Skocz do zawartości
mechl!n

A Jednak- Mnożnik Powyżej X12.5...

Rekomendowane odpowiedzi

podobno nie zadziala - juz o tym bylo gdzies wczesniej - przeciez palomino ma wszystko ustawone na stale - powypalane :)

Jesli chodzi Ci o odblokowane mnozniki, to moj proc jest pomalowany i hula juz 4 miesiace na 12,5x :)

Athlon XP 1600+ AGOIA0224

Chodzi mi o to czy jak zmieniem to takk jak wszyscy to przy ustawieniu mnoznika 11x bedzie 13x? W koncu w pierwszym linkui jaki sie tu znalazl, jest opisane i palomino i Throughbread :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy palomino to lyknie, musi ktos sprawdzic to bedzie wiadomo. Jesli chodzi o lakier to tak jak napisalem robilem to electronem 40 AC, bo gosc w sklepie elektronicznym powiedzial ze ten sie do tego nada i w dodatku niewiele kosztuje(12zl). On jest taki srednio gesty, wiec bardzo dobrze sie go naklada igla na te styki, no i oczywiscie zmywa sie acetonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy palomino to lyknie, musi ktos sprawdzic to bedzie wiadomo. Jesli chodzi o lakier to tak jak napisalem robilem to electronem 40 AC, bo gosc w sklepie elektronicznym powiedzial ze ten sie do tego nada i w dodatku niewiele kosztuje(12zl). On jest taki srednio gesty, wiec bardzo dobrze sie go naklada igla na te styki, no i oczywiscie zmywa sie acetonem.

No to bede pierwszy, ktory to sprawdzi. 3 majcie kciuki. Jutro sie za to zabiore. Dzisiaj pozno z pracy wracam i juz bedzie za ciemno na takie operacje :)

Acha cialem juz mostek L10, ale chyba nie przecial sie calkowicie, bo wysoki mnozniki nie dzialaja, a moze na odwrot moze sie przecial, a ten drugi nie polaczyl? Bo mialem mnoznik 4x :) Athlon 667 MHz :) :D

Chyba wezme z pracy kropelke i jeszcze raz zaleje szpare po laserze w tym mostku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lakier i jak dobrze pojdzie to jeszcze dzisiaj sie za to zabiore - tylko mechl!n powiedz mi czy ta wersje z jednym laczeniem czy z dwoma? Robil ktos juz z jednym laczeniem?

jezeli ci chodzi o ten trik z jednym (a nie jeden z tych dwoch)

to sprawdzalem i nie wiem czy dziala,bo u mnie nie dzialal,ale nie wykluczam tego ze nie laczylo mi tych nuzek (z tylu socketa przykladalem srubokret,dotykajac dwoch lutow,ale komp startowal z 11x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje trik z dwoma - ale qrde mi by najbardziej styknal mnoznik okolo 15 lub 15,5 - wtedy FSB 160 lub troche wiecej i latam - a 14 to znowu nie wykorzystam proca - bo wiecej niz 170 magistrali nie dam bo boje sie o dane - a 17 to znowu za male FSB ale takie juz to posrane zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lakier i jak dobrze pojdzie to jeszcze dzisiaj sie za to zabiore - tylko mechl!n powiedz mi czy ta wersje z jednym laczeniem czy z dwoma? Robil ktos juz z jednym laczeniem?

Jeżeli wstrzymasz się do jutra to Ci odpowiem- dziś wieczorem sprawdzę trika z jednym drucikiem i magistralą na 100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje trik z dwoma - ale qrde mi by najbardziej styknal mnoznik okolo 15 lub 15,5 - wtedy FSB 160 lub troche wiecej i latam - a 14 to znowu nie wykorzystam proca - bo wiecej niz 170 magistrali nie dam bo boje sie o dane - a 17 to znowu za male FSB ale takie juz to posrane zycie :)

spojz na to z innej strony

na 17x140 bedziesz mial super bezpieczne fsb140 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee - jak mialem palomino to przez ponad rok jechalem na 153 i tez bylo super bezpieczne :) - a teraz jade na 168 i tez nie jest tak zle jak by sie moglo wydawac - zreszta ktos juz wczesniej mowil ze jechal na 8KHA+ na 166 przez wuchte czasu i wszsytko mu zyje do teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak - ja dalem max co mozna czyli 1.7V ale mysle ze to nie zalezalo od napiecia - tylko na mojej plycie juz nic nie teges - przeciez to chipset do 133 a tu 192 :) i PCI z 33 na 48 :) temp proca ok 18 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... troche za niskie te mnozniki :( Przydal by sie jakis x16 lub x17, wtedy bylo byw sam raz :twisted: Moze to jest wykonalne, tylko ktore nozki na procu sa odpowiedzialne za inne mnozniki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lakier i jak dobrze pojdzie to jeszcze dzisiaj sie za to zabiore - tylko mechl!n powiedz mi czy ta wersje z jednym laczeniem czy z dwoma? Robil ktos juz z jednym laczeniem?

Jak obiecałem- tak zrobiłem- jeden drucik na odpowiednich nóżkach, mnożnik na x6, magistrala na 100MHz i komputer uruchamia się jako Athlon 600MHz :D . Trick z jednym drucikiem u mnie nie działa!

Miało być ( x6 + 8 ) x 100 = 1400MHz a wyszło x6 x 100 = 600MHz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lakier i jak dobrze pojdzie to jeszcze dzisiaj sie za to zabiore - tylko mechl!n powiedz mi czy ta wersje z jednym laczeniem czy z dwoma? Robil ktos juz z jednym laczeniem?

Jak obiecałem- tak zrobiłem- jeden drucik na odpowiednich nóżkach, mnożnik na x6, magistrala na 100MHz i komputer uruchamia się jako Athlon 600MHz :D . Trick z jednym drucikiem u mnie nie działa!

Miało być ( x6 + 8 ) x 100 = 1400MHz a wyszło x6 x 100 = 600MHz :(

w takim razie srubokret dobrze trzymalem :D

u mnie mnoznik AUTO i startowal na 11x na jednym druciku

 

MOTYW Z JEDNYM DRUCIKIEM NIE DZIALA 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bombel - ale tam wyzej ktos pisal ze zwora daje default mnoznik na 13 pozniej jakos tam bylo ze jak na plycie sie jakis ustawi mniejszy chyba 6 to masz 14 z pozniej mozna jakos wyciagnac 17 - a na koncu masz 22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bombel - ale tam wyzej ktos pisal ze zwora daje default mnoznik na 13 pozniej jakos tam bylo ze jak na plycie sie jakis ustawi mniejszy chyba 6 to masz 14 z pozniej mozna jakos wyciagnac 17 - a na koncu masz 22.

Dokladnie testowalem i tylko takie byly dostepne: x13, x13,5, x14, x22. Oczywiscie robilem to roznym fsb zaczynajac na 100 a konczac na 133. Jak widac na roznych plytach jest inaczej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...