Skocz do zawartości
Snake16

Seitec 256 pc400

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Wlasnie zakupilem 2x256MB (400mhz) firmy seitec , za jedna kosc 199 zł , oplacalo mi sie ?

 

Czyli za dwie koszci zaplacilem 398 zł .

 

Co sadzicie o tej firmie , pamiatki zakupilem na allegro , przyszly do mnie i mam na nie dozywotnia gwarancja .

 

 

Pozdrawiam Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejzalem 4 sztuki takich kosci.Jedna chodzi 190 na max.timingach i 200 na deczko wolniejszych.Pozostale 3 sztuki sypia bledy na 166 fsb i cl2.Odpowiedz sobie sam czy jestes farciaz czy nie.Polecam memtest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam seiteki 333 (2x256). Chodzily dobrze 4 dni (na 390), memtest byl oki, teraz nie chodza nawet na 333 :). Memtest przechodza na 266, ciut wiecej i 21 tys errorkow.

Co za pech :evil:

Jutro bede mial Geile :) wiec niema tego zlego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pc-2700 (333MHz) chodza u mojego kumpla na 400 cl 2.5 bez zadnych problemow ...

CL 2.5 - a moze niektorzy z Was testuja na CL2.5-7-3-3 i potem opowiadaja jakie to maja super pamieci? Ustawienie ogolnie przyjete za testowe to CL2-6-2-2 lub CL2-5-2-2 (przy normalnych napieciach a nie przy 3V) - nie podawajcie wiec czestotliwosci osiagnietych na wolniejszych timingach bo tylko mieszacie w glowach ludziom mniej sie w temacie orientujacych.

Gdybym ustawial CL2.5 to wszystkie moje pamieci chodzilyby na 200MHz, a wcale tak nie jest.

Do testowania polecam program Memtest - ladowanie windows wcale nie swiadczy ze pamiec chodzi na danej czestotliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pc-2700 (333MHz) chodza u mojego kumpla na 400 cl 2.5 bez zadnych problemow ...

CL 2.5 - a moze niektorzy z Was testuja na CL2.5-7-3-3 i potem opowiadaja jakie to maja super pamieci? Ustawienie ogolnie przyjete za testowe to CL2-6-2-2 lub CL2-5-2-2 (przy normalnych napieciach a nie przy 3V) - nie podawajcie wiec czestotliwosci osiagnietych na wolniejszych timingach bo tylko mieszacie w glowach ludziom mniej sie w temacie orientujacych.

Gdybym ustawial CL2.5 to wszystkie moje pamieci chodzilyby na 200MHz, a wcale tak nie jest.

Do testowania polecam program Memtest - ladowanie windows wcale nie swiadczy ze pamiec chodzi na danej czestotliwosci.

No nie masz racji!

Ja mam te seiteci i:

na 186 przy wszystkich ustawieniach na max. przy 2,9 wszystko biega ok.

 

Przy 203 (więcej płyta nie ciągnia - agp za wysokie) przy 2,8V przy timingach cl2 2-5-3 2 cmd (reszta na mx) biegają bezproblemowo.

 

Ale i ak chyba będę pracował na 186 bo:

pamięci są na podobnym poziomie co do szybkości

Mogę jeszcze płytkę przy fast command rate na fast puszczać

I przy magistrali 200 są niewielkie różnice a i tak mój durnik tego nei wykorzystuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie chodzi o to, czy Twoje pamieci chodza na 183 czy 203 - mi chodzi o unifikacje testingu - zeby kazdy oznaczal maksymalna czestotliwosc pracy pamieci na takich samych timingach.

 

Przyznasz chyba ze porownywanie pod wzgledem maksymalnej czestotliwosci dwoch pamieci pracujacych na roznych timingach jest kompletnie pozbawione sensu?

