Skocz do zawartości
jeeqs

Dziwne Dźwięki Z Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niewiem czy piszę w dobrym dziale ale nie wiedziałem gdzie to napisać tak więc jeżeli coś źle zrobiłem to przepraszam.

 

Chodzi o to że kupiłem nowy komputer.

 

Procesor C2D E8400

Karta Graficzna geforce 280gtx

Płyta Główna asus P5N72-T

Zasilacz Tagan u33 2-force II Series 900W

Ramy 2 x 2 GB 1066Mhz Reaper CL5 Heatpipe

Chłodzenie Procesora Scythe Mugen Infinity

 

 

I mam problem. Jak odpalam jakąś grę to w czasie intra (tam gdzie sa np reklamy nvidia itd) i w menu z komputera we wnątrz wydają się jakieś dziwne dźwięki takie jakby piski połączone z pikaniem kurcze trudno to określić ale powiedzmy że jakby piski. Ale jak już odpale grę tzn wczytam save albo wezme nowa gra to wszystko jest ok. I moje pytanie brzmi od czego są te dźwięki ? Czy coś jest nie tak. Najbardziej wydaję mi się jak przykładam ucho że to jest z zasilacza. Bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuje.

Edytowane przez jeeqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie może też dobiegać z karty graficznej. Masz sprzęt na gwarancji? Zlokalizuj piski Wysokie napięcie w zasilaczu lub cewki grafiki i sprawdź czy Twój gwarant uzna to "piszczenie'' za powód do wymiany bądź naprawy sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam tutaj plik z nagrania dyktafonem tego dźwięku który występuje. Może mi ktoś bliżej powie od czego to jest. Z góry dziękuje

 

http://rapidshare.com/files/130398524/11.mp3.html

 

 

tutaj ten sam plik muzyczny tylko ze na wrzucie

 

http://www.wrzuta.pl/audio/db1vZRkJru/11

Edytowane przez jeeqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej karta (mój palit też tak ma). Zasilacz piszczał by nieprzerwanie mocniej lub słabiej, ale jeszcze zerknij na wiatraki. Niedokładnie wykonane cewki na karcie piszczą przy dużym obciążeniu (czyli gry 3D) pomaga podmalowanie ich lakierem do paznokci aczkolwiek to piszczenie niczego złego nie spowoduje poza Twoim rozdrażnieniem. Nie zawsze gwarant chce uznać to jako wadę toteż przed udaniem się do serwisu celem ewentualnej reklamacji zapytaj telefonicznie opisując problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ale poważnie karta jest dużo niżej niż zasilacz a bardziej u góry ten dźwięk słychać jak się wsłuciach!e, a co do piszczenia to w różnych grach różnie piszczy np. w gothicu 3 jest słabiej niż w pro street, a podczas grania nie piszczy tylko w intrach na początku i w menu w grach, i np. w 3dmarku tez piszczy na poczatku jak sie test ładuje ale podczas samego testu nie

 

wyslałem już maila do serwisu komputronik, napisałem im tak

 

 

Podczas uruchamiania jakiejkolwiek gry z wewnątrz komputera

słychać dziwne dźwięki, takie jakby piski. W czasie gry ich nie ma albo

są bardzo minimalne, ale w czasie wczytywanie gdzie są reklamy firm i w

menu słychać te piski bardzo. Jeśli chodzi o te piski, np. gdy

uruchamiam grę crysis i są tam różne reklamy ea games itd to gdy pojawi

się pierwsza reklama to jest taki długi dźwięk (pisk) ale gdy klikne ESC

żeby ominąć tą reklamę to pisk mija i jak pojawia się następna reklama

to znów wraca, i po tych wszystkich reklamach gdy dochodzę do menu gry

żeby np. <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nową grę to w menu jest ten pisk ciągły aż do czasu

kiedy gra się wczyta. Gdy te piski występują to brzmią one jednym

ciągiem, nie przerywają się.

 

Jak uważacie dobrze napisałem? Dodałem jeszcze ten plik z nagraniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jaki masz dysk. Seagate'y czasami tak piszczą przy odczycie, a wibracje przenoszą się na cały komputer. Zerknij na diodę HDD czy dysk mocno pracuje w czasie piszczenia.

 

Edit

 

.. ale jak słuchasz tego piszczenia przy otwartej budzie i dochodzi z zasilacza to na pewno on. Chyba że słuchasz przy zamkniętej, wtedy dźwięk wraz z ciepłym powietrzem będzie najbardziej słyszalny z wiatraka zasilacza. Sprawdź napięcia miernikiem podczas tego "pisku". Miernik za 20zł wystarczy, 5 i 12 V mierzysz przy moleksie, czerwony i czarny to 5v a żółty i czarny 12v tolerancja dla obydwu linii to 10% czyli np 12v : 11,4V do 12,6V. jak się nie mieści w przedziałach zasilacz do wymiany ...

Edytowane przez goofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jaki masz dysk. Seagate'y czasami tak piszczą przy odczycie, a wibracje przenoszą się na cały komputer. Zerknij na diodę HDD czy dysk mocno pracuje w czasie piszczenia.

 

Edit

 

.. ale jak słuchasz tego piszczenia przy otwartej budzie i dochodzi z zasilacza to na pewno on. Chyba że słuchasz przy zamkniętej, wtedy dźwięk wraz z ciepłym powietrzem będzie najbardziej słyszalny z wiatraka zasilacza. Sprawdź napięcia miernikiem podczas tego "pisku". Miernik za 20zł wystarczy, 5 i 12 V mierzysz przy moleksie, czerwony i czarny to 5v a żółty i czarny 12v tolerancja dla obydwu linii to 10% czyli np 12v : 11,4V do 12,6V. jak się nie mieści w przedziałach zasilacz do wymiany ...

Bez przesady, ten Tagan powinie bez problemu trzymać napiecia.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest odpowiedź z serwisu, oto ona :

 

Prosimy dostarczyć komputer do serwisu, sprawdzimy co się z nim dzieje. Być może jest to problem piszczących "cewek", które są wykorzystywane w stopniach zasilania podzespołów komputera. Dlatego jego wysłanie jest niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...