Skocz do zawartości
Bartoleon

Szukam Dobrej Ksiązki O Algorytmach W C++.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką książke moglibyście mi polecić ?. Zależy mi na tym aby była w niej zawarta szczegółowa analiza jakiś bardziej skomplikowanych algorytmów niż np sortowania z implementacją oczywiście w języku C++ oraz aby było to w miare dobrze wytłumaczone bo o to bardzo trudno w literaturze z tej dziedziny. Niewielu jest dobrych programistów, którzy są przy tym również dobrymi nauczycielami.

Edytowane przez Bartoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym Cię od razu wysyłać do wyszukiwarki. Podam coś na przystawkę:

 

T. Cormen "Wprowadzenie do algorytmów"

Piotr Wróblewski "Algorytmy : struktury danych i techniki programowania"

I jeszcz parę innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że ciężko komuś polecić jakąś książkę, każdemu pasuje coś innego ;)

Najlepiej wbić np. na stronę helionu, tam do każdej książki jest do pobrania jeden rozdział w pdf. Możesz sobie przeczytać i zobaczyć czy odpowiada Ci styl pisania, czy książka nie jest zbyt teoretyczna etc. Po prostu czy Tobie pasuje czy nie.

 

A jak nie helion to można sie przespacerować do najbliższej księgarni informatycznej i przeglądać książki.

 

Nie ma sensu w ciemno kupować jakiejś książki, nawet jak Ci ktoś ją poleci - to co jednemu pasuje innemu sie nie spodoba. Poza tym niewiele wiemy o Twoim doświadczeniu, co już robiłeś, co umiesz i czego tak naprawdę dokładnie chcesz się nauczyć.

 

Btw ja jestem wielkim przeciwnikiem uczenia się programowania z książek, a szczególnie "przerabiania" książek. Po opanowaniu podstaw jakiegoś języka (z książki bądź tutoriala) powinieneś po prostu realizować projekty - wymyślać sobie różne programy, zadania i je realizować. W trakcie pisania nowe problemy pojawią się same. Wtedy szukasz konkretnych informacji - google, fora, ebooki, książki (ale na konkretne tematy). Czyli np. piszesz sobie jakiś soft i nagle pojawia się problem optymalnego sortowania - wtedy szukasz materiałów na dany temat.

 

Poza tym po co nabijać kasę wydawcom i kupować zupełnie niepotrzebne książki. Kto nie ma na półce ani jednej kilkusetstronicowej cegły w rodzaju "Księga eksperta", "Biblia programisty", "Język Java. Wprowadzenie" (800 str :D), która tylko się kurzy? I tak nikt tego nigdy nie przeczyta ;)

 

*O thinking in c++ w dwóch tomach po kilkaset stron nawet nie wspominam ;] To bestsellerowa dekoracja półki każdego szanującego sie programisty. Każdy ma, nikt nie przeczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*O thinking in c++ w dwóch tomach po kilkaset stron nawet nie wspominam ;] To bestsellerowa dekoracja półki każdego szanującego sie programisty. Każdy ma, nikt nie przeczytał.

ja przeczytalem :mrgreen:

co oczywiscie nie zmienia faktu, ze masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeczytalem :mrgreen:

co oczywiscie nie zmienia faktu, ze masz racje

To w takim razie chylę czoła. Książka jest bardzo szczegółowa i na pewno można się z niej niesamowicie dużo nauczyć. Tyle, że niestety większość osób (w tym ja) wymięka gdzieś po drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady. Wybrałem - "Wprowadzenie do algorytmów" i nie zawiodłem się :D . Ksiązka w 100% spełnia me oczekiwania i jak dla mnie jest napisana bardzo przystępnym językiem a to,że nie ma implementacji opisywanych algorytmów w C++ stanowi dla mnie zallete bo będe miał dodatkową zabawe próbując zrobić to samemu :D . C++ zajmuję się od nieawna bo dopiero od roku a wcześniej wiele lat temu miałem trochę doświadczenia w pascalu i asamblerze,którego podstawy pamietam do dziś i bardzo mi to pomaga w głębszym zrozumieniu wielu zagadnień C++. Co do Thinking in C++ to przeczytałem pierwszy tom i uważam,że ta książka jest znakomita.Bardzo mnie się w niej podoba,że przy opisywaniu wielu zagadnień (np funkcje wirtualne) autor tak bardzo zagłębia się w szczegóły schodząc na poziom asemblera oraz odsłania wiele niejawnych działań generowanych przez kompilator. Wiem,że można programować nie wiedząc przy tym czym jest stos,vptr,wczesne i poźne wiązanie itp skupiając się jedyie na praktycznych korzyściach wynikających z tych mechanizmów ale mnie taki poziom rozumienia tego języka nie satysfakcjonuje.Ja muszę w najdrobniejszych szczegółach rozumieć samo funkcjonowanie tych mechanizmów :D. A przy okazji - czy w drugim tomie thinking in c++ również wszystko jest opisane tak szczegółowo ?

Edytowane przez Bartoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...