 

Po prostu dobija mnie kiedy ludzie rozmawiaja:

- 'moje pamieci chodza max na 185MHz' (majac na mysli CL2-5-2-2 2.6V po testach memtestem)

- 'a moje chodza bez problemu na 200MHz' (majac na mysli CL2.5-7-3-3 2.9V albo nie majac nic na mysli z braku wiedzy co to timingi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie chodzi o to, czy Twoje pamieci chodza na 183 czy 203 - mi chodzi o unifikacje testingu - zeby kazdy oznaczal maksymalna czestotliwosc pracy pamieci na takich samych timingach.

 

Przyznasz chyba ze porownywanie pod wzgledem maksymalnej czestotliwosci dwoch pamieci pracujacych na roznych timingach jest kompletnie pozbawione sensu?

 

Po prostu dobija mnie kiedy ludzie rozmawiaja:

- 'moje pamieci chodza max na 185MHz' (majac na mysli CL2-5-2-2 2.6V po testach memtestem)

- 'a moje chodza bez problemu na 200MHz' (majac na mysli CL2.5-7-3-3 2.9V albo nie majac nic na mysli z braku wiedzy co to timingi).

PO prostu starczy by każdy pisał na jakich ustawieniach i oczywiście jaka płyta i jakie napiecie i będize ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to moze tak :

po jakis 2 godzinach robi sie niebieski ekran w winxp - blad krytyczny .

Mem test nie wykrywa zadnych bledow

Plyta Asus A7N8X

Pamiec :

256 PC3200 (cl.3.0) Samsung

256 PC400 (cl.2.5) Seitec

256 PC400 (cl.2.5) Seitec

 

Seitec'ki sa puszczone na DualDDR .

 

Jak mam skonfigurowac to w biosie zeby wszystko bylo OK .

 

A i jescze jedno Dual DDR sam sie uaktywnia jak wloze te same pamieci , czy w biosie musze go wlaczyc , bo jakos nie moge tego znalesc .

 

Pozdrawiam Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

256 PC3200 (cl.3.0) Samsung

256 PC400 (cl.2.5) Seitec

256 PC400 (cl.2.5) Seitec

...

wszstkie pamieci chodza na tych samych ustawieniach - nie moze jedna chodzic na CL3 a druga na CL2.5

...

A i jescze jedno Dual DDR sam sie uaktywnia jak wloze te same pamieci , czy w biosie musze go wlaczyc , bo jakos nie moge tego znalesc...

skoro nie ma tego w BIOS-ie to znaczy ze sie wlacza samo co zreszta mozna wyczytac w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawdopodobnie masz ustawione pamieci na cl2.5 a samsung tych ustawien nie wytrzymuje i po jakims czasie sie wywala zwieszajac kompa. Wyjmij samsungi albo zmien ustawienia na cl3 jak zalezy ci na 3 kosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pc-2700 (333MHz) chodza u mojego kumpla na 400 cl 2.5 bez zadnych problemow ...

CL 2.5 - a moze niektorzy z Was testuja na CL2.5-7-3-3 i potem opowiadaja jakie to maja super pamieci? Ustawienie ogolnie przyjete za testowe to CL2-6-2-2 lub CL2-5-2-2 (przy normalnych napieciach a nie przy 3V) - nie podawajcie wiec czestotliwosci osiagnietych na wolniejszych timingach bo tylko mieszacie w glowach ludziom mniej sie w temacie orientujacych.

Gdybym ustawial CL2.5 to wszystkie moje pamieci chodzilyby na 200MHz, a wcale tak nie jest.

Do testowania polecam program Memtest - ladowanie windows wcale nie swiadczy ze pamiec chodzi na danej czestotliwosci.

u mnie chodza na 333 przy cl 2.0 i wszystko na max przy 400 nie moge sprawdzic bo na wiecej plyta nie pozwala

 

p.s. napiec na pamieci tez nie zmienialem bo takze plyta nie pozwala a nie bede robil zadnego v-moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...