Skocz do zawartości
fijolek21

Hd4870 Kupowac Czy Czekac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazlem HD4870 512mb od ASUSa za 198€

 

http://www.mix-computer.de/html/product/de...ml?artNo=JBXVU2

 

Zastanawiam sie czy kupowac ta wyzej wymieniona czy czekac na wersje z 1GB ?

 

Niejestem pewien czy te 1GB az tak bardzo podniesie wydajnosc tej karty ktora itak jest juz bardzo wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez obstawiam za czekaniem. Z tego co piszą na egieldzie to podobno ma się pojawić fix w postaci BIOS'u dla HD4870 usuwający problem nadmiernego poboru prądu w trybie 2D. No i 1GB tej karcie na pewno nie zaszkodzi.

 

 

Zaszkodzic niezaszkodzi, tylko czy ten 1GB bedzie wykorzystany:) no i ile trzeba bedzie doplacic do 1GB w stosunku do 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB w tej karcie powinno dać się wykorzystać. Np. taki GRID - nie ma dużych wymagań, ale jak dam u siebie wszystko na full, 16xQAA, 1440x900 to w Rivie pokazuje zużycie pamięci około 700MB, a gry które wyjdą jeszcze w tym roku z pewnością będą potrzebowały jeszcze więcej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB w tej karcie powinno dać się wykorzystać. Np. taki GRID - nie ma dużych wymagań, ale jak dam u siebie wszystko na full, 16xQAA, 1440x900 to w Rivie pokazuje zużycie pamięci około 700MB, a gry które wyjdą jeszcze w tym roku z pewnością będą potrzebowały jeszcze więcej pamięci.

 

 

Jak przyjdzie ejszcze czekac 2 miesiace na 1GB to wole juz czekac na nowa HD5870 w pierwszym kwartale 09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy skórka będzie warta za wyprawkę? Nie wiadomo, jaka będzie cena nowego Radka, ani o ile wzrośnie jego wydajność w porównaniu z wersją 512MB. Może się okazać, ze nie warto będzie dopłacać do 1GB. Tym bardziej, że HD4870 już zeszły do 700zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 1GB to pewno już przy pojawieniu się HD4870 X2 pojedynczy radek stanieje i może 1GB będzie się opłacał - tym bardziej, że NV mocno będzie cisnęła ze swoimi produktami.. Ja też mocno się zastanawiałem nad kupnem HD4870 (z 3870 Asusa) ale teraz tak powoli dochodzę do wniosku, że jeszcze chwilkę poczekam - może nawet na nową generację - HD5870 lub GT300 (tym bardziej przemawia planowana ilość ramu na tym drugim). NV teraz dostała mocno po zadku, więc raczej postara się z następną serją kart..? Jak dla mnie - nic tylko czekać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś czekamy na HD4870 1GB, następny w kolejce jest HD4870x2, potem HD58xx, a w międzyczasie pewnie coś z NV. Rozumując w ten sposób można doczekać przyszłorocznych wakacji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto czekać na HD4870 1GB, oglądając cenę HD4850 z 1GB (co prawda na komputroniku a tam z cenami to są za murzynami 30 lat) ale karta droższa o 250-300zł od 512mb, to jakieś nieporozumienie :blink: nawet HD4870 512mb tam jest tańszy <_< . Jeśli cena nie będzie dużo większa to może i warto chociaż może być większa.

 

Dziś czekamy na HD4870 1GB, następny w kolejce jest HD4870x2, potem HD58xx, a w międzyczasie pewnie coś z NV. Rozumując w ten sposób można doczekać przyszłorocznych wakacji

a co do czekania to prawda, czekać można cały czas i nic nie kupować. Ja chcę zmienic całą platforme bo siedze na staroci a tu znowu wychodzi nowa platforma niedługo z Nehalemem, ale czekać nie zamierzam bo to bezsens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto czekać na HD4870 1GB, oglądając cenę HD4850 z 1GB (co prawda na komputroniku a tam z cenami to są za murzynami 30 lat) ale karta droższa o 250-300zł od 512mb, to jakieś nieporozumienie :blink: nawet HD4870 512mb tam jest tańszy <_< . Jeśli cena nie będzie dużo większa to może i warto chociaż może być większa.

 

a co do czekania to prawda, czekać można cały czas i nic nie kupować. Ja chcę zmienic całą platforme bo siedze na staroci a tu znowu wychodzi nowa platforma niedługo z Nehalemem, ale czekać nie zamierzam bo to bezsens

Na komputronika i jego ceny nie patrzcie. Dwa - z Twoim sprzętem rzeczywiście nie warto czekać nahalema, ale do tego co mam (DFI P35 Dark, E2160/3,2GHz, HD3870 i 4 GB ramu) to mogę sobie poczekać. A wcześniej chodziło mi, że jeżeli kupować to tak za m-c - wejdzie HD4870 x2 i jakaś tam odpowiedź NV i może będzie ciekawie jeżeli chodzi o ceny :wink:

Ale to moje zdanie

einar - miłej zmiany - na pewno poczujesz tego kopa :wink:

Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna czekać i czekać w nieskonczonosc.

 

Ja kupiłem 8800GT za 1000PLN po wakacjach, wiem, jestem łosiem bo teraz chodzą po 500PLN.

 

Jak sie ma kase i chce karte to trzeba kupic a nie czekac i meczyc sie na starej. Szkoda zycia dla paru fps. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna czekać i czekać w nieskonczonosc.

 

Ja kupiłem 8800GT za 1000PLN po wakacjach, wiem, jestem łosiem bo teraz chodzą po 500PLN.

 

Jak sie ma kase i chce karte to trzeba kupic a nie czekac i meczyc sie na starej. Szkoda zycia dla paru fps. :)

88gt to chyba za 400 nawet a nie 500

 

ale popatrz na tych co kupili gtx280 zaraz po premierze (zresztą nadal nieopłacalna zabawka ale już można gdzieś w skali zmieścić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...