegos DLT3C :) Pozatym 2GHz wystarczaja zupelnie do wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po wszystkim. Latam po przetestowaniu ustawienia 16x133MHz jednak na 15x133MHz, ze wzgledu na zbyt wysokie temperatury spowodowane dosc wysokim VCore 1,8V. Musze za jakis miesiac udac sie do sklepu gdzie kupilem mego JIUHB i wymienic go na jakiegos DLT3C :) Pozatym 2GHz wystarczaja zupelnie do wszystkiego :)

Na jakim vcore ustawinego teraz masz proca :?: Ja tak samo zostane narazie przy 15x133, ze wzgledu na slabe chlodzenie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po wszystkim. Latam po przetestowaniu ustawienia 16x133MHz jednak na 15x133MHz, ze wzgledu na zbyt wysokie temperatury spowodowane dosc wysokim VCore 1,8V. Musze za jakis miesiac udac sie do sklepu gdzie kupilem mego JIUHB i wymienic go na jakiegos DLT3C :) Pozatym 2GHz wystarczaja zupelnie do wszystkiego :)

Na jakim vcore ustawinego teraz masz proca :?: Ja tak samo zostane narazie przy 15x133, ze wzgledu na slabe chlodzenie :evil:
1,65V - to zdaje sie Default. Bo jak nie to mi mobo kurna zawyza o 0,05 - 0,08 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po wszystkim. Latam po przetestowaniu ustawienia 16x133MHz jednak na 15x133MHz, ze wzgledu na zbyt wysokie temperatury spowodowane dosc wysokim VCore 1,8V. Musze za jakis miesiac udac sie do sklepu gdzie kupilem mego JIUHB i wymienic go na jakiegos DLT3C :) Pozatym 2GHz wystarczaja zupelnie do wszystkiego :)

Na jakim vcore ustawinego teraz masz proca :?: Ja tak samo zostane narazie przy 15x133, ze wzgledu na slabe chlodzenie :evil:
1,65V - to zdaje sie Default. Bo jak nie to mi mobo kurna zawyza o 0,05 - 0,08 :)
Sprobuj ustawic na 1,55v, albo nawet do 1,5v w biosie, moze bedzie chodzil stabilnie, a wtedy i temperaturka bedzie nizsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po wszystkim. Latam po przetestowaniu ustawienia 16x133MHz jednak na 15x133MHz, ze wzgledu na zbyt wysokie temperatury spowodowane dosc wysokim VCore 1,8V. Musze za jakis miesiac udac sie do sklepu gdzie kupilem mego JIUHB i wymienic go na jakiegos DLT3C :) Pozatym 2GHz wystarczaja zupelnie do wszystkiego :)

Na jakim vcore ustawinego teraz masz proca :?: Ja tak samo zostane narazie przy 15x133, ze wzgledu na slabe chlodzenie :evil:
1,65V - to zdaje sie Default. Bo jak nie to mi mobo kurna zawyza o 0,05 - 0,08 :)
Sprobuj ustawic na 1,55v, albo nawet do 1,5v w biosie, moze bedzie chodzil stabilnie, a wtedy i temperaturka bedzie nizsza :D
Moze juz jutro, ide sie kapac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...