Skocz do zawartości
DziubekR1

Przykładowe Zdjęcia Aparatów Fotograficznych

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajac na necie przykladowych zdjec z mojego aparatu (Fuji S9600) pomyslalem sobie, ze fajnie by bylo miec przykladowe zdjecia roznych modeli w jednym temacie. Pozwole sobie taki zalozyc i wstawic linki do modeli, ktore znalazlem, prosze jednoczesnie o wstawianie linkow do zdjec i nazw modeli, ktore Wy znacie.

Zdaje sobie sprawe, ze istnieja rozne serwisy jak http://www.dpreview.com/ gdzie zdjec jest sporo, ale np. z mojego Fuji fotek tam nie ma. Poza tym bardziej zalezy mi na zebraniu linkow do zdjec amatorskich, nie jakichs wypicowanych, ktore czesto sie spotyka na takich serwisach.

Jesli pomysl sie podoba, to prosze o linki. Bede edytowal pierwszego posta. Jesli nie, to prosze wywalic do kosza :) Podkreslam, ze chodzi mi bardziej o znalezione linki do fotek amatorow (na forach, czy innych serwisach), bo zdaje sobie sprawe, ze w przyklejonym temacie linkow do duzych serwisow nie brakuje. Mysle, ze dla kogos kto szuka aparatu, to fotek i linkow nigdy za wiele ;)

 

 

Fuji S9600 (S9100 w Stanach)

 

Pentax K100d

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rob smutnych minek, tylko powiedz czemu takiej strony nigdzie na forum nie ma w przyklejonym temacie ? Ja jej nie znalem, a jesli ja nie znalem to i mi podobnych osob pewnie wiele sie znajdzie. Poza tym, to chyba sie nie chcialo przeczytac calego posta, bo mi zalezy na zdjeciach amatorskich, zauwazonych na forach, czy google.galleries itp. Tak czy siak dzieki za linka, na forum go nigdy nie widzialem.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja jestem slepy, albo tego linka do http://pl.pixel-peeper.com/ tam poprostu nie ma ;) Jasne ze zagladalem do tamtego tematu, tylko podkreslam jeszcze raz (nie wiem ktory to juz), ze zalezy mi na linkach do prywatnych galerii jak ta z Pentaxa w pierwszym poscie, albo do tematow na forach, gdzie mozna cos o danych fotach i aparatach odrazu poczytac przy okazji ogladania zdjec. Widac tam tez fotki robione przez szarych ludzi, a nie odpicowane jak na duzych serwisach :)

 

EDIT:

 

Nawiasem mowiac, to trzeba poprawic pare linkow w FAQ, bo przenosza na glowna strone forum.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "podpicowane w duzych serwisach", bo nie lapie...

 

A fotki amatorskie IMHO sa slabym wyznacznikiem, bo:

1. nie sa powtarzalne, a przez to ciezko jest wysnuc jakies rozsadne wnioski

2. IMHO jest duzo wieksza szansa, ze sa poprawiane w ACDSee, PSie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definiowanie juz raczej nie ma sensu, bo widze ze pomysl sie nie spodobal, a na to juz zadne definicje nie pomoga :) Tak czy inaczej chodzilo mi o to, ze na duzych serwisach widze raczej zawsze super fotki (pewnie wybierane z wielu), robione przez ludzi ktorzy raczej sie znaja sporo wiecej niz 90% szarych ludzi, ktorzy kupuja aparat. Zalezalo mi na tym, aby zobaczyc fotki, ktore robi zwykly kowalski (jak link do Pentaxa gdzie foci moja znajoma), ktorzy potrafia ustawic podstawowe opcje i co w takim wypadku potrafi pokazac aparat.

Tak czy siak niewazne, bo nikt sie z linkami nie zglosil, to mozna temat wywalic.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...