Skocz do zawartości
pipanol-pl

Zakupy Cz.2 (płyta Główna)

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką płytę kupić do kwoty ok 500... max 600 zł ? dobre oc to podstawa. Chciał bym skonsultować to jednak z wami zastanawiam sie nad:

 

ASUS P5Q DELUXE

http://allegro.pl/item398567197_asus_p5q_d..._zasilanie.html

 

DFI LanParty DK X48-T2RS

http://allegro.pl/item400550435__ugla_dfi_...k_x48_t2rs.html

 

ASUS Striker Extreme nF 680i SLI S7

http://allegro.pl/item400129479_najmocniej...80i_sli_s7.html

 

 

ja już sie kompletnie zamotałem ;) licze na wasza pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie sli

jak będzie sli to tylko i wyłącznie płyty na chipach NV , wszystkie pozostałe mają wsparcie tylko dla CF czyli z tych trzech striker extreme , chociaż nie jest to najnowsza konstrukcja.

 

btw: SLI jest nieopłacalne bo pojedyncze lub w CF karty ati mają lepsze wyniki a są tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do CF to ten dark

 

dfi lanparty dk x48 t2rs

 

co do sli to moze być problem, bo jedyny sensowny chipset do sli do 790i ;)

 

ale jeżeli juz sli to imo :

 

asus p5nt deluxe

 

evga na 780i za droga, a striker lubi czasem sobie focha rzucić.

 

;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem to jest duz droższe... ale moze wartpo zaczekać miesiac i dołożyc na :

 

http://www.allegro.pl/item401562383_dfi_la...t_x48_ddr3.html

Czego Ty nie zrozumiałeś w naszych wypowiedziach ? Więc powtórzę dla pewności : wszystkie płyty oparte na chipach intela mają obsługę CF a nie SLI. X48 to chip intela , choćbyś nie wiem jak się starał nie zrobisz na tej płycie sli(chyba że już zrezygnowałeś ze sli i chcesz cf?) A z innej bajki to masz zamiar jeszcze poczekać kolejny miesiąc żeby dołożyć do pamięci bo tak na moje oko to tam tylko ddr3 wchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam wchodzą tylko ddr3, podałem link do wersji ddr2 ;)

 

BLiT, gdyby ktoś fajny pracował w nvidi w dziale forceware to podejrzewam, ze mozna by zobacyć sli na intelu. tak naprawde to same sterowniki blokują sli. zarówno nforce jak intel nie posiadają żadnych specjalnych blokad aby łączyć gpu w pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam wchodzą tylko ddr3, podałem link do wersji ddr2 ;)

 

BLiT, gdyby ktoś fajny pracował w nvidi w dziale forceware to podejrzewam, ze mozna by zobacyć sli na intelu. tak naprawde to same sterowniki blokują sli. zarówno nforce jak intel nie posiadają żadnych specjalnych blokad aby łączyć gpu w pary.

to nie kwestia fajności tylko praw , puki firmy się nie dogadają ,programiści to sobie mogą pisać co chcą a i tak nie wyjdą takie stery żeby na chipach intela działało sli

 

btw Ty podałeś najniższy model czyli dk on najwyższy czyli ut (chociaż jest też wersja z ddr2) ale to już zabawki do ekstremalnego oc

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 600 złoty podałem ;)

 

odnośnie sterów. tylko i wyłącznie ich wina (patrz intel oraz sli z gf6/7). dlatego też napisałem ktoś fajny mógłby przerobić stery. chociaż, sli na chipsetach amd hmm ciekawe, podobno działa, koles na techpowerup dawal linka do zmodowanych, niestety nie moge tego znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego Ty nie zrozumiałeś w naszych wypowiedziach ? Więc powtórzę dla pewności : wszystkie płyty oparte na chipach intela mają obsługę CF a nie SLI. X48 to chip intela , choćbyś nie wiem jak się starał nie zrobisz na tej płycie sli(chyba że już zrezygnowałeś ze sli i chcesz cf?) A z innej bajki to masz zamiar jeszcze poczekać kolejny miesiąc żeby dołożyć do pamięci bo tak na moje oko to tam tylko ddr3 wchodzą.

 

nie rób ze mnie jakiegos nooba ... to że pytam w tym dziale o płyte główna to nie znaczy ze nim jestem... dla ciebie to jedno i to samo chyba... jesli pytam o plyte intele to juz dalem sobie spokuj z SLI narazie bedzie jedna grafa aa pozniej moze wymienie na ATI. aa o ramki sie nie martw ... to najmniejszy problem... nie mam jeszcze ani ddr2 ani ddr3 wiec kupie takie jakie beda mi potrzebne do płyty, chociaż wolał bym już na ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz sobie kupić takie zabawki to nikt Ci nie broni , tyle że ddr3 nie oferuje znacznego wzrostu wydajności a jest drogi i do tej płyty to przydałby się jakiś selekt albo c2de/c2qe bo szkoda marnować ogromne możliwości tej płyty dla procka który robi max 4G (bo do takich zastosowań dk wystarczy w zupełności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem troche testów i fakt ddr3 narazie nie ma dużej przewagi nad ddr2... ale sytuacja moze sie smienic za 2lata .. i znowu wymieniac plyte ?? z sli juz zrezygnowałem... wiec sie teraz zastanawiam nad

http://allegro.pl/item400727626_asus_p5q3_..._zasilanie.html

a

http://allegro.pl/item398567197_asus_p5q_d..._zasilanie.html

 

ehh.. wiem ze marudze ;) no ale od tego ejst ten dział ;)

 

z tego co sie zorientowalem to plyty różnią sie tylko obsługiwanym ram`em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa lata sytuacja się pewnie zmieni , jest duże prawdopodobieństwo że ddr3 wyprą ddr2 , znacznie potanieją i polepsza się ich osiągi. Ale nie ma co gdybać. Do tego czasu nastąpi zmiana platformy (s775 jest starawy) więc jeśli będziesz chciał mieć wydajną platformę nie wystarczy zmiana procka i dokupienie ramu , zmiana płyty będzie prawdopodobnie niezbędna. Więc teraz kupiłbym jakąś znośną płytę do 500zł , na ip45 albo x38 , w tym zakresie cenowym masz Asus P5Q-E/Deluxe , P5E , DFI LP DK P45 , DK X38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...