Skocz do zawartości
BlackCFC

Zyxel Prestige 660hw-61 Drivery!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno zakupiłam na eBay'u dokładnie taki modem "WIRELESS ADSL VPN BROADBAND ROUTER FOR BT LINES", model ZyXEL Prestige 660HW-61 jednak przyszedł bez jakiegokolwiek oprogramowania. Od dobrych paru minut szukam jakiegoś działającego oprogramowania do tego modemu, ale póki co nie udało mi sie nic znaleźć (pisze to uprzedzając stwierdzenia pod tytułem "Google nie gryzą" ;) ) Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w znalezieniu driverów oraz krótką i w miare zrozumiałą instrukcję podłaczenia modemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) do routera ZyXEL Prestige 660HW-61 nie ma i nie było żadnych sterowników, ponieważ nie są potrzebne. Podobnie zresztą jak do większości routerów ;)

2) na stronach Zyxela są poradniki ALE proponuję Zyxel US zamiast wersji PL ("nasza" bywa ... hmmm ... nie całkiem działająca)

strona produktu

Instrukcja

Quick start guide

3) Instrukcja podłączenia urządzenia:

a) wetknąć kabel telefoniczny w gniazdko RJ11 routera (opisane DSL). pamiętać żeby przed aparatem telefonicznym był założony mikrofiltr

b) połączyć komputer z routerem kablem sieciowym (gniazda RJ45 oznaczone LAN 1...4 i identyczne gniazdo w kompie)

c) podłączyć zasilanie routera

d) poczekać

e) zalogować się do panela zarządzania http://192.168.0.1 (albo xxx.1.1)

f) uruchomić "Wizard Setup" -> trzeba będzie podać nazwę użytkownika usługi i hasło (takie same jak przy połączeniu za pomoca modemu ADSL/USB) dla DSL oraz parametry połączenia -> będą na stronie dostawcy internetu

y) używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie bo męcze cała noc i nie moge zapamiętać jednostki MTU . Problem polega na tym że mam nieszczęsne łacze z Neostrady , sprawa ma się do tego że często mi się rozłącza , wyczytałem tutaj i ówdzie że to może być wina mtu , ale niestety w zyxelu nie ma tego dostepnego z poziomu WWW tylko telnet .

 

Router ZyXel P-660HW-D1

 

Telnet 192.168.1.1

Pass x x x x x

ip ifconfig wanif0 / mtu 1452

 

i jak daje enter i patrze czy mi ładnie zmieniło ten paramter to jest super zmieniło ( ip ifconfig wanif0 ) i wtedy się pokzuje moja wartość która ustawiłem.

 

Ale jak wychodze i sprawdzam czy mi to ustawienie pamięta tzn daje reset w panelu to dalej ma swoja domyślna wartość 1500

 

Panowie dajcie krok po kroku jeśli był by ktoś uprzejmy co mam zrobić żeby mi zapamiętało ten paramter bo już mnie krew zalewa.

 

z góry Dziękuje i Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Ps Kupiłem ten router wczoraj, ponieważ myślałem że livebox mi tak rozłącza internet co pare minut, niestety na zyxelu jest identyczny objaw i teraz to już mi dłonie opadaja mam nadzieje że te MTU pomoże tyle zdażyłem wyczytac przez noc że duże znaczenie może mieć własnie MTU przy zrywaniu połaczenia.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...