Skocz do zawartości
toolpusher

1 Rdzeń- A Gdzie Drugi?

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślę ale jest to Ami Bios w miarę nowy tzn. najnowszy dla tej płyty i szukam opcji która może włącza i wyłącza wielordzeniowośc i nie widze chyba że źle patrzę. Widze że masz płytę też na P35 to opcje powinny byc podobne. Z drugiej strony XP nie obsługoje wielordzenowości - nie wiem czy to ma jakiś wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP Home ma ograniczenie do chyba 4 rdzeni jak dobrze mi się wydaje.

 

A u ciebie ewidentnie 1 rdzeń jest wyłączony i windows go nie widzi.

 

Ale jak dobrze mi się wydaje, to w płytach na chipsetach Intela nie da się wyłączać rdzeni w biosie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam proca C2D E6750 na płycie Asus'a P5K-E (Win XP Home SP3) i wszystkie programy widzą 1

rdzeń. CPU-Z, Core Temp, speedFan (wszystkie najnowsze wersje programów). To

gdzie jest drugi?

 

--

Pozdrawiam

Piotr Klęba

1 rdzen czy 1dno CPU bo to roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Świeży system czy instalowany na jednordzeniowcu? Daj sobie przeskanowanie sprzętu w Device Managerze.

 

U mnie po przejściu z Celerona na PDC też działał tylko jeden rdzeń, tyle że automatycznie wykryło nowy sprzęt i po restarcie były już dwa. Dziwne że u ciebie tak nie zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobna sytuacje(3 dni temu), bios mi widzial jeden rdzen(podczas wlaczania nie wczytywal 2cpu).Robilem reset biosa itd... i nic, przestawilem wszystko na default i tez nic.CPU-Z i inne program nie potrafily nazwy procesora odczytac i windows jedno jajko pokazywal.Za ktoryms tam razem zalapal i narazie wszystko ok...Bios najnowszy, nie wiem czemu tak sobie poprostu jedno znikło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. CPU- Z wykrywa dobrze procesor ale pisze cores 1 i threads także 1

System był już instalowany na nowym sprzęcie. Przed chwilą zrobiłem flash BIOS'a na najnowszy i nie pomogło.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez pokazywal 1 cores ale nazwy nie...sprobuj jak Ja, reset biosa, wylacz zasilanie na chwile... moze zalapie...

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak: W menedżeże urządzeń po procesor usunąłem obydwa wytąpienia e6750 (były 2 procki) usuwałem sukcesywnie 1szt. potem restart została 1 szt i też odinstaluj i restart. Po restarcie pojawiły się znów 2 szt. ele tylko 1 jako e6750 druga jako procesor Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS fash zrobiony na najnowszy dostępny dla tej płyty. Nie pomogło. Jeszcze raz usunąłem E6750 z menadżera urządzeń i po restarcie znów wskoczyły 2 x E6750. Ale Np. Everest widzi tylko 1 rdzeń i Sandra też. Można jakoś sprawdzi że 1 z rdzeni nie działa?. NA iinym forum poradzono mi abym puścił Super PI w jednej instancji i w dwóch i porównał wyniki ale ja nie mogę puści 2 naraz bo wyskakuje błąd. Jeszcze jedno dla karty 8800 GTS w 3D Mark'06 miałem 7400 na defaultowych ustawieniach To chyba mało trochę. Pamiątki to OCZ 2 x 1GB w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak piszą tutaj:

 

http://www.cyd.clanservers.com/forum/viewtopic.php?t=59

 

Użyj metody 2. ( a z niej tej paczuszki plików podmieniających obecnie używane na wersję z SMP. Jeśli nie ufasz tym z paczki, możesz je znaleźć na płytce instalacyjnej Windowsa XP SP2). U mnie swego czasu zadziałało perfekcyjnie (i to na X64 - pliki wziąłem z instalki, nie z paczuszki).

p.s. AMD dual core ... oczywiście nie instaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS fash zrobiony na najnowszy dostępny dla tej płyty. Nie pomogło. Jeszcze raz usunąłem E6750 z menadżera urządzeń i po restarcie znów wskoczyły 2 x E6750. Ale Np. Everest widzi tylko 1 rdzeń i Sandra też. Można jakoś sprawdzi że 1 z rdzeni nie działa?. NA iinym forum poradzono mi abym puścił Super PI w jednej instancji i w dwóch i porównał wyniki ale ja nie mogę puści 2 naraz bo wyskakuje błąd. Jeszcze jedno dla karty 8800 GTS w 3D Mark'06 miałem 7400 na defaultowych ustawieniach To chyba mało trochę. Pamiątki to OCZ 2 x 1GB w dualu.

Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSIE powinno być ustawienie ile masz mieć włączonych rdzeni (cores) poszukaj, albo zapodaj screena/zdjęcia ekranu jakie masz ustawienia BIOS'u ;)

 

 

OFFTOP:

Na labie identyczny temat założyłeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSIE powinno być ustawienie ile masz mieć włączonych rdzeni (cores) poszukaj, albo zapodaj screena/zdjęcia ekranu jakie masz ustawienia BIOS'u ;)

 

 

OFFTOP:

Na labie identyczny temat założyłeś :D

Szukam gdzie mogę i z kazdego forum inne propozycje dostaje. Co dwie głowy to nie jedna. Do Intela nawet napisałem. Dostałem feedback maila z propozycjami. Wg nich w Biosie powinno byc cos jak "Core Multiplexing Technology" a umnie nie ma. Jak Bios startuje w POST'cie pokazuje typ procka własciwie i ich liczbę -2szt. Zapuściłem również Intel Processor Identification Utility i tam poakazuje 2 rdzenie. Spróbuję jeszcze z podmianą plków hal.dll bo u mnie nie ma możliwości zmiany typu kompa na muliprocesors.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam gdzie mogę i z kazdego forum inne propozycje dostaje. Co dwie głowy to nie jedna. Do Intela nawet napisałem. Dostałem feedback maila z propozycjami. Wg nich w Biosie powinno byc cos jak "Core Multiplexing Technology" a umnie nie ma. Jak Bios startuje w POST'cie pokazuje typ procka własciwie i ich liczbę -2szt. Zapuściłem również Intel Processor Identification Utility i tam poakazuje 2 rdzenie. Spróbuję jeszcze z podmianą plków hal.dll bo u mnie nie ma możliwości zmiany typu kompa na muliprocesors.

Podmiana na 90% pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak piszą tutaj:

 

http://www.cyd.clanservers.com/forum/viewtopic.php?t=59

 

Użyj metody 2. ( a z niej tej paczuszki plików podmieniających obecnie używane na wersję z SMP. Jeśli nie ufasz tym z paczki, możesz je znaleźć na płytce instalacyjnej Windowsa XP SP2). U mnie swego czasu zadziałało perfekcyjnie (i to na X64 - pliki wziąłem z instalki, nie z paczuszki).

p.s. AMD dual core ... oczywiście nie instaluj.

Napotkałem problem bo na płytce HP Home z SP2 znalazłem tylko 2 pliki: hal i ntoskrnl a brak pliku ntkrnlpa. Bo rozumiem że mam szukac na płytce plików z nazwą po rename'ie a nie przed. I druga sprawa jak je wyodrębnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem problem bo na płytce HP Home z SP2 znalazłem tylko 2 pliki: hal i ntoskrnl a brak pliku ntkrnlpa. Bo rozumiem że mam szukac na płytce plików z nazwą po rename'ie a nie przed. I druga sprawa jak je wyodrębnic.

Najlepiej użyj tych gotowych z paczki. Te z płyty wyodrębnisz poleceniem expand (rozpakuje je). Szukasz na płycie tych z nazwami PRZED renamem, wykonujesz na nich expand, zmieniasz im nazwy na takie jak były podane w pliku, a potem kopiujesz je tam gdzie trzeba (w trakcie zwykłej instalacji instalator Windy sam zmienia ich nazwę, jeśli wykryje obecność ACPI oraz >1 rdzenia/procesora fizycznego, w przeciwnym wypadku kopiuje te standardowe, obsługujące tylko 1 rdzeń/procesor - to one są na płytce jako te z nazwami "po renamie"). Edytowane przez Blade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawa była prosta - skoro miałes w menadzerze urzadzen dwa procki to poprawnie je wykrylo

wystarczylo dac ctrl+alt+delete i zobaczyc czy masz dwa okienka wydajnosci oddzielnie dla kazdego rdzenia - jesli tak to wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...