Skocz do zawartości
krogoth111

Gdy Raid 0 Staje Się Za Wolny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

Od początku ludzie biadolili że "takie drogie, a taka mała pojemność" :lol: - więc pewnie prędzej zobaczymy większe pojemności - za większą cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku ludzie biadolili że "takie drogie, a taka mała pojemność" :lol: - więc pewnie prędzej zobaczymy większe pojemności - za większą cenę ;)

Nawet tak k**wa nie mów!

Na raid 0 na system kupowanie 2x300Gb jest bez sensu........ 2x74Gb to juz dużo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Tak sobie gdybam, co się wnerwiasz?

 

Dyski 1TB schodzą jak świerze bułki - przy nich 300GB to przecierz mizeria chłe, chłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dyski SSD to przyszłość (Odległa ale jednak). Zaważcie że wszystko mniejwięcej co 1,5 roku się podwaja (moc CPU, pojemność/przepustowość RAM). Z dyskami jest tak że stare 120Gb miały transfer około 60mb/s, aktualne 1Tb dyski mają przepustowość 100-120mb/s, czyli podwojenie transferu następuje co 10xpowiększenie przestrzeni. W końcu nastanie taka sytuacja że transfery zaczną bardzo ograniczać działanie kompów (w sumie już mamy taką sytuacje). A jak to będzie wyglądać gdy będą dyski 10Tb a przeciętna gierka 90Gb a taki dysk będzie miał transfer 200Mb/s :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

A jak to będzie wyglądać gdy będą dyski 10Tb a przeciętna gierka 90Gb a taki dysk będzie miał transfer 200Mb/s :/

... to będzie wtedy, gdy profesjonalni programiści przesiądą się na pismo obrazkowe - a już niewiele brakuje. Całe szczęście już w tej chwili 90% gier uważam za szajs, więc zanim dojdzie do takiej sytuacji pewnie przestanę grać wogóle xD Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym że większość aktualnych gier to szajs to się zgodzę, Szczególnie tłumaczone z Xboxa microshitowe Hour of Victory i Gears of War. O ile jeszcze Hour of Victory można było zrobić fajna strzelanką, ale dzięki troszkę nieudolnej konwers celowania jakoś mi nie leży, Gears of War ma sterowanie niczym z konsoli w ogóle mi na pcta nie pasuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Teraz gry to krótkie wodotryski z niesamowitą grafiką. Grywalność i konieczność logicznego myślenia równa zeru :)

No i długość grania. Kiedyś jedna gra dawała frajdę na kilka tygodni... Teraz wystarczą dwa trzy dni.

Pominę już kwestię że kilka tygodni grania kosztowało 20zł a teraz dwa trzy dni za 119zł :)

Pamiętacie ROBBO ? Ja grałem w nie miesiącami na ATARI 65XE.

TO BYŁA GRA!

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Co 3-4 restarty windows naprawia błędy na dysku co zajmuje mu około 2 minut.

Programy bardzo często stają po czym komunikat że wykonały nieprawidłową operację i zostanie.... bla bla bla.

...

Dno... Tak czułem że to SSD to zły pomysł, tak czułem..................................

Dzisiaj przyszła paczka - więc zacząłem zabawę i niestety muszę częściowo przyznać Ci rację. Twój (tzn już mój ;) ) OCZ Core ma problemy z komunikacją z kontrolerem i stąd takie jaja miałeś. Na NF4 było dokładnie to co u ciebie, czasami nawet podczas POST'u był zwis, NF3 nawet nie "pierło" ;) VT8237 wstawał 1 na 10. Kable oczywiście nic nie pomagały. Już myślałem że kupa, karta faktycznie jest zwalona - ostania próba - adaptec 1420SA i o dziwo wszystko hula, bez najmniejszego problemu :blink: Dla pewności podłączyłem jeszcze raz do NF4 - z miejsca zwis. Na adaptecu zrobiłem już kilkadziesiąt restartów, postawiłem windę, zainstalowałem stery i nic się nie dzieje, wszystkie testy ok. (btw instalacja szła zauważalnie szybciej niż "normalnie"). Mam jeszcze gdzieś zakopanego SiI3132 - w wolnej chwili jeszcze na nim zobaczę co się dzieje.

