Skocz do zawartości
Lukas

Jakim softem sprawdzić częstotliwość PCI i AGP po o/c FSB?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - walczę z moim Tbrede`m i mam teorię, że są jakieś jaja z dzielnikiem 1/5 na mojej MSI KT3 ULTRA 2, gdyż po ustawieniu np. 10x166 w SiSoft Sandrze 2003 w zakładce System Summary pojawia się ~80 MHz na AGP zamiast 66 a przy 168 jest zwis świadczący o problemach właśnie z częstotliowścią na PCI a przede wszystkim na AGP. Pamięci mają 333 MHz przy 10x166.

 

Czy sandra jest wiarygodna? Pamiętam, że kiedyś na forum były teorie o problemach z tym dzielnikiem na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierz sandrze - źle odczytuje częstotliowści PCI/AGP i tyle

Wg sandry na pci mam ponad 50 :lol: :lol: :lol:

A najlepiej po prostu samemu sobie policzyć: Kalulator w łapę dzielisz co trzeba i już masz wyniki.

 

Lukas. Jak nie jesteś pwien czy już załączył się dzielnik 5 to puszczas przy różnych częstotliwościach magistrali 3dMarka i w momencie załączenia się jego winien być widoczny niewielki spadek wydajności w tym programie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierz sandrze - źle odczytuje częstotliowści PCI/AGP i tyle

Wg sandry na pci mam ponad 50 :lol: :lol: :lol:

A najlepiej po prostu samemu sobie policzyć: Kalulator w łapę dzielisz co trzeba i już masz wyniki.

 

Lukas. Jak nie jesteś pwien czy już załączył się dzielnik 5 to puszczas przy różnych częstotliwościach magistrali 3dMarka i w momencie załączenia się jego winien być widoczny niewielki spadek wydajności w tym programie...

No jasne, że można liczyć ale skoro FSB jest 166 (używam np. bardzo fajnego cpu-z, gdzie wszystko widać); pamięci mają 333 to wiadomo, że liczenie wskaże jednoznacznie, że PCI jest ~33 !!! a AGP ~66

 

Być może jest jakis problem na płycie... Sprawdzę 3d marka - to niezly pomysł. O jakim spadku mówimy - 3, 5 % ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że można liczyć ale skoro FSB jest 166 (używam np. bardzo fajnego cpu-z, gdzie wszystko widać); pamięci mają 333 to wiadomo, że liczenie wskaże jednoznacznie, że PCI jest ~33 !!! a  AGP ~66

 

Być może jest jakis problem na płycie... Sprawdzę 3d marka - to niezly pomysł. O jakim spadku mówimy - 3, 5 % ???

Patrząc na twoją grafę ów spadek winien wynieśc ok. 1-2%. tylko we pod uwagę że najlepiej by kartabyłą już maksymalnie wykręcona by samo podkręcanie procka nie powodowało znaczących wzrostów wydajności w 3dMarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety !

 

Ani Aida ani PC Wizard Experience nie podają prawidłowych wskazań PCI i AGP (choc poza tym są bardzo sympatycznymi programikami zbierającymi mnóstwo różnych ważnych informacji.

 

Jeden z nich owszem podaje częstotliwości - ale na stałe (nie zmienia ich w trakcie kręcenia - pomimo opcji refresh. Tak więc "najlepsza" jest Sandra 2002, która chociaz on line podaje zmiany i PCi i AGP. AGP podaje też Sandra 2003. Tyle, że albo nie wchodzi mi dzielnik 1/5 albo działam na 41 na PCI ???!!!! Co wiem, że czasem jest możliwe ale szkodliwe.

 

A więc nic nie działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety !

 

[....]

 

A więc nic nie działa prawidłowo.

Czy wiec zwykly kalkulator nie wystarczy ?

Jak znasz dzielnik , to sam sobie podziel FSB i finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety !

 

[....]

 

A więc nic nie działa prawidłowo.

Czy wiec zwykly kalkulator nie wystarczy ?

Jak znasz dzielnik , to sam sobie podziel FSB i finito.

Problem nie jest w wyniku - ten jest oczywisty! Chodzi o to, ze puszczając odblokowanego fabrycznie 2000+ A0 na 10x166 mam sporą niestabilność (niezależnie od napięć, ustawień pamięci, etc) Sisoft podaje, że na PCI jest 41 i objawy niestabilności to potwierdzają. Wiem, że na innym kompie ten procek chodzi na 11x168 bez problemu.

