Skocz do zawartości
ror21

Winxp I Ubuntu +truecrypt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czy jest możliwe coś takiego do zrobienia?

 

Chciałbym mieć na jednym dysku dwa systemy: WinXP oraz Ubuntu. WinXP miałby być systemem ukrytym zaszyfrowanym przy pomocy truecrypt. Przy starcie kompa miałbym zapytanie o hasło i w zależności od tego które bym wpisał ładowałby się WinXP lub Ubuntu.

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy jest możliwe coś takiego do zrobienia?

 

Chciałbym mieć na jednym dysku dwa systemy: WinXP oraz Ubuntu. WinXP miałby być systemem ukrytym zaszyfrowanym przy pomocy truecrypt. Przy starcie kompa miałbym zapytanie o hasło i w zależności od tego które bym wpisał ładowałby się WinXP lub Ubuntu.

 

Dzięki za pomoc

Jasne że się da, u mnie tak śmiga. Instalujesz na odszyfrowanej partycji windowsa, potem linuxa, na końcu instalujesz i szyfrujesz truecryptem. Prosto, gładko i przyjemnie ;)

Aha, przygotuj sobie czystą płytkę CD/DVD - przed zaszyfrowaniem partycji truecrypt wygeneruje .iso specjalnej płytki do odzyskiwania danych. I bez tej płytki w napędzie nie pozwoli rozpocząć szyfrowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się da, u mnie tak śmiga. Instalujesz na odszyfrowanej partycji windowsa, potem linuxa, na końcu instalujesz i szyfrujesz truecryptem. Prosto, gładko i przyjemnie ;)

Aha, przygotuj sobie czystą płytkę CD/DVD - przed zaszyfrowaniem partycji truecrypt wygeneruje .iso specjalnej płytki do odzyskiwania danych. I bez tej płytki w napędzie nie pozwoli rozpocząć szyfrowanie.

Wielkie dzięki!!

Rozumiem, że truecrypt instaluje pod linuxem i tam wybieram opcje zaszyfrowania systemu (hidden OS)?

Czy rozmiar i ilość partycji ma znaczenie?

Hasła do startu linuxa bądź winXP podaje w trakcie szyfrowania przez trucrypt?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy tego True Crypta trzeba odpalić pod Windowsami czy Linuksem?

 

Bo w sumie mam podobną sytuację. Na laptopie mam jeden dysk, kilka partycji - w tym dwie NTFS i partycje linuksowe. Zainstalowałem dwa systemy operacyjne - Windows XP MX7F i Linuksa Mandrivę 2009, przy starcie uruchamia mi się bootloader Grub. I rzecz jest teraz w tym, że chciałbym zaszyfrować cały kompuer tak, żeby przy uruchomieniu laptopa pytał się o hasło i w momencie wprowadzenia poprawnego dopiero wtedy uruchamiał bootloadera. I teraz moje pytanie jest następujące - czy instalacja TrueCrypta nie spowoduje nadpisania partycji, na której znajduje się bootloader Mandrivy? TrueCrypta mam odpalić pod Windowsami czy Linuksem?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy tego True Crypta trzeba odpalić pod Windowsami czy Linuksem?

 

Bo w sumie mam podobną sytuację. Na laptopie mam jeden dysk, kilka partycji - w tym dwie NTFS i partycje linuksowe. Zainstalowałem dwa systemy operacyjne - Windows XP MX7F i Linuksa Mandrivę 2009, przy starcie uruchamia mi się bootloader Grub. I rzecz jest teraz w tym, że chciałbym zaszyfrować cały kompuer tak, żeby przy uruchomieniu laptopa pytał się o hasło i w momencie wprowadzenia poprawnego dopiero wtedy uruchamiał bootloadera. I teraz moje pytanie jest następujące - czy instalacja TrueCrypta nie spowoduje nadpisania partycji, na której znajduje się bootloader Mandrivy? TrueCrypta mam odpalić pod Windowsami czy Linuksem?

 

Pozdrawiam!

Hej,

W truecrypcie musisz wybrać szyfrowania całego dysku (razem z bootsectorem wtedy leci) i po wpisaniu hasła normalnie sie grub odpali.

Jeśli masz więcej niż jeden dysk to musisz to zrobić dla każdego dysku z osobna.

Niezależnie czy odpalisz truecrypt pod windowsem czy linuksem jego działanie jest takie samo, różnice pewnie byłyby w prędkości działania, ale tutaj ja sam osobiście tego nie sprawdzałem. Możesz zrobić mały test i go tu zamieścić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...