 

Ciekawe czy to przypadłość tylko tej sztuki, czy całej serii, ale miałem wcześniej parę SanDisków i nie było z nimi najmniejszych problemów, więc jakby co następnym razem trzeba chyba będzie omijać OCZ :unsure: ... albo może poprostu miałeś pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę trochę mnie zmartwiłeś :sad: Jeżeli nie jest to przypadłość jednostki to nie bardzo uśmiecha mi się wydawanie sześciu dych na tego adapteca :? Koszt całej operacji wzrośnie do 250 i dojdzie fakt posiadania dodatkowej karty w kompie, a tam już dość ciasno :sad: Sam mam kontroler Intela na mobo więc podobne atrakcje jak miał Tal-Rash mam zapewnione :-| Hmm... Sam nie wiem co począć, może jednak raptor? :? pzdr

 

EDIT

Znalazłem reckę w której piszą coś o problemach kontrolerów Intela (konkretnie ICH9) :sad: Może cytat:

"There have been an above-average number of reports indicating data corruption on the OCZ Core SSD. The problem is primarily attributed to the ACHI feature being enabled in the BIOS, even though the manual suggests that this feature is disabled to preserve stability. Benchmark Reviews received our sample unit directly from OCZ and was asked to return it after only a few days, and because of this arrangement were unable to complete long-term stability testing for product reliability."

 

I cały artykuł http://benchmarkreviews.com/index.php?opti...00&Itemid=1

 

Z kolei tutaj http://www.guru3d.com/article/ocz-core-sat...e-drive-review/ testowali na chipsecie nV i wszystko było pięknie :)

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski mam słaby ale tam coś o trybie AHCI piszą. A u mnie dysk chodził w trybie RAID.

Juz postanowiłem bedę miał raptorki tylko chcę je w raid0 na dysk C i system wiec czekam na mniejsze wersje niż 300Gb...

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odpalać dysk w trybie IDE?

 

Dokładnie ten cytat mówi o tym, że problem jest w tym, że dysk pracował w trybie AHCI pomimo tego, że manual mówił o tym, że trzeba ten tryb wyłączyć dla zachowania stabilności... I teraz rodzi się pytanie czy w biosie nie dali rady włączyć innego trybu? :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Dzisiaj przetestowałem Core jeszcze na kilku innych kontrolerach i w skrócie sprawa wygląda tak:

- karta praktycznie nie obsługuje SATA1 - OCZ nasrało sobie w beret, bo wkrótce ceny spadną do przyzwoitego poziomu, a ludzi z SATA1 jest i będzie jeszcze sporo - klient stracony.

- Core poszło jednak na NF4 - winne były kable (wszystkie, z wyjątkiem starego kabla MSI "niby" SATA1 - widać wyprodukowany nie_w_chinach). Wygląda na to, że karta nie trzyma się specyfikacji elektrycznej SATA - a raczej "ledwo co" się trzyma - żenada. Dodam, że wcześniej testowałem na kilku nowiutkich kablach, dopiero co rozpakowanych z folii.

- Udało mi się wywalić windę na adaptecu - na 2 sposoby:

sposób a) przyspieszyć windę klasycznymi tweakami w stylu 'killapptimeout' - dałem 1s i winda powitała mnie chkdisk'iem. Po jego olaniu zobaczyłem dużo zer z końcówką 7F ;) Test przeprowadziłem jeszcze raz (system przywrócony z obrazu, testowy reboot dla sprawdznia czy czasem coś innego nie spowodowało tej awarii) - to samo.

sposób b) przełączyć cache z write-trough (default) na write-back - po drugim reboocie chkdisk i śmierć windy - problemy z emulacją cache?

 

Co ciekawe, po całkowitym wyłączeniu writecache można stosować tweaki z "zabijaniem" leniwego softu bez negatywnych efektów. Wyłączyłem więc write cache w diabły, przywróciłem obraz i olewam temat - bez cache nie ma żadnej różnicy, a zaryzykowałbym stwierdzenie że jest nawet szybciej ;)

 

OCZ dało ciała - tyle można powiedzieć jako podsumowanie - karta jest szybka, ale ma tak podstawowe błędy, że nie powinna znaleźć się w sprzedaży.