 

Tak jak na początku podważam dzielnik 1/5....a to dziwne bo płyta jest 6380 CE (Ultra 2).

Na forum było sporo dyskusji o tych objawach na KT3 Ultra 2 i sam już nie wiem co myśleć.

 

Soft był po to, żeby potwierdzić moje przypuszczenia. A nie mam sprzętu , żeby badać 16 pin w slocie PCI, aby sprawdzać jaka jest realna częstotliwość....

 

No i tu jest problem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety !

 

[....]

 

A więc nic nie działa prawidłowo.

Czy wiec zwykly kalkulator nie wystarczy ?

Jak znasz dzielnik , to sam sobie podziel FSB i finito.

Oj nieładnie reed :P

NIeczytasz wcześniejszych postów, a ja Cię przyłapałem :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierz sandrze - źle odczytuje częstotliowści PCI/AGP i tyle

Wg sandry na pci mam ponad 50 :lol: :lol: :lol:

A najlepiej po prostu samemu sobie policzyć: Kalulator w łapę dzielisz co trzeba i już masz wyniki.

 

Lukas. Jak nie jesteś pwien czy już załączył się dzielnik 5 to puszczas przy różnych częstotliwościach magistrali 3dMarka i w momencie załączenia się jego winien być widoczny niewielki spadek wydajności w tym programie...

O - sprawdzałem twój pomysł - niestety od 158 do 162... jest minimalna progresja - później wielki zwis i reboot ! Czyli chyba dzielnik nie przeskakuje!

 

Co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O - sprawdzałem twój pomysł - niestety od 158 do 162... jest minimalna progresja - później wielki zwis i reboot ! Czyli chyba dzielnik nie przeskakuje!

 

Co o tym sądzisz?

A na 166 rusza normalnie?

Znaczy czy winda sięłąduje. Bo jak tak to by sugerowało, że jednak dzielnik się włączył. A niestabiność sprzętu może byćspowodowana przez wiele czynników: np. zasilacz nie wyrabia, pamięci nie wytrzymują, chipset domaga się lepszego chłodzenia, itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O - sprawdzałem twój pomysł - niestety od 158 do 162... jest minimalna progresja - później wielki zwis i reboot ! Czyli chyba dzielnik nie przeskakuje!

 

Co o tym sądzisz?

A na 166 rusza normalnie?

Znaczy czy winda sięłąduje. Bo jak tak to by sugerowało, że jednak dzielnik się włączył. A niestabiność sprzętu może byćspowodowana przez wiele czynników: np. zasilacz nie wyrabia, pamięci nie wytrzymują, chipset domaga się lepszego chłodzenia, itp...

Ja zmieniałem na razie w Fuzzy Logic (soft MSI) - czyli w BIOSie robię x10 a w Windowsach zmieniam FSB (chcę uniknąć CMOSowania BIOSU jeśli była by porażka). W Biosie zmieniałem napięcia i timingi pamięci. I nic!

Wiesz, pomyślałem o zasilaczu ale jeśli nie zmieniam napięcia (a więc pobór mocy nie ulega zmianie) a 12,5x133=10x166 to nie powinna byc wina - nawet jeśli jest to najgorszy Codegen.

 

Freeze następuje bądź zaraz po wrzuceniu np. 165 lub 166 albo 166 działa ok ale jak włączam 3dmark2001 to freeze jest zaraz po uruchomieniu aplikacji. A, ...zawiesza się dziwnie monitor - co wskazuje mi na przetaktowanie AGP. MAm na Necu 791 taki system monitorujący parametry pracy i kiedy jest zwis konkretny podaje mi komunikat o nieprawidłowej rozdzielczości i częstotliości (ok 50Hz) a ekran jest czarny! Musze zrobic twardy reset.

 

Chipset ma normalną temperaturę...

 

Ale się rozpisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety !

 

[....]

 

A więc nic nie działa prawidłowo.

Czy wiec zwykly kalkulator nie wystarczy ?

Jak znasz dzielnik , to sam sobie podziel FSB i finito.

Oj nieładnie reed :P

NIeczytasz wcześniejszych postów, a ja Cię przyłapałem :wink: :wink: :wink:

:oops:

 

No troszke po lebkach "przelecialem"

 

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...