 

The problem is primarily attributed to the ACHI feature being enabled in the BIOS, even though the manual suggests that this feature is disabled to preserve stability

Opcje w biosach często zmieniają więcej niż wskazywałaby na to ich nazwa - być może inna wersja biosu lub mobo innego producenta nie będzie sprawiać takich problemów ...być może xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu upłynęło i rynek trochę się zmienił. Pojawia się nowa rewizja dysków OCZ seria Core V2 http://www.ocztechnology.com/products/flas...sata_ii_2_5-ssd :) Czytanie i pisanie dość znacznie do góry, ale czy poprawili błędy jakich nie ustrzegła się pierwsza seria? :? Jakiś sklep http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=367356 cena chyba w przeliczeniu <1k :-|

 

Dobre wieści dla Tal-Rash'a pojawiają się mniejsze Velociraptory... Dodatkowo jest to chyba jakaś nowa rewizja poprzedni miał oznaczenie GLFS nowa rewizja HLFS. Na pierwszy rzut oka różnią się IceBoxem, a pozostałe parametry chyba zostały nie zmienione :)

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....%20(WD3000HLFS)

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....%20(WD1500HLFS)

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....M%20(WD740HLFS)

 

Ciekawe kiedy będą dostępne, również mnie ciekawi ta nowa seria core od OCZ :rolleyes: A w poniedziałek miałem lecieć po Velociraptora :sad: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Odczyt 170 vs 140MB/s, zapis: 93 vs 98MB/s

MiniUSB do upgrade firmware'u? to już przez SATA się nie da? "Trochę" to dziwne...

Mam nadzieję, że jednak zrozumieli jak bardzo dali ciała - bo tym razem już nie ma miejsca na "pomyłki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie cos ostatnio cisza, a ja tu chce kupic sobie dysk ssd do Eee BOX'a i teraz zastanawiam się co wybrać... narazie najciekawszą ofertę ma super talent ale u nas ciężko ze zdobyciem wszystkich wersji, albo OCZ core v2... tylko niestety trzeba wyczaic czy maja bledy czy nie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dylemat i jak na razie asekuracyjnie wziąłem 10k. Czytałem, że seria Core (nawet nowsza rewizja V2) ma problemy z "multitaskinkiem" pod Vista, ale było też tam napisane, że pod XP jest ok :wink: Jak na razie zostaje na tym co mam, a jak sytuacja się nieco wyjaśni to się zobaczy :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godne uwagi sa jeszcze produkty Patriota - Patriot Extreme SSD 2.5

sam czaje sie na 2 lub nawet 4 sztuki do macierzy raid 0 ale chyba ostatecznie dopiero pod choinke sobie takie sprawie ;)

 

Moze do tego czasu jeszcze cos udoskonala, a ceny pojde w dol - bo jak na razie wzrosly :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę przyspieszyć system na co powinienem zwracać uwage w doborze dysku hdd ssd burst speed, random access, czy read speed która z tych wartosci da najlepszy efekt,czy patriot warp to dobry wybór ?

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kazdy nowy ssd zda egzamin. Patriot ma calkiem przyzwoite parametry i jest porownywalny z nowymi rozwiazaniami od OCZ. Na co zwracac uwage przy zakupie? Na predkosci zapisu i odczytu, bo burst do niczego sie nie przyda, a czas dostepu i tak bedzie bardzo niski. Jak Cie stac to bierz dyski Intela najlepiej na SLC chociaz i tak MLC zostawiaja daleko w tyle konkurencje :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za obudowe dałem 1300 to na dysk tez nie poskąpie, tego intela w Pl nigdzie nie moge znaleść :( napisałeś ze patriot jest porównywalny znaczy ze ocz bedzie lepszym rozwiązaniem,czy ssd sa stabilne ?

 

poczytałem troszke o intel ssd ponoć w grudniu ma cena troszke spaść tylko gdzie to kupić w komputroniku nie mają :-P

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski ebay :wink: http://cgi.ebay.pl/Intel-X25-M-Mainstream-...A1%7C240%3A1318 w sumie z UK :D

 

SLC - single level cell, bardzo drogie i bardzo szybkie ( z nowosci Intel seria X25-E), dostepne w UK http://www.overclockers.co.uk/showproduct....(SSDSA2SH032G1)

MLC - multi level cell, drogie i szybkie (z nowoci Intela seria Intel X25-M]/b]) równie w UK http://www.overclockers.co.uk/showproduct....(SSDSA2MH080G1). Zbudowane na podobnej zasadzie jak nowe OCZ'ty, Patrioty itp., ale w czytaniu sa rewelacyjne :D

O nowej serii OCZ Solid nie wiem niestety zbyt duzo. O Patriocie gdzies czytalem, ze przy Viscie nie ma problemow w multitaskinkiem co niestety jest bolaczka obu rewizji Core od OCZ. Info na podstawie jakis laptopowych for Asusa, wiec nie dam sobie reki uciac :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...